Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 438390

shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #1200 : 05 December 2009, 11:45:07
čestitke  :o


Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #1201 : 06 December 2009, 20:51:40
kako so lepi :o :o :o

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


guglček

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1202 : 10 December 2009, 10:49:42
Lepotci  ;D ;D ;D



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 10 December 2009, 10:55:55
pozdravljeni ljubitelji kodrov.
zanima me, ali je kdo od vas iz mb/pobrežje in ima prekrasnega belega kraljevega pudlja. v tem tednu sem ga že 2x videla....žal iz avta, tako da ga nisem mogla od blizu občudovati. sprehajala pa ga je gospa z malim otročkom.
res pravi lepotec!  :-*



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #1204 : 10 December 2009, 21:32:50
 :o :o :o :o :o-ja to sem jaz ;) ;) ;) ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #1205 : 10 December 2009, 22:23:42
:o :o :o :o :o-ja to sem jaz ;) ;) ;) ;)

upam, da vas lahko kdaj za rokav pocukam, če vas srečam na ulici. kuža je res prekrasen!  :-*



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #1206 : 11 December 2009, 20:48:01
 :P :P :P :P seveda brez problema -samo upam da ne bo tašča tista ki jo boste videli ker ona tudi ogromno z njim mašira-če ste me ta teden dopoldan videli sem jaz -taščica je stara čez 50 tak da je razlika :-[,sva pa obe blond in srednje dolgi las  :P :P :P

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Tjara*

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1207 : 13 December 2009, 20:51:45
Tudi jaz imam kodrico doma. Ime ji pa je Tjara. Trenutno je stara 8 mesecev, ima rodovnik, toy pudelj, vzrejena v Srbiji. :)

Poodles forever! :*


Edward

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1208 : 18 December 2009, 19:34:28
Tudi jaz imam kodrico doma. Ime ji pa je Tjara. Trenutno je stara 8 mesecev, ima rodovnik, toy pudelj, vzrejena v Srbiji. :)


a res, toya imate?? :o  ali lahko poveste malo več o nakupu? ker jaz že zelo dolgo iščem leglo toyev :)



bonny-lasya

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1209 : 26 December 2009, 23:27:15
Hey! :) :) :)
Smo novi lastniki kuže Bonny, štirimesečne srednje pudljice. To je naš prvi pudelj. Takoj je osvojila naša srca s svojo prikupnostjo in igrivostjo. Kar ne moremo razumeti njenega hitrega sklepanja prijateljstva z ostalimi našimi kosmatinci-TT-jko Lasyo in muco Lizo.Vendar tako hitro kot je osvojila naša srca,je osvojila tudi naše postelje. Sploh ne vem, če bo ponoči kdaj spala v svoji košari.



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #1210 : 27 December 2009, 16:05:41
Bonny-super lepo -daj še kakšne slikce gor :o
Veš mi imamo velikana pa je tudi v moji postelji -še malo pa me bo pregnal z nje :-[ :P

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #1211 : 27 December 2009, 16:06:16
Tudi jaz imam kodrico doma. Ime ji pa je Tjara. Trenutno je stara 8 mesecev, ima rodovnik, toy pudelj, vzrejena v Srbiji. :)


daj kakšno slikco gor

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


bonny-lasya

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1212 : 27 December 2009, 19:58:31
Evo, tukaj smo... :)Lasya in Bonny



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #1213 : 28 December 2009, 19:32:01


vsem pudljem (majhnim in velikim) ter njihovim vodnikom želimo v novem letu vse lepo in veliko zdravja in veselja

Katka, Tyna in Ullrich
pa seveda Vladka



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #1214 : 29 December 2009, 20:42:21
 :o :o :o :o
kake lušne slikce-hvala enako za lepe želje

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #1215 : 18 Januar 2010, 18:01:23
pozdrav ljubitelji okdrčkov  :)

prijateljica se zanima za nakup pritlikavega aprict pudlja. kakšne so kaj cene rodovniških pri nas? mogoče pozna kdo preverjene vzreditelje na madžarskem, hrvaškem?

še eno vprašanje. a morata bit starša oba iste barve? če npr parimo aprikot in črnega kodra (če se sploh sme), dobimo ven samo aprikot in črne podlje, ali se lahko zgodi, da so "šekasti"? mogoče mal neumno vprašanje, ampak se res ne spoznam na vzrej pudljev  :-[ maltiji so beli in ni teh problemov  ;D


bones

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1216 : 25 Januar 2010, 15:13:30
hoj,

glede cen ne vem vem pa da pudlje predvem dobi in zdravi niso poceni. Ker so pudli zelo bolana psam ti vseno priporocam da pred nakupom dobro pozanimas, ker evro vec pri nakupu ni nikoli skoda se posebaj, ker lahko takoj porabis pri veterinarju trikrat vec.

Glede parjenja pa je tako, da lahko med sabo paris crne,rjave in pa bele, apriko z rdecimi in pogojno sivimi. tega ponavadi ne pocnejo, prvo kombinacijo pa zelo radi delajo, ker tako dobijo boljse pse. in ven ne dobis sekastih psov. harlekin barva,ki ni priznana pa se ne vem kako se gensko dobi, je pa med redkejsimi.

Tjara od katerega vzreditelja iz srbije pa je?

lp dasa



nata

  • Gost
Odgovori #1217 : 27 Januar 2010, 15:56:22
Izbrisano na zahtevo uporabnika



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #1218 : 27 Januar 2010, 16:06:48
am, ne sprašujem zase (sem z maltežani povsem zadovoljna   ;D ), ampak za kolegico, ki si ful želi rodovniškega pritlikavega aprikotka  :)


nata

  • Gost
Odgovori #1219 : 27 Januar 2010, 18:46:02
Izbrisano na zahtevo uporabnika



bones

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1220 : 29 Januar 2010, 09:11:50
hoj

problemi z ocmi (vse bolezni ,ki obstajajo) drugi zelo velik problem je pa epilepsija;hoces se kaksno bolezen katere so mozne pri pudlih??????

drugac pa ja ne mores vseh treh skupaj pariti sem samo tako nahitro napsial katere so mozne kombinacije.je pa res da vecina pudlov ce ze mesajo mesajo ali bela-crna ali pa rjavo-crna.

lp



nata

  • Gost
Odgovori #1221 : 29 Januar 2010, 13:19:42
Izbrisano na zahtevo uporabnika



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #1222 : 29 Januar 2010, 23:54:03
... no, pa mi povej še katero bolezen, KI JE MOŽNA  pri pudljih ... itak verjetno vseh teh bolezni ki si jih naštela pri drugih pasmah ni.

sej ni pomembno katere bolezni so pri drugih pasmah, pomembno je, katere bolezni imajo pudli (vsaj v tej temi) in kot vsaka druga popularna pasma 15-20 let nazaj (tudi nemški ovčarji npr.) je popularnost naredila svoje  :-[
citirane bolezni tipično za pudlje z wikipedie:
Common illnesses
Addison's disease (hypoadrenocorticism)
Cataracts
Congenital heart disease
Chronic active hepatitis
Cushing's syndrome (hyperadrenocorticism)
Distichiasis
Entropion
Epilepsy
Glaucoma
Intervertebral disc degeneration
Lacrimal duct atresia
Legg–Calvé–Perthes syndrome
Progressive retinal atrophy
Patellar luxation (Toy and Miniature)
Trichiasis
Urolithiasis.
Hip dysplasia (Standard)
Hypothyroidism
Gastric torsion
Mitral Valve Disease
Osteosarcoma
Patent ductus arteriosus
Sebaceous adenitis
gastric dilatation-volvulus (Standard)
Von Willebrand disease
no in od 3 pudljev, ki jih imamo doma, imata dva sigurno dedne bolezni in sicer ima en problem s srcem drugi pa z očmi, in predvsem iz tega razloga, je naš 3. pudelj dobro premišljen nakup, s tem pa tudi cenovno neomejen  ::)



nata

  • Gost
Odgovori #1223 : 30 Januar 2010, 08:46:35
Izbrisano na zahtevo uporabnika



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #1224 : 31 Januar 2010, 00:28:47
sej to sva midve dopovedovali, ali po domače raje dam malo več denarja (čeprav se čudno sliši  :-[ ) pa dobiš dejansko zdravega in za povrh še ponavadi s tem zelo zelo lepega predstavnika te pasme  :D od vzreditelja, ki se bo dejansko potrudil in vzrejal pudlje, ki so zdravi  ;)
hotele sva povedati isto kot ti samo mogoče z drugimi besedami, in vzreja pudljev v Sloveniji kar nekaj let nazaj je bila ....  :-[

in zase lahko rečem, da ima pudlje že več kot 30 let (razno razne  ::) ) in učila sem se celo življenje, pa se še vedno učim, kaj vse je mogoče pri psih, ne samo pri pudljih  :'( in pri naši zadnji (ki je dejansko daleč najboljša  ;) ) smo naredili tudi kar nekaj genetskih testov, pa čeprav je skoraj sigurno ne bomo parili, ampak tako iz lastnega "firbca" in vsi so bili b.p. oz. clear  ;) in tudi dejansko eden naših redkih psov, ki je zelo zelo redek gost pri veterinarju, razen cepljenj (vsaj do sedaj  ;) )

in še enkrat: v naši hiši bo vedno vsaj en pudelj  ;) , in po toliko letih in kar nekaj pudljih, zdaj vem, da ga ne bi kupila kjerkoli, samo to smo ti hotele povedati  :-[ , vidiš na koncu smo le prišle skupaj, samo z drugačnimi besedami in drugim vrstnim redom  ;)

lep pozdrav in brez zamere
Vladka



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #1225 : 31 Januar 2010, 00:32:39
samo še p.s.

res so čudno navedene vse te bolezni, ampak ja, skoraj za vse sem poiskala kaj je katera  :-[

in če imaš doma 3 pudlje in od teh treh, 2 nezdrava (srce + oči)  :-[ in na očeh je bila operirana že pri 1 letu starosti, a ne, da sva potem točno pri tvojem mnenju  8)



nata

  • Gost
Odgovori #1226 : 31 Januar 2010, 08:30:19
Izbrisano na zahtevo uporabnika



bones

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1227 : 31 Januar 2010, 16:59:49
hoj,

o pudlih o katerih govori tyna so moji, tako da vem kaj govorim in se vedno trdim da so pudlji bolana pasma in bom tako trdila se nekaj cas, ko se bo vzreja popravila ne samo v tujini (pri izjemah) ampak tudi pri nas (pa ne trdim da so vsi slovesnki vzreditelji pudlov slabi obstajajo tudi izjeme) Je pa razlika kako in koliko ulozis denarja pred nakupom in kako in kaj delas z njimi ko jim imas. Moja prva pudljca Tyna je stara 12 let pri enem letu je imela oprecijo na treti veki oz.oceh da so ji odstranili bolezen, ki je povezana z genetiko. Tyna se vedno uspeno tekmuje v agility. Potem sem po nakljucju dobila se kraljevega pudla,ki je bil pripeljan iz svedske in je pri nas in tudi v tujini naredil vse sampijonate prav tako pa je takomval po ipo programu pa vem samo jaz kaksne genetske probleme ima pa pac ne bom o njih razlagala je pa zdaj ze 2 leti na tabletah za odvajane vode in jacanje srcne misice;kar je tudi genska bolezen. Moja zadnja pudlica je pa bila pripeljana bolj po naklucu kot po zelji da bi imela dobrega pudla prav tako razstavnega in delovnega tako da lepota in delo gresta skupaj, ceprav pri pudljih malo tezje zaradi frizure. Je pa ena iz med prvih in redkih primerov pudlov pri nas, ki je gesnko testirana za PRA in tudi clear. Jaz se, z njeno vzreditelico zelo zadovoljna in ce me kdo vpr. za mnejnje kje vzeti tudi povem.je pa cena vedno pomebna.

pa ti povem se eno storijo moja starejsa psica je vcasih kjer smo zivela v bloku zivela se z dvema pudloma oba pudla sta bila pac druzinska psa ena je bila 5 let starejasa ena pa samo 2 leti in nazalost sta obe ze pokojni zaradi genskih problemov da ne recemo da ena je imel ze epilepsijo pri 5 letih druga pa glavkom pri 3 letih,obe z rodovnikom takrat zelo priznane slovenske vzreje. Poznam tudi dva pudlja z predugrizom iz razlicne kombinacije prav tako slovenske vzreje.

Se enkrat poudarjam, da dalec od tega, da so vsi slovenski vzreditelji slabi treuntno je par celo zelo izrednji, ki se trudijo popraviti napake slovenske vzreje iz pred parih let.

lp Dasa




bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1228 : 24 Februar 2010, 20:57:34
JAZ PA IMAM DOMA ZELO LEPEGA KUŽKA Z IMENOM BOLT 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :) :) :) :) :) :) :P :P :P :P :P :P :D :D :D :D :D :D :D



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #1229 : 24 Februar 2010, 21:09:55
cestitke!!! slikice ?? a ima rodovnik ?