Gladkodlaki Prinašalec [Flat Coated Retriever]

mary · 281202

flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #180 : 23 April 2006, 22:58:59
Ste pa res pridne šolarke.  ;)  ;D A Rina praviš, da ni kaj preveč navdušena nad agilityjem.

RonRaj-kako kaj mamica?Ne vem koliko časa je že breja,pa vseeno vprašam..imate že pasji naraščaj?  :)
Bom pa kar jaz odgovorila, ker ravno ni odziva.  :-[
Mamica Rona je že imela prvi ultra zvok in se je videlo naraščaj. Naj bi jih bilo 8 (če se ne motim), ali celo več. Torej že vsi nestrpno pričakujemo malčke RonRajčke.  :o Približno okoli datuma 15.5.  8)


RonRaj

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Flat coated retrievers - wet, wise and wonderful!
Odgovori #181 : 24 April 2006, 08:29:32
Nisem takoj opazila vprasanja... :-[

Mamica Rona je že precej okrogla, tako da ji tala vročina poleg velikega trebuščka dela še večje probleme... Do kotitve je še 3 tedne in prežitevi jih bomo morali kar bolj mirno  ;)

Na UZ pri cca.25 dneh se je videlo "veliko" mladičev, ker se jih pač naštet ne da. Sigurno pa smo jih vseeno uspeli naštet 6, ampak iz prakse vsi pravijo da moraš število pomnožiti kar z dva  ::) :o

RonRaj - Flat Coated Retrievers
www.ronraj.com


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #182 : 24 April 2006, 21:14:41
O potem bo pa zabavno pri vas :o



RonRaj

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Flat coated retrievers - wet, wise and wonderful!
Odgovori #183 : 24 April 2006, 21:17:59
oooo ja ;D

RonRaj - Flat Coated Retrievers
www.ronraj.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #184 : 24 April 2006, 21:43:49
Ste pa res pridne šolarke.  ;)  ;D A Rina praviš, da ni kaj preveč navdušena nad agilityjem.
Ne kaže ravno prav velikega navdušenja nad agilityjem.Ena( in edina stvar pomoje),katera ji je všeč pri tem so skokci-samo da se skače  :)

Zgleda bo spet na svet prijokalo lepo število flatkov,super.Imate že kakšne rezervacije?
Pa še eno vprašanja,zgolj iz firbca.Je kakšna možnost,da se skoti kakšen rjavček,glede na to da sta starša črna?

lp,
Nina

p.s.
Flatka,super prikazna  :o :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #185 : 25 April 2006, 14:29:45
Ne kaže ravno prav velikega navdušenja nad agilityjem.Ena( in edina stvar pomoje),katera ji je všeč pri tem so skokci-samo da se skače :)
hehe, zanimivo!  :)

Pa še eno vprašanja,zgolj iz firbca.Je kakšna možnost,da se skoti kakšen rjavček,glede na to da sta starša črna?
Pri tem leglu nemogoče.  ;) Pri Roni se je tudi pri prvem leglu pokazalo, da nima genov za rjavo.
Je pa drugače možno, če imata oba starša gene za rjavo barvo (vendar sta črna).  ;)

Lp,
Eva

p.s.
p.s.
Flatka,super prikazna :o :)
O hvala!  ;D Sva čisto pomladni.  :P


RonRaj

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Flat coated retrievers - wet, wise and wonderful!
Odgovori #186 : 25 April 2006, 14:43:11
Rona sploh nima rjavih prednikov in nima kje pobrat rjavih genov, prav tako ne Bosse. Ampak tokrat smo namreno parili čisto črno kombinacijo! :) Meni je črna zakon!! ::)

RonRaj - Flat Coated Retrievers
www.ronraj.com


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #187 : 14 Maj 2006, 15:43:17
Na velik svet pricvililo 13 malih RONRAJČKOV!!!  :o

ČESTITKE!!!  :-*  :-*  :-*

Hitro okrevanje mamici Roni in uspešno,... rast črnuhcom!  ;)

RonRaj oglasi se, da poveš še kaj več.  8)

Lp


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #188 : 14 Maj 2006, 16:15:34
spet 13 :o :o :o Čestitke tudi z naše strani :-* :-* :-* :-*

Lp, Marusa


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #189 : 14 Maj 2006, 16:35:19
13!!! :o
Čestitke mamici in 13 košev  :-* za male Ronrajčke! :-* :-* :-*

Bo kaj slikic? ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #190 : 14 Maj 2006, 16:44:16
Kok ma Rona že otrok :o! 25 (bi jih bilo šestindvajset, pa je en samček poginil :()! Ene psičke jih še v dveh leglih skupaj nimajo 13.

Jasna in Rona, čestitke še tukaj za male kepice :-* :-* :-*!

Komaj čakam, ko bojo stari kakšen mesec, kot tukajle na slikici lanski :-*:




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #191 : 14 Maj 2006, 16:48:36
Zgleda, da je 13 za nekatere srečna številka. Čestitamo!! Pa kakšnih slik in poročila o leglu, poteku kotitve itd. se ne bomo branili ;)

Lp nina



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #192 : 14 Maj 2006, 18:02:15
ČETITKE!!!!!

Je pa mislim da imela carski rez.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


RonRaj

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Flat coated retrievers - wet, wise and wonderful!
Odgovori #193 : 16 Maj 2006, 15:44:35
Najprej hvala za čestitke :) Vidim da že vse veste ;) Jaz skoraj nimam časa tako da mi ne zamerit če ne bom preveč zgovorna v prihodnjih dneh...

Torej ja...13 jih je, 7 fantkov in 6 punčk (kako se usoda poigra a? :-[). Vsi so ok, zdaj tudi mamica že precej bolje in vpeljana. To rundo je še veliko bolj skrbna mamica (ker očitno že ve kako gre zadeva) :)
Evo nekaj slikic...














Bom poskusila čimprej slikice dat tudi na mojo spletno stran ( www.ronraj.com ) pa bo morda potem tam najbolj ažurno spremljati kako nam gre...

Je pa Pia groooozno ljubosumna ker se zdaj precej z Rono in malimi ukvarjam in skoz dežura tam na vratih, danes zjutraj tudi jest ni hotela. Na začetku je bila pa tako šokirana da je lajala na nas ki smo dišali po mladičkih... :-[




RonRaj - Flat Coated Retrievers
www.ronraj.com


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #194 : 16 Maj 2006, 19:40:53
Ooooo!  :o Kakšni cortki :P
Me pa nekaj zanima...glede na to, da je to vaše drugo leglo (kolikor vem... :-[). Prvi so imeli imena na A...? Bodo sedaj na B? ste že izbrali imena...so skrivnost? Firbec :P :P :P



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #195 : 16 Maj 2006, 19:47:30
BOYS:

RonRaj Bang A Boomerang

RonRaj Because It's Fun

RonRaj Behave Yourself

RonRaj Best Comes Quick

RonRaj Best Of All

RonRaj Blame It On The Rain

RonRaj Bonus Energy

 
 |

|

|

|

|

|

|

|
 GIRLS:

RonRaj Before You Know

RonRaj Better Than Ever

RonRaj Better Than TV

RonRaj Black Is Beautiful

RonRaj Born Yesterday

RonRaj Break Every Rule
 

Imena so določena. Sem si dovolila kopirati. .. iz strani RonRaj .. Wauuu .. res ne vem od kje vam ideje. Zelo luštna imena.



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #196 : 16 Maj 2006, 19:51:35
Sem ravno prej pogledala stran in nisem zasledila imen  ::) pa sem na PeSjanarja napisala, če kdo ve kaj več...
Zdaj pa sem šla gledat in sem jih našla.
Vseeno hvala *nastja* :)



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #197 : 16 Maj 2006, 20:00:13
Waaw spet 13! Čestitke!

Los je car!


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #198 : 16 Maj 2006, 20:17:13
Spet 13 kepic! :o Čestitke!

Lp



Lola

  • Gost
Odgovori #199 : 16 Maj 2006, 20:27:38
Jasna jasna he he ne vem kako vam to rata! Ko sem zvedela da jih je 13 sm kr tkole izlgedala  :o :o :o :o Moram reči da se obe dobro držita ti in Rona, ker že prejšno leglo je bilo veliko zdaj pa spet he he, pomoje bi jaz v norišnico odšla če bi se meni to zgodilio

drugače pa ČESTITKE za male kepice, upam da bodo zdravi, pridni, da bo tudi Rona čila in zdrava ob teh razgrajačih ostala :)



RonRaj

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Flat coated retrievers - wet, wise and wonderful!
Odgovori #200 : 16 Maj 2006, 20:45:18
 ;D Ha, moja reakcija je bila tudi taka:"Spet 13?!"  ::) Se mi zdi kar prevelika ironija... Samo vsaj spoli so se zamenjali, čeprav so cifre enake ;) Pa 13.3 smo parili, kotili 13.5. in jih imeli 13 ??? :-[ ;D

So lepa imena a? :)

RonRaj - Flat Coated Retrievers
www.ronraj.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #201 : 16 Maj 2006, 20:47:42
Ja super imena so. Ne vem od kje ti domišljija. Superca.  :D ;D Lastnikom (bvodočim)  pa povej da se naj oglasijo na srečanju, da vidimo male RonRajčke.  :P :P Ful so luškani.  :-*



Lola

  • Gost
Odgovori #202 : 16 Maj 2006, 20:50:21
Ja res ironično vse skupaj prejšnič spoli lih obratno, št enako vse se ti okoli 13 vrti :D :D

Ja imena so super meni najboljši sta RonRaj Behave Yourself, RonRaj Best Comes Quick



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #203 : 16 Maj 2006, 21:26:28
RonRaj: čestitke za male bubike  :-* :-* Želim vam veliko veselja iz zabave z malimi štručkami!
Kaj pa lastniki?Jih je že kaj na 'čakalni listi'?  :)

lp,
NIna

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #204 : 16 Maj 2006, 21:34:33
čestitke. super so malčki in že spet imena taka, da uh super so ;D ;D ;D. veliko sreče in zdravja še naprej!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


RonRaj

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Flat coated retrievers - wet, wise and wonderful!
Odgovori #205 : 16 Maj 2006, 22:05:34
Kaj pa lastniki?Jih je že kaj na 'čakalni listi'?  :)
Nekaj pa že ;) Sta pa še vedno oba spola na voljo.

In hvala vsem skupaj za čestitke in lepe želje! :-*

RonRaj - Flat Coated Retrievers
www.ronraj.com


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #206 : 17 Maj 2006, 11:28:56
Joooj, sem šele zdajle opazila.

RONA,JASNA&LITTLE CO. - ČESTITKE!!!!

(hehe,Aaronček se  bo danes tudi trudil za naraščaj  :P )


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #207 : 20 Maj 2006, 16:20:57
Čestitke Jasna in Rona  ;D ;D Sicer malce pozno, ampak res iz srca  :-*
Imena so, tako kot prvič super, malčki pa na slikicah izgledajo krasno.
Tale imena so mi ful všeč: RonRaj Because It's Fun, RonRaj Blame It On The Rain, RonRaj Break Every Rule  :)

Lilit, a jih greva gledat?  ;D

Še enkrat čestitke  :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BLACKY

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #208 : 20 Maj 2006, 17:51:32
Tudi od nas iskrene čestitke za 13 sončkov 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8). Me pa nekaj zanima, če si mogoče ugotavljala zakaj ima tvoja psička toliko mladičkov. Kot veš jih je bilo tudi pri nas lansko leto 13 in potem sem poslušala vsemogoče teorije od tega, da je "kriva" psica, ki je bila že sama v nadštevilnem leglu. Pri Arabelli jih je bilo 11, do teorije, da bi morali pariti samo enkrat. Tudi pri nas jih je ultrazvok pokazal veliko od 6 do 8, potem pa jih je bilo 13. Mamici najbrž pomagate z nadomestnim mlekom, saj najbrž nima zadosti mleka. S tvojim leglom kar nekako podoživljam tiste trenutke in kotitev, mladički so se kotili in kar ni hotelo biti ne konca ne kraja. Hvala bogu da so bili zdravi in to želim tudi tvojim sončkom, pa veliko srečnih trenutkov z njimi.


RonRaj

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Flat coated retrievers - wet, wise and wonderful!
Odgovori #209 : 23 Maj 2006, 12:14:28
Tudi od nas iskrene čestitke za 13 sončkov 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8). Me pa nekaj zanima, če si mogoče ugotavljala zakaj ima tvoja psička toliko mladičkov. Kot veš jih je bilo tudi pri nas lansko leto 13 in potem sem poslušala vsemogoče teorije od tega, da je "kriva" psica, ki je bila že sama v nadštevilnem leglu. Pri Arabelli jih je bilo 11, do teorije, da bi morali pariti samo enkrat. Tudi pri nas jih je ultrazvok pokazal veliko od 6 do 8, potem pa jih je bilo 13. Mamici najbrž pomagate z nadomestnim mlekom, saj najbrž nima zadosti mleka. S tvojim leglom kar nekako podoživljam tiste trenutke in kotitev, mladički so se kotili in kar ni hotelo biti ne konca ne kraja. Hvala bogu da so bili zdravi in to želim tudi tvojim sončkom, pa veliko srečnih trenutkov z njimi.

Oh...ne vem kako da jih je toliko. Tudi jaz sem že poslušala da je psica "kriva za število", samec načeloma za "spol". PO svoje mislim da narava poskrbi tako kot je treba. Rona je velika psica in lahko donosi veliko mladičev...V principu je to za mojo pasmo precej običajno (okrog 10) - vseeno pa jih je 13 preveč. Ja seveda pomagamo dohranjevati in priznam da počasi že ne vem več kje se me glava drži...in komaj čakam da začnejo jesti sami ;) So pa pravi mali požeruhi in posledično pravi bajski ::)

To da je dedno pomojem delno drži, delno ne. Npr. Ronina mama jih je imela 5, Ronina sestra najprej ogromno, v drugem leglu pa tudi samo 5 (če se prav spomnim...)...tako da... Zna bit zadetek pravega časa, koliko jajčec pokriješ in seveda tudi kvaliteta semena... No ne vem, nisem genetik ampak kadarkoli bom še parila svoje psičke parimo 1x in nihče več me ne prepriča v nasprotno! :-\

RonRaj - Flat Coated Retrievers
www.ronraj.com