ARDEN GRANGE

Talija · 396330

puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #810 : 04 December 2007, 18:17:33
hej

Mene pa zanima ce bo se ta mesec nova dobava 15kg vrec Losos in riz?

Bo, proti koncu meseca (okrog 20.). Lps



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #811 : 15 December 2007, 23:45:04
puppa se ze kaj vec ve, bo ta datum pravi? Kajti izmerila sem, da mi ravno 20. zmanjka hrane, tako da sedaj mu malo dodatkov dajem zraven, da bom podaljsala zalogo se za kaksne dva/tri dni.. Ce se mi pa slucajno ne izide, a tudi 7,5 kg vrec ni vec? Tako da v skrajni sili potem zacnem razmisljati o kaksnem drugem okusu.. 

Hvala in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #812 : 16 December 2007, 10:24:56
Mene pa zanima katera od te firme hrane bi bila najbolj primerna za shih tzuja?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #813 : 24 December 2007, 14:58:03
Mene pa zanima katera od te firme hrane bi bila najbolj primerna za shih tzuja?

Prestige. Če je zelo izbirčen in ne mara gristi, ter malo poje, lahko tudi weaning puppy.

Lps



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #814 : 24 December 2007, 15:13:08
Moji šicujki jesta Arden Grange Adult Chicken and Rice, pa smo zelo zadovoljni. Dlaka super, energije več kot dovolj, tudi razstavna kondicija ne bi mogla biti boljša...

S Prestige nismo bili tako zadovoljni - je bil kakec masten, pa se je lepil na dlako.  ::)



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #815 : 25 December 2007, 23:40:59
Sporočam, da je nova pošiljka hrane AG Large Breed spet takšna kot mora biti in smo vsi zadovoljni in veselo jo papa tudi Eros.
LP, pa SREČNO 2008. MAre in Eros.  ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #816 : 26 December 2007, 10:42:11
puppa, kalsang! Hvala za odgovore! MI smo bili prej na royal caninu pa samega sploh ni hotel jesti. Te pa mlati same kot zmešan!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #817 : 19 Januar 2008, 22:35:53
mi smo danes preko pasji net naročili hrano 15 kilski žakelj pa me zanima kdaj prbl pride?

lp



Cofy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #818 : 19 Januar 2008, 22:48:52
Sporočam, da je nova pošiljka hrane AG Large Breed spet takšna kot mora biti in smo vsi zadovoljni in veselo jo papa tudi Eros.
LP, pa SREČNO 2008. MAre in Eros.  ;)
Marc, kaj si mislil s tem , da je hrana spet takšna kot mora biti ?? Pri meni in mojem Briku žal ni tako. Na AG jagnjetini smo približno od avgusta 2007, Brik je star približno leto in pol in ima danes svojih 20 kil. V čem je problem. Ko sem prešaltal na AG jagnjetino se je kar oblizoval in oh in sploh je bilo vse v redu, dlaka se mu je lepo svetila in bila je črna. Decembra je Brik začel dobivati posamezne sive kocine. Po 20. decembru ko smo kupili AG jagnjetino 15 kg pa se mu je hrana začela upirati, ni več pojedel vsega obroka, čeprav je kar aktiven in moram rečt da je Brik star eno leto in pol že precej osivel in hrano še vedno pušča, tako da smo se odločili da bomo hrano zamenjali. Prosil bi vas za kakršnkoli nasvet v zvezi s hrano še bolj pa v zvezi z osivelostjo Brika, hvala vsem za odgovore. ??? ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #819 : 19 Januar 2008, 23:51:11
mi smo danes preko pasji net naročili hrano 15 kilski žakelj pa me zanima kdaj prbl pride?

lp

V ponedeljek gre na pošto, torej je v torek predvidoma pri tebi... oz. če gremo proti Lj. ti ga osebno dostavimo ;).

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #820 : 19 Januar 2008, 23:53:57
Cofy... katere pasme je Brik? Ponavadi osivelost ni posledica hrane ampak dedna zadeva... nekateri psi osivijo prej drugi kasneje. Nekateri so sivi že pri pol leta, drugi lahko dočakajo 10 ali več let in nimajo niti sive dlake ::)

 

Lp nina



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #821 : 20 Januar 2008, 09:30:48
V ponedeljek gre na pošto, torej je v torek predvidoma pri tebi... oz. če gremo proti Lj. ti ga osebno dostavimo ;).

Lp nina

ja naša hrana gre proti Lj (točneje v Trzin) :).Torej se vidimo v torek.
me pa še zanima kdaj približno ker jaz sem v šoli naši pa v službi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #822 : 20 Januar 2008, 09:59:58
ja naša hrana gre proti Lj (točneje v Trzin) :).Torej se vidimo v torek.
me pa še zanima kdaj približno ker jaz sem v šoli naši pa v službi

Pop. bo ok? Se itak prej slišimo, tako da se bomo nekako že uskladili.

Lp nina



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #823 : 20 Januar 2008, 10:34:13
pop. bo super.

imaš zs

lp



Cofy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #824 : 20 Januar 2008, 13:06:59
Cofy... katere pasme je Brik? Ponavadi osivelost ni posledica hrane ampak dedna zadeva... nekateri psi osivijo prej drugi kasneje. Nekateri so sivi že pri pol leta, drugi lahko dočakajo 10 ali več let in nimajo niti sive dlake ::)   Lp nina
Nina, žal ti ne vem povedat kakšne pasme je Brik, hotu sem prilepet fotke pa se ne da, so prevelke, ima kdo predlog kam naj dam fotke.
Hrano bomo sigurno zamenjal in verjetno bo to Canidae.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #825 : 20 Januar 2008, 18:53:35
Mene pa zanima,če obstaja AG brez koruze?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #826 : 20 Januar 2008, 19:52:08
Mene pa zanima,če obstaja AG brez koruze?

Ne. Vse AG hrane vsebujejo zrna koruze.

Lp nina



barby(ka)

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #827 : 25 Januar 2008, 19:08:35
mene pa pri arden grange moti da vsebuje sveže meso...to pomeni da ga je v resnici pol manj kot piše, saj če to meso stisneš, vso vodo in to...voila in imamo namesto 24% samo 12% mesa!! ne pravim da je slaba hrana, samo tako malo za informacijo

lp

Prišel bo čas, ko bo zločin nad živaljo kaznovan tako kot zločin nad človekom


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #828 : 25 Januar 2008, 22:15:36
mi smo pa s to hrani zeloooo zadovoljni.Živi se dlaka sveti in je zelo mehkejša na otip.
toda...ko smo imeli hilsa je bil živin kakec zelo majhen pri tej hrani ga je pa zelo veliko  :-\.količina hran pa je bila tako pri hillsu kot pri arden grange ista.
drugače pa res super hrana.

lp



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #829 : 26 Januar 2008, 14:04:35
mene pa pri arden grange moti da vsebuje sveže meso...to pomeni da ga je v resnici pol manj kot piše, saj če to meso stisneš, vso vodo in to...voila in imamo namesto 24% samo 12% mesa!! ne pravim da je slaba hrana, samo tako malo za informacijo

lp

No, na tole temo sem pa že večkrat pisala, saj veliko ljudi posplošuje brez da bi se poglobilo v razloge za/proti, po zgornjem mnenju sodeč, pa tudi ne v celovito sestavo hrane Arden grange. Mimogrede prebrana informacija nekje na kakšnem forumu "tako samo za informacijo" brez da se človek poglobi v celotno sestavo in same sestavine, je popolnoma brezpredmetna in tudi nenavsezadnje zavaja. Če bi si natančno pogledala sestavo hrane na http://www.ardengrange.si/product.html ali na http://www.ardengrange.com/meat-sources.asp bi namreč videla, da je sveže meso povečini šele na 5. ali 6.mestu lestvice sestavin (1..mesto pomeni, da je največ te sestavine, običajno je tudi naveden % koliko). Le v nadražjih hranah je sveže meso na 1.mestu (prestige, premium, weaning puppy, puppy/junior, salmon), takoj 2.sestavina je mesna moka, tako da ni skrbi, da bi bil kuža prikrajšan.

Le zakaj so pa hrane, ki vsebujejo svežo meso dražje in jih kužki rajši jedo? Bom razložila v čem je razlika, pa sami presodite.

Govorim seveda o sestavinah Arden grange hrane. Sveže meso v primeru piščanca je meso okoli kosti - vendar brez kosti , to so prsa, bedra in letance. To sveže meso je 1. kakovostnega razreda in primerno za človeško prehrano, ter v roku 24 ur predelano v brikete. Res je, da sveže meso vsebuje tekočino, ki se med termično obdelavo izgubi, vendar je vprašanje, če je res 50% kot navajaš (saj ste verjetno kdaj kuhali piščanca, pa veste, koliko tekočine se izgubi). Mesna moka pa je 2 x predelana iz različnih piščančjih delov (torej kosti z mesom in hrustancem,vendar brez glave, nog in perja).





barby(ka)

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #830 : 27 Januar 2008, 13:57:07
no saj nisem rekla da je slaba hrana, ni  me treba napadati..vrjamem da jo kužki radi jedo tako da chill out in se ne razburjat! če se pa že gremo o tem kaj je napisano na prvem mestu, a ni potem vseeno bolje da je sveže meso na prvem mestu kot pa piščančja moka??? zame je veliko bolje da je na prvem mestu napisano dehidrirano meso 25 % ker vsaj vem da ga je res toliko notri in potem moka kot pa najprej piščančja moka in potem na nevem katerem mestu sveže meso...ampak to je samo moje mnenje tako da puppa...chill out

Prišel bo čas, ko bo zločin nad živaljo kaznovan tako kot zločin nad človekom


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #831 : 28 Januar 2008, 12:12:54
Brez skrbi, jaz sem skulirana. Ne vem sicer, zakaj jemlješ to kot napad nate. Ker ni. Samo dopolnila sem te, ker vem, koliko škode lahko povzročijo takšne in podobne izjave, pa četudi so izrečene mimogrede in nenamerno. Imeli smo pa tudi že primere, kjer so se za raznimi vzdevki na različnih forumih (ne pravim,da na tem), skrivali ljudje, ki so imeli čisto posebne interese - oblatiti eno hrano in promovirati drugo (pa ne samo našo), ki so jo imeli v trgovini itd. Verjetno bi lahko o tem napisala cel roman.

Da pa ne bo pomote, upoštevam mnenja vseh, saj ne rabijo vsi misliti,da je to dobra hrana in tudi ni rečeno,da jo bodo vsi kužki jedli z navdušenjem. V današnjem svetu smo potrošniki tisti, ki izbiramo in hvala bogu obstaja velika izbira.

Lps



barby(ka)

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #832 : 28 Januar 2008, 16:03:26
no, samo da se razumeve :) nisem vzela kot napad name, sicer pa..vsak ma svoje mnenje in vsak kuža ma rad drugačno hrano!! hvala bogu da obstajajo dobre hrane, ampak saj veš..kuža se sam odloči kaj mu najbl paše

LP

Prišel bo čas, ko bo zločin nad živaljo kaznovan tako kot zločin nad človekom


barby(ka)

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #833 : 28 Januar 2008, 16:04:57
še tole..nočem delati nobene škode nobeni hrani, no razn kakšen pedigree in podobno

Prišel bo čas, ko bo zločin nad živaljo kaznovan tako kot zločin nad človekom


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #834 : 05 Februar 2008, 19:54:44
Kako pa kaj blato pri AG?? Ker ga bom, ko nam zmanjka teh briketov naročila. Kakšna je pa velikost briketov pri large breed?
In kako ga lahko prevzamem?

Hvala

Lp,
Špela

:)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #835 : 05 Februar 2008, 20:01:31
Če naročiš preko pasji.net dobiš s pošto slovenije. Large breed varianta ima kar velike brikete.

Lp nina



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #836 : 05 Februar 2008, 20:06:06
Nina kaj pa če te ni doma, ko pride pošiljka? Te čaka na pošti??
Kaj pa kakec pri teh briketih?
Ja pri nas morajo biti briketi res veliki, ker drugače vse golta :-\

:)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #837 : 05 Februar 2008, 20:44:14
Nina kaj pa če te ni doma, ko pride pošiljka? Te čaka na pošti??
Kaj pa kakec pri teh briketih?
Ja pri nas morajo biti briketi res veliki, ker drugače vse golta :-\

Ja če te ni doma, ko pripelje poštar ti pusti listek in z njim potem dvigneš na pošti. Plačaš pa ob prevzemu, po predračunu ali preko Monete kar ti bolj ustreza.
Kakec je bil pri nas ok.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #838 : 05 Februar 2008, 21:14:28
Hvala Nina.

Ne ker pri teh briketih ki jih mamo je kakec premehek in ga je preveč :-\

Bom poskusila in bom povedala izkušnje.

Mata pa moja starša grozne predsodke o naročanju prek internet (kao, da nas bodo osleparli ::) ::)) So se pa mal omehčali, ko sem jim povedala, da ni treba plačat poštnine, ker stane paket prek 50€ ::) ::)

Sory za off topic :-[

Lp,
Špela

:)


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #839 : 05 Februar 2008, 21:51:27
Ja pri nas morajo biti briketi res veliki, ker drugače vse golta :-\
Tile briketi large breed od AG, so za moje pojme res veliki. Pa naši kozi še vedno uspeva, da jih najmanj pol pogolta, brez da bi jih vsaj enkrat pregriznila. :-\ Mi zmanjkuje idej...