ARDEN GRANGE

Talija · 395621

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #870 : 11 Junij 2008, 15:13:00
Tudi nova hrana Regal losos ne vsebuje piscanca ;)



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #871 : 14 Junij 2008, 16:31:08
Malo me zanima tale sensitiv;
imamo 16 letnega psa, ki ima zadnji mesec zelo bogo kožo - sicer je dobil antibiotik (zgleda da mu imunost peša) in šampon za kopanje pri veterinarju ampak razmišljam, da bi mu tudi zamenjala hrano - nekaj za ultra občutljive pse (trenutno ima NV piščanec).
veterinar je omenil, da bi lahko bila tudi alergija  ???

mislite, da bi bil primeren?
hvala in lp, t.

Vsekakor bi bil primeren, ker je pripravljen posebej za občutljive pse. V iznbranih trgovinah imaš na voljo tudi vzorce hrane. Lps



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #872 : 14 Junij 2008, 16:44:57
jaz osebno sem nad tolo novo hrano kar razočarana( sicer jo nisem preizkusila!) sploh nad ceno in nad tem da spet kot vse ag hrane vsebuje piščančjo maščobo. Za takšno (oziroma nižjo) ceno se mi zdi, da se kar nekaj manj alergenih hran dobi npr. Canidae(jagnetina), Natures Variet(losos , jagnetina)y, Nutra Gold(krompir losos) te naštete so čisto brez piščančjih derivatov brez koruze pšenice,...., obstaja pa še ogromno cenejših hran ki so isto brez koruze pšenice soje... vsebujejo pa piščanca-se pravi kot ag ::)
Samo moje osebno mnenje :-\

Vsak ima seveda pravico do svojega mnenja in do izbire hrane, ki jo oceni, da je najbolj primerna za njegovega kosmatinca in je cenovno sprejemljiva tudi za lastnika.

Vendarle bi pa rada opozorila na zgrešeno mišljenje, ki se ga sicer sliši kar pogosto, nanaša se pa na vsebnost piščančje maščobe in alergijo na piščanca. Večina nas laikov hitro (a napačno) zaključi, da če je pes alergičen na piščanca, to pomeni, da bo dobil alergijo, če vsebuje piščančjo maščobo. Pa ni tako. Pes je alergičen na piščančji protein (beljakovino), Arden grange pa piščančjo maščobo (olje) ustrezno prečisti in prefiltrira, da ne vsebuje proteinov, zato ni skrbi, da bi takšna hrana povzročila alergijo. Celo hrana, ki vsebuje manjše odmerke npr. piščančje moke ne bo povzročila alergije, hrana, ki ima več svežega piščanca pa ja, ker je v svežem piščancu več piščančjega proteina kot pa v predelanem. Piščančja maščoba je zato v sestavi, ker se smatra za najbolj kvaliteten vir maščobe, ki je hkrati tudi izredno dobro prebavljiv. V nekaterih hranah (npr. Biomill sensible), piše v sestavi samo samo "živalske maščobe", ne piše pa katere. Arden grange je vedno bil zelo odprt do kateregakoli vprašanja glede sestave in tudi rade volje daje nasvete, če le lahko pomagajo. Tega pri marsikateri drugi hrani ni. V zvezi s tem, zakaj je v AG piščančja maščoba, vam v nadaljevanju posredujem odgovor gospe Vanesse Bird, glavne svetovalke za prehrano pri Arden grange, ki je tudi ustrezno strokovno podkovana na tem področju, ki potrjuje to, kar sem zgoraj navedla, citiram:

"We are often asked your question regarding the inclusion of chicken oil. We use this because it is widely considered the best quality and most digestible fat source for cats and dogs. A true food allergy is an immune response to a protein and not to fat or oil. The chicken fat/oil in the Arden Grange recipes is filtered and purified to remove protein molecules and therefore it won't cause a reaction unless the animal is also suffering from a problem whereby its fat metabolising enzymes are failing. In such cases, all fats would pose a risk. Some animals can be intolerant to any ingredient within their diet, and this includes an adverse response to any fat source including chicken oil, but cases are very rare due to the fact that it is so easily digested. Beef tallow, vegetable fats and oils and unspecified blended fats are far more problematic.
We are also asked why the Salmon & Rice feed contains chicken meal. Most food allergies are "threshold based". This means that some animals with chicken allergies are able to eat the salmon & rice (even though it does contain some chicken meal) because it is present at a low level and is not the primary protein source. It obviously depends on the individual's tolerance level. The high levels of omega 3s in the S&R recipe actually help improve allergy thresholds in some cases which could also explain why symptoms may not be evident."

V kolikor imaste v zvezi s tem ali čemerkoli drugim, kar je vezano na zdravje in prehrano psa, jo lahko kontaktirate direktno na:
"http://www.ardengrange.com/dog-cat-online-nutritional-advice.asp"

Lps



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #873 : 14 Junij 2008, 22:03:11
Tudi jaz sem začela hraniti psa z hrano Arden Grange - adult  losos & riž. Sem se kar dolgo odločala za spremembo hrane, ker smo imeli na začetku kar veliko težav z različnimi vrstami hrane  :-\ Psa sem zdaj kar nekaj časa hranila z RC sensitivity control, ampak ga je zadnje čase malo odklanjal, pojavil se je tudi prhlaj.  Skratka zaenkrat je  vse v redu tudi ko smo zamenjali hrano  :).
Na začetku sem priporočeno hrano natehtala, ker nisem imela originalnega merilnega lončka. Ker je pes težak 20 kg je priporočena količina 263 g na dan. Ko sem nato dobila originalen merilni lonček sem opazila, da pride do precejšne razlike v količini briketov, če jih odmerim z lončkom. Če odmerjeno količino briketov stehtam je teža briketov 310g . Sprašujem katera količina je pravilna - teža ali volumen? Ali je  lahko teža briketov različna glede na procent vlage?  Dolgoročno se bi ta razlika v količini briketov najbrž poznala  :-\.
Hvala za informacije!

Lp


linchy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #874 : 05 Julij 2008, 09:10:49
ojla
Razmišljam o menjavi hrane in sem med drugimi gledala tudi AG Adult Sensitive Krompir in Bela riba. Mogoče kdo hrani s to hrano? Kakšne velikosti so briketi? Kaj pa sama sestava hrane? Je pri kalciju in fosforju pomembno samo razmerje med njima, ker v primerjavi z drugimi hranami je procent kalcija in fosforja visok. Je to uredu? Kaj pa krompir kot prva sestavina?


Sestavine:
Krompir (min. 42%), Moka iz bele ribe, Piščančja maščoba*, Pesni rezanci, Posušeni pivski kvas, Jajce v prahu, Ribja moka*, Laneno seme, Ribje olje*, Minerali, Vitamini, Nukleotidi, Probiotièni FOS, Probiotièni MOS, Izvleèek brusnic, Kondroitin sulfat, Glukozamin sulfat, MSM, Izvleček yucce. * Ohranjeno z mešanico tokoferolov in izvleèkom rožmarina.


Tipična analiza:
Beljakovine 25%, Maščobe 14%, Vlakna 3%, Pepel 7%, Vlaga 8%, Omega6 4.89%, Omega3 1.27%, Vitamin A 15000 IU/kg, Vitamin D3 1000 IU/kg, Vitamin E 100 IU/kg, Kalcij 2.3%, Fosfor P 1.4%, Baker 20 mg/kg (kot Bakrov sulfat).


lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #875 : 05 Julij 2008, 22:41:14
Briketi so podobne velikosti kot AG losos recimo ali pa malenkost večji od Canidae, ... Pri kalciju in fosforju je res pomembno razmerje, a tudi vsebnost ne enega ne drugega ne sme biti previsoka. Zakaj je obeh v tej hrani več bo morda vedela povedati puppa. Kar se pa tiče krompirja pa kot sama sestavina ni sporen saj se vse pogosteje pojavlja v protialergijskih hrana ali dietah, ker ga ponavadi psi ne uživajo redno in redko povzroča alergije in težave. Razne vraže, da je krompir strupen za psa pa tudi že dolgo ne veljajo več, pravilno obdelan je čisto ok.




linchy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #876 : 09 Julij 2008, 09:57:06
ninci hvala za odgovor .
Z nakupom hrane bom pa še počakala, ker me res zanima tole glede kalcija in fosforja. Upam, da bo puppa razložila.

lp



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #877 : 10 Julij 2008, 14:29:10
ninci hvala za odgovor .
Z nakupom hrane bom pa še počakala, ker me res zanima tole glede kalcija in fosforja. Upam, da bo puppa razložila.

lp

Bom preverila pri proizvajalcu in sporočim. Lps



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #878 : 11 Julij 2008, 16:57:13
Tudi jaz sem začela hraniti psa z hrano Arden Grange - adult  losos & riž. Sem se kar dolgo odločala za spremembo hrane, ker smo imeli na začetku kar veliko težav z različnimi vrstami hrane  :-\ Psa sem zdaj kar nekaj časa hranila z RC sensitivity control, ampak ga je zadnje čase malo odklanjal, pojavil se je tudi prhlaj.  Skratka zaenkrat je  vse v redu tudi ko smo zamenjali hrano  :).
Na začetku sem priporočeno hrano natehtala, ker nisem imela originalnega merilnega lončka. Ker je pes težak 20 kg je priporočena količina 263 g na dan. Ko sem nato dobila originalen merilni lonček sem opazila, da pride do precejšne razlike v količini briketov, če jih odmerim z lončkom. Če odmerjeno količino briketov stehtam je teža briketov 310g . Sprašujem katera količina je pravilna - teža ali volumen? Ali je  lahko teža briketov različna glede na procent vlage?  Dolgoročno se bi ta razlika v količini briketov najbrž poznala  :-\.
Hvala za informacije!

Lp

Najbolj natančna je seveda tehnica, merilni lončki niso tako natančni, delno je tudi odvisno od tega, na kako gosto se hrana naloži v lonček (ali se bolj potlači ali pa je več prostora).
Nove merice so že v izdelavi in upam, da bodo te bolj natančne. Za pse, kjer je količina hrana izredno pomembna (mladiči, okrevajoči psi itd.), je veliko bolje uporabljati tehnico.

Recept za brikete je vedno enak - kar pomeni, da se razmerja med sestavinami ne spreminjajo, torej tudi ne % vlage.

Lps




puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #879 : 11 Julij 2008, 17:19:43
ninci hvala za odgovor .
Z nakupom hrane bom pa še počakala, ker me res zanima tole glede kalcija in fosforja. Upam, da bo puppa razložila.

lp


Kot je navedla že Ninci, sam krompir kot sestavina pasje hrane, ni sporen. Krompir je namreč odličen vir ogljikovih hidratov. Prednost le-tega je, da ne vsebuje glutena in je zato malo verjetno, da bi prišlo do alergične reakcije na hrano. Pravilno (dobro) skuhan je kot sestavina briketirane hrane izredno dobro prebavljiv.  Krompir ima anti-hranilne značilnosti le v surovi obliki. Nekateri ljudje pa nasprotno celo verjamejo, da krompir ustavi oz. upočasni simptome artritisa, čeprav ni za to nobenih znanstvenih dokazov - ne pri psih in tudi ne pri ljudeh. V starih časih so namreč uporabljali sok iz surovega krompirja za zdravljenje artritisa, čeprav je vprašanje, kak učinek je imel tak sok. Jami!  ::)

Glede razmerja kalcija in fosforja je Ninci tudi pravilno zapisala, da je razmerje med njima izredno pomembno, saj lahko neravnovesje med njima povzroči težave z ledvicami in okostjem. To razmerje je v hrani Arden grange v celoti uravnoteženo. Razlog, zakaj pa je več fosforja in kalcija v Arden grange sensitive hrani pa je v primarnem viru beljakovin, to je vahnja (riba), ki že sama po sebi vsebuje višje nivoje kalcija in fosforja. Nivo obeh je v skladu s priporočili evropskih ustanov, ki so odgovorne za varnost hrane za male živali v Evropi.

Lps



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #880 : 30 Julij 2008, 23:02:05
Eno vprašanje: kakšne oblike in velikosti so briketi AG adult losos in riž? Trenutno imam doma AG piščanec in riž, pa mi je velikost zelo fajn glede na to, da Pupa ne grize briketov ::). In pa - glede na to da se losos&riž priporoča za pse z občutljivo kožo in prebavo, ali je primeren tudi za psa, ki nima nobenih problemov?
Pa še glede dostave bom kar tu vprašala, upam da je ok: če naročim preko pasji.net 15-kilsko vrečo, pomeni da ne plačam čisto nič več kot ceno hrane (mi pošta res nič ne zaračuna)??

Be happy :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #881 : 31 Julij 2008, 06:53:37
Briketi lososa so precej veliki, tako da jih morajo psi razgrizti. Kar se tiče dostave, če plačaš po povzetju ti poštar zaračuna še stroške nakazila oz. provizijo cca. 1€.  Poštnine pa pri naročilu 15kg vreče ne plačaš.

Lp nina




majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #882 : 02 Avgust 2008, 22:31:28
ninci hvala :-*! Hmmmm, zdaj bom pa mogla še malo premislit... zaradi velikosti briketov, ja. Saj Piščanec in riž je OK, samo malo bi zamenjala okus, pa da ne bi bilo tega piščanca notri... Se da dobit kakšne testerčke :P??

Be happy :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #883 : 02 Avgust 2008, 22:35:50
ninci hvala :-*! Hmmmm, zdaj bom pa mogla še malo premislit... zaradi velikosti briketov, ja. Saj Piščanec in riž je OK, samo malo bi zamenjala okus, pa da ne bi bilo tega piščanca notri... Se da dobit kakšne testerčke :P??

Ne, ker za AG niso na voljo. Lahko pa vzameš recimo manjši žakelj hrane pa sprobaš...




majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #884 : 05 Avgust 2008, 19:07:41
Upam da nisem preveč tečna s svojimi vprašanji. Zanima me še, kako veliki so briketi pri Arden Grange ADULT rich in lamb and rice. Res hvala za info!!!! ;)

Be happy :)


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #885 : 06 Avgust 2008, 11:16:24
mi imalo AG puppy large, briket je okrogel o,5 cm debel, z luknjico na sredini, premera okrog 1,5cm temno rjave barve  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #886 : 06 Avgust 2008, 16:18:03
majča manjši od lososa ;) Mislim da je chicken in lamb enako velik.

Lp nina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #887 : 06 Avgust 2008, 17:16:29
Tukaj imate zraven hran narisane kaksne oblike so briketi.. Ampak velikost na zalost ni dejanska  ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #888 : 06 Avgust 2008, 18:37:51
Hvala vsem trem :-* :-* :-*

Ovčka super si!!!

Be happy :)


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #889 : 08 Avgust 2008, 13:37:31
No pa sem se le odločila - kupila bom še en žakelj Piščanec&riž in pa eno malo pakungo losos&riž za sprobat :). S fantom greva verjetno danes v nabavo,ker se že malo mudi, tako da sem nameravala v trgovino Zoo Korala, ampak se mi po telefonu nihče ne oglasi. Da bi vsaj vedela, če imajo na zalogi in do kdaj imajo odprto. No saj drugače bova šla pa kar v Gali.

Hvala za pomoč, saj vem da kompliciram, ampak za mojo lubico le najboljše ;D.




Be happy :)


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #890 : 08 Avgust 2008, 16:17:57
No pa sem se le odločila - kupila bom še en žakelj Piščanec&riž in pa eno malo pakungo losos&riž za sprobat :). S fantom greva verjetno danes v nabavo,ker se že malo mudi, tako da sem nameravala v trgovino Zoo Korala, ampak se mi po telefonu nihče ne oglasi. Da bi vsaj vedela, če imajo na zalogi in do kdaj imajo odprto. No saj drugače bova šla pa kar v Gali.

Hvala za pomoč, saj vem da kompliciram, ampak za mojo lubico le najboljše ;D.





Zoo Korala ne drži več hrane Arden grange, odprti so le popoldan in so se osredotočili na akvaristiko. Lps



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #891 : 08 Avgust 2008, 17:32:06
Evo, ravnokar sem hrano naročila kar v pasji.net trgovinici. Zdaj pa samo še malo počakamo in jeeee, tudi mi bomo sprobali AG losos&riž :o!

Be happy :)


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #892 : 21 Avgust 2008, 15:54:50
Pozdravljeni!
Sem nova na forumu, lastnica 7 letnega višavca. Tudi sama sem v torek ko so mi iz avanturista odpisali, odpisala da se jim zahvaljujem za odgovor in da želim da mi pošlejo poskusne brikete, če pa se bomo odločili za nakup, pa jih bomo še z veseljem kontaktirali. Zanima pa me kdaj približno pa dobim te poskusne paketke? Verjetno že ta teden ne? Ker komaj čakam :o :)

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #893 : 23 Avgust 2008, 19:49:44
danes smo dobili brikete!!! arči je bil zeloooooo vesel in očitno so zeloooo dobri ker še potem ko je pojedel je šel pogledat če pa bi se še našlo slučajno kaj v posodici. Pa tudi že samo ko je slišal zvok paketka je že vedel da je nekaj zanj. Tako da počakamo da sedaj poje še hrano ki jo ima trenutno do konca, potem pa naročimo Arden grange :P ;D ;D

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


PištaBači

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #894 : 27 Avgust 2008, 22:26:37
Kolko kemije boste še zrinili v vaše kosmate prijatelje? Kolko konzervansov in ostalega odpada? Zakaj jim ne privoščite normalnih pasjih prigrizkov, mesa, mleka in stvari, ki jih imajo najraje? Zakaj jih šopate in zastrupljate s to kemijo in zakaj podpirate to komercializacijo tudi na tem področju? A ne sprevidite, da na vaš račun nekdo samo mastno služi in da je briketirana pasja hrana v resnici odpad, začinjen s soljo in še nekaj konzervansi?



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #895 : 28 Avgust 2008, 11:29:13
PištaBači, ti si pa smešn  :P Pes je za na ketno, sem pa tja mu mal pomij vržemo, ko smo pa res dobre volje, pa še kakšno fajn mastno kost od kremenatlca.   ???

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #896 : 14 September 2008, 20:21:57
Mene pa zanima koliko stane Arden Grange riž in losos? Ker bom naročila pa me zanima ;D

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #897 : 14 September 2008, 20:26:19
pa še prestige prosim? koliko je cena? mislite da bi bila hrana Arden Grange prestige primerna za mojega višavca? ali raje vzamem riž in losos?  ;D ???hvala

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #898 : 14 September 2008, 20:33:22
Losos & riž
prestige

katera hrana je boljša za tvojega višavca je pa odvisno od samega psa.


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #899 : 15 September 2008, 17:29:19
sem že naročila losos in riž

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]