Kdo hrani psa

Dina · 11781

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
: 27 Januar 2008, 12:24:44
Živjo :)

Zanima me sledeče; kdo pri vas hrani psa? Vedno ena in ista oseba ali kdaj vmes tudi kakšen drug družinski član?

Meni se zdi smiselno, da pač psa lahko po potrebi (npr. če te slučajno ni doma, če zboliš...) nahrani tudi kdo drug. Nekateri pa so zagovorniki tega, da pač naj bi psa hranil vedno le en človek, ker naj bi s tem, ko ga hrani enkrat eden enkrat drug, pes postal zmeden, v smislu, da ne ve kdo je njegov gospodar. Kaj pravite?

Lp

...sledi svojim sanjam


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 27 Januar 2008, 13:04:53
Ma ja, zmeden pes :) Po mojem pes še predobro ve, kdo je gospodar in ali je sploh kdo gospodar ali se da vse okrog prinesti :) Tako da po mojem je čisto vseeno kdo hrani psa, samo da ima neko rutino, recimo hrana zjutraj in zvečer. In seveda da te pes ne prinaša okoli :) To se mi zdi bolj poglavitno vprašanje.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 Januar 2008, 13:52:32
Sprašujem zato, ker je moj oči tako pameten, da mi hoče v glavo vbit, da je boljše, da Dino zjutraj ob šestih pokonci vržem, kakor, da ji on da ob sedmih-osmih za jest, ko je že dan. Stara šola pač  ::)

...sledi svojim sanjam


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 27 Januar 2008, 16:43:02
Jaz imam samo eno pravilo glede tega-ko pes pride v hišo,ga kak mesec hrani tisti,ki bo zanj najbolj skrbel.
Recimo,Paxxu sem sama dajala za jest kar nekaj časa,pa še zdaj mu dajem,pa ne zato,ker bi me bilo strah,da bi se na koga drugega navezal,ampak zato,da ga nadzorujem. Isto pri Gaji. Je pa res,da to pali samo ko smo doma,ko smo na Obali,ju seveda hranim samo in izključno jaz. Če pa me ni,pa seveda ni noben problem,da da kdo drug.
Je pa zaradi tega nastal problem,ker Paxx in Gaja preprosto ne jesta,če ne dam jaz sklede na tla. Oz.bosta jedla,ko bosta res res reeees lačna(po dveh dneh  ::)).Ni ravno praktično. Je bolj pametno psa navadit,da dobi hrano tudi od drugih družinskih članov-vsaj za moje pojme.



Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #4 : 27 Februar 2008, 13:34:17
Pri ns je tako... Pri nas se je Kira navadila,da dobi zjutrej od babi..popoldan pa ponavadi tud od nje...Edino kadar pride Niko to je na 2 dni dobi pol kosilo od njega...drugace pa ni nobenih problemu z hranjenjem :)

Lp

Kira moja najvecja zvezdica


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #5 : 27 Februar 2008, 13:37:58
pri nas je odvisno, enkrat jaz, drugič ji  pa moj možek da za jest.
in nimamo nobenih težav, od obeh ko dobi hrano, z veseljem poje.
je pa razlika kako katerega okol prinaša  :D


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #6 : 27 Februar 2008, 13:45:49
Pri nas Lity dobi zjutraj ob osmih in potem ob  trinajstih hrano od tistega, ki je doma, zvečer jo hranim sama. To gdo je gospodar pa psi vedo neglede kdo jih hrani. Vsaj take izkušnje imam jas. Brat je le poredko hranil svojega psa v večini sem ga jas pa me vseeno ni ubogal niti malo  :-\.
Če bi jo morala hraniti sama bi jo morala vzeti sabo v službo >:D.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7 : 27 Februar 2008, 13:49:32
nobene povezave ni za pse med tem, kdo jih hrani in kdo je gospodar.
Za psa je "gospodar" tisti , ki z njim dela.
Če ga kdo hrani ( mu da skledo s hrano zastonj ) je zanj v najboljšem primeru služabnik.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #8 : 27 Februar 2008, 13:49:45
pri nas jo hranim jaz, saj vso hrano dobi skozi učenje, izvajanje trikcev.. kadar sem odsotna, pač dobi hrano od drugega (ki ni tako strog kot jaz in je ne matra s trikci :-[ ::) )..je pa res, da je moja takoo požrešna, da bi pojedla vse, pa ni važno od katerega..ve pa, da sem jaz gospodar, ampak pomoje ni povezano s tem, kdo jo hrani, ampak kdo več časa preživi in se ukvarja z njo..


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #9 : 27 Februar 2008, 13:55:46
Nasa je tud fulll pozresna...Tko,da ji tok ni pomembn kdo ji hrano prnese...Ve pa le,da je Niko gospodar,ker se najvec z njo ukvarja..

Kira moja najvecja zvezdica


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 27 Februar 2008, 14:09:10
nobene povezave ni za pse med tem, kdo jih hrani in kdo je gospodar.
Za psa je "gospodar" tisti , ki z njim dela.
Če ga kdo hrani ( mu da skledo s hrano zastonj ) je zanj v najboljšem primeru služabnik.

No, tole sem želela slišati ;D Ker pri nas imamo enega gospoda pametnjakoviča, ki trdi, da bo pes čist zmešan in ne bo vedel kdo je šefe, če mu dotični (jaz) ne bo dajal sam za jest :)

...sledi svojim sanjam


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 April 2008, 14:45:35
Pri nas jo hranim jaz, mami in oci. Cez vikend pa res ne mislim ob 7ih vstajat na vsak njen pisk, ce se pa mami da, pa naj, a ne ... Pes itak zdrzi tudi do 11h potem brez sprehoda in mene ne bo pes tako ''komandiral''. Zvecer ji ponavadi dam jaz, ker greva potem ven, ce pa delam kaj drugega se prej, ji da pa kdo drug. Pa natanko ve, kdo je najbolj strog in kdo kaj tolerira.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 08 April 2008, 19:31:08
Bi rekla, da ni nobene povezave s tem kdo psa hrani in kdo je gazda ja. Pri nas vsi dajejo Benu pribolške, čim mene ni zraven in jaz vem ,kdo mu jih da največ po tem, kdo je njegov najbolši prijatelj(koga se najbol razveseli ko pride)  ;).  Ampak glavne obroke dobi od mene, predvsem zato, ker jih dobi skozi trikce in ostalo šolanje, če mene ni, ne kompliciramo, dobi od tistega, ki pač je in mislim, da je v njegovi glavi popolnoma jasno, da sem alfa samica jaz :). Kot je Deteljica rekla, ker jaz z njim delam.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 08 April 2008, 19:34:28
Pri nas jo hranim jaz, mami in oci. Cez vikend pa res ne mislim ob 7ih vstajat na vsak njen pisk, ce se pa mami da, pa naj, a ne ... Pes itak zdrzi tudi do 11h potem brez sprehoda in mene ne bo pes tako ''komandiral''. Zvecer ji ponavadi dam jaz, ker greva potem ven, ce pa delam kaj drugega se prej, ji da pa kdo drug. Pa natanko ve, kdo je najbolj strog in kdo kaj tolerira.

Hja,če se odločiš za psa,boš pa tud čez vikend ustala ob 7.
Jaz tudi čez vikend ustanem ob 5:00, dam psu za jest, ga peljem ven,da opravi potrebo,potem pa grem nazaj spat.

Mogoče se zdi komu neumno,ampak,ko sem se odločil za psa (pri 12.letih) sem se odločil tudi, da bom zanj skrbel tako,kot se gre.
In če sem se odločil za psa,bi bilo otročje in neodgovorno,če bi skr,pa čeprav je to hranjenje ob 7:00 zjutraj prelagal prej na starše in sedaj na punco.

Tako pa vse od 12. leta dalje vstajam ob 5:00 in vsakič opravim isti ritual. In se ni niti enkrat zgodilo,da tega ne bi storil,razen če sem bil bolan. In je Lok sedaj že moj tretji pes.

Seveda,če pa me ni doma,mi otroka nahranijo starši ali punca,tudi ven ga peljejo oni ali sosed,pa sploh ni problemov.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 08 April 2008, 19:54:52
Hehe Sky, eni zjutri radi spimo  :D Če se pes z režimom strinja, ne vidim problema. Sem vstala ene parkrat pol ure prej, da bi psa sprehodla in me je prvo čukast gledal, ko sva pa vn prišla pa niti lulat ni šel. Zdaj ga zjutri pelem k fotru v spalnico, kjer Buda zakomira še za kake dve urce. Pa ni važno, če fotr ustane ali ne  ;)  Pol se šele začnejo vse aktivnosti.


Mi se hitro zmenmo, kdo mu bo dal za jest. Glavno je, da pes dobi, ne pa od koga dobi.



Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 08 April 2008, 23:42:42
Ah res ni treba ob petih vstajat. Mene tud čukast gleda če ga kaj serjem okol prezgodaj. Moj tud do devetih raj ne odpre oči, če mu ni treba. Sam greva pač zvečer bol pozno ven. Tud na misel mu ne pride, da bi ob sedmih kaj rogovilil okol. Tud če bi mu takrat stresla hrano v posodo bi po moje šel jest ampak ker bi se bal, da mu bo do devetih kdo pojedel ne zato, ker bi se mu to takrat res dalo.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 09 April 2008, 06:30:29
Zanimivi psi.

Moj je ob 5.zjutraj takoj za akcijo.Kot ob vsakem drugem trenutku ob dnevu. ampak se naje,gre opravit potrebo in potem imam mir.Je pa res,da mi zvečer ne hodimo pozno ven,razen poleti.

Je pa meni tudi zanimivo,da me moj nikoli čudno ne gleda,pa naj ustaneva ob 5. ali pa ob 3. ali pa magari ob 1.zjutraj.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #17 : 09 April 2008, 08:08:02
Moja se vstane vsak dan ob 5.in gre opraviti svoje zadeve potem pa gre počivati do 8. ko dobi svoj obrok hrane. Sem jo poskusila zbuditi ob 4 pa me je tudi malo tupasto gledala ;D.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #18 : 09 April 2008, 08:35:52
Stvar navade...
Moja je vedno in kadarkoli ali kjerkoli, dela pa v bistvu prav tako. Slab ali dober dan določa prej vse ostalo, kot pa ura.

Mojega psa lahko hrani samo tisti, ki se drži mojih navodil. To je v bistvu najtežje zagotovit.  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 09 April 2008, 08:39:01
Prvotno se je šlo tukaj samo za to "predpotopno" foro, da če kdo drug (razen mene) postavi polno skledo pred njo, kao ne bo več vedela ali sem šef jaz ali tisti nekdo drug. Dajo ji pa tako ali tako tisto, kar jaz pripravim preden grem.

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #20 : 09 April 2008, 08:41:54
Stvar navade...
Moja je vedno in kadarkoli ali kjerkoli, dela pa v bistvu prav tako. Slab ali dober dan določa prej vse ostalo, kot pa ura.

Mojega psa lahko hrani samo tisti, ki se drži mojih navodil. To je v bistvu najtežje zagotovit.  :(

Ja,saj v tem je fora.Moj sicer to v večini opravlja,kot sem napisal ob 5:00. Za to je seveda tudi dober razlog. Jaz vstajam ob 5:00,ker grem potem v službo. In potem čez vikend ne spreminjam navad.Je pa pes zelooo neproblematičen. Če mu je kdaj treba dati jesti ob 3.zjutraj,bo pač jedel takrat,če kdaj mora čakati do 9.,bo pač počakal. Nikoli ne komplicira.

Kar se pa tiče hranjenja s strani drugih oseb, pa če ga ne morem nahranit sam,vedno nastavim hrano že v posodo in mu jo potem drugi samo ponudijo. Priboljški pri nas odpadejo in to se na srečo moji dobro zavedajo.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #21 : 09 April 2008, 09:04:17
Jaz se moram skoraj vedno znova kregat, da se psom ne daje iz mize...  :( >:(

To da se držijo tvojih napotkov je res zlata vredno!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 09 April 2008, 09:04:53
Imamo red, ki se ga držimo med tednom, poskušamo tudi med vikendom. Vstajanje 5:50, opravljanje potreb, hranjenje, opravljanje potreb in v službo (ali med vikendom poležavanje)....
Zverino hranim samo jaz že od malega; razen ob zelo redkih slučajih žena, in če res ne gre drugače sosed...
Vendar poskušam zagotoviti, da sem ob uri doma.... Sicer pa je itak non-stop z mano....



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #23 : 09 April 2008, 09:20:32
Moj red (hranjenja)je nered!
Jemo, ko smo pac doma, doma pa smo takrat, ko pridemo domov  :P ;D ;D ;D
Ce pa ne pridemo domov, pa jemo kje drugje ::) :D :D :D

Se glede tega kdo hrani?
Hranim jo jaz, ce me ni, pa kdo drug. Samo zahtevam, da je vse tako, kot pac jaz narocim in s tem ne mislim le kolicine hrane  :)

Zakaj sem se odlocila za nered?
Ker ne zelim biti ujetnica ur in ne zelim, da je moj pes obremenjen zaradi dolocenih ur.

Blumina



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 09 April 2008, 10:24:49

Zakaj sem se odlocila za nered?
Ker ne zelim biti ujetnica ur in ne zelim, da je moj pes obremenjen zaradi dolocenih ur.

Blumina

No,meni je zanimivo to,da kljub temu,da se bolj ali manj držimo ure (vsaj zjutraj), moj pes ni čisto nič obremenjen z uro,tudi če kdaj dobi prej ali kasneje al pa celo ne.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #25 : 09 April 2008, 11:04:06
Jaz ju hranim ob zelo različnih urah, odvisno od dneva, kdaj gremo ven, kdaj smo doma... Hranim ju načeloma sama, ni pa problema, če ju hrani kdo drug, ko me ni doma. V glavnem prav nič ne kompliciramo. :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 09 April 2008, 11:26:55
Ja pri meni se je šlo predvsem za to, da ne dobi takrat ko pridem domov, ker gremo načeloma takoj kam na šetanje :) Tako, da dobi okrog devetih in zvečer pred spanjem, se pravi okrog sedmih, osmih do devetih :)

...sledi svojim sanjam


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #27 : 09 April 2008, 11:51:08
Oh, kako se vsaka napisana beseda lahko razume cisto drugace, kot pa clovek napise ??? ;)

Zdaj pa brez hecanja. Da poskusim lepo razlozit... ne hranim jo takrat, ko pridem iz sluzbe, ampak potem, bolj proti veceru. Ampak ze od malega dalje, se ne drzim tocnih ur zaradi ze prej razlozenega dejstva. Prevec hodiva z Blum naokoli, da bi bilo pametno imeti psa navajenega na doloceno uro.
Velikokrat slisim za skrbnike psov, ki so resnicno obremenjeni glede teh ur. In pravijo, da morajo sedaj pa domov, ker mora pes jest, ali kaj podobnega. In res, ko pride ura na katerega so ga navadili, pes zacne tezit in lajat in... skratka jaz tega ne zelim in nocem...

Upam, da je sedaj razumljivo.

Blumina



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 09 April 2008, 11:55:21
Hehe :) Blumina, saj je bilo tudi prej razumljivo ;) Sama delam od sedmih do treh. Ker je bil še pred kratkim dan full kratek (vsaj zame), smo jo navadili, da jo zjutraj okrog devetih nahrani oči, zvečer pa jaz. Če bi ji dala jest šele ko pridem domov, spet nebi bilo dobro, ker bi mogle čakat vsaj kakšno uro, da bi lahko šle ven.

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 09 April 2008, 12:50:51
Pri  nas je ponavadi tako, da jih mami hrani zjutraj, ker ko grem jaz na faks še obadva globoko spita.  ;D Zvečer ju pa hranim jaz, točne ure pa nimamo, ker veliko hodimo okrog s psi in bi bil kar problem, če bi bila navajena točno ob urah jesti. No pa včasih Ajka zvečer ne dobi obroka ali pa ga dobi samo pol. To pa je odvisno od tega, koliko dobi popoldne hrane, ko z njo treniram. Včasih pa ko trenirava ji dam za nagrade kar cel obrok njenih briketov. Tako da jaz gledam tudi na to.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."