Odpoklic

S1b · 45883

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 11 November 2005, 19:23:20
Lp, jaz imam velike probleme glede odpoklica... danes sm šel z prijateljom in sibom na sprehod in tko siba spustim pa sib zagleda mačko in valda takoj zlaufa za njo, mačka je skočila v siba in ga popraskala v smrček tko da se je bogi sibek ustrašil in zbežal k meni ... lahko sem kirčal, prosil metal se po tleh pa me ni šmerglal... pa čez nekaj časa gremo tako naprej pa je bil sib spet spuščen in tko grejo ljudje proti men pa sib zlaufa k njim jest grem pa useno naprej in je biu tok dolg časa pri njih ko sem bil jaz že zelo oddaljen tko da sem se vrnu po siba... al pa če zagleda hrano na tleh me tudi pusti... lahko kričem prosim al pa karkoli pa me ne bo slišal... edino uboga me k greva sama na sprehod... moj problem je odpoklic tko da bi prosil za pomoč.... problem ni samo v odpoklicu ampak tudi v tem da me sploh ne spremlja ampak me kar pusti  >:( samega... use je uredu dokler ne gredo ljudje mimo ali pa karkol druzga...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #1 : 11 November 2005, 19:31:01
Kupi si 10 metrski (al pa še več) povodec in vadi s tem. In ga imej, dokler ne pride vedno do tebe, ko ga pokličeš, vedno pripetega. Najbolje je, da ga na začetku pokličeš vedno takrat, ko je pozoren nate, saj bo takrat skoraj gotovo pritekel. Ko pride, ga itak pričakaš ves navdušen, ga počohaš, mu daš nagrado.  :D  Pozneje, ko to obvlada, pa ga pokliči še takrat, ko se bo ukvarjal z drugimi zadevami in ne bo pozoren nate. Ko tudi to obvlada, pa poskušaj brez vrvice. Ampak na začetku vadi raje na mirnem kraju, brez zunanjih dejavnikov, kot so ljudje, mačke, avti in podobno. In na sprehode raje hodita sama, dokler se še učita.  ;)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 11 November 2005, 19:41:58
Popolnoma isto mnenje imam kot Newfka...tudi pri nas imamo probleme z odpoklicom...ampak nam gre že bolje... :D

papa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 11 November 2005, 22:40:20
mi in naš odpoklic..ja lahko rečem, da ni bleščeč. Lahko rečem, da ga pa še vseeno nekaj zna glede na to kakšen je bil odpoklic pred 3 leti. Včasih me Rondo ful preseneti in rečem Rondo pa takoj prilaufa pa če koplje lukne ali pa karkoli...včasih pa adijo irena in leti in ga ne dobiš nazaj pa če dušo spustiš...potem pa 5 korakov zalaufaš proti njemo in se vrže na hrbet, kokr da ga vsakič ko ga primem tok namlatim....to me tok pojezi, ker se potem naredi najbolj bogega psa. >:( Tko, da pri nas je kokr si zmisle gospod Rondo. Smo poskušali že miljon metod(no ravno tok ne) ampak ja delovalo 1 tedn. ali pa, ko sem ga poklicala pa ni prišel pa sem ga šla iskat pa sem ga kaznovala....ja zaleglo za 5 min. Zdaj pa lepo, če gospodič ne uboga ga grem enostavno iskat ga pripnem in je pripet na 1m povodcu..potem naj pa leta....čist na lep način...pa ga spustim čez 5 min pa šiba pa ga pokličem pa pride, če si spet zmisli da ne pa že spet povodec. Je pokapčil mali, da bi bilo fino ubogat na 1 besedo ali pa vsaj na 2 ali pa na 3 . Sej tok pa že spet ne zahtevam! Ljubkovalno ime kekc mu popolnoma pristaja!

drugače pa s1b se pridružujem nastvetu N3wfke!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 11 November 2005, 22:45:41
Pa to je pomembno, da je vedno(!) ko pride k tebi pohvaljen. Pa ne ga klicat samo, ko sledi kakšna slaba ali nezanimiva stvar, recimo da ga daš potem na povodec ali pa da gresta domov. Čimvečkrat mora slediti kaj zelo zanimivega. Lahko ga recimo pokličeš, toliko da ga pohvališ in ga nato spustiš, da dirka naprej.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 11 November 2005, 22:51:41
Rondo vedno ko pride, tudi če se tko ubira da res ni vedno dobi pohvalo in piškot. Pa tudi to, da ga pokličem privežem in greva mislim da sem to ene 5 krat naredila v vseh 5 letih. Vedno po malem :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 12 November 2005, 08:44:53
Je pa tudi malce ampak res samo malce od pasme odvisno in on njenega lovskega nagona.Recimo husky imajo zelo dober lovski nagon...in prišpancira mimo zajčke je črta!
In tudi pri AM boš odpoklic zeloooooooooo zeloooooooo težko 100% imel.Ubistvu ne verjamem,da ga boš kdaj imel

Ron recimo ima tam nekje...90% odpoklic.Včasih gre mimo kakšna psica/pes pa želi steči tja in se povohati,ampak če mu rečeš bo stal tam z zvitim repom na hrbtu in cvilil.Včasih pa bo tekel tja in se povohal pa prišel nazaj.Ima pa svoje dni,ko gre v eno uho not iz drugega pa ven...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 12 November 2005, 10:12:35
ja to se strinjam. Rondo npr. je trmast do konca. Enkrat bo prišel enkrat ne. Ma pa ful močan lovski nagon...zato je v gozdu vedno na pripet...ker drugače adijooo.
aja...pri nas je Rondo ful bol pozoren name, če mu govorim čisto potiho...tudi če je oddaljen od mene...čisto potihoga pokličem in potem začne gledat in iskat od kje prihaja. Če se zaderem me ne šlivi pet posto in dela traparije naprej. ::)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 12 November 2005, 16:16:58
No naša Atra sicer odpoklic obvlada ampak ko je bla mlajša se je delala kot da te ne sliši ko si od nje zahteval, da pride do tebe. Tudi pozorna ni bila na to kje sem če sva bili na sprehodu. Zdaj cel čas gleda kje sem, da ji ne bom kam pobegnila. In tisto kar je najbol pomagalo je bilo to, da sem si ji skrila takrat ko sem jo klicala pa ni prišla. Nekajkrat je zmedeno tekla okrog in iskala zdej pa sploh ni več problema s tem, da se nebi odzvala.
Takrat kadar pa kaj "slastnega" zavoha pa samo začnem teč pa hitro pride, ker se boji, da bi jo kje pustila.

lp meta


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #9 : 12 November 2005, 17:22:47
Witty ima pa kar dober odpoklic. Tudi če zagleda psa, skoraj vedno pride če jo pokličem. Ne uboga pa takrat kadar na tleh zavoha kaj užitnega (oz. neužitnega ::)). Takrat jo moram it iskat. Ne bo prišla če se na eno trepalnico postavim.

Me pa zanima tole:
Kaj naredit ko pokličeš psa, ta še malo vohlja po tleh, se obotavlja, potem pa vseeno pride? Ignorirat? Pohvalit? Ker to me že dolgo muči pa si nikakor ne znam odgovorit. :-\ Če ignoriraš bo pes mislil da to, da pride ni željeno vedeje, če pa pohvališ pa bo mislil da mora pridit, pa ni važno kdaj. Ali takoj, ali čez nekaj časa, saj nagrado dobi v vskaem primeru.. ???

lp

Los je car!


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 12 November 2005, 17:50:56
hehe hvala za nasvete, sam sem upošteval vaše nasvete in kar hitro mu je potegnilo da more priti do mene če hoče kej dobrega tako, da zdaj vedno pride do mene če mu rečem prid sem Sib ... nato seveda dobi zaslužene brikete frolic, ker bi ubijal za njih  :P. Zdej bo še nekaj časa na flexiju pol bomo pa vidl kaj bo...

LP in hvala  ;) :D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 12 November 2005, 21:38:25
Kaj naredit ko pokličeš psa, ta še malo vohlja po tleh, se obotavlja, potem pa vseeno pride? Ignorirat? Pohvalit? Ker to me že dolgo muči pa si nikakor ne znam odgovorit. :-\ Če ignoriraš bo pes mislil da to, da pride ni željeno vedeje, če pa pohvališ pa bo mislil da mora pridit, pa ni važno kdaj. Ali takoj, ali čez nekaj časa, saj nagrado dobi v vskaem primeru.. ???

Jaz sem mnenja da je potrebno psa vedno pohvaliti ko pride .... seveda pa mislim da vsi znamo na različne načine pohvalt... torej če pride po treh minutah ga samo verbalno pohvališ ... če rabi samo minuto ga že malo pobožaš in tko ... če pa pride takoj ga pa zasuješ z priboljški, daš 3 slinaste poljubčke, od pohval skoraj izdihneš in nasplošno izkazuješ vso mogočo simpatijo ;D

hehe hvala za nasvete, sam sem upošteval vaše nasvete in kar hitro mu je potegnilo da more priti do mene če hoče kej dobrega tako, da zdaj vedno pride do mene če mu rečem prid sem Sib ... nato seveda dobi zaslužene brikete frolic, ker bi ubijal za njih :P. Zdej bo še nekaj časa na flexiju pol bomo pa vidl kaj bo...

Prima Sib ... kar lepo počasi napredujta ... lepo utrjujta svoje znanje in verjetno bo nekoč odpoklic 99% ... mislim da vemo da popoln odpoklic ne obstaja :D

LP, Črt



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #12 : 12 November 2005, 21:59:24
Oh ja...naš odpoklic.Kakor ma dan.Zadnje čase,mi pride tudi če gre nasproti pes(če odštejemo bernije..ker so ji res pri srcu ;)),pri drugih pride(večinoma).
Dobi pa vsakih pokvalo ko pride,neglede na to,ali je prej jedla gnoj ali kakšno drugo svinjarijo,važno da je prišla.
Recimo njen odpoklic...tam nekje 86-90%.Ampak ima dneve,ko je 100 :)

Moram pa rečt da napredujemo,odkar imamo kliker.

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #13 : 12 November 2005, 22:04:28
Jaz sem mnenja da je potrebno psa vedno pohvaliti ko pride .... seveda pa mislim da vsi znamo na različne načine pohvalt... torej če pride po treh minutah ga samo verbalno pohvališ ... če rabi samo minuto ga že malo pobožaš in tko ... če pa pride takoj ga pa zasuješ z priboljški, daš 3 slinaste poljubčke, od pohval skoraj izdihneš in nasplošno izkazuješ vso mogočo simpatijo ;D
;D ;D ;D ;D Kako dobro si napisal. :P ;D
Aha... Potem pohvalit ne gelde na to kako hitro pride.
Witty ponavadi takoj pride. Včasih pa se ji zazdi da nisem tako pomembna in dokonča svojo dejavnost in šele potem pride.

lp

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #14 : 12 November 2005, 22:09:36
Rinchy..danes je bil 100% :). Res zelo uboga...takoj. Rondo pa je bil danes poreden fant...ker me ni šmirgal nič....mogoče zamera, ker nisva šla 2 dni ven...mislim jaz nisem šla z njim on je že šel....bolezen pač! oh nevem.....prejle, ko sva šla je bil priden je takoj prišel...vsako sekundo je drugače....trma ena! Sva se z Nino pogovarjale...a bi blo pametno jit z Rondotom, ki je že starejši v pasjo šolo? Pa če se to sploh da? btw...uči se zelo rad...

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 12 November 2005, 22:12:09
Sva se z Nino pogovarjale...a bi blo pametno jit z Rondotom, ki je že starejši v pasjo šolo? Pa če se to sploh da? btw...uči se zelo rad...

Ja zakaj pa ne? Saj poglej recimo azilante, hodijo ne glede na to, koliko je pes star ko ga posvojijo. Tako da... kar veselo na delo, sploh če ga lahko motiviraš in ti rad dela.
Pa vpišeš se lahko kakor vem kamor koli ISP-A, B-Bh, kar ti paše, ker sta dovolj stara ;)
Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #16 : 12 November 2005, 22:23:01
Ja zakaj pa ne? Saj poglej recimo azilante, hodijo ne glede na to, koliko je pes star ko ga posvojijo. Tako da... kar veselo na delo, sploh če ga lahko motiviraš in ti rad dela.
Pa vpišeš se lahko kakor vem kamor koli ISP-A, B-Bh, kar ti paše, ker sta dovolj stara ;)
Lp nina
u zdej bo pa res šla v akcijo ;D. Da bo bolj zanimivo za Rondota in da nekaj dela in pa seveda zame...sploh pa, da kaj odnese....da se kaj naučimo ;D ;D ;D ;D :) :) :) :) :) :) :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #17 : 14 November 2005, 16:19:41
Tako se govori Irena! :)

Tako bosta oba bolj srečna... Rondo bo imel redno zaposlitev in občasno družbo ... ti pa boš tudi imela kaj z njim počet in se mu popolnoma posvečala med treningom :) Kako že pravjo... Bolje Pozno kot nikoli :) Ravno v soboto mi je inšrtuktor za reševanje pravil da je on z svojim kužatom začel trenirati reševanje šele pri treh letih... pa je še vedno odlično izurjen :) Tako da res nikoli ni  prepozno... sploh če pes rad sodeluje :)

LP, Črt



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #18 : 14 November 2005, 21:35:51
Rinchy..danes je bil 100% :). Res zelo uboga...takoj. Rondo pa je bil danes poreden fant...ker me ni šmirgal nič....mogoče zamera, ker nisva šla 2 dni ven...mislim jaz nisem šla z njim on je že šel....bolezen pač! oh nevem.....prejle, ko sva šla je bil priden je takoj prišel...vsako sekundo je drugače....trma ena! Sva se z Nino pogovarjale...a bi blo pametno jit z Rondotom, ki je že starejši v pasjo šolo? Pa če se to sploh da? btw...uči se zelo rad...

lp
Ja,v soboto je bla res pridna :).Saj pravim,kakor je.Kadar vidim,da ima "slab dan" jo imam raje privezano,kot pa da jo 10× pokličem pa vseeno ne pride.

Želim vama velik uspeha v šoli(če bosta šla) :-*

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 15 November 2005, 13:34:26
Zadnje čase se je Lisin odpoklic spremenil malo na boljše...bolj hitro pride k meni,če jo pokličem... :D :)

papa


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #20 : 17 December 2005, 20:02:15
Nari gre odpoklic zelo dobro in takrat ko bi najmanj pričakoval, pride do tebe (npr., če se igra s psom, steče za njim). Včeraj pa je na sprehodu Nara ene 100m daleč zagledala sosedovega psa in stekla kot puščica do njega in ko se je pokakal, je pa še drek požrla in se sploh ni odzvala na moje in sestrine klice, tečka >:( ::). Zdaj, ko pa je še nekaj snega, pa jo lahko privabiš z brcanjem v sneg in kar prileti do tebe :D.

Lp, Ana



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #21 : 08 Januar 2006, 18:38:19
Mi je kar malo nerodno postaviti naslednje vprašanje, vendar ni mi še uspelo najti uspešne metode...

Na sprehodih odpoklic ne predstavlja težave. Če se že ne odzove na klic, se obrnem ali skrijem in Astor prileti takoj. In to je edini prostor oz. moment, kjer Astor upošteva odpoklic.
Iz igre s psom ne pride, ko ima v gobcu igračo ne pride... Ampak v redu, to poskušam rešiti s tem, da utrjujem povelje "pridi sem". Bolj pa me skrbi naslednja stvar: ko se igra z drugimi psmi, smo običajno lastniki psov v bližini. In do vseh drugih ljudi Astor gre, se jim pusti božati, samo do mene ne! Pred mano zbeži  :o Moram poudariti, da ga nisem še nikoli udarila ali bila karkoli nasilna do njega. Vse skupaj pa izgleda kakor da sem najhujša zloba na svetu....   :(

Je kakšna verjetnost, da se bo to bežanje z utrjevanjem odpoklica izboljšalo?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 08 Januar 2006, 19:20:31
Jaz bi na tvojem mestu delala z vrvico, dolgo kakih 5m, ki jo pes vleče za sabo. To naj bi bila čim tanjša vrvica, vendar dovolj močna, da zdrži psa. Na koncu narediš vozel ali dva. Psa nikoli ne vodiš na tej vrvici, vodiš ga na navadnem jermenu, to vrvico prosto vleče za sabo. Ko psa pokličeš, stopiš na vrvico, da ne more pobegniti. Vrvico čim manj jemlješ v roke, tako da jo pes čim manj opazi. Imeti jo mora vedno, kadar ga spustiš. Je nekoliko nerodna, včasih se kam zatakne, pa precej smešno je za videti. Vendar se ob redni in pravilni uporabi vrvice po kakšnih dveh mesecih že lahko pohvališ z lepim odpoklicem. Z njo si lahko pomagaš pri psu, ki ne uhaja daleč, ampak se spakuje nekje v bližini in se norčuje iz vodnika ki mu nič ne more. za pse, ki uhajajo za divjadjo ali na dolge potepe pa ni primerna, ker bi se lahko kje kam zataknil.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #23 : 08 Januar 2006, 19:28:16
Z njo si lahko pomagaš pri psu, ki ne uhaja daleč, ampak se spakuje nekje v bližini in se norčuje iz vodnika ki mu nič ne more.

Hvala za nasvet! Je idealen zame - kajti točno to (kar je zgoraj citirano) mi počne na domačem dvorišču.  >:( Vendar vrvica ne bo uporabna pri igri z drugimi psmi (ker jo lahko zagrabijo oni in se bogsivedi kako čudno zaplete...). Mogoče kakšen nasvet za te situacije?  :-\


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #24 : 08 Januar 2006, 19:47:01
Jaz imam isti problem. Na sprehodu je odpoklic 99% procenten. Ce je v igri s psi, pa 0%. Pa ne, da mi bezi. Enostavno me ne uboga.
Se kaksen nasvet, poleg vrvice?

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 09 Januar 2006, 15:33:17
Vrvice drugi psi ne bodo grabili, mogoče bi uporabila malo krajšo, da se bo manj zapletala. jaz sem to taktiko imela za psico, ki sem jo dobila že odraslo in je bilo z zapletanjem nenavadno malo problemov, pričakovala sem jih več. Mogoče bi začela z petmetersko vrvico, za takrat, ko se igra s psi bi pa zadostovala že mogoče dvometerska, če pes ne bi ugotovil, kako dolga je v resnici (za to pa je potrebno nekaj iznajdljivosti s tvoje strani) Veliko več možnosti je, da se zapletejo psi na fleksijih.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #26 : 09 Januar 2006, 15:40:46
Nič, bomo poizkusili. Izgubiti nimam ničesar  ::) Sedaj pa najti primerno vrvico...  ::)

Lanabela - HVALA! :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #27 : 09 Januar 2006, 15:57:44
Jaz imam isti problem. Na sprehodu je odpoklic 99% procenten. Ce je v igri s psi, pa 0%. Pa ne, da mi bezi. Enostavno me ne uboga.
Se kaksen nasvet, poleg vrvice?
Ima Grin mogoče naj-naj igračko? No če jo ime jo pokaži in teči stran.Sigurno bo stekel za tabo,ker sem prepričana da  je nor nate. Ko je za tabo se ustavi,daj priboljšek ali pa igračko(lahko za začetek tudi oboje) in potem mu reči,šibaj karkoli....da bo vedel,da gre lahko nazaj.
Ali pa se zmenite vsi,da vsak od lastnikov gre na svojo stran in kliče kužke,da potem ne pritečejo vsi za tabo.

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #28 : 01 November 2007, 23:13:36
Kako lahko psa naučim odpoklic?



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 01 November 2007, 23:29:42
Vadi najprej v stanovanju....pokliči ga 1 če ne pride počepni,pokaži igračko ko pride ga pohvali...ko to 100% obvlada v stanovanju se preseli na vrt isto delaj na vrtu....pol pa se preseliš kam kjer so tudi psi,če se ti kdaj zgodi da ne pride teči stran od njega

Če to ne gre ga priveži na dolgo vrvico in ga malo cukni ma mislim da tega neboš rabla.....upam da si razumela,ki drugače ne znam povedat :-[ :-[ :-[

LP Anja
Naj album