HURTTA Collection

trigi · 540419

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #780 : 03 Februar 2009, 23:08:00
Mene pa nekaj zanima.

Ali ima kdo mogoče obe oprsnici od hurtte doma? Predvsem me zanima kakšna je razlika med modeloma in kako jo pes občuti (če jo)? V glavnem kakšne so razlike med oprsnicama (razen v videzu)?

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #781 : 03 Februar 2009, 23:16:08
No pri nas imamo obe v uporabi. Stvar je na hitro nekako taka.
Pri Y lahko pes vleče brez da ga kaj ovira, torej za pse ki radi vlečejo na povodcu odpade (razen če to želiš ;)) in po mojem mnenju lepše objame psa. Dočim je T (oz. Norveški tip) zelo dober za pse ki preveč vlečejo, saj se ponavadi na teh oprsnicah to zmanjša.

Tako da je odločitev čisto stvar namena, za katerega rabiš oprtnico.
Y je bolj vlečna oprtnica, T pa bolj za vsakodnevno uporabo.

Lp, Črt



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #782 : 03 Februar 2009, 23:26:35
Aha, hvala za informacijo. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #783 : 04 Februar 2009, 20:28:45
Hurtta PRO ovratnice in refleksni povodci so od danes dalje na voljo tudi v trgovini Doget (TPC Murgle - Ljubljana).


Lp, nina



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #784 : 04 Februar 2009, 23:01:16
Mene pa nekaj zanima.

Ali ima kdo mogoče obe oprsnici od hurtte doma? Predvsem me zanima kakšna je razlika med modeloma in kako jo pes občuti (če jo)? V glavnem kakšne so razlike med oprsnicama (razen v videzu)?

lp

maja

Jaz imam obe, opazila pa sem eno razliko-enkrat si je T oprsnico slekla :o
Pri nošenju pa ne kaže razlik, čeprav me je skrbelo kako bo pri Y, ker Lono oprsnice rade ožulijo po seskih in T je idealno narejena, saj ji ne gre tam čez.
No, Y je očitno dovolj mehka, da je prav nič ne ožuli.Rogzova jo je do krvi, pa nobene ji ne zategnem ful, vse nosi ful na široko, očitno ji je pasek šel ravno tam čez :-\.
Jaz sem z obema ful zadovoljna! :)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #785 : 05 Februar 2009, 12:59:08
Dobili smo listeeek!! :o ;D

Sedaj greva z Runom na pošto po paket...pa bom potem lahko še jaz dodala svoje mnenje ;)

:)


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #786 : 05 Februar 2009, 19:49:39
Hvala za super hitro pošiljko!!  :-* Hurttina torbica za priboljške je super, ker je večja kakor so običajne.  ;) Oprsnica je po prvi uporabi kul. Ben jo je najprej probal spraviti iz sebe, potem pa je že veselo norel po snegu.

pa še fotka mojih Hurtta pesjanov  8) ;)




trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #787 : 05 Februar 2009, 19:56:04
---- SAMOGOVOR ----
Joj Črt kdaj boš naredil spletno stran za Hurtto, da končno zorganiziramo kak foto natečaj  >:(

-----------------------------

Terry: prima slikica in seveda prima da je velikost prava ;)

Lp, Črt



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #788 : 05 Februar 2009, 19:58:54
Glede velikosti pa  ::) najprej mu jo dam gor tako kot je bilo naštimano in mu niti do polovice prišlo...mi je že vroče postalo  :D :D Tko da 80tka je idealna - ima fore še par centimetrov, tko da sem jo že zategovala ko smo prišli domov  ;) Hvala še enkrat za vse!!

slovenska stran bo pa kmalu nujna, glede na to da ni več angleške Hurttine  :P :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #789 : 05 Februar 2009, 20:00:42
Glede velikosti pa  ::) najprej mu jo dam gor tako kot je bilo naštimano in mu niti do polovice prišlo...mi je že vroče postalo  :D :D Tko da 80tka je idealna - ima fore še par centimetrov, tko da sem jo že zategovala ko smo prišli domov  ;) Hvala še enkrat za vse!!

slovenska stran bo pa kmalu nujna, glede na to da ni več angleške Hurttine  :P :P

Saj je že... http://www.hurtta.si/ samo se "še dela" ::)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #790 : 05 Februar 2009, 20:59:56
Mi smo tut ponosni lastniki palerince. Zenkrat ene. Ajša jo je že imela na sprehodu ker moramo stestirat kje bo mokra, tokrat komaj čakam vikend, ker bo baje dež. Bajka je bila pa prav užaljena ker je nima :'( in ji jo je Ajša posodila za večerni sprehod. Prav važno je odšla po ulici. Med pisanjem je prišla domov in oči je rekel, da je važno hodila cel sprehod, on pa tudi, ker so ga vse ženske nagovorile z iiiiiiiiiiiiiiiiii kolk ji paše. Naslednji stavek je bil pa: škoda k ni bolj nežne barve za Bajko.

Je smešno, ker imata obe dolžino hrbta 70 kakšna je razlika v prsnem košu. Ajša je baba od 86 cm in jo lepo zapnem, spodaj ne pride skupaj vrhnji del. Pri repu ji je malo prekratek, ker smo vzeli 65, samo mi je bilo pomembno da bom imela za sprednjo taco ok.
Bajči je bolj "punčka" in ima malo manjši obseg prsnega koša in ji moram skrajšat za zapet.

Obleka nam pa na žalost ni prav in sem prav žalostna.



Boljše slike pa ob priliki

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #791 : 05 Februar 2009, 21:21:10
 :D Pa je res Bajka videti bolj ponosno od Ajše v plaščku. A ni zanimivo, kako se nakterim psom ti plaščki zdijo noro fajn. Pri nama Smart v Overallu hodi z dvignjeno glavo in se če je le možnost, hodi ves ponosen kazat vaškim mamcam, ki so vse šokirane v stilu "kako ima lepo oblekco" :D Rumba je normalna. Samo Brihta v zimskem plaščku caplja nekje za nama, daleč od njenega normalnega navdušenja nad sprehodom... hmm mogoče ji pa barva ali pa celo model ni všeč ? ::)




simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #792 : 05 Februar 2009, 21:30:35
Si kar predstavljam Bajko v Overallu. Bi očetom hodila zvečer res od hiše do hiše in se kazala kako lepa je. Danes je baje kar po krempljčkih hodila. Samo sedaj ne vem kdo je bolj ponosen oče al Bajka :D

Joj pa ja nisem že po parih urah postala odvisnik od lepih oblekc za pse....pa ne no...

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #793 : 05 Februar 2009, 21:34:22
Pri nas je pa z overall-om tako.. Gleda kot najvecja nesreca, medtem ko ga oblacim. Ampak ko pa dava ovratnico gor, pa pozabi, da je uzaljen, in veselo caka pri vratih. Zunaj pa seveda brez problema divja, nori, prenasa palcke, skratka pocne vse kar pocne brez plascka  :P :P

Moram pa se pohvaliti nas novi Hurtta povodec iz vrvi, ki je danes prispel po posti.  ;) Sicer se mi je na zacetku zdel tanek (proti tistem, ki ga imava doma), ampak potem, ko sva ga imela za ven sem ugotovila, da je presneto lahek za nosit, in tudi dolzina (ki se mi je zdela ob narocilu skoraj predolga) je ravno pravsnja, da se malo naokoli povoha, ce se mu zazdi. Barva in pa svetlece nitke notri so pa super, tako da, splosen vtis: zelo zadovoljni!  ;D ;D


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #794 : 06 Februar 2009, 22:50:30
Runo je hurtta pes!!!!!!

Nina, Črt hvala za hitro dostavo, oprsnica je super (lepa in fajn!!)

Super zadovoljni smo! ;D :o

:)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #795 : 07 Februar 2009, 13:39:50
Prvič v življenju sem bila vesela dažja!
Sprobali smo palerino in jeee suhi smo.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #796 : 07 Februar 2009, 15:31:06

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #797 : 09 Februar 2009, 14:44:22
Sem gledala hurtta plaščke na http://www.dog-online.co.uk/, so pa kar precej dražji.
Imajo pa očitno tudi pro kolekcijo,ki jo mi že nestrpno čakamo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #798 : 17 Februar 2009, 20:12:30
Takole, danes je prišal tudi večja količina Refleksnih modrih povodcev  ;)

Za tiste, ki si radi stvari pred nakupom ogledate v živo ali jih na psih pomerite smo prisotni to nedeljo (22.2.2009) na razstavi CAC Celje Winter Winner.

Lp, nina



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #799 : 18 Februar 2009, 14:44:53
A T oprsnic iz te tazadnje kolekcije ne boste več naročali? Na pasji.net najdem samo Y...

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #800 : 18 Februar 2009, 14:48:31
A T oprsnic iz te tazadnje kolekcije ne boste več naročali? Na pasji.net najdem samo Y...

Lp, Živa

T iz nove kolekcije pridejo cca. junija oz. julija.




mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #801 : 18 Februar 2009, 14:58:58
Tako pozno?  ???
Kje pa jih lahko kupim še drugje? (A kje blizu Ptuja tudi? )

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #802 : 18 Februar 2009, 15:01:53
A se že kaj ve kdaj pridejo Pro dežni plaščki? Mi bi tako radi imeli modre. ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #803 : 18 Februar 2009, 15:06:04
Tako pozno?  ???
Kje pa jih lahko kupim še drugje? (A kje blizu Ptuja tudi? )

Lp, Živa

PRO kolekcije  T  oprsnic v slo. še ni.  Nekaj od Hurtte ima drugače Pikin Butik na Ptuju ampak samo iz Sport kolekcije.

Sašenka 1 teden nazaj, ko sva nazadnje naročala so bili čisto brez dežnih plaščkov.  ::) Tako, da težko kaj rečem, kdaj. Jeseni pa sigurno :)





Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #804 : 18 Februar 2009, 18:09:11
Kako se kaj obnese rešilni jopič pri plavanju? Razmišljam da bi za Doro vzeli enega za spomladi/poleti.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #805 : 18 Februar 2009, 20:33:43
Azu, ful dobro. Moj bernc je z njim splaval, ker ga dejansko ful gor drži in ima pes občutek, da ne bo potonil :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #806 : 18 Februar 2009, 20:43:03
Super. :)
Hvala.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #807 : 19 Februar 2009, 09:59:02
Nina in Črt danes je prišla oprsnica za Marša, hvala. Imava pa en problem, okoli vratu mu kar precej opleta, pa me zanima, če bosta imela v Celju eno številko manjšo ,rdečo mogoče na razpolago, za zamenjavo. Etiketa je še vedno na oprsnici  ;) Ima pa št 110 sedaj


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #808 : 19 Februar 2009, 10:02:51
Nina in Črt danes je prišla oprsnica za Marša, hvala. Imava pa en problem, okoli vratu mu kar precej opleta, pa me zanima, če bosta imela v Celju eno številko manjšo ,rdečo mogoče na razpolago, za zamenjavo. Etiketa je še vedno na oprsnici  ;) Ima pa št 110 sedaj

Ja ni problema. Prinesi to s sabo pa bomo zamenjali.




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #809 : 19 Februar 2009, 13:41:08
Ja ni problema. Prinesi to s sabo pa bomo zamenjali.
Zmenjeno, hvala  ;)
A potem lahko Črta za ušesa, ko je rekel da bo za dogo 110 taprava  :D :D