HURTTA Collection

trigi · 538799

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1650 : 21 Oktober 2011, 20:03:18
Končno so na voljo Overalli tudi v živi barvi 8)

Zaenkrat le nekaj velikosti in kom. tako da tisti, ki želite biti rdeči še to zimo se boste morali malo zagrebst. 8)
http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=609




Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1651 : 21 Oktober 2011, 20:07:10
waaa, kaj je dober  :o

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1652 : 22 Oktober 2011, 18:38:56
Oo, super barva(:
Hvala bogu za tele overall plaščke. (: Za to zimo si samo še gamaše kupimo pa smo "ready to go"((:
Moja denarnica pa bolj alli manj prazna haha:D



hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #1653 : 22 Oktober 2011, 18:57:26
Oj, Nici...kaj pa jaz, ki ne vem katera velikost bo taprava za mojo psičko in si zellloooooo....želim imeti rdeč plašček in sem zato tudi spraševala po njem ? !!!
Moram počakati na Vrtojbo in bom še-le tam videla, kako in kaj. Pa drugi teden je spet dež napovedan, jojjjj no !
Ja kaktere velikosti pa so sedaj na zalogi ?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1654 : 22 Oktober 2011, 21:44:14
hope, spraševalo jih je veliko tudi lani in predlani tako da verjamem, da se je te rdeče razveselilo kar nekaj ljudi.   :)
Trenutno so na voljo velikosti od 302 - 601, saj bodo tudi po Vrtojbi, samo bo pač treba na dobavo počakat, kar pa pomeni, da nas lahko prehiti tudi sneg  ;). Lani ko smo bili v Vrtojbi smo se celo pot do doma vozili po zasneženi avtocesti 40km/h  >:( Upam, da nam bo letos vreme prizaneslo. :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1655 : 22 Oktober 2011, 22:01:41
A bo hurtta povsod vn vrgla zeleno, oranžno in rjavo barvo?
Jaz upam, da bo čez čas, ko bo Bina starejša dama in bo potreben plašček, na voljo kaj v oranžni, rjavi ali zeleni barvi. Recimo tistile flis jakna in zimskim dežni plašč.  :-[
Kdaj je vaš Smart začel nosit plašč?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1656 : 22 Oktober 2011, 22:29:57
Sej oranžno imajo samo pri Jacketih. :)
Ko bo Bina že starejša dama bo na najbrž že kakšna n-ta kolekcija in bo čisto kaj tretjega v ponudbi.  ;)
Smart je plašček začel nosit ko sva videla, da mraz njegovim kostem ne ugaja več najbolj, kakšni dve leti nazaj. Rumba ga v suhem vremenu še danes ne potrebuje, ker ji je tako čisto ok. Je pa to čisto odvisno od psa do psa in mislim, da ni nujno pogojeno s starostjo.



hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #1657 : 23 Oktober 2011, 11:29:25
Ninci...,saj vem, da bodo po Vrtojbi še plaščki in tudi dežja bo še na preteg, a če plaščka ne bom dobila kmalu, bom šla ponj na Finsko !  :P
Ma itak, da bom počakala. Sem pa danes malo premerila mojo kepico in dolžino hrbta ima 34 - 35 cm, vse ostalo pa je pod tistimi merami v razpredelnici.
Bo treba zadevo res probat v živo.
Glede snega pa...če pri nas zapade vsaj pol centimetra, vsi vriskamo od veselja in se požvižgamo na slabe cestne razmere  :D. Pa še plaščke bomo fino iskoristili !



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1658 : 23 Oktober 2011, 11:37:22
Ninci...,saj vem, da bodo po Vrtojbi še plaščki in tudi dežja bo še na preteg, a če plaščka ne bom dobila kmalu, bom šla ponj na Finsko !  :P
Ma itak, da bom počakala. Sem pa danes malo premerila mojo kepico in dolžino hrbta ima 34 - 35 cm, vse ostalo pa je pod tistimi merami v razpredelnici.
Bo treba zadevo res probat v živo.
Glede snega pa...če pri nas zapade vsaj pol centimetra, vsi vriskamo od veselja in se požvižgamo na slabe cestne razmere  :D. Pa še plaščke bomo fino iskoristili !

Ostale mere samo ne smejo biti večje, ker se da regulirat tako okoli vratu kot okoli pasu ;) Najbrž bi v tvojem primeru bila ok številka 352 če je res take dolžine kot si namerila.



bully11

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1659 : 24 Oktober 2011, 21:02:53


Jaz bi ti predlagala zimski plašček. Enako kot pri donniki, ker pri tebi snega ni, dež pa je, je zimski plašček dobra izbira, saj psička ne bo mokra, hkrati pa bo imela na sebi topel plašček, ki ga ne prepiha. Če jo že sedaj zebe pa mislim, da ne bo pretopel. ;) Problem je tudi pri tistih, ki imamo pse v stanovanju, da so prej na npr. 23°C in grejo ven na mraz na -15°C (ok na primorskem malo manj), a je vseeno to šok za pse, sploh za tiste, ki so že po naravi bolj zmrzljivi.
Glede na starost pa če se odločiš za nakup zdaj bi ji bil najbrž bolj ohlapen, ker najbrž še nima širine, lahko pa počakaš še kakšen mesec, da se še malo naredi.

Lp, nina






Hvala za nasvet. Bomo kar zimski plašček nabavila. A morda veš katera št. bi prišla vpoštev za francoskega buldoga?



bully11

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1660 : 24 Oktober 2011, 21:24:46
Še nekaj sem pozabila vprašati. Zdi se mi, da ima zimski plašček zelo visok ovratnik, pa me zanima, če ovira kaj ovratnico in povodec?
A pri PRO flis se zadnji del tudi zatakne čez tačke kot pri plaščku ali prosto stoji na zadnjem delu?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1661 : 24 Oktober 2011, 21:32:16
Ovratnik lahko zavihaš nazaj, ampak načeloma nič ne moti. Tudi Flis Jacket ima elastike za tačke, tako da ne opleta okoli ampak se lepo drži na hrbtu :)

Velikosti za francoze ima Hurtta označene od 30-36, odvisno tudi od tega ali je samček ali samička. Za pravo velikost ga izmeriš od sredine lopatic - se pravi od prednjih nog do korena repa, medtem ko lepo stoji seveda  :)

Lp, nina



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1662 : 25 Oktober 2011, 09:47:41
Zimski plašček ali Flis jacket / overall. Sicer če rabiš tudi za take nalive kot je bil včeraj potem je zimski boljši, ker je vrhna plast iz houndtexa. Flis jacket je iz dveh plasti flisa in je srednja plast Houndtex, tako da ne premoči ampak se  v takih nalivih flis vseeno zmoči. Sneg pa ni problematičen.


Hvala za odg. :) A se te plaščke da kje pridet pomerit v živo? Ker jaz nimam pojma glede velikosti kako se to gleda :(


Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1663 : 25 Oktober 2011, 10:07:53
Hvala za odg. :) A se te plaščke da kje pridet pomerit v živo? Ker jaz nimam pojma glede velikosti kako se to gleda :(



Lahko jih prideš pomerit k nam v Preddvor - 10 km iz Kranja. Od fizičnih trgovin pa ima največjo ponudbo Hurtte trgovina Princ Boutique na mestnem trgu v Ljubljani (poleg magistrata). ;)

Lp, nina



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1664 : 25 Oktober 2011, 10:33:59
Hvala za odg. :) A se te plaščke da kje pridet pomerit v živo? Ker jaz nimam pojma glede velikosti kako se to gleda :(



Moj mopsek ima velikost 33 (Hurtta Pro zimski plašček) - izmerila sem tako, kot ti je opisala Nina- in mu je kot ulit! :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


bully11

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1665 : 25 Oktober 2011, 10:42:23
Ovratnik lahko zavihaš nazaj, ampak načeloma nič ne moti. Tudi Flis Jacket ima elastike za tačke, tako da ne opleta okoli ampak se lepo drži na hrbtu :)

Velikosti za francoze ima Hurtta označene od 30-36, odvisno tudi od tega ali je samček ali samička. Za pravo velikost ga izmeriš od sredine lopatic - se pravi od prednjih nog do korena repa, medtem ko lepo stoji seveda  :)

Lp, nina

Super, hvala za pomoč in pojasnila, bom pa zagotovo psičko še izmerila.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1666 : 25 Oktober 2011, 15:03:07
Lahko jih prideš pomerit k nam v Preddvor - 10 km iz Kranja. Od fizičnih trgovin pa ima največjo ponudbo Hurtte trgovina Princ Boutique na mestnem trgu v Ljubljani (poleg magistrata). ;)

Lp, nina

Super! :)
Se javim na ZS kmalu, ko uspem najti kaj časa :) pa se zmenimo za obisk :). Hvala!

lp

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


bully11

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1667 : 26 Oktober 2011, 09:52:33
Potrebovala bi še en nasvet, psički bom poleg zimskega plaščka vzela še nekaj samo za dež. Zanima me razlika med Overall plaščkom ter Pro Overall plaščkom?
A mi lahko svetujete še št. Psičko sem izmerila in ima trenutno (6 mesecev) naslednje mere:
-obseg vratu 39 cm
-dolžina hrbta 31 cm
-obseg prsnega koša 53 cm
-obseg pasu 47 cm
Razmišljala sem št. zimskega plaščka 33 ter št. overall plaščka 321 A bo ok?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1668 : 26 Oktober 2011, 20:39:46
Pri takih nabitih pasmah so številke overallov lahko kar problematične :-\. Mislim da bi bil 321 preozek in je boljša izbira 302.

Lp, nina



bully11

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1669 : 27 Oktober 2011, 10:11:05
Pri takih nabitih pasmah so številke overallov lahko kar problematične :-\. Mislim da bi bil 321 preozek in je boljša izbira 302.

Lp, nina

Hvala Nina. A dolžina tačk je primerna za tako "nizke" pasme, da ne bo potem vlekla tačke po tleh?
Kaj pa za zimski plašček bo ok št.33 ali naj se raje odločim za 36 (zaradi širine) ali je 33 primerna tudi za malo "širši" prsni koš glede na to da ima pri tačkah spredaj odprto?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1670 : 27 Oktober 2011, 10:16:15
Hvala Nina. A dolžina tačk je primerna za tako "nizke" pasme, da ne bo potem vlekla tačke po tleh?
Kaj pa za zimski plašček bo ok št.33 ali naj se raje odločim za 36 (zaradi širine) ali je 33 primerna tudi za malo "širši" prsni koš glede na to da ima pri tačkah spredaj odprto?

33 bo glede na to dolžino hrbta pomoje čisto ok. 302 ima srednjo dolžino tačk, 303 dolge tačke (npr boston terier), 301 pa precej kratke (bišon) , tako da mislim da bo 302, ki je neka srednja dolžina hlačnic za francoza čisto ok. Imajo pa hlačnice na koncu ježka, tako da se jih da malo zregulirat. Če seveda kaj ne bo prav bomo pa zamenjali.  ;)

Lp, nina



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1671 : 27 Oktober 2011, 11:09:21
Ninci, a mi lahko poveš katera velikost plaščka Pro overall bi bila najbolj primerna za samca Havanskega bišona?  :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1672 : 27 Oktober 2011, 12:16:53
Ninci, a mi lahko poveš katera velikost plaščka Pro overall bi bila najbolj primerna za samca Havanskega bišona?  :)

Mislim da rabijo havanski in kodrasti enako številko, tako da hurtta pravi 301  ;)



hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #1673 : 27 Oktober 2011, 12:54:56
Ninci, jaz bi pa vprašala, kaj pomeni to, da so tam v razpredelnici kar tri mesta za 30 cm. Vem, da so ostale mere zelo različne, a kot sem prebrala, to pri Overall plašku ni tako pomembno, ker se da regulirati.
Jaz sem psičko še enkrat izmerila ( zadnjič sem narobe zmerila - preveč gor pri vratu ) in izmerila 31cm, Morda bo res še malo zrastla, a tu gre res le še za kakšen cm in nič več. ;) Sem pa videla, da si za havanca napisala določeno velikost, ki bi verjetno ustrezala tudi cotončku, kajne ? Morda imamo mi le nekoliko krajše noge in prav tu me zanima, če se št. razlikujejo tudi glede tega.





hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #1674 : 27 Oktober 2011, 13:26:52
Sem pozabila vprašat, a tista trgovina v Lj Pinc, spada pod vaše okrilje ? ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1675 : 27 Oktober 2011, 16:39:29
Ja z dolžinami tačk je pa tako, pri
301
302
303 ... je 301 kratke tace, 302 srednje dolžina, 303 dolge tace, enako je pri številkah 451 (jazbečarji) , 452 (tibetanski terier) , 453 (border collie samička).
321 pa ima recimo daljše tačke to je npr. velikost za kavalirje pa pritlikave kodre,
381 ima kratka rokava, to velikost smo imeli najpogosteje npr. za jazbečarje. Pa za srednje kodre s tem da so jim rokavi kratki in jih kombinirajo z gamašam.

Sem pozabila vprašat, a tista trgovina v Lj Pinc, spada pod vaše okrilje ? ;)


Ne.  ;)





Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #1676 : 27 Oktober 2011, 18:53:50
Mislim da rabijo havanski in kodrasti enako številko, tako da hurtta pravi 301  ;)

Super, najlepša hvala :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1677 : 28 Oktober 2011, 12:02:07
Se opravicujem, ce je bilo ze je napisano, ampak ninci, s cim je najboljse na tist listek na Lifeguard oprsnici napisat? Z alkoholcem, s kulijem, s cim drugim? Kaj najdlje zdrzi?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1678 : 29 Oktober 2011, 20:39:10
Se opravicujem, ce je bilo ze je napisano, ampak ninci, s cim je najboljse na tist listek na Lifeguard oprsnici napisat? Z alkoholcem, s kulijem, s cim drugim? Kaj najdlje zdrzi?

Pomoje najbolje z alkoholcem.




mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #1679 : 04 November 2011, 14:14:04
Ninci, mi lahko prosim pomagaš? Katero velikost misliš da bi imela Zara za Hurtta flis overall (http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=456) in Hurtta PRO Overall plašček (http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=609). Sem jo poskusila zmerit, ampak mislim da ne merim prav, ker pridejo res smešne številke ::) ???

Lp, Marusa