HURTTA Collection

trigi · 540046

varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1200 : 16 December 2009, 12:15:19
Ja, pri Annie bo tako, overall, če bo cifra, pa potem čez oprsnica. Torej bo cela v Hurtti.  ;D  Važno mi je,da se ne prijemajo kepe snega in da ne bo premočilo, če pa je dež, pa gospodična tako ne skače po lužah.  :)


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1201 : 16 December 2009, 16:53:43
A je kdo, ki ima bullčka doma že kupil kak Hurttin plašček? Po možnosti Flis Overall iz prejšnje kolekcije?  :) Jaz ne vem, če bi jima bila velikost 551 sploh prav... Dolžina hrbta je prava, vse ostalo se mi zdi pa preceeej preveliko.

Njune mere so:
Brina: prsni koš 61cm, trebuh 48cm, vrat 40cm, hrbet 55cm - 23kg
Jaka: prsni koš 65cm, trebuh 50cm, vrat 43cm, hrbet 55cm - 23kg

Katera velikost bi bila prava?

A cene na spletni strani so cene z 20% popustom?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1202 : 17 December 2009, 16:40:35
Živjo,
jaz tudi nameravam kupiti plašček za Kano. Bila je pobrita po delu boka in po trebuščku (ultrazvok), kar je velik problem sedaj ko je sneg. Ima tudi zelo slabo dlako - nima dovolj poddlake in dlaka  ni dovolj gosta, kar je posledica alergij- sicer gre počasi na bolje, ampak je napredek res zelo zelo počasen.  :-\ Prej je ni nikoli preveč zeblo, ali pa je bil dovolj dober navaden nepremočljiv dežni plašček. Sedaj je problem, ker je pobrita po trebuščku in ima bolj kratke tačke, zato na snegu sploh ne zdrži več kot 10-15 minut. Kar pa je zelo slabo, glede sprehodov, saj nanje zelo rada hodi, ampak jo zadnje dni pustim doma, ker preprosto ne zdrži eno uro ali več na snegu...
Torej zanima me, ali bi bil dovolj dober Overall plašček, če bi bil kombiniran z navadnim puloverčkom, ali potrebuje zraven še flis?

Hvala!

Lp  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1203 : 17 December 2009, 19:08:26
Živjo,
jaz tudi nameravam kupiti plašček za Kano. Bila je pobrita po delu boka in po trebuščku (ultrazvok), kar je velik problem sedaj ko je sneg. Ima tudi zelo slabo dlako - nima dovolj poddlake in dlaka  ni dovolj gosta, kar je posledica alergij- sicer gre počasi na bolje, ampak je napredek res zelo zelo počasen.  :-\ Prej je ni nikoli preveč zeblo, ali pa je bil dovolj dober navaden nepremočljiv dežni plašček. Sedaj je problem, ker je pobrita po trebuščku in ima bolj kratke tačke, zato na snegu sploh ne zdrži več kot 10-15 minut. Kar pa je zelo slabo, glede sprehodov, saj nanje zelo rada hodi, ampak jo zadnje dni pustim doma, ker preprosto ne zdrži eno uro ali več na snegu...
Torej zanima me, ali bi bil dovolj dober Overall plašček, če bi bil kombiniran z navadnim puloverčkom, ali potrebuje zraven še flis?

Hvala!

Lp  :)

Glede na opisano bi jaz razmišljala o PRO flis overallu -  ne premoči, je topel in greje, zaščiti dlako, ki je če prav razumem že v tako slabem stanju, da se še dodatno ne poškoduje, lomi, itd.
Če puloverček, ki bi ga kombinirala z overallom pokrije kaj trebuha potem bi to šlo, če ne pa bo na gol trebuh samo overall premalo.




**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1204 : 17 December 2009, 19:16:31
Ok, hvala  :)



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #1205 : 20 December 2009, 18:01:06
še en Hurtta yorki :P




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1206 : 20 December 2009, 20:29:32
Nasa Hurtta "kvazidoga". Plascek uspesno zlorabljamo priblizno 14 dni in smo po zacetnem nelagodju (na prvem sprehodu sem jo morala sleci, da je sploh potrebo opravila  ::) ) zelo zadovoljni.

Slikca je bolj bedne kakovosti, ker je slikano s telefonom.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1207 : 20 December 2009, 20:40:41
hahaha Špelca....prav paše ji!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1208 : 23 December 2009, 13:14:58
Juhuhu, plašček je tu! HVALA.

Na žalost sem ravno Annie kopala, ko je poštar prišel, tako da sem ji ga le na hitro dala gor. Dolžina je super, dolžina nogic tudi, edino prostora ima za še eno Annie zraven.  ;D  Ampak ko bo dlaka suha bo verjetno drugače. Bom kasneje pofotkala.
Za Berry bom pa 100% potrebovala drugo cifro, Berry je daljša in za polovico ožja ( Annie ni debela, le čisto drugo konstitucijo imata, Berry je pač topmodel Annie pa bilder  :o ).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1209 : 23 December 2009, 13:17:52
Juhuhu, plašček je tu! HVALA.

Na žalost sem ravno Annie kopala, ko je poštar prišel, tako da sem ji ga le na hitro dala gor. Dolžina je super, dolžina nogic tudi, edino prostora ima za še eno Annie zraven.  ;D  Ampak ko bo dlaka suha bo verjetno drugače. Bom kasneje pofotkala.
Za Berry bom pa 100% potrebovala drugo cifro, Berry je daljša in za polovico ožja ( Annie ni debela, le čisto drugo konstitucijo imata, Berry je pač topmodel Annie pa bilder  :o ).



Plašček lahko zategneš v vratu in v pasu (imaš na notranji strani plaščka elastiko, za regulirat). Ko ga boš naštimala bo, če ostalo štima kot ulit ;)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1210 : 23 December 2009, 13:20:20
Hvala.  :)

Bom pofotkala, ko bo manekenka suha.  ;D

Zdaj bova glavna atrakcija, pa še v peš coni v centru sva doma.  :P


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1211 : 23 December 2009, 14:16:19
A Hurtta pa ne namerava nobenih čeveljcev delat?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1212 : 23 December 2009, 14:23:03
Po sili razmer je tudi Kala postala Hurtta pes  ;)


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1213 : 25 December 2009, 16:07:44
Našim je tudi Božiček prinesel Hurtta plaščke  :) 



Ko bo kaj lepše vreme bom vse tri skupaj poslikala, so tko luškani, da to ne moraš verjet  :-*

Črt in Ninci HVALA za vse  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1214 : 25 December 2009, 16:10:56
Po sili razmer je tudi Kala postala Hurtta pes  ;)

A ji je prav plašček? V prsnem delu zgleda ful prevelik :-[

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1215 : 25 December 2009, 18:09:59
Ja v prsnem delu ji je mal preširok, bomo malo predelali pa bo ok, žal ne gre drugače  ;)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #1216 : 30 December 2009, 16:57:33
Je mogoče še vedno na voljo kakšna sport ovratnica (podložena ali fluffy), velikost 35-45cm?

lp, Nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1217 : 30 December 2009, 19:18:12
Je mogoče še vedno na voljo kakšna sport ovratnica (podložena ali fluffy), velikost 35-45cm?

lp, Nina

Ja. Rjava in črna.

Lp, nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1218 : 03 Januar 2010, 21:36:50
Je mogoče še vedno na voljo kakšna sport ovratnica (podložena ali fluffy), velikost 35-45cm?

lp, Nina

ups :-[.. Fluffy je tudi ;)



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1219 : 05 Januar 2010, 08:48:41
Da se še pokažemo z novo Hurtto.

Tanovi overall flis je meni zakon, malemu pa tudi. Zato sem še bolj nesrečna, ker ga ne moreva več uporabljati  :'( Na sprednjih tačkah ga je namreč šiv pri patentu do krvi popraskal - med hojo. V prvi rundi mraza sem opazila samo, da se mu je naredila rana na eni nogi, na drugi pa je bilo malo bolj rdeče. V nedeljo in včeraj zjutri smo ga zarad mraza že spet uporabil - in je imel zjutraj čisto krvavo nogo, ker mu je postrgalo povrhnjico  :( Pa sploh nismo naredili nekih kilometrov.  :-\ No očitno se bova mogla zadovoljiti z običajnim flisom.

Še vedno sem pa velik pristaš Hurtte!  ;)

lp
eva



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1220 : 05 Januar 2010, 09:27:07
 :( :( O kriza no. Kaj pa če bi na patent na notranjo stran kaj došila, ga obložila, da bi bil mehkejši in ga ne bi ožulilo? A ga žuli prav ta narebran material ali tam kjer je šiv od patenta in hlačnice?
Saj on ima tudi flic jasket a ne? Tam ni imel tega  problema?




fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 05 Januar 2010, 10:19:50

ups :-[.. Fluffy je tudi ;)

Uf.. sm čisto pozabila na to, oprosti.

A bi bilo možno, da mi črno in fluffy spravite, pa prevzamem na ljubljanski razstavi, če boste tam?

lp, Nina



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1222 : 05 Januar 2010, 10:54:34
:( :( O kriza no. Kaj pa če bi na patent na notranjo stran kaj došila, ga obložila, da bi bil mehkejši in ga ne bi ožulilo? A ga žuli prav ta narebran material ali tam kjer je šiv od patenta in hlačnice?
Saj on ima tudi flic jasket a ne? Tam ni imel tega  problema?



Žuli ga šiv od patenga in hlačnice - tam je ene 5 cm odebeljen šiv in ga tam drajsa po nogi. Ne vem a bi bilo kaj drugače, če bi bile hlačnice malo daljše al bi bila ista figa. S flisom pa nima problemov. Vsaj to. Sicer tolk topel kot je pr overallu, pod flisom nikoli ni.  :-\ Nam itak dela preglavice še sol, tako da pomoje Frodo odšteva dneve do pomladi  :P



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1223 : 05 Januar 2010, 15:01:39
Meni je tale overall flis zakon ;D res da ga še ni imela velikokrat na sebi, ker ni bilo takih priložnosti, ampak zdaj se pa taprava zima s snegom očitno bliža. Moja se ga sicer še ni navadila in hodi bolj kot robotek ::) verjetno zato, ker je bolj kompakten oz. trd blago in še ni ugotovila, da lahko noge vseeno normalno premika oz. krči in ne hodi z ravnimi..tako da z zadnjimi tacami sonožno skačemo ::) :D

Samo še nekaj dodatnega za sprednje tace bomo morali nekaj zimprovizirat.. (sprednje hlačnice pridejo malo previsoko in se kepe še vedno delajo na zastavicah). Verjetno bomo povijali kar s povojem in belim lepilnim trakom, ki se ga uporablja za medicinske namene ( ::) )


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1224 : 06 Januar 2010, 18:29:08
 :)






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1225 : 06 Januar 2010, 19:00:09
 :D :D Ampak spregleda vas pa zdaj noben več ne :D




roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1226 : 08 Januar 2010, 22:14:53
Moji Carolini pa je Overall že premajhen-se je ful potegnila (podaljšala) v zadnjem času. 
Bo treba večjega nabavit.  :'(

Roy je pa dobil zimski plašček, ki je sicer prave velikosti, mu je pa zadnji del veliko preširok (je zadaj zelo šlang).
Sem ga fejst posvirala,da mu nisem raje kupila overall flisa-bi se verjetno bolje počutil cel oblečen.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1227 : 10 Januar 2010, 15:08:18
:D :D Ampak spregleda vas pa zdaj noben več ne :D
Jap, res je  :D Pa tudi koplimentov precej pokasiramo, ko sta oblečena  :) Kar je prav prijetna sprememba od vseh nesramnih opazk, ki jih drugače pokasiramo zaradi njune pasme  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1228 : 10 Januar 2010, 17:29:18
Še kake srčkaste, rožaste ovratnice in povodce, pa boste deležni samih komplimentov tudi poleti...No ja, precej več verjetno. Žal je pasma na slabem glasu ::) pri nepoznavalcih

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #1229 : 21 Januar 2010, 15:05:20
 

 :) ;D Super je :*