HURTTA Collection

trigi · 537945

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1440 : 29 November 2010, 12:04:14
Nina, najlepša hvala za odgovor  :).
Če prav vidim, v spetni trgovini nimate več na zalogi teh velikosti (352, 353) flisov in dežnih overallov?

Iz stare kolekcije ne.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1441 : 29 November 2010, 14:59:36
Ninci eno pomoč rabimo.... in sicer za nemško bokserko rabimo tale flis http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=614 je pa punca takšnih mer : dolžina je 63cm, vrat 48cm, prsni koš 80cm... katero številko bi po teh merah morali naročiti, da bi ji bil prav ?
Hvala  :)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1442 : 29 November 2010, 15:47:19
Ninci, bi se dalo kje sprobar flis overall stare kolekcije in sicer cifre  201, 221 in 252?
Malega zebe takoj, ko neha letat in razmišljam, da bi mu vzela en tak flisek za letošnjo zimo. :-\

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Danijela

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1443 : 29 November 2010, 17:01:26
Razlike v dožini tačk med 352 in 381 praktično ni. Če ima dolge tace bolj priporočam 353. Za kakšno psičko pa gre?


Super hvala za odgovor, mi je ful v pomoč.

Psička je maltežanka mix, tace pa ima 13 cm. Res ne bi rada kupovala še enega plaščka, kjer bodo tace pokrite samo do polovice, ker take imam flise, zato pa rabim nekaj daljšega za čez.

LP, Danijela



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1444 : 29 November 2010, 18:19:22
Ana: samice imajo ponavadi 551, samci pa 601. Če ste res merili od lopatic se pravi od sprednjih tac do repa potem bo rabila kar 601. Pa že zdaj opozorim, da sta omenjeni številki na voljo samo v rdeči barvi.  ;)

Azu: Princ Boutique v centru Lj. jih ima - na isti strani kot je magistrat par vhodov naprej proti stari Lj.

Danijela: glede na dolžino tačk bi bil pomoje najbolj ok 352 - dolžina rokavov je cca. 10cm spredaj in 13 cm zadaj.

Lp, nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1445 : 29 November 2010, 18:59:05
Ana: samice imajo ponavadi 551, samci pa 601. Če ste res merili od lopatic se pravi od sprednjih tac do repa potem bo rabila kar 601. Pa že zdaj opozorim, da sta omenjeni številki na voljo samo v rdeči barvi.  ;)

Ups, pomota 601 je tudi v rjavi barvi :-[



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1446 : 29 November 2010, 18:59:39
Hvala  :)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1447 : 29 November 2010, 19:00:12
Ja, po mojem bi bilo za njo idealno res nekaj vmes med S in M ... lahko bi bile malo manjše, pa predvsem ožje - ampak S bi bile po mojem premajhne, če so za bišone in pritlikave kodre! Na zadnjih nogah stojijo super, na sprednjih pa lezejo dol, tako da ji dam čez plašček pa gumica od hlačnic pomaga obdržat na mestu. Bom pa še koga ki šiva prosila, da mi na vrhu gamaše in na dnu hlačnice naredi ta kovinski gumbek na klik, potem pa mislim da bi morale ostat na mestu. Drugače sem pa res ful ful zadovoljna, nobenih snežnih kep v dlaki ;D motijo je ne čisto nič, lahko normalno dirka naokoli in se igra. Sem vesela, da smo jih kupili.



Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #1448 : 29 November 2010, 19:18:32
Kakšna je razlika med Hurtta podloženo oprsnico in med Hurtta PRO T oprsnico?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1449 : 29 November 2010, 19:22:21
Ninci...ovratnica je super :) No vsaj sprobano v dnevni, bo treba še na sprehod iti ko bo malo bolj normalno vreme :) Tako da naslednja bo po mojem tista pinki barva za punčko :):):)

nad oprstnico sem pa več kot navdušena in sploh ne morem povedati kako zakon je :) se mi zdi da sem to že napisala , ampak vseeno, res so super zadeve :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1450 : 29 November 2010, 19:27:39
Kakšna je razlika med Hurtta podloženo oprsnico in med Hurtta PRO T oprsnico?

Razen v izgledu in materialu nobene. Funkcionalnost obeh je enaka.

Xsara, super samo da služijo svojemu namenu. Ima pa Hurtta pri tej kolekciji očitno malo slabše dodelano tabelo velikosti, tako da se s temi gamašami in velikostmi še kar malo lovimo :-[ Zgoraj je notri všit elastični trakec - če kupiš tiste plastične "nevemkakosejimreče", ki jih stisneš in zategneš ( kot je npr. na neklaterih torbicah za priboljške itd.) bi najbrž šlo brez da ti gor všijejo pritiskače.

botticelli - super 8) Tisto roza prav vidim na kitajčku, zato sem tako navijala zanjo :D




Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1451 : 29 November 2010, 19:46:36
Zgoraj je notri všit elastični trakec - če kupiš tiste plastične "nevemkakosejimreče", ki jih stisneš in zategneš ( kot je npr. na neklaterih torbicah za priboljške itd.) bi najbrž šlo brez da ti gor všijejo pritiskače.

To je bila pa tudi Gašperjeva ideja, ja :) en način bomo že našli - kam pa pridemo brez domišljija :D važno da odlično ščitijo dlako! Po plundrah in še v vodo je parkrat skočila pa je ostala čista in suha do konca sprehoda.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1452 : 29 November 2010, 23:57:48
Joj, nam pa zaenkrat s plaščki ni usojeno ::).. Imam 11 mesečno dobermanko, kupila sem ji ovratnico od Hurtte, pri plaščkih pa se je zataknilo! Danes sem bila že dvakrat v Prince butiku v centru Ljubljane (seveda, pametna, brez psice) in oba plaščka visita in zgledata kot da ju je podedovala od starejše sestre in zdaj čakamo da bo zrasla da ji bosta prav ;D. Pač, zaenkrat je bolj kot srna kot doberman hehe.
Tako da upam da bo jutri naš dan in nam bo kaj prav, potem pa nalimam slikice :)
Aja, sprobali sva pa PRO flis overall in PRO zimski plašček, 55cm. Upam da ji bo flis jacket boljši...

Lp!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1453 : 30 November 2010, 00:06:16
Kakšna je razlika med Hurtta podloženo oprsnico in med Hurtta PRO T oprsnico?


Pri prvi po daljši uporabi se začne odsevni trak luščiti in pokati. Drugače so pa obe super! No mi imamo trak samo razpokan, eni pa se je čisto odkrušil. ;) Je pa odvisno tudi od psa. :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1454 : 30 November 2010, 07:51:48

Pri prvi po daljši uporabi se začne odsevni trak luščiti in pokati. Drugače so pa obe super! No mi imamo trak samo razpokan, eni pa se je čisto odkrušil. ;) Je pa odvisno tudi od psa. :D

Ja pri prvi je kot material uporabljen plastičen odsevni trak, ki nima neke blazne obstojnosti, pri PRO so pa všite odsevne niti, in zaenkrat čeznje še ni bilo pritožb.

Joj, nam pa zaenkrat s plaščki ni usojeno ::).. Imam 11 mesečno dobermanko, kupila sem ji ovratnico od Hurtte, pri plaščkih pa se je zataknilo! Danes sem bila že dvakrat v Prince butiku v centru Ljubljane (seveda, pametna, brez psice) in oba plaščka visita in zgledata kot da ju je podedovala od starejše sestre in zdaj čakamo da bo zrasla da ji bosta prav ;D. Pač, zaenkrat je bolj kot srna kot doberman hehe.
Tako da upam da bo jutri naš dan in nam bo kaj prav, potem pa nalimam slikice :)
Aja, sprobali sva pa PRO flis overall in PRO zimski plašček, 55cm. Upam da ji bo flis jacket boljši...

Lp!

DOB :D Najbolje je it kar s psičko probat. Drugače pa glede na to, da je stara 11 mesecev ima najbrž že končno velikost samo manjka ji še širine. Mora biti izbrani plašček tako velik, da ji bo prav tudi konec zime in prihodnje zime, ko bo dobila tudi maso. Veliko se da regulirati z elastikami - pri flisu v vratu in na hrbtu, pri zimskem tudi okoli vratu in z trakom, ki se zapenja, verjamem pa da ga še ne "napolni" v celoti. Upam, da bosta imeli s flis jacketom več sreče. Po dolžini ji je pa velikost 55 ok?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1455 : 30 November 2010, 08:39:58

Pri prvi po daljši uporabi se začne odsevni trak luščiti in pokati. Drugače so pa obe super! No mi imamo trak samo razpokan, eni pa se je čisto odkrušil. ;) Je pa odvisno tudi od psa. :D

Po mojim izkušnjah je luščenje in pokanje odvisno od psa. Pri nas jo imata oba psa. Ena je še vedno lepa, druga pa ne. Šuši se veliko valja po tleh, praska in briše ob fasado hiše in nori po grmovju, tako, da ni več napisa in je razpokana.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1456 : 30 November 2010, 09:20:50
Citiraj
DOB Cheesy Najbolje je it kar s psičko probat. Drugače pa glede na to, da je stara 11 mesecev ima najbrž že končno velikost samo manjka ji še širine. Mora biti izbrani plašček tako velik, da ji bo prav tudi konec zime in prihodnje zime, ko bo dobila tudi maso. Veliko se da regulirati z elastikami - pri flisu v vratu in na hrbtu, pri zimskem tudi okoli vratu in z trakom, ki se zapenja, verjamem pa da ga še ne "napolni" v celoti. Upam, da bosta imeli s flis jacketom več sreče. Po dolžini ji je pa velikost 55 ok?

Ja, saj po dolžini ji je ok, zimski plašč ji je še nekak prav, samo zadaj pri riti vse štrli ko da ma krila! Pa da ne govorim kako nesrečno gleda ko jo oblečem ::)! Saj če bomo danes spet vse pomerili, bom slikala (škoda ker nisem že prej) pa pokazala, malo za zabavo hehe :)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1457 : 30 November 2010, 10:23:21
Ja, saj po dolžini ji je ok, zimski plašč ji je še nekak prav, samo zadaj pri riti vse štrli ko da ma krila! Pa da ne govorim kako nesrečno gleda ko jo oblečem ::)! Saj če bomo danes spet vse pomerili, bom slikala (škoda ker nisem že prej) pa pokazala, malo za zabavo hehe :)

Moj weimi je že odrasel in v zimskem plaščku izgleda obupno, tako kot ti pišeš.
Tamali psički mešanki pa plaščki lepo padejo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1458 : 30 November 2010, 11:16:16
Ja, saj po dolžini ji je ok, zimski plašč ji je še nekak prav, samo zadaj pri riti vse štrli ko da ma krila! Pa da ne govorim kako nesrečno gleda ko jo oblečem ::)! Saj če bomo danes spet vse pomerili, bom slikala (škoda ker nisem že prej) pa pokazala, malo za zabavo hehe :)

 :D :D Ja ker pas za zapenjanje na hrbtu stisne in če je pes suh, dobi krila :D Kar se tega tiče je jacket boljši, ker ima zapenjanje na zadrgo in ni tega pasu preko hrbta.

Lp, nina



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1459 : 30 November 2010, 12:07:15
Evoooo našli plašček za suhico :o! PRO flis jacket je bil taprav! Škoda samo ker ni lepših barv, pa sem zelenega vzela, ampak saj bo, važno da ne zebe več ;D

Mam še par slikic samo sem s telefonom slikala pa se ni poslalo... Pa malo se vidi še naša Hurtta ovratnica 8)

Lp!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1460 : 30 November 2010, 12:09:45
 :-* Lepota.

Ja flis jacketi na suhcih res najlepše izpadejo 8)



Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #1461 : 01 December 2010, 11:17:37
Super, da so se pri Hurtti odločili in k vsem pasjim oblačilom dodali tudi gamaše. :D :D :D http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=827

Odločitev za nakup ni bila težka, saj je Zoya čisto nora na sneg, ker pa ima dolgo dlako (cotončica), se ji nabirajo ogromne kepe predvsem na tačkah. Danes sva jih preizkusili (sicer samo naprednjih tačkah, ker "ne znam dobro brati"  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ in sem naročila le 1 kos ::)::)::)(beri: en par)) in moram povedat, da so bile tačke brez kep  :o :o :o :o :o :o :o. Manjše kepice na tačkah so bile le pri šapicah, kjer pač ne pokrijejo gamaše.

Edina stvar, ki me še malo mot je, da ne vem, koliko močno ji lahko zategnem, da ne bodo lezle dol - predvsem na zgornjem delu, kjer je samo vrvica. Malo snega ji je sicer nametalo za gamaše, ker so pač malo lezle ;), ampak to ni nič v primerjavi s ponavadi.

V glavnem, da ne nakladam preveč  :-[.... Zaenkrat sem zadovoljna 8) 8) in z Zoyo komaj čakava še na paketek s parom gamaš za zadnje tačke:).




DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1462 : 01 December 2010, 11:28:16
Joj kako so dolgodlakci bogi po snegu! Danes smo se igrali z mladičkom kokeršpanjelom, seveda po celem snegu, in po 10min norenja je bil bošček kot iz risanke, majhne kepe ena zraven druge po tačkah in prsih :D. Pa mel je plašček, samo ga je sneg vseeno čisto zapopal revčka :-*
Je pa rekla ena druga gospa, da mazanje z glicerinom po dlaki pomaga in se sneg ne popa gor (upam da nisem sfalila imena mazila?). Tako da za tiste brez gamaš je to ena opcija, njim je pomagalo.

Lp!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1463 : 01 December 2010, 11:38:08
Super, da so se pri Hurtti odločili in k vsem pasjim oblačilom dodali tudi gamaše. :D :D :D http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=827

Odločitev za nakup ni bila težka, saj je Zoya čisto nora na sneg, ker pa ima dolgo dlako (cotončica), se ji nabirajo ogromne kepe predvsem na tačkah. Danes sva jih preizkusili (sicer samo naprednjih tačkah, ker "ne znam dobro brati"  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ in sem naročila le 1 kos ::)::)::)(beri: en par)) in moram povedat, da so bile tačke brez kep  :o :o :o :o :o :o :o. Manjše kepice na tačkah so bile le pri šapicah, kjer pač ne pokrijejo gamaše.

Edina stvar, ki me še malo mot je, da ne vem, koliko močno ji lahko zategnem, da ne bodo lezle dol - predvsem na zgornjem delu, kjer je samo vrvica. Malo snega ji je sicer nametalo za gamaše, ker so pač malo lezle ;), ampak to ni nič v primerjavi s ponavadi.

V glavnem, da ne nakladam preveč  :-[.... Zaenkrat sem zadovoljna 8) 8) in z Zoyo komaj čakava še na paketek s parom gamaš za zadnje tačke:).



 :D :D A to je tisti kužek ki ima samo dve tački :D Preostali dve gamaši sta že napoti, tako da upam, da bosta popoldan lahko že brezskrbno uživali v snegu. ;) Kepe pri šapicah lahko rešiš s triženjem dlake (če psička ni razstavna). Drugače se jih pa lahko v sredini s trakom zategne brez problema toliko da ne lezejo. Zgoraj kjer je elastika pa tako kot sem predlagala Xsari, da se doda tiste plastične "ševednonevemkakosejimreče", ki se stisnejo in zategnejo elastiko, kot so npr. na torbicah, ker verjamem, da tudi če tisto elastiko zategneš ko pes šiba se odtegne če ni nečesa kar bi elastiko res zategnilo.

DOB glicerin bo kar pravi  ;)
Predvidevam, da si ti podala oceno ovratnice in flisa včeraj v trgovini - bi samo na nekaj opozorila - ovratnico pripenjaj hklrati na obe rinki, tako ne bo bojazni, da bi se ovratnica kakorkoli odpela, tudi če psička potegne, ker se razbreni klipsno, ježek se pa tudi ne bo odpenjal. Da boš bolj sigurna.  ;)

Lp, nina



Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #1464 : 01 December 2010, 12:02:10
:D :D A to je tisti kužek ki ima samo dve tački :D.
Lp, nina

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!  :P :P :P :P :P (No, glede na to, kolikokrat stoji na zadnjih tačkah, ni nič čudnega ;).) O, super novička, da so paketek že na poti  :o.

Hvala za nasvet glede elastike. Glede kepic na šapicah... ah... sej malo jih pa mora bit, če hodi po snegu ;). Koneckoncev nimam psa samo za po lepem vremenu  ;D.

Lp, Urška




DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1465 : 01 December 2010, 12:15:57
Citiraj
DOB glicerin bo kar pravi  Wink
Predvidevam, da si ti podala oceno ovratnice in flisa včeraj v trgovini - bi samo na nekaj opozorila - ovratnico pripenjaj hklrati na obe rinki, tako ne bo bojazni, da bi se ovratnica kakorkoli odpela, tudi če psička potegne, ker se razbreni klipsno, ježek se pa tudi ne bo odpenjal. Da boš bolj sigurna.  Wink

Ja, sem potem ko sem videla eno sliko ugotovila, da se na obe, sam nekak sta mi ful narazen pa se zaponka od vrvice kdaj čudno zatakne gor. Ma glede odpenjanja vem da ni bojazni, sam me ta ježek živcira, ker ga slišim, pa še potem ko se odpne je malo postrani in ne sme bit ker mora lepo zgledat ::). Itak načrtujemo lifeguard rozasto hehehe!

Lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1466 : 01 December 2010, 14:25:16

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1467 : 01 December 2010, 14:32:21



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1468 : 01 December 2010, 14:40:34
Nimam pojma kako se reče po slovensko, a se da z opisom v šiviljskih trgovinah vse zmenit ;D

Jaz sem jih nekaj časa nazaj kupovala, ker sem si na klikerje dala elastiko + tole stvar  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #1469 : 01 December 2010, 15:06:16
Jaz sem jih nekaj časa nazaj kupovala, ker sem si na klikerje dala elastiko + tole stvar  :)

A kupila tudi?  ???   ;)