Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 438387

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #540 : 25 Januar 2009, 21:02:02
mojcamisa , čestitke za novega člana - Jozija :D
lp


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #541 : 25 Januar 2009, 21:24:21
Mene pa nekaj zanima, in sicer s katero vrsto hrane hranite vaše pudeljčke  ??? ?

naša najmlajša bi pojedla vse, prava smetarka (ona je tudi samo brikete, če se da jih tudi ukrade), drugače pa Purina + kuhana hrana (kakšen prelivček za okus, pa če imam riž ali zelenjavo še zraven)  :o  za ostala dva, sta malo bolj izbirčna, kar se tudi pozna pri liniji  :-[

LP Vladka



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #542 : 25 Januar 2009, 23:45:27
Naša dolly je pa silno izbirčna v glavnem ji mešamo nekako 1/2 kuhana hrana - govedina, piščančje meso, kako meso nezačinjeno v glavnem tisto najfinejše morda čisto malo riža zraven, sicer pa dobro da je majhna da malo poje  :o  in 1/2 brikete (ki jih ima kolikor hoče cel dan)  pa od Royal canin za Kodre pa za mladiče pa tiste za občutljive želodce, poje pa zvečer vsaj 3 x tedensko ene 1/2 dl jogurta bifido najraje tistega z Hoferja, ne mara pa marsikaj, kar je naša prejšnja Aja noro rada jedla npr: čokolade (ja itak ni za pse a Dolly tudi pasje ne mara) brokolija (prejšnja Aja ga je prav goltala) , jabolk, banan, grozdja ( menda da ne bi smela sem kasneje izvedel) mandarin, pomaranč, rada pa dopoldne pomalica kako palčko ala priboljšek iz Hoferja kateri koli okus (zanimivo mnogo bolj zvenečih imen priboljškov sploh ne mara)  sicer je pa ravno sedaj v fazi, ko proba vse, kar koli ji ponudiš, samo je pa potem ne, no poje npr čisto malo juhe z kašo ali kak mini košček kruha bolj za probo, ker to za pse nekako ni čeprav njej je pa to všeč, prejšnja pudljica Aja pa tega še pogledala ni je pa zelenjavo korenje in sadje prav oboževala.



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #543 : 25 Januar 2009, 23:48:24
V glavnem vsak sam najde na koncu kako in kaj, je pa laže silno izbirčnega hraniti, kot sedaj naša Dolly, ki kljub temu, da ima skoz hrano vsaj brikete poje samo toliko, kot se njej zdi in ji je teža celo rahlo upadla , no sedaj ima stabilnih 3,4 kg, kot pa bivša pudljica Aja, ki je bila zelo požrešna in je prosila za hrano, kot, da 10 dni ni nič jedla, jasno temu primerno je bila tudi zaradi nas nediscipliniranih lastnikov, kakor tudi zaradi bolezni (zastajanje vode in erlihija) bolj knedl, kot pa atletski Pudeljček z lokom, kakršna je Dolly.   ::)

Je pa res ogromno v genih in pa v sreči, kaj izbereš iz legla. Sam sem sicer vzel iz legla (izbiral sem prvi) najmanjšo, najbolj ubogo in še z defektno pouljeno dlako po hrbtu (bratci in sestrica so jo obdelali med igro) a bila je noro živa nič zagrenjena, danes pa, ko vidim njenega bratca pa vem, da sem naletel na terno, ki sedaj prekaša vse ostale iz legla  :o



mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #544 : 26 Januar 2009, 10:50:26
Najprej da vsem malo več povem o Joziju in Miši, ker vidim da sem povzročila malo zmešnjave.
Najprej Miša! Ona je stara leto in pol, je pritlikava, je brez rodovnika. Totalno je hiperaktivna, mala lumpa! Treniramo agility in divjamo povsod. Za njo ni nobena ovira dež, sneg , blato... Velikokrat jo pripeljem domov čisto druge barve - "pobarvano od blata, trave ali regrada. Ker sem si vedno želela imeti dva psa, pa tudi Miša je totalno nora na pasjo družbo, sem šla še po Jozita.
Jozi je rjav srednji koder, glede porekla je že Manca povedala ;) , star pa je štiri mesece in pol. Trenutno menja zobke in je napol škrbast :) Njegov očka je kar velik (plečne višina 41cm), zato je Jozi že sedaj skoraj večji od Miše. Pravzaprav samo izgleda večji zaradi frizure, sta pa trenutno oba enake višine - 32cm. :)
Jozi je pravi maneken - hodi kot lipicanec, ves ponosen, zaveda se da je lepotec. Včeraj je bil prvič na snegu in me je kar malo čudno gledal! Verjetno si je mislil da se mi je zmešalo da ga peljem na tak mraz in umazanijo. :) Ampak mu je kmalu postalo všeč!
Je čisto nasprotje od Miše - nežen, rad se crklja, rad se ureja...
Sta ful dober par, ko se zaigrata šibata po stanovanju kot rakete. Včeraj sta med dirkami uspela podreti stojalo za perilo in sneti prt iz mize  - pravi kaos!
Z obema bom hodila na agility, z Jozijem pa tudi na razstave (Miša bo šla pa zraven kot navijačica).
Uglavnem - MI MAMO SE FAJN!!!!!

No pa še o prehranjevanju. Jaz ju hranim s hrano Taste of the Wild in Canidae. Vedno imam odprti dve različni hrani, da ju menjam. Vsak približno 3-4 krat na teden jima dam ali surovo telečje meso ali pa kuhano perutnino z dodatkom zelenjave, riža, polente ali kaj podobnega. Enkrat na teden jima privoščim tudi surovo kost.
Včasih sem Miši vsak dan kuhala, pa se je zgodilo da ni več hotela jesti briketov, zato sem pri tem sedaj bolj previdna in se trudim da so osnova briket.

Mene pa zanima kje spijo vaši pudeljčki! Moja v postelji, če je mrzlo zlezeta celo pod odejo.  :-[

Za popestritev pa še slikice z dirke!
 



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #545 : 26 Januar 2009, 12:13:21
Mat xxl, pozdravljeni!

Pred dnevi sem vam poslala "osebno spročilo", pa sem najbrž kaj narobe kliknila in ga verejtno niste dobili. Gre le za to, da povem, da sem se pri Švrku pozanimala, ali se preko njih da organizirati tečaj ring dresure. So rekli, da načeloma bi šlo, če so vsaj trije zainteresirani. Imajo pa tudi oni eno ponudbo že od prej - neka gospa s ši cujem bi to tudi rada imela. Problem je le kraj, kjer bi se dobili. Zdaj, ko je slabo vreme (blato), bi morali biti v kakšnem stanovanju, ki bi bilo dovolj veliko ali kaj podobnega. Če vas še zanima, povprašajte malo, mogoče pa bo ratalo. In mislim tudi, da ni nič narobe, če se za kake učne urice dobimo tudi člani foruma na Pesjanarju, kar "sami".

P, Špela.



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #546 : 26 Januar 2009, 12:50:33
V glavnem vsak sam najde na koncu kako in kaj, je pa laže silno izbirčnega hraniti, kot sedaj naša Dolly, ki kljub temu, da ima skoz hrano vsaj brikete poje samo toliko, kot se njej zdi in ji je teža celo rahlo upadla , no sedaj ima stabilnih 3,4 kg, kot pa bivša pudljica Aja, ki je bila zelo požrešna in je prosila za hrano, kot, da 10 dni ni nič jedla, jasno temu primerno je bila tudi zaradi nas nediscipliniranih lastnikov, kakor tudi zaradi bolezni (zastajanje vode in erlihija) bolj knedl, kot pa atletski Pudeljček z lokom, kakršna je Dolly.   ::)

meni je pa "lažje" požrešnega hranit, malo zraven postojim, poje in pospravim  :P :P :P , mogoče gledam iz tega gledišča, da če jih imaš več, pa je eden tak drugi pa drugačen, jih je mnogo lažje hraniti če so "dobro ješči", prav Katko  >:( moram stalno čuvati, ker ona svoje "zgolta", potem pa že gre pogledat če lahko še komu kaj ukrade, ne sekira se niti pri najbolj "nevarni" psici, ki dobro čuva svojo hrano, ona je edina, ki ji uspe, da jo odstavi od posode, ne glede na renčanje in dvigovanje zob - jo sploh ne gane, ona ima hrano, tako, da moram, kar zraven stati, da vsi svoje pojedo  :'( . Mogoče zato tako gledam na to, je pa res, da naša najstarejša (še zdaj je najbolj zbirčna), je bila kot vaša Dolly, čez cel dan brikete, vzela kolikor je pač rabila, in ni bilo problemov, ko pa imaš še enega, je pa že problem, ker vsaj približno pa moraš vedeti koliko je kdo pojedel, zato je naša druga kot "knedelček", in tudi več kot pol življenja na dietnih briketih  :-[

LP Vladka

p.s. sej bi bilo dolgčas če ne bi imeli "malo" problemov  ;)



Manca

  • Gost
Odgovori #547 : 26 Januar 2009, 14:54:11

Mene pa zanima kje spijo vaši pudeljčki! Moja v postelji, če je mrzlo zlezeta celo pod odejo. 


Slika pove več kot 100 besed  :o :D



Lp,Manca

P.S. Postelja je zakon  8)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #548 : 26 Januar 2009, 15:03:31
Postelja je zakon  8)

tudi pri nas, samo, da jih moraš malo več gor dat  :P :P :P, potem pa ti ostane prostora  :'(



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #549 : 26 Januar 2009, 15:06:03
Mat xxl, pozdravljeni!

Pred dnevi sem vam poslala "osebno spročilo", pa sem najbrž kaj narobe kliknila in ga verejtno niste dobili. Gre le za to, da povem, da sem se pri Švrku pozanimala, ali se preko njih da organizirati tečaj ring dresure. So rekli, da načeloma bi šlo, če so vsaj trije zainteresirani. Imajo pa tudi oni eno ponudbo že od prej - neka gospa s ši cujem bi to tudi rada imela. Problem je le kraj, kjer bi se dobili. Zdaj, ko je slabo vreme (blato), bi morali biti v kakšnem stanovanju, ki bi bilo dovolj veliko ali kaj podobnega. Če vas še zanima, povprašajte malo, mogoče pa bo ratalo. In mislim tudi, da ni nič narobe, če se za kake učne urice dobimo tudi člani foruma na Pesjanarju, kar "sami".

P, Špela.

Se strinjam in smo zelo zainteresirani le prostora nimamo !  Tako, da če pade kaka ideja na dan z njo, sicer pa čakati lepšega vremena, jasno sem pa silno zainteresiran, če se tudi sami kaj dobimo mi Pesjanerji in potreniramo, ker od "viška" glava ne boli !

Sicer sem pa kar  :o ko sem slišal kje vam pudeljčki spijo  :D ;D :) ;D :D  Ja ni kaj to so pa pudeljčki, naša načelno spi v omari ( tako sama želi) se pa včasih tudi na posteljo prikrade !    :-[



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #550 : 26 Januar 2009, 15:07:19
tudi pri nas, samo, da jih moraš malo več gor dat  :P :P :P, potem pa ti ostane prostora  :'(


Vidim, da bo še kdo začel Toyčke cenit !  :o :P



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #551 : 26 Januar 2009, 18:37:52

Vidim, da bo še kdo začel Toyčke cenit !  :o :P

sej naša Katka ni tako velika  :-[ , samo če se ti na sredo postelje uleže je največja  :'(, ne vem če border-ka ne rabi skoraj manj prostora za spat, pri njej je samo to problem, da se te mora tiščat  :o, tudi poleti, seveda  >:(

no mat xxl a pol bo še en xs  :P :P :P

LP Vladka



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #552 : 26 Januar 2009, 22:08:21

no mat xxl a pol bo še en xs  :P :P :P

LP Vladka

Ne bo, smo imeli že svoj čas (oče) dva samčka in samičko in je zanimivo, ko se med sebojno zabavata, samo za v stanovanje pa vsaj za sedaj še ne, sicer pa jaz ne vabim Dolly na spanje v posteljo in tudi ne spi nikoli v postelji, čeprav se včasih prikrade na posteljo (k nogam). Najbolj srečna in varna se počuti v omari, ki ima sklopljiva vrata ala Alples Harmonija in potem pustimo odprta cca 10 cm noter v omari je  pa prav urejeno na tleh za kužka in tam noter res uživa in jo navadno še zjutraj težko izbezaš, ko je taka zaspanka  :)



Sonya

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #553 : 27 Januar 2009, 21:16:51
Zanima me, če kdo pozna vzrediteljico kodrov Natašo Čeh iz MB. Ima mogoče kdo mladička od nje?



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #554 : 28 Januar 2009, 10:33:31
Kaj ona ima srednje črne in čokoladne pudle?

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Sonya

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #555 : 28 Januar 2009, 13:23:20
Baje bi naj imela pritlikave črne.



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #556 : 28 Januar 2009, 18:20:15
Ne potem pa ni prava

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #557 : 03 Februar 2009, 16:56:37
A bo kdo 22.2. razstavljal? Jst sm Jozita kr prjavla! Še med mladičke, da vidim kako je to....
Nisem nikoli razstavljala in nimam pojma o tem. Mam pa eno dobro mentorco - :) Manco :)
Lahko pridete navijat in držat pesti, da se ne osramotimo.

Pa še da malo povem kaj se dogaja pri nas...
Miša je Joziju vse mlečne zobke populila, ker se non stop ravsata z eno igračko privezano na vrv.
Kar slišiš ko mu ga spuli. Spodaj je skoraj čisto škrbast - samo čisto spredaj ima štiri ta nove, ostalo je pa prazno.
Za crknit je smešen, samo on se ne sekira - glavno da mu je fajn. :)

A je kdo iz Zasavja tu gor, ki ima pudeljčka?

LP!
Mojca+Miša+Jozi



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #558 : 03 Februar 2009, 17:42:41
Mojca jaz pridem navijat upam da se spoznava in želim ti da se bo dobro odrezal vaš čokoladek ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Manca

  • Gost
Odgovori #559 : 04 Februar 2009, 08:55:08
Po dolgem času mi spet dela Pesjanar  :)
Hvala vsem za odgovore glede hrane  :)
Ja jaz pridem v Celje in bom razstavljala Jozija  ;D :-* :-* :-*, komaj že čakam, ker je bejbije res fino razstavljat, pa še sodi sodnik, ki je dal Neri prvi BOB  :o
Tako, da se vidimo v Celju in spoznamo še z ostalimi pudlje ljubci  8) :P
Mojca midve se pa slišiva  ;)
Lp, M&N

Pa še dve Nerini včerajšnji slikici- Snow time  :P






dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #560 : 04 Februar 2009, 10:04:34
Kako dobro oblačilo ima-pol ni nič kaj mokra-kaj ne 8)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #561 : 04 Februar 2009, 11:57:08
Še enkrat vas prosim, če lahko naredite malo reklame za mladičke iz psarne Moretto Fiumano! Imajo še dva psička in bi bilo fino čim prej najzi dobre lastike za nih. Vzrediteljica je ful dobra ženska, živi za svoje kužke, na hrvaškem forumu pa vsak dan piše o njih - oz. od začetka brejosti njene psičke pa do danes. Priporočam branje!!!!!!!! Prosim povejte malo naokrog, ker je to res kvalitetno leglo, vzreditelji so pa super ljudje!!!!
Pa še link: http://foursoftpaws.yuku.com/topic/7725/t/Uzgajiva-nica-Moretto-Fiumano-prvo-leglo-ili-Tri-an-ela.html
Hvala!!!!!



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #562 : 04 Februar 2009, 12:36:34
moj cookiepa lepo spi v soji košarici,in nima vstopa na(kaj šele v )posteljo,pa tudi na kavč ne...(to je določila moa mami ::) ::))

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #563 : 04 Februar 2009, 23:32:59
Po dolgem času mi spet dela Pesjanar  :)
Hvala vsem za odgovore glede hrane  :)
Ja jaz pridem v Celje in bom razstavljala Jozija  ;D :-* :-* :-*, komaj že čakam, ker je bejbije res fino razstavljat, pa še sodi sodnik, ki je dal Neri prvi BOB  :o
Tako, da se vidimo v Celju in spoznamo še z ostalimi pudlje ljubci  8) :P
Mojca midve se pa slišiva  ;)
Lp, M&N

Pa še dve Nerini včerajšnji slikici- Snow time  :P





Kje se dobi praktično kaka taka oblekca pelerinca lahko tanka in tudi po tačkah, ker iščem že nekaj časa pa ne dobim, so sicer neke variante po naročilu samo bi vseeno raje serijsko, da vidim, kako ji sede, rabim v bistvu samo za v sneg, ker sicer ima obleekc pa bodyev pa pižamc (če kašlja ponoči) preveč  :o

Torej ali kdo kaj konkretno ve ???



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #564 : 04 Februar 2009, 23:44:26
Pasji.net ima dve luštni rešitvi za tudi po tačkah. Ena možnost je tale ali pa tale


Manca

  • Gost
Odgovori #565 : 05 Februar 2009, 08:48:47
Matjaž plašček sem kupila na eni izmed hrvaških razstav. Je pa res super, ker sem iskala takega, ki ima tudi "tačke". Nič ne premoči, mokre ima le spodnje dele tačk, ker vseeno ne pride čisto da tal.
Link od gospe iz hrvaške, ki ima bele pudlje sem posredovala eni zelo prijazni družini, ki je pri nas spraševala, če imamo tudi bele. To je bilo sicer že leto nazaj ampak vseeno poskusiti ni greh. Upam, da se bo javila vzrediteljici.
{malo OF, mene pa na šapice ne sprejme, sem se želela registrirat pa ne gre, bom probala jutri spet, čeprav probavam že dober teden}
Lp, Manca



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #566 : 05 Februar 2009, 10:41:25
Hvala vsem za namige bom poizkusil z Hurto, ker naša noro uživa po svežem snegu, se kar kopa in leta po snegu ko en ratrak, potem gre pa skoz težje težje, pa se podi, pa diha, ko da jo bo kap zadela jaz pa samo  :-|~ ona pa nori in na koncu ko lokomotiva pride k meni in že rahlo cvili v stilu "jokala bom k neki ni Ok" potem jo pa v naročje vzamem in ugotovim, da ima 3,5 kg pes naenkrat ene 7-8 kg toliko snega se ji je prijelo da dlako, kljub oblekici brez nogic.  Ja potem sva pa morala gor na tajanje  :D

Ja šapice pa tudi sam že dolgo spremljam in je mnogo zanimivega tam !

Če ima še kdo kako idejo za oblekce naj javi, ker po trgovinah je bolj žalost !

Lp



Manca

  • Gost
Odgovori #567 : 05 Februar 2009, 11:50:53
Hurta plaščke zelo pohvalijo, jaz sem sicer to ugotovila, ko je bil ta rdeči že kupljen  ::), mislim, da če se boš odločil za tega je res dobra in kvalitetna izbira.
Tole s snegom mi je pa zelo znano  :P, sem imela z Nero iste probleme, samo da ona ni hotla več hodit, ko je imela toliko kep na dlaki  :D, in smo imeli tudi potem tajanje :D. Je pa res da tudi ona neizmerno uživa na snegu, verjetno ima to že od otroštva, ker je zimski mladič, ko je prišla h nam je bilo ogromno snega in je bila čisto preč od navdušenja  ;D



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #568 : 05 Februar 2009, 18:09:18
Jaz si pa samo v zaznamke dajem vaše nasvete -kje bom mogla kaj kupit ;),Manca -mi je čudno da se ne moreš prijavit-meni je šlo takoj-MATXXL-pa samo bere noče pa nič napisat-špijun :P,ja Manca lepo od tebe ko si dala kontakt tisti družini  :).aZdaj pa vi meni povejte -kakšen šampon in regenerator uporabljate za pudla???????Da e res kvaliteten in koliko stane ???

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #569 : 05 Februar 2009, 20:14:24
No najprej plašček in razplet :

No najlepše se zahvaljujem vsem za namige posebej pa še N+N in pa jasno mojcimisa, no razplet je šel naprej takole, pokličem ob 12 h danes uvoznika našel številko na Pasji net in sva se malo pogovarjala in sem mu razložil, da ne morem kar tako brez probe kupiti, saj gre ja za fino gospodično Dolly, ki ni kar z vsem zadovoljna, no strinjal se je z menoj in omenil, da gre itak v Lj. in sva se dogovorila, da pride do mene v službo, jasno sem mu povedal kaj , barvo in potencialne številke naj bi imel z seboj našel sem pa še Hurta ovratnice podložene z umetnim krznom na zateg, kao davilica, samo glede na velikost naše tudi do konca nategnjena ne davi.   No gospodič prijazno pride do mene že ob 14.30h  (personal service - pohvalno) in kar na parkirišču probava najprej eno, ki je bila malo velika, nato pa 203, ki je sedla skoraj v nulo, jasno rdeče črna barva enako ima Jozzi na sliki v tej temi, vzel sem pa še to krzneno podloženo odsevno ovratnico, ki ne cufa dlake. 

No Dolly je super zadovoljna, sva še vse sprobala, je sicer res malo štorasto to gor spraviti zaradi tačk, samo Dolly je potrpežljiva in gre, sprva jo je malo motilo, ker ta pelerinca spušča malo zvokov ko skače, samo zadeva je res že videti uporabna in kvalitetno izdelana, uvoznik pa mi je povedal, da glede na to, da je tanka, da je uporabna tudi poleti za gozd, blato, potem pa opereš v stroju, no tudi ovratnica je super.  Torej pelerinca je rdeča in je tale :   
http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=379
ovratnica pa tale samo 1 barva :    http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_17&products_id=417

Sem zelo zadovoljen, Dolly sicer ni bila ravno za dol pasti navdušena, ker se ji sneg ne sprijema na dlako a bo že še, uvoznik je pa tudi prilagodljiv in ponovno menim, da je potrebno zadeve sprobati na psu !

Sedaj pa Dafna in kozmetika preverjena in svetovana od top vzrediteljev kodrov in dobi se vse pri nas:

šampon: Bio groom - super white (obstaja tudi super black in za druge barve) in pa tudi Jean Peau - Puppy
balzam: Bio groom - Silk conditioner ali pa Hair Care - Conditioner

No za zobno pasto, ščetko, maskaro za okoli oči, spray za maskiranje obarvane dlake, wc paipir  :D  in ostalo pa ne bom pisal, saj nisi spraševala  :P

Lp vsem, ja ni kaj smo res nori mi pasjeljubci  :o, če pomislim 20 ali 30 let nazaj, ko ni nihče vedel, kaj je to pasji šampon, no ali je pa bil en tip za vse kar ima štiri tace potem se mi res zdi, da postajamo skozi bolj potrošniška družba  :-[   A kaj hočemo    ::)