Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 436654

dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #690 : 01 Marec 2009, 21:55:45
prosim prosim  :P

bili so trije črni in en beli.

razen kraljev mislim, da je bilo v celju več pudljev.
hvala  ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Manca

  • Gost
Odgovori #691 : 02 Marec 2009, 12:13:39
Jaz sem tudi imela namen iti v ZG pa se ni izšlo  :'( Mi lahko kdo prosim prepiše vse pudlje ki so bili?

Jaz imam pa na počitnicah aussiko Bibo in takole smo ta vikend šibali po Bohinju  :P





Me pa veliko prijateljev prepričuje v nabavo še enega psa, pravijo da bi mi "pasal" zraven kraljevi beli koder  :P V Celju in že na eni razstavi prej sem tekmovala v SH z Kraljevo belo kodrico Risdan's Fame'n Fortune (se je tudi razstavljala){zato me prepričujejo v tej smeri}, mogoče pa začnemo razmišljat kaj v tej smeri  :P

Lp,Manca



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #692 : 02 Marec 2009, 15:30:00
Me pa veliko prijateljev prepričuje v nabavo še enega psa, pravijo da bi mi "pasal" zraven kraljevi beli koder  :P V Celju in že na eni razstavi prej sem tekmovala v SH z Kraljevo belo kodrico Risdan's Fame'n Fortune (se je tudi razstavljala){zato me prepričujejo v tej smeri}, mogoče pa začnemo razmišljat kaj v tej smeri  :P
O super :D

Sva pa z Asko v soboto srečali Kraljevčka Saiia. Ga že res zelo dolgo časa nisem videla in je res pravi lepotec :o

lp


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #693 : 02 Marec 2009, 16:36:48
Joj Manca nujno moraš še našo Dolly spoznati in to čim prej, ne vem sicer če je še tipičen Toyček, ker je nekje na meji z pritlikavimi, pa sedaj ni tipčna ne toy ne pritlikava, pa morda razmisliš še v to smer !  Vsekakor kak bel kužek, da bi imela kombinacijo Black&White bi vsekakor šel zraven, glede na velikost postelj in pa velikostjo tvoje črne lepotičke, bi pa lažje shajala z kako toy ali pa pritlikavo varianto  - razmisli  ;)  sicer pa so še druge prednosti, ta mali so prej zmatrani na sprehodu  :D in hočejo prej domov, kot kraljevi, ki imajo predolge noge in moraš biti res športnik, da ga utrudiš  8)



Manca

  • Gost
Odgovori #694 : 03 Marec 2009, 10:39:30
Ja res je, se bom javila takoj ko bom lahko. Še ta teden imam bolj na gosto potem pa bo malo "zatišja".
Drugače pa meni so toyi tako ali tako razred zase. Majhni psi z veliko osebnostjo  :-*. Tudi toya imam v mislih. Najraje bi imela doma te tri velikosti toy, srednji, kraljevi. To s kraljevim je bilo predlagano, ker sem tekmovala z  kraljevo belo  ;D. Drugače je moj oči velik fan kraljevih in je že pred Nero navijal, da bi kupili ta največjega  :D. Barvna kombinacija black&white je pa tudi super. Zdaj, ko je pri meni Biba in imam 2 psa skupaj se prav bojim, da ko bo šla nazaj domov, mi bo samo Nera premalo  ::) res je super imeti 2 psa pri hiši  8). Za športat pa ni problem neglede na velikost, za vikende smo pogosto v Bohinju, kjer Nera nori, gremo okoli jezera ali pa kar tako po travnikih. Smo sami športniki  ;D
Toy ali kraljevi ali pa kar oba  :P, upam da se mi kmalu še kakšen pridruži. Glede na to da se imamo namen preseliti v veliko hišo z ograjenim vrtom bi prav prišel še kakšen, bomo videli  ;D. Meni vsi pravijo, da je pudelj "moja" pasma in da si me z drugim sploh ne morejo predstavljati  :P :D
Drugače pa itak pudel je pudelj ne glede na velikost vsi so ZAKON  :-*



nata

  • Gost
Odgovori #695 : 03 Marec 2009, 12:19:57
Izbrisano na zahtevo uporabnika



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #696 : 03 Marec 2009, 21:14:31
MANCA-maja mislim pa da bodo BELI KRALJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII-tiste jaz težkooooooooooo zelooooooo že težko čakam-tak da imaš izbiro ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #697 : 03 Marec 2009, 21:30:37
MANCA-maja mislim pa da bodo BELI KRALJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII-tiste jaz težkooooooooooo zelooooooo že težko čakam-tak da imaš izbiro ;)
Skomine delaš :-\ ;) :P


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #698 : 03 Marec 2009, 23:20:01
manca... rezultate imaš na šapicah.

drugače pa bosta dva legla pri vzrediteljici od dolly v marcu letos... torej pot pod noge in v ZG k Bojani  :D

http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,7723.0.html


Nata, se mi dozdeva, da je en že rezerviran zate ali se motim ??? :o



nata

  • Gost
Odgovori #699 : 04 Marec 2009, 07:41:40
Izbrisano na zahtevo uporabnika



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #700 : 04 Marec 2009, 13:44:51
jaz sem imela pa danes v šoli govorni nastop v šoli(o kodrih)in sm dobila 5!!! ;D ;D

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #701 : 04 Marec 2009, 14:33:51
Waa!! A res!? Kaj so pa rekli?Kaj si pa povedala? Dej skeniri! ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #702 : 04 Marec 2009, 14:54:25
Danes bom predstavila kodra, ki ga poznamo tudi pod imenom pudelj, in ga imam doma tudi sama. Pudlji izvirajo iz Francije, vendar strokovnjaki o tem niso ravno prepričani. Omenjen je že v času Rimljanov, to je pribljižno 40. leto našega štetja. Zanesljivo pa lahko potrdimo, da je pudelj potomec izumrlega vodnega psa barbeta. Beseda pudelj izvira iz francoske besede Canard, kar pomeni raca, kar kaže na prvotno opravilo kodra - prinašanje povodne pernate divjadi. Pudlji imajo zelo dobro razvit voh, in odličen čut za orientacijo. Bolj kot drugi psi razumejo smisel besed, hkrati pa so pogumni, vzdržljivi, občutljivi, dojemljivi za učenje, in seveda tudi crkljivi. Za pudlja je največja kazen, da ga ignoriramo. Kodri si nadvse prizadevajo, da bi bil gospodar zadovoljen z njimi, in so zato pripravljeni narediti vse.
Pudelj spada v skupino družnih psov, saj je izredno družabna pasma. Daje videz inteligentne, ter prefinjene živali, saj je grajen zelo harmonično, ter izkazuje eleganco in ponos.

Poznamo štiri različne vrste pudlja:
-toyčka
-pritlikavega
-srednjega
-in kraljevega pudlja.

Pudlji imajo 2 različne vrste dlak:
-kodrasto ali
-vrvnato

Poznamo tudi veliko različnih frizur, ki so značilne za kodra:
•   prva je »levja frizura«, ki se na razstavah pojavlja najpogosteje. Poznamo tudi »moderno frizuro« in «angleško frizuro« , ki je zelo podobna  levji.
•   Kodra pa lahko postrižemo tudi enakomerno, kar je zelo primerno za psa, ki je veliko zunaj.

Priznane barve kodra so:
•   Bela
•   Črna
•   Čokoladno rjava, ki je zelo redka
•   Apriko (svetlo rjava)
•   In štirje odtenki sive

Sama imam mojega Cookija postriženega na enakomerno frizuro, ker se ta najlažje vzdržuje. Pudlja je treba tudi vsak dan česati, saj njihova dlako to zahteva, sicer se na njej naredijo vozli. Ko smo ravno pri dlaki, pa naj še povem, da je pudelj izredno primeren za stanovanje, saj mu dlaka ne izpada, prav tako pa tudi ne oddaja neprijetnega vonja (za razliko od priljubljenih pasem, kot so kokeršpanjel, ali zlati prinašalec, ki sta lovska psa, in potrebujeta veliko gibanja-nekaj  ur na dan, ter se ne počutita najbolje v zaprtih prostorih). Sama menim, da je to mučenje živali, in sem 100% proti temu. vključujem tudi …

Upam, da ste v moji predstavitvi uživali, da ste se naučili kaj novega. Svetujem vam, da pred nakupom psa (če ga boste imeli) dobro premislite, kako se bo pes počutil v vašem domu, in boste izbrali pasmo, ki najbolj ustreza življenjskemu slogu vaše družine (če npr. ne hodite radi, vam predlagam kakšnega maltežančka, ki potrebuje zelo malo gibanja, če pa ste športno zelo aktivni in imate hišo, pa vam predlagam kakšnega kokeršpanjela ter še druge pasme, ki potrebujejo veliko gibanja). Predlagam pa vam tudi spletno stran www. Pesjanar. Si, kjer boste dobili veliko koristnih napotkov.

Hvala!


P.S.ka sem še spustila, kaj dodala...to je nekakšna "skica" :D :D

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #703 : 04 Marec 2009, 16:09:48
Dobr si naredila! A si vzela tudi iz une knjige PSI ki sem ti jo enkrat posodila? Samo firbec....

PS: kakšen je pa plakat?? :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #704 : 04 Marec 2009, 16:16:43
Aja jaz sem letos tudi delala to! Samo da malo drugače (pri izbircu Organizmi)

Koder-pudel



Predstavila vam bom kodra. Koder je ena najzanimivejših pasem,  čeprav velikokrat zbuja pozornost bolj zradi svojega kožuha,  kot zaradi svoje intiligence in presenetljive nadarjenosti za posnemanje.

Videz
Evropsko kinološko društvo je že pred več kot sedemdesetimi (70.) leti opredelilo merila za opredelitev te pasme. Zadevajo velikost, barvo in še nekaj drugih podrobnosti, ki določajo njegov videz.
Razdeljen je na sedem velikosti: veliko, srednjo,pritlikavo in toy. Dovoljene barve so:črna, bela,srebrna, sivo srebrna, marelična, rjava, svetlo rumena, modra. Lise niso dovoljene. Je skladno grajen pes. Dolina trupa ponavadi ne presega plečne višine. Ima elegantno glavo s komaj opaznim stopom, krepkim in lahno topim gobcem. Mandljaste oči so temne in dokaj nizko razmaknjene. Široki in dolgi, nizko nastavljeni uhlji, visijo ob strani glave. Visoko nasajen rep je ponavadi malce dvignjen. Včasih so ga krajšali za tretjino dolžine, sedaj pa to opuščajo. Pes spada med vretenčarje-strunarje in je sesalec.

Značaj
Koder je živahen, bister, družaben, ljubezniv in neizmerno vdan. Nikoli ni utrujen, nasprotno – zelo se dolgočasi, če se nič ne dogaja . Zelo nerad je sam in želi kar naprej ugajati gospodarju.

Nega
Kodri dosežejo zelo visoko starost (tudi 18 let), vendar se morajo dovolj gibati, ker so nagnjeni k obolenjem srca. Redno jim moramo dovoljeni samo čistiti tudi zobe, ki so precej občutljivi. Dlako češemo vsaj enkrat na teden, enkrat na dva meseca pa jo je treba tudi skrajšati. Kožuh lahko oblikujemo na različne načine. Prehranjevati se mora s kvalitetnimi briketi tako kot vsi ostali psi.

Življensko okolje 

Koder je primeren za življenje v stanovanju čeprav obožuje dolge sprehode in razne pasje športe kot je npr. agilitiy in frisbi. So odlični za ljudi ki živijo sami. Z vesljem se naučijo nekaj trikcev ali celo opravil npr.odpiranje vrat, prižiganje luči, odpiranje hladilnika ...

Razmnoževanje

kotijo žive mladiče. Zarodek se razvija v maternici. Število mladičev v leglu niha med posameznimi velikostmi. Brejost traja od 12 dni do 22 mesecev.

Upam da vam je bilo všeč in se bo še kdo odločil za to pasmo sama sem že ponosna lastnica 2 letnega kodrčka

Vir: Moje izkušnje, knjiga PSI, Rino Flappi

na plakatu je bila izvrstna skica telesa kodra (avtor moja mami ker jaz tega nebi niti slučajno skupaj spravila njej so pa predlagal da bi bila slikarka tako da obvlada), prilepila sem tudi pramen (5 cm) Timijeve dlake, njegovo sliko, slike drugih kodrov itd.

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #705 : 04 Marec 2009, 21:04:20
LUCY IN SMRČEK super sta to naredili-čeprav mi je za milimeter od Smrčka bolj všeč 8)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #706 : 04 Marec 2009, 21:28:04
imam eno vprašanje-kdo pozna frizerja za pse v CE -MALI PRINC ???

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Manca

  • Gost
Odgovori #707 : 04 Marec 2009, 22:15:55
Ni mali ampak Kosmati princ  ;) Jaz jih poznam, sem tudi Nero enkrat peljala tja. Vesna in Matej imata ta salon. Onadva sta tudi lastnika tiste kraljeve s katero tekmujem  :) Vesna zna strižt pudlje na frizuro kot se spodobi, je tudi tekmovala v groomingu. Če si vidla Flame v Celju(kraljevo) to je njuna. Tudi Mojca je Jozija peljala h njej za Celjsko razstavo.



Manca

  • Gost
Odgovori #708 : 05 Marec 2009, 08:51:08
MANCA-maja mislim pa da bodo BELI KRALJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII-tiste jaz težkooooooooooo zelooooooo že težko čakam-tak da imaš izbiro ;)

Maja mi je še malo prezgodaj  :'(. Se pa seveda takoj najavim za kakšno skupno igranje in socializacijo male  ;D, boš vzela samčka ali samičko? Moraš takoj sporočiti, ko boš kaj izvedela, oz. ko bodo potrdili da je samička breja  :) :-*



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #709 : 05 Marec 2009, 15:57:23
LUCY IN SMRČEK super sta to naredili-čeprav mi je za milimeter od Smrčka bolj všeč 8)

Hvalaaa :-[ :-[ Bom še Lucy to sporočila (vem da bi ji bilo všeč) ker sigurno še dolgo nebo pogledala v temo in bomo mi že naprej... Aja pa nekaj sem čudno kopirala ker so vmes kar ene besede ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #710 : 05 Marec 2009, 17:51:26
jooojj, smrček, kjee pa...sigurno nisem pogledala ::) ::)vedno pogledam, ko imam na seznamu nepreranih sporočil ::)

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #711 : 05 Marec 2009, 17:54:51
Seveda ;) ::) Samo na tekočem pa nisi ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #712 : 05 Marec 2009, 18:03:41
ja a ti pa si???obedve ne slediva ;) :D ::)

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #713 : 05 Marec 2009, 18:06:48
Sem, sem ;D jaz tudi če nepišem berem... brezveze spamat... čeprav radaaaa :-[ No pa spet spamava.... Nehiva al pa pošl ZS ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #714 : 05 Marec 2009, 19:50:01
Maja mi je še malo prezgodaj  :'(. Se pa seveda takoj najavim za kakšno skupno igranje in socializacijo male  ;D, boš vzela samčka ali samičko? Moraš takoj sporočiti, ko boš kaj izvedela, oz. ko bodo potrdili da je samička breja  :) :-*
MANCA- sem nekaj zabluzila -skotili se bodo junija -AVGUSTA bodo za oddajo -vzela bom kralja ;)


Sem spoznala ta dva v Celju in zato me je zanimalo kako ste zadovoljni z njihovim delom-sem videla tudi psičko-ampak ker se na to ne spoznam -nimam pojma -če je tako vredu frizura ali ne-prosim za njihov kontakt -gsm ali meil -če mi jih ti priporočaš ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


nata

  • Gost
Odgovori #715 : 05 Marec 2009, 20:28:07
Izbrisano na zahtevo uporabnika



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #716 : 05 Marec 2009, 20:57:10
NATA -pa ne že 6 mesecev prej :(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


nata

  • Gost
Odgovori #717 : 06 Marec 2009, 05:12:35
Izbrisano na zahtevo uporabnika



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #718 : 06 Marec 2009, 08:41:06
Razmnoževanje
kotijo žive mladiče. Zarodek se razvija v maternici. Število mladičev v leglu niha med posameznimi velikostmi. Brejost traja od 12 dni do 22 mesecev.


Glede brejosti...najbrž si se zatipkala pri prepisovanju podatkov? Brejost traja običajno od 58-63 dni...  ;)
LP, Katja



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #719 : 06 Marec 2009, 12:02:40
Smrček, oprosti, ampak v tej tvoji nalogi mrgoli napak, da je joj.
Razdeljen je na sedem velikosti...

 ???

O ostalem opisu ne bom izgubljala besed, ker ni vredno tega...

Dolina trupa ponavadi ne presega plečne višine. Ima elegantno glavo s komaj opaznim stopom, krepkim in lahno topim gobcem. Mandljaste oči so temne in dokaj nizko razmaknjene. Široki in dolgi, nizko nastavljeni uhlji, visijo ob strani glave. Visoko nasajen rep je ponavadi malce dvignjen. Včasih so ga krajšali za tretjino dolžine, sedaj pa to opuščajo.

Ti poznaš uradno veljaven standard?  ??? Pa zakonodajo, ki zadeva krajšanje repov ipd.?

Nega
Kodri dosežejo zelo visoko starost (tudi 18 let), vendar se morajo dovolj gibati, ker so nagnjeni k obolenjem srca. Redno jim moramo dovoljeni samo čistiti tudi zobe, ki so precej občutljivi. Dlako češemo vsaj enkrat na teden, enkrat na dva meseca pa jo je treba tudi skrajšati. Kožuh lahko oblikujemo na različne načine. Prehranjevati se mora s kvalitetnimi briketi tako kot vsi ostali psi.

 ??? ??? ???

Razmnoževanje

kotijo žive mladiče. Zarodek se razvija v maternici. Število mladičev v leglu niha med posameznimi velikostmi. Brejost traja od 12 dni do 22 mesecev.

WTF?

Upam da vam je bilo všeč in se bo še kdo odločil za to pasmo sama sem že ponosna lastnica 2 letnega kodrčka

Ni mi bilo všeč. Če bi bila jaz učiteljica, bi ti prilimala tak cvek, da bi se kadilo za tabo. Zaradi zapisanih neumnosti in zaradi totalno polomljene Slovenščine. Mene bi bilo sram kaj takega sploh oddat. Res.

na plakatu je bila izvrstna skica telesa kodra (avtor moja mami ker jaz tega nebi niti slučajno skupaj spravila njej so pa predlagal da bi bila slikarka tako da obvlada), prilepila sem tudi pramen (5 cm) Timijeve dlake, njegovo sliko, slike drugih kodrov itd.

Glede na to, da si "predstavila" kodra, bi bilo za pričakovat, da boš vsaj pri slikah izbrala tipičnega predstavnika pasme in ne mešanca.