HURTTA Collection

trigi · 540046

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #570 : 09 December 2008, 22:02:07
Po novem na voljo tudi v

LITIJA

ZOO Nara
Valvazorjev trg 19
1270 Litija

To je pa ze zelo blizu nas!!  :o Super!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #571 : 09 December 2008, 22:17:40
To je pa ze zelo blizu nas!!  :o Super!  ;D

Jap, pa res :o

Ninci, a majo povsod vse stvari, k jih imata vidva?

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #572 : 10 December 2008, 08:00:13
Ne nimajo povsod vsega. Nikjer še nimajo nove kolekcije, to bo predvidoma po novem letu. Konkretno v Litiji pa imajo kar večino. Seveda niso na voljo vse barve ali vse številke ampak vam pa naročijo če nimajo na zalogi, tako da to ne bi smel bit problem.


Lp, nina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #573 : 10 December 2008, 15:26:12
ninci kaksna je pa razlika v Overallu med navadnim in iz Pro kolekcije? (razen v barvah in malo spremenjenem modelu, pa pro bo verjetno drazji?)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #574 : 10 December 2008, 15:47:48
ninci kaksna je pa razlika v Overallu med navadnim in iz Pro kolekcije? (razen v barvah in malo spremenjenem modelu, pa pro bo verjetno drazji?)

Bistvena v materialu. Sport kolekcija je iz FineTex-a, Pro pa iz HoundTex-a. Houndtex ima višji vodni stolpec in premoči še kasneje kot FineTex. In predvsem zaradi novega materiala je tudi PRO kolekcija dražja.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #575 : 13 December 2008, 18:23:06
hej

No, ker sem imela jaz "poun kufer" tega vremena, dezja in svinjarije na psu, je Cosmo danes dobil zgodnje bozicno darilo  :D :D :D

Hvala Nina in Črt, tole nam bo zelo olajsalo delo doma!!  ;)



 ;D ;D ;D


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #576 : 13 December 2008, 18:31:12
aaaaa izgleda kot plavalec v tekmovalni obleki :D
kjut :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #577 : 14 December 2008, 16:33:20
Slikice moje gospodične z Wurttino odbojno ovratnico.  8) 8)





Lp



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #578 : 14 December 2008, 16:54:08
Fuuuuuul je lepa s tole ovratnico.  :)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #579 : 14 December 2008, 17:28:00
Ovcka: ima kaj problemov z nošnjo? Pri nas sta se Smart in Rumba po treh dneh čisto navadila. Smart je samo na prvem sprehodu malo bolj previdno opravljal potrebe, Rumba pa je rabila malo dalj da je lahko tudi to opravljala normalno. V samem gibanju pa ni bilo nobenih težav.

Wunda :) ups Hunda: na Pippi pa tale ovratnica res izstopa, kot da bi retuširala sliko. Okolica je v črno beli tehniki, le ovratnica je barvna :D

Lp, Črt



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #580 : 14 December 2008, 17:53:06
trigi sicer ga za ven se ni imel (seveda sedaj dva dni ni nic padal dez - pada zdaj, tako da zvecer prvic sprobava  ;D), ampak doma ko smo ga pomerili je najprej 10 sekund stal pri miru, mu ni bilo nic jasno, potem sem pa eno igraco vzela v roke in je bilo pa kot da nic nima na sebi  ;D Normalno se igral in laufal sem in tja.. Tako da pomoje bo brez problema tudi zunaj oz. sploh ne bo opazil, in bo sel normalno na stranisce  :) :P

Porocam ce bojo problemi  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #581 : 14 December 2008, 21:09:03
Eno vprašanje: te nove ovratnice iz Pro kolekcije so enako široke kot iz prejšnje?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #582 : 14 December 2008, 21:13:37
Eno vprašanje: te nove ovratnice iz Pro kolekcije so enako široke kot iz prejšnje?

So malo ožje.

Hunda v snegu je zdaj ne bosta zgubila :P




Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #583 : 14 December 2008, 21:16:30
So malo ožje.
Kaj pomeni malo ožje? :) So kje napisani mm? :-[

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #584 : 14 December 2008, 21:19:18
Kaj pomeni malo ožje? :) So kje napisani mm? :-[

Ne niso. Ampak na oko cca. 1cm.

Lp, nina



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #585 : 14 December 2008, 21:30:33
Ne niso. Ampak na oko cca. 1cm.
Tudi tisti del, ki je podložen? Ker 1 cm se mi zdi malo in ravno prav. Tiste prejšnje so pa res (pre)široke. Jih imajo v kateri trgovini v LJ, da bi jih lahko videla?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #586 : 14 December 2008, 21:40:47
Ne PRO-ja v trgovinah v Slo. še ni razen tega kar imava midva v spletni. Bo predvidoma šele po novem letu.

Ja s podloženim delom vred je cca. 1cm ožja kot Sport varianta s podloženim delom.


Lp, nina





Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #587 : 14 December 2008, 21:46:19
Aha ok. Hvala za odgovore!

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #588 : 14 December 2008, 22:05:29
meni so te ovratnice tudi strašno všeč. ampak verjetno bi ble prešoroke za maltežanko ne?  :-\


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #589 : 15 December 2008, 15:22:45
Dakota: pomoje nebi bile preširoke, ker niso vse velikosti enako široke. Manjše ovatnice so ožje in sicer mislim da bodo široke tam okoli 2 cm.
Sicer pa najbolje da počakaš na kolekcijo in probaš v živo ;) Če so ti pa všeč ovratnice iz Sport kolekcije, pa jih boš lahko v živo preizkusila na Ljubljanski razstavi čez dober mesec ;)

Lp, Črt



maja72

  • Gost
Odgovori #590 : 15 December 2008, 18:55:06
Črt, ali mi lahko, lepo prosim, poveš, kako trden se ti zdi kovinski mehanizem pri Hurttinih torbicah? Meni je namreč uspelo polomiti že drugo KP torbico  :-[, s pokvarjenim mehanizmom pa je ta torbica totalen obup  >:(. V Nemčiji sem gledala Premierovo, ki pa se mi je zdela premajhna. Zdaj za silo uporabljam kar torbico za magnezijo  ::), ampak se ne da dobro oprati in ni primerna za sir ipd., le za brikete. A to Hurttino torbico se da brez problema in res dobro oprati, kot ovratnice? Je velika kot A5 ali manjša? A zgleda nerodna ali priročna?

Se oproščam za toliko vprašanj in upam, da niste o tem že kje govorili  :-[.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #591 : 15 December 2008, 19:59:50
za mehanizem in te stvari bodo drugi povedali.

Meni je edino uspelo najti slikco, na kateri se vidi približna velikost  hurttine pro torbice :)



Maja, kaj pa če bi dala kakšno polivinil vrečko za vlaganje še v torbico? Ali vrečko iz blaga, če te moti šumenje?

lp nina


maja72

  • Gost
Odgovori #592 : 15 December 2008, 20:22:26
Jaz sem naredila celo science fiction analizo na temo prostora za priboljške in igrače  ::) :-[. V bistvu mi je najlažje imeti vse skupaj po žepih v 1 kg vrečkah za vlaganje in s tem bazično ni nič narobe in je zelo praktično - če ne bi imela psa, ki v okolici najdeva milijon triggerjev za reinforcement. Živ obup  ::). Najprej smo o tem govorili s Kay, ki je ravno dokončala knjigo in DVD točno na to temo (http://www.learningaboutdogs.com/acatalog/reinbk.html); no, saj knjiga je še o drugih reinforcerjih, ne samo o hrani. Na seminarju mi je Attila zelo pomagal, ko me je gledal in mi sproti govoril, kako moram obvezno nagrado dostavljati v poziciji. Ker ne delam na luring, moram hrano v pozicijo pri vajah, ki hitro potekajo, in pri sekvenčnem treningu spraviti bolhi v usta v cca. sekundi. Kar mi je uspelo samo, če sem imela nagrado v dovolj veliki lahko dosegljivi torbici na hrbtu oz. desnem boku. Vse ostalo je bilo za malega cucka prepočasi in mi je izginila iz pozicije še pred nagrado (to, da se nauči počakati, pokvari smisel teh vaj). Zdaj delam veliko na daljavo in nagrajujem s t. i. feeding stations (tudi to je prečudovita Attilova pogruntavščina za delo na daljavo) in tam moram te postaje dofilati spet hitro, zato mora biti torbica zadosti velika.

Torba za magnezijo mi je všeč, ker gre roka res izi notri, kombinacija s 3 kg vrečko za vlaganje, ki gleda še malo čez, pa se ne obnese pri velikem številu ponovitev, saj vrečka ne glede na to, kako jo fiksiram na zunanji strani, zleze not ali se sir napopa povsod. Saj zasilna rešitev je, ampak jaz se potem vsaj 10 % časa ukvarjam z vrečko namesto s pozicijo nagrajevanja. Pozicija je pa tako zelo važna zato, ker je to pri vajah, pri katerih hkrati s pozicijo vadim tudi trajanje oz. ostajanje v tej poziciji, trenutno recimo v prečnem heelworku pred mano iz leve proti desni, ki ga delam na targeting. In če imam rezervo priboljškov v drugi roki, ji vleče glavo navzgor v levo, namesto naprej v desno; zato moram vsak priboljšek vzeti posebej. In to v sekundi ali manj  :-\.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #593 : 15 December 2008, 23:13:57
Mi smo eno torbico naročili zase, tako da je v testiranju  >:D
Po velikosti in obliki je na las podobna KP torbici (smo mi tudi eno že totalno uničili), vendar vsaj kar se tiče blaga, je tukaj uporabljen boljši material.
Kako dolgo pa bo zdržal mehanizem, pa si ne upam napovedat, trenutno se dobro drži, kljub konstanti uporabi.

Ključne razlike med KP in Hurtta torbico so sledeče:
- Hurtta nima velikega mrežastega žepa spredaj
- Hurtta nima dveh majhnih žepkov pri strani
- Hurtta ima žep na zadrgo zadaj - za dragocenosti
- Hurtta ima poleg pasu tudi kljukico, da torbico zatakneš za pas

Lp, Črt



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #594 : 16 December 2008, 10:03:03
Meni se Hurttina torbica v živo zelo dopade :) Sem jo gledala zadnjič v Avstriji in čakam da pride v Slo, do takrat bom menda tudi KP do konca uničila  :D KP mehanzem mi sicer ni ratalo zlamat, se mi je pa blago začelo parat na tisti, katero sem najpogosteje uporabljala. Znotraj sta se pa obe KP zluščile, mislim tist tanki sloj, neka plastika.
V glavnem, do spomladi menda bo, a ne!? ;D

P.S. a je možno da hurtta nima nobenega nylonskega povdca v črni - črnobeli kombinaciji :( So v vsakem primeru še kakšne barve zraven, ane :-\

Drugače mi je signalna ovratnica noro všeč na dalmatinčici in me že mika  :-[ pa se spet ne morem odločiti, katero barvo bi, če bi :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #595 : 16 December 2008, 10:09:58
Meni se Hurttina torbica v živo zelo dopade :) Sem jo gledala zadnjič v Avstriji in čakam da pride v Slo, do takrat bom menda tudi KP do konca uničila  :D KP mehanzem mi sicer ni ratalo zlamat, se mi je pa blago začelo parat na tisti, katero sem najpogosteje uporabljala. Znotraj sta se pa obe KP zluščile, mislim tist tanki sloj, neka plastika.
V glavnem, do spomladi menda bo, a ne!? ;D

P.S. a je možno da hurtta nima nobenega nylonskega povdca v črni - črnobeli kombinaciji :( So v vsakem primeru še kakšne barve zraven, ane :-\

Drugače mi je signalna ovratnica noro všeč na dalmatinčici in me že mika  :-[ pa se spet ne morem odločiti, katero barvo bi, če bi :D

skogkatt je že :P http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_19&products_id=484

Je pa res da samo še ena, ker sva jih naročila bolj kot ne za testirat, da vidimo če se kaj bolje obnese kot KP.  8)

Povodec pa imajo, povodec, ki spada k Sport kolekciji je klasičen najlonski, v črni barvi.

Lp, nina



maja72

  • Gost
Odgovori #596 : 16 December 2008, 10:14:18
A mi lahko, lepo prosim, to torbico daste na stran, pliiiz, bom izpolnila naročilo, ko pridem domov iz službe. Hvala  :-* :-* :-*!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #597 : 16 December 2008, 10:30:04
A mi lahko, lepo prosim, to torbico daste na stran, pliiiz, bom izpolnila naročilo, ko pridem domov iz službe. Hvala  :-* :-* :-*!

Zmenjeno. Čaka.

V tem primeru jih pa ni več ::)

Lp, nina



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #598 : 16 December 2008, 10:31:22
No evo, tole kar Maji, jaz pa počakam na naslednjo rundo, da ponosim še tele KP  ;D

ninci, kaj pa iz pro-kolekcije, a je tam tudi kakšen? Mam rada kompletke, pa so mi nove oprsnice ful všeč, bi pa rada imela isti povdec. Najraje v črni, beli, sivi kombinaciji :-[

tale recimo:




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #599 : 16 December 2008, 10:34:30
No evo, tole kar Maji, jaz pa počakam na naslednjo rundo, da ponosim še tele KP  ;D

ninci, kaj pa iz pro-kolekcije, a je tam tudi kakšen? Mam rada kompletke, pa so mi nove oprsnice ful všeč, bi pa rada imela isti povdec. Najraje v črni, beli, sivi kombinaciji :-[

Ne. Edino povodec iz vrvi bi mogoče prišel v poštev. Da imaš varianto črno, rjavo, siv ali črno svetlo moder siv. Ta siv-a je dejansko odsevna nit, rjava in modra pa tudi nista neki vpadljivi barvi in prevladuje črna.