Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 438717

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #780 : 15 Marec 2009, 17:19:50
ja saj se zavedamo prvotnega namena levje frizure
Sam sem tudi vedel vse to
Tudi jaz sem vedela to. Pa tudi pred leti je bil en dober prispevek na TV o tem.

Da je tudi tisti pes na desni strani slike na levčka postrižen sem videla :P, a vseeno ni do golega ;), kar mi je bolj všeč ;D. Še vedno pa ostaja moje mnenje, da so mi bolj všeč takšni, ki so bolj enakomerno postriženi ;). Mi pač niso levčki (pobriti do kože) preveč všeč :P.

Imam pa še eno vprašanje in sicer če veste za kakšne dobre SLO vzreditelje črnih kraljevčkov?

Kakšnih slikc vaših pudeljčkov pa se tudi ne bi branila :D

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #781 : 15 Marec 2009, 17:37:21
Pa sem našla moj-album kjer se skrivajo tele slikce :D











Slike pa niso ravno preveč lepe :-[

lp


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #782 : 15 Marec 2009, 19:59:25
najbolj mimo so mi pa tiste žogce na boku, ki sploh ne vem zakaj so

malce drugačne oblike (ne ravno krogci), za varovanje ledvic  :-[

Se pa moram strinjat z Manco, glede frizur za toy, pritlikave in srednje pudlje, prav tako pa glede frizure za kraljeve pudlje  :-[

Je pa res pri teh dveh pudljih (Crufts), razlika, ne samo v frizuri, ampak tudi v spolu, dolgoletni razstavljalci vedo, da so (na žalost  ::) ) samci ponavadi bolj atraktivni (ne vem mogoče pravega izraza), bolj graciozni v gibanju itd. Ta samec pa ima še neverjeten pigment (nima roza kože  :-[ ), in pa neverjetno gibanje  ;) in pa postavljanje; Manca pozna ta izraz, ko se pes sam postavi v razstavno pozo - brez popravljanja  ???

LP Vladka

p.s. to je samo moje mnenje - ne me ....  :P :P :P



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #783 : 15 Marec 2009, 20:08:51
Meni se nezdi da bi Windi napisala karkoli napadalnega ??? Kakor koli!  Aska tejle pudeljčki so  :-* :-*  sweet!! Jaz rajši nepridem več na rastave ker toliko infarktov ni dobro dožvet...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


nata

  • Gost
Odgovori #784 : 15 Marec 2009, 20:16:46
Izbrisano na zahtevo uporabnika



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #785 : 15 Marec 2009, 21:36:48
Aska tejle pudeljčki so  :-* :-*  sweet!! Jaz rajši nepridem več na rastave ker toliko infarktov ni dobro dožvet...
A, ne da ;) Drugače pa so te slike že stare in sicer iz predstavidve kraljevčkov pred Mr. Petom ;)

nata, pazi na tole tvojo plezalko, ker je v nevarnosti ;) :P Res je luštkana in upam, da jo na kakšni razstavi spet kaj vidim :o

lp


nata

  • Gost
Odgovori #786 : 15 Marec 2009, 21:43:10
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Manca

  • Gost
Odgovori #787 : 15 Marec 2009, 21:51:17
in pa postavljanje; Manca pozna ta izraz, ko se pes sam postavi v razstavno pozo - brez popravljanja  ???

Free handling  :)

Nata: kakšno pudljico imaš? Za barvo vem  :D, zanima me velikost in iz kje prihaja?  :)


Imam pa še eno vprašanje in sicer če veste za kakšne dobre SLO vzreditelje črnih kraljevčkov?


Mislim, da ni nikogar v Slo, sploh pa ne dobrih  ;)

Lp,Manca



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #788 : 15 Marec 2009, 21:54:23
pazim, pazim  :P
No to pa le :D Je bila že v Celju v veliki nevarnosti :P :P

No v Umag me pa ne bo ;). Na razstavo v Hrušico pa verjetno pridem :)

Nata: kakšno pudljico imaš? Za barvo vem  :D, zanima me velikost
To tudi mene zanima :)

Mislim, da ni nikogar v Slo, sploh pa ne dobrih  ;)
Škoda :-\

lp


nata

  • Gost
Odgovori #789 : 15 Marec 2009, 22:16:32
Izbrisano na zahtevo uporabnika



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #790 : 15 Marec 2009, 23:33:07
Nata, kar verjeti ne moram, da je vaša lepotica alpinistka iz te psarne g. Komočarja Jožeta  - http://www.pudl.si/stran/page.html  tudi sam sem pred nakupom sicer vedel zanj a belih on itak nima, kakor žal tudi nima kakih zaznavnih razstavnih uspehov.   No Nata, morda pa ti to z svojo Spydermanko kaj spremeniš !  :)

No vsekakor, jih pa očitno gospod uči alpinističnih znanj  :o, tako, da dokler ti ne pleza po drevesih se jaz ne bi pretirano bal !   :-[   :D



nata

  • Gost
Odgovori #791 : 16 Marec 2009, 07:27:27
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Manca

  • Gost
Odgovori #792 : 16 Marec 2009, 09:33:36
Katera pa sta njena starša? V katerem razredu pa jo boš začela razstavljati? oz. koliko je stara? (oprosti, če sem preveč firbčna :-[)
Lp,Manca



nata

  • Gost
Odgovori #793 : 16 Marec 2009, 18:57:59
Izbrisano na zahtevo uporabnika



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #794 : 16 Marec 2009, 20:12:03
 :o Ajka je res lepotička-če boš še kaj v Maribor prišla pa javi da se srečamo.Veš plezalka je pa zato ker se je skotila pod Pohorjem in so zgleda njeni starši imeli navado skozi na Pohorje hodit in je zato taka plezalka ;)

Tudi jaz mislim da WIND in MANCA nista nič slabega kvečemu poučnega napisali-vsaj za mene ker nisem imela pojma o tem :-[

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #795 : 17 Marec 2009, 00:08:53
Živjo.

Ni bil moj namen, da bi koga napadala ali celo prestrašila......se opravičujem.
Zmotile so me le besede o "nagravžnosti" in gejih.
Vsi, ki imamo pse postrižene na continental pa nismo geji...

Mene osebno continental clip prav nič ne moti, nasprotno - super mi izpade na odlično grajenem in skladnem psu (govorim o kraljevih pudlih). Prav tako me ne moti na kakšnem super toyu - bele barve ( tu sem hotela prilimati slikco za primer, ampak je raje ne bom, da ne bo spet zgražanje ;D). Pri pritlikavih in srednjih pa mi je najbolj všeč puppy clip...

Za pse, ki se ne razstavljajo pa absolutno športna frizura, že zaradi manj dela 8)

Tako, vsakemu svoje...vsak naj se odloči, kako bo imel svojega psa postriženega, saj imamo na razpolago kar nekaj frizur......to je ena izmed prednosti pri pudlih ( včasih tudi slabost).....pri drugih pasmah, pa si tega ne morejo privoščiti ;D


Lepo se imejte,
veliko veselja z vašimi pudli.

Lp,
Katarina



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #796 : 17 Marec 2009, 14:08:25


Prav tako me ne moti na kakšnem super toyu - bele barve ( tu sem hotela prilimati slikco za primer, ampak je raje ne bom, da ne bo spet zgražanje ;D).

Vseeno bi radi videli, sicer pa ne jemlji tega preveč osebno, to so pač mnenja, enamu je nekaj všeč, drugemu kaj drugega, vse tisto okoli geyev so pa malo šale in se ne smeš sekirati !

Torej željno čakamo slikico TOY lepotca !




Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #797 : 17 Marec 2009, 14:20:16
Kakšno mnenje pa imate o tistih ki imajo pse postrižene čisto mimo standardov? A kdo ve zakaj pudljčki veljajo za važne, zoprne pse???? :-\ Ker jaz nimam pojma, in ne poznam niti enega tečnega kodrčka! kje so to pobrali ??? V risankah??

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #798 : 17 Marec 2009, 15:38:28
Kakšno mnenje pa imate o tistih ki imajo pse postrižene čisto mimo standardov? A kdo ve zakaj pudljčki veljajo za važne, zoprne pse???? :-\ Ker jaz nimam pojma, in ne poznam niti enega tečnega kodrčka! kje so to pobrali ??? V risankah??

pri nas tudi en ni postrižen po standardu - tudi t.i. moderne frizure nimajo, ampak še malo drugačno  :P :P :P , pa so mi vseeno všeč t.i. klasične frizure, samo kot je že Wind rekla, za tako frizuro moraš biti "malo bolj" priden skrbnik, ker z njo ni malo dela  :-[ , pa tudi razni pasji športi, niso ravno prijatelji z takimi frizurami (uničena dlaka)  :-[

glede "zoprnih" pudljev, pa ti lahko iz svojih osebnih izkušenj povem, da znajo biti pudlji še kako zoprni (pa zopet ne vsi, da ne bo zamere)  ::) , je pa res to bolj izrazito pri starejših, kot pa pri mlajših; ne vem mogoče je povezano to tudi s tem, da na starost slabše vidijo (mrena), ali  ??? ??? ???

LP



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #799 : 17 Marec 2009, 15:54:06
ja vsak pes je lahko zoprn... Ampak ljudje imajo kodrčke za izrazito naduto vrsto! ::) :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Manca

  • Gost
Odgovori #800 : 17 Marec 2009, 20:05:43
Recimo tale toy lepotec Ch. Smash JP Talk About Best in show svetovne razstave psov v Mehiki  ;D, torej najlepši pes na svetu leta 2007  8)



Groomerka ga je za vstop v ring urejala 5 ur, da je izgledal, kot izgleda na sliki. Temu se reče profesionalci v svojem poslu  :o

Lp,Manca




dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #801 : 17 Marec 2009, 20:09:07
 :o vau -je to dela-Manca ali WIND kaj mi lahko prosim zaupata koliko plačata za razstavno frizuro

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #802 : 17 Marec 2009, 20:10:00
Urejen je kot bi ga narisali...To so res profesionalci..

My best friend is a westie


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #803 : 17 Marec 2009, 20:42:13
Danes popoldne sem pa srečala eno krasno sivo pudljico z lepo urejeno sicer z levjo frizurico (a ne pobrito do kože ;) :P), ko sva se z Asko vračali iz mesta domov :D Sicer sta pa drugače moji naj naj pudlasti barvi črna (itak :P) in bela, za njima pa aprikot.

lp


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #804 : 17 Marec 2009, 20:59:38
Meni pa je najlepši rjavi pudl nato aprikot nato beli

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #805 : 17 Marec 2009, 22:51:07
Ta koderček pa si je res zaslužil naslov najlepši pes let 2007 .  :-[ :-* :)



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #806 : 17 Marec 2009, 22:51:48
Meni pa je najlepši rjavi pudl nato aprikot nato beli

Ja zakaj si pa potem belega rezervirala ???  :-|~

Sicer pa, če želiš nekaj extra, potem vzemi tole rdečo -  silno redko a priznano barvo, evo leglo pa še daleč ni :

   Champagne D´or  Standard Poodle, red (FCI)  
Sire: Champagne D´or Leonardo   Standard Poodle, apricot, 59 cm
Dam: Champagne D´or Hazel   Standard Poodle, apricot, 59 cm
Date of birth: 2009-03-12
Males: 3 Females: 1
Contact: Uschi Graf Phone: 0049-(0)680644250
66346 Püttlingen Sommerberg 92
 

Sicer pa poglej tu : http://www.planetpoodle.de/puppies.php





dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #807 : 17 Marec 2009, 23:03:32
Ja zakaj-ker ni nikjer v bližini takih barv kraljev ::)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #808 : 17 Marec 2009, 23:07:21
Nekaj "podobnega" kot Manca sem mislila :)

Ch. Smash JP Win A Victory

http://www.toypoodlevikki.com/index.html



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #809 : 17 Marec 2009, 23:12:27
WIND-daj prosim povej koliko stane frizurca za razstavo?

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/