Kolikokrat češete svojega psa?

ABBY LABRADOR · 21812

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 26 Januar 2008, 20:55:48
Mene zanima kolikokrat češete svojega psa. Ker mi naše Abby-ke ne češemo prav pogosto in ima vseeno prečudovito dlako.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1 : 26 Januar 2008, 21:10:19
Odvisno od dalke, načina življenja....jas mojo žverco po potrebi, včasih 1x na teden, včasih vsak drugi dan :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Januar 2008, 21:16:17
Je labradoka- se pravi kratka dlaka, živi notri- zaenkrat bo pa zdej živela uzuni.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 27 Januar 2008, 10:34:13
Jaz Chappija ponavadi češem na dva dni. Med menjavanjem dlake tudi po 2x na dan, ker imamo sicer stanovanje polno dlake. Samo kolikor jaz vem se labradorce "češe" z tisto rokavico ali?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 27 Januar 2008, 10:45:49
Pana vsak dan, Ajko pa na 2 dni!  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 27 Januar 2008, 10:47:52
Mi smo kar se česanja tiče zeeeeelo leni in češemo res redko :-[  Niti slučajno to ni 1x na teden, kaj šele vsak dan :o ::)



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 27 Januar 2008, 10:53:33
Mi pa našega vsak dan( redno)!!!! :P :P

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 Januar 2008, 10:54:36
Jaz sem Snoopya česala enkrat do dvakrat na teden. Ko je menjal dlako pa vsak dan, včasih tudi dvakrat, trikrat na dan :) Če ga nebi bi bil tak ko strgan žakelj :P

Dino pa češem, kadar se spomnem po par minutk, čeprav ji dlaka še ne gre stran. Trenutno jo bolj tako, da se navadi, pač dokler se pusti, zraven ji moram pa obvezno govoriti kako bo lepa...  :D

Lp

...sledi svojim sanjam


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 27 Januar 2008, 11:10:55
Ninci potem vsaj nisem edina :P. Kolikokrat ga pa skopate? Ali je res, da če ga prevečkat kopaš se dlaka uniči?



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #9 : 27 Januar 2008, 11:15:15
Mi smo kar se česanja tiče zeeeeelo leni in češemo res redko :-[  Niti slučajno to ni 1x na teden, kaj šele vsak dan :o ::)
Hehh ninci saj nisi edina...jaz rona 1x na 14 dni,če mi znese...če ne pa včasih tudi 1x na mesec ::)...ampak ga takrat potem 2 uri...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 27 Januar 2008, 11:48:04
Kopanje je spet odvisno od posamezne pasme. Zlatega prinašalca je treba kopati čim bolj poredko (s šamponom), sicer pa se tako in tako sam skopa (po možnosti v največji in najbolj blatni luži, ki jih sreča  ;) ), shih tzuja pa je treba kopati bolj pogosto, če želiš ohraniti dlako v razustavljalni kondiciji!  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 27 Januar 2008, 12:08:46
No ja to glede šhi-cujev...če se gre za domačega ljubljenčka potem vsekakor ni fajn kopati več kot 1xna mesec, ok razen pač tac in če se res ful zamaže.Z kopanjem se spirajo naravna olja z kože in dlake in če prepogosto kopaš sploh ni fajn, povdarek mora biti na rednem česanju pri dolgodlakih pasmah. Na žalost pa ljudlje rajši skopajo psa vsak teden in pozabijo, da je potrebno dlako pred kopanjem temeljito razčesati...in potem dobiš ven enega na videz vredu psa, ker konice dlak lepo štrlijo ven, od prepogostega kopanja in nečesanja pa se jim je ob koži nbaredila ena velika kepa zbite zavozlane dlake...se pravi da je pes en veliki dred na 4 tacah... in da nebo pomote, to niso izjeme, veliko ljudi ne ve kako se skrbi za dolgodlake kužke.
Se pravi raje več česanja kotpremalo in seveda z ustreznim glavnikom in na ustrezen način-glavnik mora priti do kože da se res vsi vozlički razčešejo.
JAz češem yorkija z neproblematično dolgo dlako recimo na 1-2 dni,včasih celo na 3 :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 27 Januar 2008, 12:34:03
Jaz imam shih-tzuja (ne hodiva na razstave) in ga nisem s šamponom skopala že leto in pol....večkrat na teden ga počešem, ko je naliv se gremo malo namočit na dež, da je moker kot podganica, potem mu doma še sperem tačke, ga posušim in je dlaka mehka in svetleča kot po šaponiranju  ;D...sem ugotovila,da ko sem ga skopala s šamponom, da se je večkrat počohal kot pa sedaj, ko ni več kopan. Poleti se kopa v jezerih itd. pa je čist in brez vonja. Pa še ljubše mi je tako, ker sovražim vonj šampona na psu  ;)

Škot pa v treh letih in pol šampona še ni videl, razen enkrat, ko se je pokotal po mrhovini, pa še to sem šampon nanesla samo na tisto območje...je pa redno počesan, mogoče še preveč redno za škota (nekje 1x na teden ali 14 dni), ampak ne maram vozlov v podlanki, ki se mu naredijo in mislim, da tako tudi koža bolje diha.

Je pa nega čist odvisna od posamezne pasme, za kaj ga imaš in glede na umazanijo, ki se prime na dlako (recimo škot lahko gre v največje blato in bo čez pol ure čist in suh, pri shih-tzuju pa lahko samo sanjaš o tem...kar pride na dlako, to tudi ostane in mu tuširanje skoraj po vsakem sprehodu v naravi ne uide).

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #13 : 27 Januar 2008, 12:51:41
No mi imamo za Pana nov šampon in morem povedati, da se mu listje in ostala nesnaga ne prijema več na dlako.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 27 Januar 2008, 13:27:32
Kakšnega pa?

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 27 Januar 2008, 14:41:10
Kadra Ginny izgublja dlako jo češem kar velikokrat, da stanovanje ni polno dlak. Zdaj, ko ji dlaka sploh ne izpada, je pa že kakšne 2 meseca nisem počesala ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 27 Januar 2008, 15:59:49
Jaz jih češem po potrebi vsak dan ali na 14 dni se na dlaki vidi ,kdaj je česanje potrebno pogosteje.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 27 Januar 2008, 18:20:23
Naši so počesani 1x na teden.



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #18 : 27 Januar 2008, 18:52:01
Jaz Nalla češem skoraj vsak dan.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #19 : 03 Februar 2008, 09:46:52
Jaz Bala in Runa (sta dolgodlaka) počešem 1x do 2x na teden. Sissiko pa ko menja dlako! Seveda tudi včasih vmes, sam ne velik. ;)

:)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #20 : 03 Februar 2008, 15:06:03
Jaz moje škote česem na 2-3 tedne...včasih tudi mesec dni ne..njihova dlaka skoh ni zahtevna... samo spomladi ko izgobljajo poddalko je več dela..vsake par dni..NO pa česemo zelo poredko saj ni nič za česat...  ;) GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 03 Februar 2008, 15:37:12
NO pa česemo zelo poredko saj ni nič za česat...  ;) GG

Ko No menja dlako, je tudi pri njem kaj za česat ;) ker drugače zgleda kot strgan žakelj, če ga ne češeš sproti :P

...sledi svojim sanjam


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #22 : 03 Februar 2008, 15:44:48
Jaz moja 2 bernca češem enkrat na teden, ponavadi ob sobotah.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 03 Februar 2008, 16:11:44
Jah rožica sam onedva mata men čist zmer urejeno dlako pa mehko...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #24 : 03 Februar 2008, 19:27:28
Dina...prav imaš..ampak to je 1x letno spomladi.. in prvo leto sploh dlake ne menjajo...S Paxom do sedaj nismo imeli nobenega "dela"...  ;) GG


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #25 : 04 Februar 2008, 08:19:08
Mi smo kar se česanja tiče zeeeeelo leni in češemo res redko :-[  Niti slučajno to ni 1x na teden, kaj šele vsak dan :o ::)
jaz se podpišem pod tole :P
čeprav ima maks kar lepo dlako :)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 04 Februar 2008, 09:28:19
Jaz psov ne češem :-[. Izjema nekajkrat zapovrstjo ob pomladanski menjavi dlake 8).
Jih pa včasih-kadar je blato seveda,  celo vsak dan tuširam z močnim curkom tople vode brez šampona-spodnji del psa in rep.
Terierke sploh nikoli ne češem niti ne krtačim, jo pa trimam kar pogosto.
Njihova dlaka je krasna, nobenemu se ne vozlja. Je pa res,da kdor želi čas namenjen psu preživeti kaj bolj kvalitetno kot druženje z glavnikom in krtačo mora izbrati primerne pasme :).
Moja lenoba v tej smeri je bila kriva odločitve za terierja namesto pudla npr  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #27 : 05 Februar 2008, 14:47:45

 Je pa res,da kdor želi čas namenjen psu preživeti kaj bolj kvalitetno kot druženje z glavnikom in krtačo mora izbrati primerne pasme :).


No, no.....tak hudo pa tudi ni, če imaš dolgodlakce...tisto eno uro druženja z glavnikom na teden pred tv-jem ob večerih pa tudi ni taka potrata časa. Je pa fajn, da vsak pri sebi razčisti koliko lenobe je v njem, kaj se same nege psov tiče, in  temu primerno pasmo izbere. Ni ga hujšega kot zanemarjen dolgodlakec, ki mu kožuh ne diha.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 05 Februar 2008, 15:10:34
Jaz Toplo češem skoraj vsak dan  :-\. Se ji pa dlaka zavozla zelo hitro, zato jo je potrebno česati zelo pogosto  :'( (cca. 1 uro na dan, če kakšen dan preskočim se šteje za vsak dan 1 uro). Tudi če jo česem temeljito, se vedno kakšen vozel skrije. Imava pa "boje" med česanjem, ker je vsa živčna, če malo preveč grobo potegnem čez vozel.  :-\


                                  Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 05 Februar 2008, 15:29:40
No naša Abby je malokrat počesana :-[. Pa nima vozlov-prednost kratke dlake :P ;D.