Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 437007

HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #1290 : 11 November 2010, 08:33:09
Čestitam Nata!!! Bravo!!!  ;)



nata

  • Gost
Odgovori #1291 : 21 November 2010, 21:32:48
Izbrisano na zahtevo uporabnika



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #1292 : 22 November 2010, 07:54:11
Vaw, čestitam Nata!!! Vidim, da razturata s tamalo...  ;)



nata

  • Gost
Odgovori #1293 : 22 November 2010, 09:04:50
Izbrisano na zahtevo uporabnika



sandra1

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #1294 : 27 November 2010, 07:43:08
Naša mala 1,5 letna Keli



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1295 : 04 December 2010, 09:28:27
Pozdrav vsem.......... na forumu ste poznavalci pa me zanima kakšen vaš nasvet. Pred dvema mesecema smo morali žal uspavati našo belo srednjo pudlico ( stara je bila 16 let ) in sedaj...... sedaj smo se odločili za novo. Odličitev je, da bomo kupili kraljevsko pudljico, v arikot, srebni, braun ali pa harlekin barvi. Ne kupujemo svetovnega prvaka, pač pa družinsko psičko, katera naj bi bila kot prvo zdrava, zato iščemo kakšnega vzreditelja kjerkoli v EU. Hvala vnaprej za koristen nasvet.........



nata

  • Gost
Odgovori #1296 : 04 December 2010, 10:28:27
Izbrisano na zahtevo uporabnika



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1297 : 04 December 2010, 11:24:00
samo v info ... upam, da veš v kaj se spuščaš z nakupom kralja  ;D

 :-\ a lahko prosim malo obrazložiš ta del tudi nas nepoznavalce?



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1298 : 04 December 2010, 11:59:50
Tega tudi jaz najbolj ne razumem ? V kaj se spuščaš z nakupom kralja ???



nata

  • Gost
Odgovori #1299 : 04 December 2010, 12:08:57
Izbrisano na zahtevo uporabnika



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1300 : 04 December 2010, 12:20:48
No, glede na to, da imava z ženo od kar sva skupaj in to je 23 let vedno po dva pasja hišna kolega........ vsi so bili dolgodlaki, glede na to ,da je za nami približno 100 ljubiteljskih razstav ( zadnjih 10 let ne )........glede na to, da smo družina, ki kupuje s treznim razmislekom, glede na to, da smo družina, katera si lahko privošči, da pasji kolegi lahko vsakodnevno hodijo z nami v službo........da imamo ogromno prostega časa tako med tednim kot med vikendi...... in še mnogo drugih stvari, smo prepričani, da bomo nalogo uspešno opravili, predvsem pa, da bomo vsi zadovoljni, tako mi kot naša ljubljenka, tako kot do sedaj. Kar pa se nege tiče......... ne vidimo nikakršnih težav. Žena uživa v tem. 



nata

  • Gost
Odgovori #1301 : 04 December 2010, 12:23:31
Izbrisano na zahtevo uporabnika



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1302 : 04 December 2010, 13:07:00
No, obvladamo kolikor potrebujemo in kolikor je potrebno. Zahtevnost dlake ?? Bomo zmogli, poleg tega si vedno piščemo vzreditelja, s katerim ohranjamo naprej dolgoleten odnos in komunikacijo, tako da smo do sedaj vedno našli prijazne vzreditelje, kateri so nam kadarkoli je bilo potrebno vedno priskočili na pomoč......z vprašanjem sem samo želel nekaj vaši mnenj glede priporočil vzrediteljev.



KatarinaS

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1303 : 04 December 2010, 13:15:37
Sekardi Robert, tule je link na vstopno spletno stran Planet Poodle http://www.planetpoodle.de/
Na levi strani imaš "For Sale" - "Puppies" ali "Adult Dogs". Res niso vsa legla, ki so trenutno na voljo, je pa vsaj nekaj.
Se ne bom vtikala v vašo odločitev, jo pravzaprav pozdravljam. Bi pa opozorila, da so veliki pudlji tam nekje do leta in pol polni energije in potrebujejo precej gibanja, ne samo uro ali dve, ampak vsaj dvakrat toliko.
Želim ti veliko uspeha pri iskanju ustreznega legla.
Katarina



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1304 : 04 December 2010, 13:48:46
Hvala zaprijaznost. Pred samo odločitvijo smo zeloooo veliko prebrali glede velikh pudljev in lahko rećem, da nismo vrsta ljudi, ki se nad nečim navduši, kasneje pa......... zakaj veliki pudelj. Da sem malo predstavim, čeprav že v imenu lahko vidite kdo sem in če malček vtipkate v facebooku ali kjerkoli drugje boste z lahkoto našli precej mojih tako poslovnih člankov kot tudi ljubiteljskih in privatnih. Veliki pudelj zaradi mene. Star sem 43 let in čas je, da poskrbimo nekoliko bolj za zdravje. Pudelj zato, ker mu ne odpada dlaka ker pač psi spijo pri nama z ženo v spalnici ( če to komu ni všeč mi je žal ), ker je ravno primerno velik da se bova lahko igrala. Moj dober kolega je trener in član državne reprezentance za agility, poligon imamo 2 km od hiše......... no, to je to. Čisto ljubiteljsko, predvsem zaradi mojega miganja in gibanja psa, bova ljubiteljsko obiskovala agility........ brez velikh apatitov, brez želja po svetovnem prvaku........ čisto iz razlogov, katere sem navedel. In zakaj psička. Zato ker so bile pri nas doma same psičke v zadnjih 23 letih ( število mladilčkov - 0 ) in zato ker je sedaj doma mala shih-tzujka katere ne želimo kastrirat....... na kratko. v tem trenutku je v EU kar nekaj mladičkov, vendar zaenkrat srečujem samo samčke za prodajo. Sem kontaktiral že nekaj vzrediteljev v Nemčiji in Holandiji pa trenutno ni problem dobiti samčka. Na kratko. 



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #1305 : 10 December 2010, 22:50:48
samo moje mnenje, glede razlike med srednjim in kraljevim pudljem: kot da to ni ista pasma  :o , če me pa kdo vpraša, če bi imela še enkrat kraljevega pudlja, pa vam lahko povem, da takoj  ;)

se pa strinjam z Nato, kar se negovanja tiče, pa smo ga imeli mi na koncu na "šprint" frizuro postriženega, da ga sušiš glih 2 X dalj kot srednjega  :'(
pa hvala bogu je bil naš črne barve  ;)



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1306 : 11 December 2010, 09:02:01
Postavi se zanimivo vprašanje ? kakšen profil človeka je sploh primeren, da ima kraljevskega pudlja ?



nata

  • Gost
Odgovori #1307 : 11 December 2010, 18:30:58
Izbrisano na zahtevo uporabnika



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1308 : 11 December 2010, 19:05:05
Hvala za izčrpen odgovor, torej..... takšnega pudlja imajo lahko ljudje ki so ali brezposelni ali pa upokojenci. Vsi ostali, žal ne morejo imeti takšnega psa. Ljudje ki hodijo v službo, imajo še kakšega otroka, razne obveznosti in aktivnosti..........odpadejo. Le kdo so potem kupci takšnih pudljev ???? Slišal sem, da jih nekaj živi tudi pri nas........ bi blo zanimivo povprašat kakšen lifestyle živijo ti ljudje da ga lahko imajo - kraljevskega pudlja ?



nata

  • Gost
Odgovori #1309 : 11 December 2010, 20:20:49
Izbrisano na zahtevo uporabnika



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1310 : 11 December 2010, 21:29:53
In potem nastanejo velike težave. Zakaj ? Ker je veliko srednje velikih in velikih pasem, katere so izjemno aktivne in potrebujejo izjemne pogoje. Pomeni, da imajo ljudje lahko samo majhne pasme, saj koneckoncev za večje nimajo časa, pa naj bodo to sprehodi, dirjanje, nega....... ali kot pravi vzediteljica na Danskem. " Slabo mi postane, ko nekdo omeni, da želi pudlja iz moje vzreje, s katerim bo hodil na razstave. Ležanje na fotelju in nenehno friziranje. Ne, hvala. "



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1311 : 12 December 2010, 00:32:58
Jaz si bom kraljevega pudlja nekoč omislila in pika.
Če uspem zlaufat weimija ni vrag, da ne bom tudi pudlja.
In ne mislim postat suženj njegove dlake, bom to delo raje zaupala naši pasji frizerki.
Vem,da to stane; bova pa v dveh tedensko pri frizerki  ;)

Je pa res,da si ga bom omiislila kot edinega psa (vsaj nekaj časa). In verjetno stroški ne bodo veliko višji kot jih imam zdaj za 2 psa.



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1312 : 12 December 2010, 09:06:59
Ne vem, govoril sem s krizerko v Kranju, ki striže in ureja samo pudlje, govoril sem z vzrediteljico na Danskem, govoril sem z dvema salonoma v Nemčiji in dobil kar podoben odgovor. Dlaka sploh ni problematična ( govorim o psu, ki ne hodi na razstave in je urejen ) v kolikor pes nima površnih lastnikov. Kot so mi povedali, dlaka vzame dnevno 20 - 30 minut za osnovno nego - razčesavanje, najboljše po zadnjem sprehodu........ in pa na mesec in pol do dva nega v salonu. Težave kot so mi povedali nastanejo takrat, ko nekaj dni psa zanemarino, se mu prične dlaka lepit oz. vozljat in potem je seveda potrebno odstriči do kože........ Če je človek površen so težave, z nekaj doslednosti, pa ni težav. Verjetno so vaše izkušnje ( poznavalci ) drugačne in zagotovo so prijemi drugačni pri razstavnih psih, če pa govorimo o lepo urejenem družinskem psu.......... ne vidim težav.
Če koga zanima v tem trenutku je kar nekaj legel - beli, brown, črni, aprikot.   



nata

  • Gost
Odgovori #1313 : 12 December 2010, 22:14:41
Izbrisano na zahtevo uporabnika



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1314 : 12 December 2010, 22:32:01
A bi bil kdo tako prijazen in malo obrazložil razlike v barvi/kvaliteti dlake.



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1315 : 12 December 2010, 23:23:35
Kdo, ampak kdo je potem sposoben imeti pudlja, ki ni črne barve ??? Iz Zagreba hodi urejat pudlje ??? Pravkar ste napisali, da potemtakem naši pasji frizerji niso vredni počenega groša........ ker ne znajo uredit pudlja ?? Upam, da to ni kdo od njih brebral. Nata. Verjamem, da je za vami vsaj nekaj deset let vzreje, razstavljanja, da ste imeli v življenju precej različnih barv pudljev, kajti z vašimi odgovori res marsikoga prestrašite pred nakupom. Človek bi si mislil, da na takšnem formu lahko spregovori o tekočih zadevah glede izmenjave mnenj, izkušenj, pomoči............ dobi pa enostavno porcijo, s katero ti dajo vedeti, da oni lahko poskrbijo za nego, vsi drugi pa žal........ premalo vedo, nimajo časa, nimajo izkušenj.... barve niso prave, dlaka jim štrli vsepovprek in ni dobra.......
Človeški ego včasih res ne pozna meja.



KatarinaS

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1316 : 13 December 2010, 00:18:53
Za česanje psice, postrižene na moderno frizuro in nepočesane 5 dni, sem pravkar porabila celih 13 minut. Črne barve, odrasla, torej zelo gosta volna.
Pri nas se je čisto obnesla moderna frizura, redno česanje, za katerega nikoli ni šlo več kot 30 minut, in kopanje po potrebi, tam nekje na mesec in pol do dva. Za razstave sem pa pri velikih vedno razdelila na dva dni, prvi dan  britje, kopanje in fenanje, drugi dan striženje, ker fizično nisem zmogla obojega v enem dnevu, in seveda sem molila boga, da ne bi deževalo in mi ne bi bilo treba pred striženjem še enkrat fenati. Ker pri nas smo kljub razstavni dlaki hodili normalno na sprehode, psa nismo nič šparali, da si ne bi slučajno uničil dlake.
Frizerjev, ki znajo pudlja čisto kulturno ostriči za domače potrebe, je kar nekaj, precej manj je takih, ki znajo narediti recimo res lep puppy clip. Ampak človek govori o frizuri za "domačo uporabo", zato res ne vem, zakaj ga je treba strašiti s 6-urnim pripravljanjem psa za razstavo. In ja, velikega pudlja zmore imeti tudi čisto običajen človek s službenimi obveznostmi, samo vstati je treba zjutraj pač toliko prej, da je pes zlaufan in nafutran, da prespi tistih čas, ko je sam doma. Pa po službi spet na dolg sprehod.
Zame bo veliki pudelj vedno idealen "drugi" pes k že obstoječemu in vsaj nekaj mesecev starejšemu, ker so ena redkih pasem (ali edina pasma, tu bi verjetno Lanabela vedela pomagat), ki se rangira po starostii. Zato kljub vsem "negativnim" stvarem, ki so bile napisane, kar pogumno. Ni tako grozno, pravzaprav je zelo prijetno :).



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1317 : 13 December 2010, 09:48:44
Hvala za konkreten odgovor. Podobne odgovore dobivam od vzrediteljev, s katerimi sem v kontaku in lahko rečem, da so vsi izjemno prijazni. Kot sem omenil, kupujemo psičko za hobi agility in ne razstave, kar pa se tiče razgibavanja, pa ne vidim težav, kajti imamo takšno podjejte, ki nam omogoča ogromno prostega časa ( sam osebno delam nekje 2-3 dni v tednu po 3-4 ure, žena pa vsak dan med deseto in štirinajto uro ). Pomeni, da je čas najmanjši problem, prostor - 2000 kvadratov zelenice okoli hiše, 200 kvadratov terase......... 2 km od agility centra.......22. 12. bo znano, ali se je med mladički skotila tudi črno bela harlekinka.......



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1318 : 13 December 2010, 10:45:06
Zdi se mi, da tu ni veliko vključenih v debato pomislilo,da če imamo pudla zgolj za šport(agility npr), družino in sploh ne razmišljamo o razstavah, na kratjko postržen lahko pomeni res na kratko- se pravi enakomerno pobrit na 1 cm ali 1/2 cm po vsem telesu  ;) . Ne predstavljam si, kaj imaš v tem primeru za česat več kot 5-10 minut  :P.
Res pa je da večina odloči vendarle za približek pudlovsk f rizure in potem je z vsakim cm dlake malo več dela. In pri tem se vsak lahko ustali na dolžini ko mu znese med izgledom in vzdrževanjem.
Splača se investirat v dobro mašinco in potem britje z izbranim nastavkom lahko osvoji prav vsak  8).
Sama sem imela malega pudlja , rjave barve. Strigla sem ga sama ( 10 letni otrok) in mi je za domačo rabo čisto dobro šlo (po mojem mnenju seveda  :D). Tudi česala sem jo sama in to nikakor ne vsak dan, predvsem v lepem vremenu recimo 1 x na teden, ob slabem pa večkrat- do dnevno, (če sem bila pridna )pa je bili povsem ok- je imela kar dolgo dlako, primeljivo puppy clip sedanjim. Ni trajalo ure. Kar je mene najbolj motilo pri pudlovski dlaki je to, da se ujema vanjo listje, ježki, vejice, da se zmoči takoj in da se prime blato. Tako smo jo sprehodih dajali v avto v vrečki , zavezani okoli vratu in potem nesli direktno v banjo na tuširanje. Z velikim pudlom gre ta postopek malo težje  :D. Ker če nimaš posebne kopalnice za pse npr v kleti, moraš z blatnim psom skozi vse stanovanje, avto je pa tudi krasno blaten, če ni pes v plastičnem boksu. Tudi po vsakem lulanju je bilo v dežju ali blatu potrebno oprati noge. Pogosto še trebuh in rito. Redno je bilo potrebno čistiti oči (ker s ezaspančki prav tako packajo in primejo- torej vsaj 2 x dnevno), da ne bi o ušesih- bila je nagnjena k vnetjem, treba je bilo pulit dlako, občasno veterinarsko iz sluhovoda in 2 x tedensko čistit s pripravki), potrebno bi bilo tudi dnevno krtačit zobe. Pa jih nismo, zato smo rabili občasne stomatološke posege ( pri drugih pasmah nisem imel anikoli težav).
Torej kar hočem povedat - urejanje dlake ni bila edina specialnost

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1319 : 13 December 2010, 11:13:12
Ni edina specialnost, ki pa ni dosti drugačna kot pri ostalih dolgodlakih psih...........