Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 441015

mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #990 : 07 Maj 2009, 01:14:32
Sem kar malo kolebal napisati to ali raje bolečino nositi v srcu .....

V glavnem včeraj je minilo točno leto dni, od kar je k mavrici odšla naša Aja, ki je odšla v 12 letu po dolgo nezdravljeni in prepozno ugotovljeni bolezni erlihiji (prenašajo klopi), želim pa spomin podeliti tudi njenemu bratcu Kimiju, ki je pa odšel cca 3 leta nazaj verjetno pa je imel enako bolezen.

Še nekaj slikic za mene naj naj prisrčnejših pudeljčkov  :'( 

Aja






ena zadnjih slikic:



pa še oba:


pa še Kimy:



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #991 : 07 Maj 2009, 08:05:07
Glede klopov pa tudi mene že "rahlo"  grabi panika!  :'(  :-X
Jaz moji psici apliciram Advantix (se ga dobi npr. pri vet. Zajc - Trstenjak). Doslej je bil Advantix kar uspešen oz. če me spomin ne vara, sem tudi lani tak čas izgubljala živce z obiranjem klopov iz Jenny-jinega kožuščka!  >:(
Se pridružujem mnenju MojceMise. Sedaj se že cca 10 dni dobesedno bojujem proti tem zverem! Vsak dan jih Jenny pokasira MORJE. Vsakodnevno sva na Šmarni in že na poti gor se vsaj 1x ustaviva, da te gomazeče pošasti poberem dol iz dlake. Takoj po povratku domov pa jo razčešem in temeljito pregledam. In otrebim ogabnih zverin. Pa sem v preteklih 10. dneh ravno tako iz nje pobrala kar nekaj prisesanih, ki so se -glede na izgled, saj so se napihnili že na velikost graha! - gostili na moji ubogi žva'uci že kar nekaj časa.
Osebno sem mnenja, da je najučinkovitejša uporaba ampul + vsakodnevno fizično pregledovanje. Čeravno tudi ta tehnika ni 100% uspešna!
Hja, se pa tudi sama zelo bojim raznih klopnih bolezni.... Sploh ko berem in spremljam tudi zdravstvene teme, ki se tičejo te tematike.  :'(
Mat xxl, Aja in Kimi sta bila zelo luštna kužona!  :-*
Lp, Katja



Manca

  • Gost
Odgovori #992 : 07 Maj 2009, 09:30:56
uffffff dragi moji se mi zdi da sem na IGNORUUUUUUU >:( >:D ??? ??? ??? ???

 ??? ??? ???

Manca, hvala za pojasnilo. Tole mi je že blo nekako jasno, ampak je fajn še enkrat slišat. Še kar pa ne kapiram tujine oz. tujcev ki razstavljajo pri nas. Bom šla kar na konkreten primer. V isti kategoriji sta psa od Slovenca in pes od npr. Italijana. Oba sta ocenjena z odlično. Kdo dobi CAC - oba ali samo eden, glede na to, da ni mednarodna razstava? To mi ni jasno sploh!


V vsakem razredu se podeljuje en CAC. Torej v tvojem primeru: oba sta ocenjena z Odlično. Nato pa se sodnik odloči, katera odlična je boljša. Tisti, ki se mu zdi boljši mu prisodi odlično 1, drugemu pa odlično 2. Prvi prejme CAC, drugi pa r.CAC.


Pa še eno vprašanje za vse ki se bijete s klopi? Kaj se vam najbolj obnese glede na to, da pudlaši malo bolj pogosto peremo svoje pse kot ostali?
Mi imamo frontline pa ne deluje nič letos, tako da norim od klopov!

Jaz trenutno uparabljam exspot, mi jih je priporočal veterinar. Je pa to novo na tržišču. Trenutno sem zelo zadovoljna, Nera še ni dobila nobenega.

no dobro pol pa vsaj tisti ki imate BELE pudlje -kaj jim dajete za jest ?????

Nimam sicer belega, sem ga pa imela. Hranili smo ga s Hill's-om. Neri pa trenutno dajem Arden Grange Prestige. Sem pomoje probala že 1001 hrano, pa so se mi nekako zdeli najboljši Hill's in Arden Grange. Eukanuba ji sploh ne ustreza. Pro Plan pa je probala samo Lososa in dobila tako alergijo, da je bilo groza :-\. Ne vem kaj naj še probam  ???

Mat xxl sožalje za Ajo  :'(, luškana je bila  :-* :-*






Manca

  • Gost
Odgovori #993 : 07 Maj 2009, 09:39:37
a boš probala z advantaxom?? pri nas se ga ne dobi, lahko ti ga pa prinesem iz umaga v torek, ko se vrnem domov. jasno če bojo kaj prodajali  ;)

Misliš Advantix  ??? Saj se ga dobi pri nas, jaz sem ga do nedavnega dajala Neri.



mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #994 : 07 Maj 2009, 11:15:38
Nata, imam namen probat z Advantixom (saj si to mislila, a ne?), ker Frontline je kot da ga nimata gor. Včeraj sem nabavila tudi elektronski odganjalec klopov - bom poročala če kaj deluje.
Mi smo vsak dan v naravi (gozd ali pa vsaj travnik), tako da je res kriza. >:(

Mat, ful sta srčkana kužija. Moje sožalje.  :'(
A ta bolezen se ne da pozdraviti? Se bom malo poučila, pa prebrala o tem...

Manca, še enkrat hvala za razlago. Pol CAC dobi na državni razstavi najlepši pes ne glede na to iz kje prihaja...

LP!
MMJ



nata

  • Gost
Odgovori #995 : 07 Maj 2009, 11:35:08
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Manca

  • Gost
Odgovori #996 : 07 Maj 2009, 12:19:40
Nata, imam namen probat z Advantixom (saj si to mislila, a ne?), ker Frontline je kot da ga nimata gor. Včeraj sem nabavila tudi elektronski odganjalec klopov - bom poročala če kaj deluje.

A ta bolezen se ne da pozdraviti? Se bom malo poučila, pa prebrala o tem...

Jaz sem bila z Advantixsom zadovoljna, edino kar me zelo moti je da grozno zmasti dlako tam kjer ga naneseš in noče dol. Zato ga pred razstavo ni pametno nanašat. Elektronski odganjalec sem tudi imela, ni nič pomagal, je dobila klope. Je zelo ne praktičen ker ne sme prit v stik z vodo in vlago, kar je pa pri nas misija nemogoče  ::) :D

Ta bolezen je žal neozdravljiva, se jo da spravit v mirujoče stanje vendar lahko izbruhne nazaj  :(

Pol CAC dobi na državni razstavi najlepši pes ne glede na to iz kje prihaja...

Ja  :)

kot je meni povedala vet. naj se ga pri nas ne bi dobilo. in me je tudi napotila v tujino. no če imam napačen info, se opravičujem.


Jaz sem bila nazadnje pri vetu 15.4 in so ga v njihovi trgovini še prodajali. Mogoče ga zdaj ne več... ???



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #997 : 07 Maj 2009, 13:17:57
naj bi bil pa ta advantix boljši od frontline-a. predvsem za tiste, ki smo veliko v primorju. ščitil naj bi tudi proti zajedalcem.... točno niti ne vem kako se jim reče .... ki naj bi ti dobesedno pojedli psa oz. njegove notranje organe.

drugače pa sem govorila s prijateljico iz medulina in me je opozorila, da je pri njih ogromno nekih malih gosenic ... ko so skupaj izgledajo kot gnezdo, ki visi iz drevesa, drugače pa tam kjer jih vidiš da lazijo...  so kar "v vrsti" in sluz, ki jo puščajo za seboj naj bi bila izredno strupena. jaz jih še nisem videla, tako, da ne morem drugače opisat, kot tako kot sem izvedela.

Kolikor jaz vem, je na Primorskem velika nevarnost filarioze (srčne gliste), ki jo prenašajo komarji. Vendar imam megleno v spominu, da Advantix ni učinkovit proti tej nadlogi. Naj me kdo popravi, če se motim... 
Btw: Advantix se zagotovo dobi pri naših vet-ih.

Prvič pa sedaj berem o tej, novi nadlogi - gosenice?!?? A so se našle še "nove pošasti"?  >:(  ??? Morda veš kaj več o tem oz. lahko priložiš kak link? Bi bila zelo vesela in že vnaprej hvala!
Lp, Katja



nata

  • Gost
Odgovori #998 : 07 Maj 2009, 13:42:48
Izbrisano na zahtevo uporabnika



wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #999 : 07 Maj 2009, 13:54:39
Živjo.

Advatnix ne ščiti 100% pred filariozo. Za preprečevanje okužbe se uporabljajo Cardotek n Interceptor tablete in Iverktin v obliki tekočine.
Tu si lahko več preberete: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,1303.0.html

Gosenice - to je Borov prelec.
Gosenice se izležejo v zapredku (bela pajčevina)....imajo strupene dlačice. Zapredki borovega prelca se pojavljajo od srede julija dalje.
Slišala sem, da je psom, ki so prišli v stik s temi gosenicami npr. z jezikom....tisti del jezika odmrl....Ne vem pa ali so strupene samo gosenice ali tudi zapredek.

slika potujočih gosenic: http://enjanez.blog.siol.net/files/2007/02/gos03.jpg


Lp,
Katarina



nata

  • Gost
Odgovori #1000 : 07 Maj 2009, 14:30:57
Izbrisano na zahtevo uporabnika



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #1001 : 07 Maj 2009, 15:26:59
Mojcamiša -hvala

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1002 : 08 Maj 2009, 07:20:51
Wind, hvala za razlago!
Brrrrr, groza!  :'( Huh, tudi sama upam, da moja psička ne bo kdaj imela bližnjega srečanja s temi gosenicami.
Včeraj se nama oz. Jenny je dogodilo, da se je Jenny po celem trebuščku (dlaki!) prijela drevesna smola. Jasno se je na to smolo prijelo "pol gozda".  >:( Predvidevam da ni druge opcije, kot tisto dlako odstriči stran - ali ima morda kdo idejo, kako smolo še na elegantnejši način spraviti z dlake?
Lp, Katja



mojcamisa

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #1003 : 08 Maj 2009, 08:40:59
Predvidevam da ni druge opcije, kot tisto dlako odstriči stran - ali ima morda kdo idejo, kako smolo še na elegantnejši način spraviti z dlake?
Lp, Katja

Probaj z oljem - lahko kar z navadnim, kuhinjskim - smolo dobro namoči, pusti nekaj minut nato pa zdrgni s kakšno krpo.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1004 : 08 Maj 2009, 08:46:00
Hvala za nasvet, Mojcamisa. Bom poskusila!
Lp, Katja



nata

  • Gost
Odgovori #1005 : 08 Maj 2009, 10:39:47
Izbrisano na zahtevo uporabnika



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1006 : 08 Maj 2009, 10:48:44
Hvala, Nata! Bom poskusila eno in drugo opcijo!



Manca

  • Gost
Odgovori #1007 : 08 Maj 2009, 17:21:15
Proti srčnim glistam se največkrat uporabljajo ampule Stronghold. Ali je kdo že to prakticiral  ??? Jaz priznam, da nisem Neri še nikoli dala ampule, oz. česarkoli proti tem zajedalcem  :-[



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #1008 : 08 Maj 2009, 18:02:10
jaz bi pa vprašala, kako je z jihovimi ušesi in morjem, ker se bliža čas morja...ali je treba v ušesa dati vato, če gre v vodo...hvala za odgovore

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Manca

  • Gost
Odgovori #1009 : 08 Maj 2009, 18:13:41
ali je treba v ušesa dati vato, če gre v vodo

Jaz nisem nikoli dajala vate v ušesa. Mislim, da je to nepotrebno  ;)



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #1010 : 08 Maj 2009, 18:23:09
ja, ampak cookie ima zelo občutljiva ušesa...bo zadostovalo, če jih temeljito zbrišem?(takoj stakne unetje)

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Manca

  • Gost
Odgovori #1011 : 08 Maj 2009, 18:44:03
Jaz ga na tvojem mestu ne bi pretirano puščala v vodo, če ima take probleme  :-\. Če dobi vnetje vsakič, ko gre v vodo potem ti sploh odsvetujem kopanje v morju. Mislim, da je bolje izpustiti to, kot pa da ima potem bolečine še dolgo časa. Samo moj nasvet  ;)



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #1012 : 08 Maj 2009, 19:53:20
Manca :  Čestitke, za Makedonijo za Nero  :-*  in seveda tebe, ko se potrudiš in daš Neri možnost, za zmago !!!   :)

BYTV, če boš imela kaj časa, da se nam pudlji zletajo .....

Ušesa:  Morska voda je v bistvu neke vrste fiziološka razstopina  ::)  in ne bi smelo biti problemov, sicer pa pudlji nimajo navade glave potapljati pod vodo, in ker imajo pokrita ušesa "z pokrovi ", tudi kak špric teže pride noter, no tunkati je pa res ni treba  :P

Res pa je, da če ima pes zožane ušesne kanale, so problemi stalni, ravno tako, pa tudi če nima teh problemov, pa se ušesa zanemari, da se močno unamejo, potem je za pričakovati tudi po ozdravitvi stalne težave.  Naša Dolly je, ko smo jo dobili imela eno uho zelo začetno zelo rahlo vneto in sem takoj ukrepal in očistil uhlje in dal kapljice in izpral ušesa ( ne antibiotika) sedaj sploh nima več teh težav, res pa ji stalno vzdržujem ušesa v top kondiciji in kontroliram vsaj na 2 tedna.

Mimogrede, ker silno rad experimentiram sem uspel svoji Dolly, ki ji je na začetku teklo iz obeh oči, kasneje je iz enega nehalo iz enega pa je še rahlo teklo in so nastajale zoprne rjave sledi po dokaj inovativni metodi povsem odpraviti solzenje.  Sedaj ji že cca 3 tedne ne teče več iz nobenega očesa nič in dlakica pod očesom je lepa bela .     :o    Pa raje me ne sprašujte preveč kako, ker sami ne morete, oftamolog pa lahko, samo sem slišal, če sem zmešan, ko sem mu nekaj predlagal, potem mi je pa po premisleku potrdil in naredil to, kar sem želel in solzilo se je 1 teden še mnogo bolj, potem pa prenehalo povsem  !   :) :) :)



wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #1013 : 08 Maj 2009, 20:22:17
Proti srčnim glistam se največkrat uporabljajo ampule Stronghold. Ali je kdo že to prakticiral  ??? Jaz priznam, da nisem Neri še nikoli dala ampule, oz. česarkoli proti tem zajedalcem  :-[

Jaz prvič letos dajem to in sicer Cardotek Plus tablete - očitno okusne, ker jih pes kar sam poje.
A se Stronghold nanese na kožo, kot npr. Frontline?



Manca

  • Gost
Odgovori #1014 : 08 Maj 2009, 21:03:32
Ja to je ampula  :) Bom pa veta vprašala za te tablete, ki jih daješ, so mi nekako tablete bolj všeč. Upam, da jih dobim namesto ampul.

Pa še ena malo preurejena(meni najljubša :-[) Nerina slikca :)






wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #1015 : 08 Maj 2009, 21:35:35
 O, sweet Nera :)

Ja, ampule se mi ne zdijo najboljše, predvsem pri psih, ki jih pogosto kopamo....Tablete sem kupila v Italiji in nimam pojma, če jih prodajajo tudi pri nas :-\



nata

  • Gost
Odgovori #1016 : 10 Maj 2009, 22:31:22
Izbrisano na zahtevo uporabnika



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #1017 : 10 Maj 2009, 22:37:33
 ;D čestitke

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Borna

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1018 : 11 Maj 2009, 07:46:20


za nami je prva razstava v umagu in dobili smo oceno ZELO PERSPEKTIVNA :D

v BISu smo bli pa premajhni, saj je sodnik izbral samo velike pse  :( no pa naj mu bo  :P

mi smo zadovoljni, fotkice bojo pa, ko pridem domov

lep pozdrav iz rovinja
Bravo za Natu i Ajku. Drugi put bude peharcek.
Pozdrav iz Afrike.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1019 : 11 Maj 2009, 08:44:15
Čestitke! :o