ARDEN GRANGE

Talija · 396352

Lanyca

  • Gost
Odgovori #450 : 09 December 2005, 13:51:50
No še moja najnovejša ugotovitev. Lanina najljubša hrana je bila vedno konzervica če ji dam recimo neko slabšo suho hrano pa konzervico je suha hrana brez veze vzela bo konzervo.
Če pa damo suho hrano AG pa konzevo pa vsi veste, kaj bo mela rajši.....
Ja seveda AG :-* :-* :-*
Pa to se ni še nikoli zgodilo, ko sliši, da ji polnim posodico z AG, dobesedno ponori. Skače se meče ob tla (podrejeni položaj), teka okrog se mucka vsem, pa tak cvili od sreče. Potem je, da se malo ne zadavi. Včeraj je jedla v kopalnici pa sem si jaz nekaj nohte mazala in je vse pojedla, pa ji je ena briketa padla pod sušilni stroj in se je eno uro mučila, da bi jo spravila ven :o.
No pčasi nam hrane zmankuje, Puupa kake so te mesec Akcije? ??? ;)


Lp
Lanyca :-* ;D

P.S.. najboljša hrana sem jo poskusila pa sploh ni slaba. :-[ ;D



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #451 : 09 December 2005, 16:43:32
Pa še kako ... Kana skoz hodi po repete ... hih  :P

V naslednji rundi bodo potrebni light briketi... ;D



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #452 : 09 December 2005, 16:44:58
No še moja najnovejša ugotovitev. Lanina najljubša hrana je bila vedno konzervica če ji dam recimo neko slabšo suho hrano pa konzervico je suha hrana brez veze vzela bo konzervo.
Če pa damo suho hrano AG pa konzevo pa vsi veste, kaj bo mela rajši.....
Ja seveda AG :-* :-* :-*
Pa to se ni še nikoli zgodilo, ko sliši, da ji polnim posodico z AG, dobesedno ponori. Skače se meče ob tla (podrejeni položaj), teka okrog se mucka vsem, pa tak cvili od sreče. Potem je, da se malo ne zadavi. Včeraj je jedla v kopalnici pa sem si jaz nekaj nohte mazala in je vse pojedla, pa ji je ena briketa padla pod sušilni stroj in se je eno uro mučila, da bi jo spravila ven :o.
No pčasi nam hrane zmankuje, Puupa kake so te mesec Akcije? ??? ;)


Lp
Lanyca :-* ;D

P.S.. najboljša hrana sem jo poskusila pa sploh ni slaba. :-[ ;D

To smo veseli, ko vidimo, da so kosmatinčki tako navdušeni.  :D

Ta mesec imamo akcijo samo za mačjo hrano - nikoli se pa ne ve, morda bo tudi kakšna pasja. ;)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #453 : 09 December 2005, 17:22:35
To smo veseli, ko vidimo, da so kosmatinčki tako navdušeni.  :D

Ta mesec imamo akcijo samo za mačjo hrano - nikoli se pa ne ve, morda bo tudi kakšna pasja. ;)

Če bo mi sporoči. ;)


Lp :)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #454 : 13 December 2005, 23:50:49
A ima AG tudi konzerve?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #455 : 14 December 2005, 00:13:07
A ima AG tudi konzerve?


Mislim, da imajo samo suho hrano ( brikete ). Sej se mi zdi, da je Puppa to že enkrat napisala.  ;) ;) ;) Pa je malo veliko, če bi šel vse za nazaj brat.  ;) Kaj vse imajo si lahko ogledaš na http://www.avanturist.si/


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #456 : 14 December 2005, 09:18:10
A ima AG tudi konzerve?

lp

Ja, marko ima prav. Arden grange je zgolj suha hrana - torej briketi.

Vendar pa Avanturist za vas pripravlja psoebno rpesenečenje - v kratkem (žal ne pred novim letom) bomo pripeljali na naše tržišče nekaj novega - ne konzerve, ne brikete... Narejeno na naravni bazi in ni testirano na živalih...  :)

Več pa ne smem povedati... ;) :P



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #457 : 17 December 2005, 13:29:53
No takole...naša mrcina ima sedaj res zelo lepo dlako :-* in z velikim užitkom je AG.Tako,da hrana je perfektna.
Edino zadnjič so imeli mački timsko delo in so mi prevrnili cel žakelj in se lepo naselili vanj.Barabe male.

Gleda priboljškov pa...nič novega,mrcina se jih je naveličala >:(.prva runda je šla v veliko slast sedaj pa :-X "pa ne spet to no,a mi morš dat to?" :-X

Hrana je pa res suprca

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #458 : 17 December 2005, 14:47:53
huh .. vaš Ronči je pa izbirčen .. da mu AG pribolki niso všeč??  ;D :D



Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #459 : 17 December 2005, 15:37:51
No Lisa tud že papca AG in je zelooooooo zadovoljna in navdušena!  ;D :D :D

papa


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #460 : 17 December 2005, 15:58:49
No Lisa tud že papca AG in je zelooooooo zadovoljna in navdušena!  ;D :D :D

papa

JOJ, KAKO SMO ZADOVOLJNI, KO SLIŠIMO, DA SO VAŠI KOSMATINČKI ZADOVOLJNI IN Z NJIMI TUDI VI... :) :-*



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #461 : 17 December 2005, 18:18:04
A ste cisto vsi popolnoma zadovoljni?
Mi je zal, da tako sprasujem :-[ ampak Grinko ima spet mehkejse iztrebke in dosti kaka... zdaj pa ze ne vem vec, kaj naj si mislim. Prej na AG puppy je bilo uredu :-[ zdaj pa AG classic junior... ne vem no :-\

puppa, nima nihce drug slabih izkusenj?

battito animale


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #462 : 17 December 2005, 18:26:13
Lilit, Witty je tudi imela nekaj časa bolj mehke iztrebke. Ene 4. dan odkrar je začela jest AG so se "pojavili". In potem se je kakšen mesec izboljševalo, zdaj pa je v redu. Pred AG je šla na stran 1x na dan, na začetku AG 2x, zdaj pa spet enkrat, s tem da kaka v dveh delih. ;D Ena klobasa ali dve in 5 metrov naprej druga. ;D

Ne vem, mogoče jo je res ta losos tako zmedel. Prej smo sam med firmami menjavali, skoraj vsakič pa je bil piščanec. ???

lp, rina

Los je car!


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #463 : 17 December 2005, 19:02:10
A ste cisto vsi popolnoma zadovoljni?
Mi je zal, da tako sprasujem :-[ ampak Grinko ima spet mehkejse iztrebke in dosti kaka... zdaj pa ze ne vem vec, kaj naj si mislim. Prej na AG puppy je bilo uredu :-[ zdaj pa AG classic junior... ne vem no :-\

puppa, nima nihce drug slabih izkusenj?

Lilit, seveda se dogaja, da ima kakšen kuža težave s prebavo, sploh v fazi menjave hrane, ne glede na to, kako dobra je hrana - kako dobro sprejema menjavo hrane, je odvisno predvsem od vsakega kosmatinčka posebej. Tudi ni nujno, da pa bodo lososa vsi super sprejemali, enako kot pri ljudeh so nekateri alergični na jagode, drugi na orehe, eni spet na mlečne izdelke, eni pa na cvetni prah... Vsak lastnik psa mora tako kot vsaka mamica ugotoviti, kaj je tisto, kar otroku odgovarja in kaj ne (v našem primeru je to kosmatinček).

Glede na to, da si ti imela prej ag puppy, pa je malo čudno. Edino, kar mi ta trenutek pade na pamet je to, da sta to različna razreda-izbora Ag puppy je na bazi svežega piščanca, medtem ko je junior na bazi piščančje moke - morda je to, vendar pa drugače sestava ni tako različna, razlikuje se le prvi sestavini. A si imela classic puppy ali ag puppy?

Možno je tudi, da je vzrok kje drugje, da je kaj druga pojedla, ko ne bi smela, pa morda nisi videla. Lps



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #464 : 22 December 2005, 11:21:00
No, tako.
Nekaj dni sem Grinu dajala Canidae, in zdaj spet pocasi mesam z AG. Vceraj sem mu tudi dala tablete proti glistam. Da je kaj pojedel, kar nisem videla, je pa 100% mozno, ker to vedno dela. Samo do sedaj ni bilo teh tezav.

Prej sem imela puppy s svezim piscancem, samo se mi je zdekla malo prevec visoko proteinska - ker vsi opozarjajo, da mladici ne smejo dobivat premocne hrane, da ne bodo prehitro rasli... Zato sem tokrat vzela classic junior varianto.

Ma tudi meni je bilo cudno, zato ker je najprej kakal normalno, potem pa vsakic bolj mehko, na koncu je imel drisko. In to par dni zaporedoma.

No, bomo videli, kako se bo izslo s tem mesanjem.

battito animale


Lola

  • Gost
Odgovori #465 : 22 December 2005, 18:24:55
Ja, marko ima prav. Arden grange je zgolj suha hrana - torej briketi.

Vendar pa Avanturist za vas pripravlja psoebno rpesenečenje - v kratkem (žal ne pred novim letom) bomo pripeljali na naše tržišče nekaj novega - ne konzerve, ne brikete... Narejeno na naravni bazi in ni testirano na živalih...  :)

Več pa ne smem povedati... ;) :P

Kaj?Kaj? Kakšna bio verzija kot pri Hill's-u???? Puppa...



dogica

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 23 December 2005, 15:19:34
lp.
naj vam se jaz opisem svojo izkusnjo z AG.
moja doga, ki je zdaj stara 17 mesecev je imela od nekje 9-10 meseca naprej konstantne driske. Prva reakcija je bil seveda obisk veterinarja. diagnoza - viroza, dobili antibiotik, stvar okej par dni. spet driska. probamo s cisto dijetno prehrano. nic. zamenjamo brikete (prvotno eukanuba, potem nutro, bosch, waltham (veterinarska dijetna hrana), pes ali noce jest ali pa se problematika nadaljuje. po vsakrsnem obisku veterinarjev odidemo domov ali z antibiotiki ali pa s kaksnimi drugimi zdravili, po krajsem casu se pojavijo kozni izpuscaji in rdeckasti madezi, ki sicer niso srbeci, dlaka tudi na izpada, vendar sumimo na demodex oz. kaksno kozno alergijo in zopet obiscemo vec veterinarjev. naredimo vec testov na garjavost (vse negativno), damo na analizo blato, da se preveri eventuelna prisotnost kaksne bakterije, ki povzroca kronicne driske. vse negativno. cisto slucajno, po nasvetu prodajalca v zoo-trgovini, izkljucimo iz prehrane hrano, ki vsebuje piscanca. presaltamo na nutro jagnjetina. driska po prvem obroku izgine... aleluja! okej. torej je razlog piscanec? driske se sicer nehajo, vendar pes noce jest samih briketov. dodajamo konzerve bello-bella in belcando (vsi okusi razen piscanca), kuhamo ribo, borovo govedino, ipd.. nadaljuje se problematika s kozo. pes dobiva izpuscaje po hrbtu, ki sicer niso grozno moteci, niti srbeci, vendar so. obiscemo dr. matka v topolscici, ki pravi, da je pes definitivno alergik. na kaj, bog ve. lahko na hrano (pa smo spet tam?!), zelo verjetno pa tudi na kaj drugega (enako kot pri ljudeh). testiranje, ki ga opravijo v franciji, stane 200€. zdravila na podlagi testov se placajo posebej. do takrat naj bo pes izkljucno na walthamovi veterinarski hrani (stroga dijeta). pes seveda po dveh, treh obrokih noce vec niti povohat hrane. koza se sicer popravi, pac pa v kaksnem tednu shujsamo na slabih 52kg (s prejsnjih 56). walthamovim briketom zacnemo dodajat na vodi kuhano govedino ali ribo. vse okej. driske ni, koza sicer okej, pes pa hujsa. cisto slucajno naletimo na hrano arden grange. vzamemo AG losos in riz. pes strazi pred vreco s hrano. doziramo kaksnih 700g briketov, ki jim dodajamo kuhano ribo ali rdece meso (piscanca se seveda se naprej izogibamo). pes je neverjetno jesc, dlaka sijajna, na kilazi smo v enem mesecu in pol prisli nazaj na ze skoraj 60kg, spuscajev ni, psu se ze na dalec vidi, da je fit in se odlicno pocuti. iz prehrane smo sicer izkljucili vse priboljske tipa pedigree, vse dodatke k prehrani (missing link in GAG) in doziramo le AG, ki mu dodajamo na vodi kuhano ribje ali rdece meso, da briketi niso suhi. ce me kdo danes vprasa, kaj je vzrok za probleme, ki jih je pes imel ves ta cas, mu ne znam natancno povedat. po vseh analizah pasje hrane, opazovanju svojega psa, pridobivanju različnih veterinarskih mnenj in stroskih, ki so bili s tem povezani, vem, da je eden od razlogov zagtotovo piscancje meso. drug razlog (po sestavinah hrane, ki jih je pes dobival z raznimi vrstami briketov in dodatkov k prehrani) so verjetno gluten, soja in ostale sestavine vecine briketirane oz. konzervirane hrane. natancen vzrok bi verjetno pokazala prej omenjena analiza. ce ne bi slo drugace, bi pac opravili se to. zelim vam povedat le, da so razlogi za driske, probleme s kozo ipd. lahko tudi bolj kompleksni, da so veterinarska mnenja deljena in da je treba pri izbiri, menjavi in doziranju hrane pri psu biti pozoren na veliko dejavnikov. AG je po mojih izkusnjah defitivno dobra izbira.
lp, luka


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #467 : 26 December 2005, 17:03:18
Torej, nam ocitno ne pomaga nic, AG classic junior pac ni za nas in konec. Naslednjic, ko bom v Lj, bom poskusila se 2.5 kg vrecko AG graduate, ce ne pa... zal...

Mi je zal, ker to je ena od kvalitetnejsih hran pri nas, pa se na dom jo dostavijo, kar je izredno prakticno za nas "provincialce" 8)

battito animale


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #468 : 26 December 2005, 18:34:42
Jst bi neki uprašala...že kar nekaj dni jemo AG in Lisa še zmeraj veliko kaka...veste slučajno u čem je problem?

papa


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #469 : 26 December 2005, 19:06:44
Koliko dni pa? Ste menjavali postopoma, z mesanjem s staro hrano, ali naenkrat?

Ce dosti kaka, pomeni, da ne "porabi" vsega iz hrane - je ne prebavlja dobro. Mislim, da pri nekaterih lahko vseeno traja nekaj casa, da se navadijo na novo hrano, tako da moras ti ocenit, ali to traja ze predolgo in kako hudo je ;)

battito animale


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #470 : 26 December 2005, 20:56:07
Hrano smo dolgo in počasi umešavali...jah to traja že približno 1 teden,mogoče malo več...itak pa mamo 15kg vrečo tko da to bomo porabli,pa bomo vidli če bo po kolkem času končala veliko kakat. :)

papa


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #471 : 26 December 2005, 21:04:45
1 teden ni nic hudega, lahko se malo pocakas :)


battito animale


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #472 : 26 December 2005, 21:26:08
Bom bom... ;) :)..hvala  :-*.

papa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #473 : 26 December 2005, 23:08:31
mi smo rabili 2 tedna in pol ;)...nekaterim gre bol počasi :D ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #474 : 27 December 2005, 13:53:19
Kaj pa za januar, so kake ugodnosti. Verjetno bom spet naročila, če ne bo mama zahtevala Pro plan. ::) ;D


LP



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #475 : 27 December 2005, 14:01:47
Kaj pa za januar, so kake ugodnosti. Verjetno bom spet naročila, če ne bo mama zahtevala Pro plan. ::) ;D


LP

Seveda bomo imeli akcijo, malo bo pa še potrebno potrpet, da boste videli kaj... ;) ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #476 : 27 December 2005, 20:02:22
Puppa, eno vprašanje, ker se ravno ukvarjaš s prodajo hrane in s tem :). Kako je s kakovostno hrano in nakupovalnimi centri, kot so Mercator, Interspar in podobni. Se da hrano ponudit tudi njim ali jo imajo rezervirane za slabše in cenejše znamke? Pa še to, če bi se dalo kaj narediti, da bi bila bolj kakovostna hrana na voljo tudi v marketih.

Ninci in trigi, a bi to mogoče spadalo v katero drugo/novo temo?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #477 : 27 December 2005, 22:26:43
Puppa, eno vprašanje, ker se ravno ukvarjaš s prodajo hrane in s tem :). Kako je s kakovostno hrano in nakupovalnimi centri, kot so Mercator, Interspar in podobni. Se da hrano ponudit tudi njim ali jo imajo rezervirane za slabše in cenejše znamke? Pa še to, če bi se dalo kaj narediti, da bi bila bolj kakovostna hrana na voljo tudi v marketih.
lp

To je zelo zanimivo vprašanje. Večina trgovskih potnikov od proizvajalcev ali distributerjev mora v takih centrih sama skrbeti, da so police naložene itd. Rekla bi (sicer na pamet), da takšni centri ne bi bili zainteresirani za hrane višjega kakovostnega in cenovnega razreda, ker se ne bi dovolj hitro obračale in bi jim "zavzemale" prostor na policah. Na žalost je zelo veliko drugih kakovostnih izdelkov tudi že izginilo iz teh centrov, ker ljudje večinoma kupujejo najcenejše, kar lahko dobijo, pa najsi gre za pasjo hrano ali pa kar hrano zase.

Lps



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #478 : 30 December 2005, 09:12:07
Kaj pa za januar, so kake ugodnosti. Verjetno bom spet naročila, če ne bo mama zahtevala Pro plan. ::) ;D


LP

No, sedaj vam lahko že zaupam.  ;) ;D

Od 01.01.2006 bo v akciji Arden grange classic performance

in sicer bo namesto 11.400 SIT stal 10.400 SIT, od tega zneska pa imase pesjanarji še popust... ;D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #479 : 30 December 2005, 09:19:37
Rina zdaj že papca AG Adult in smo zelo zadovoljni,prav tako Rina :)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si