ARDEN GRANGE

Talija · 396352

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #630 : 11 Oktober 2006, 23:58:43
Sicer tole ne sodi v tole temo, a vseeno. Moja je bila tudi ena zbirčna metka in to kljub temu, da sem ji po 10-15 minut, če ni pojedla samih briketov, vzela skledo in potem pri naslednjem obroku spet dobila to + manjko obroka. En cajt ji še nekaj drugega dajala zraven (pisala o tem sem že v drugih temah). Od kar pa je zaradi šolanja dobivala hrano samo iz roke, pač kot nagrado, vedno poje čisto vse takoj z največjim z veseljem. Te AG sedaj mi kot nagrado tudi v pri šolanju je in jih ima res strašansko rada...lp


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #631 : 12 Oktober 2006, 15:05:23
Hja, bi blo fajn, če bi bil problem samo v tem  ;D Šana dobi hrano za kake pol ure in to je to. zjutraj, ko grem v službo in pozno popoldne.

Pa sem se parkrat zmotla in polila čez brikete kako žlico olja, ji dodala jajček enkrat, pa sem ji juhco skuhala (zelenjava + meso), pa jo polila čez --> ni variante ???

Mislim, saj mi je jasno, da če bo lačna, da bo jedla. Sem mislila, če vam kako hrano raje jedo.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #632 : 12 Oktober 2006, 17:01:50
Hm..moj se recimo zmrduje nad vsem kar ni riba (briketi seveda).

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #633 : 12 Oktober 2006, 20:32:30
Moj je bil grozno neješč in prisegamo na lososa ;) Tega poje vedno, vse kar mu dam brez problema, je pa res, da mu vedno kaj dodam. Ampak sem mu tudi prej dodajala pa ni bilo vedno učinka.

Lp nina



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #634 : 12 Oktober 2006, 21:29:19
ja, lososa je tudi moja jedla. in od Arden Grange-a in od Pro-Plana (ali Pro-paca? ???). pa je po enem ali dveh žaklih obupala. po mojem bo res najbolje, da ji pač menjam 2 okusa iste znamke :-\ zmrda mala



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #635 : 22 Oktober 2006, 11:15:37
Hrano Arden grange lahko dobiste na Štajerskem tudi v Pikinem butiku (Markovci pri Ptuju).

Popust za pesjanarje je možen le preko zs na forumu.

Lps



archi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #636 : 02 November 2006, 19:11:22
Mogoce bo moje vprasanje malo cudno ampak se še lovimo kako bi z hrano. Ker vsi pisete, da je Pedigre zanic bi morali mi hrano za nasega 4 mesecnega zlatega prinašalca zamenjati. Kako pa bi prisla do kaksnega vzorca Arden Grande, da bi vidla če mu ta hrana paše? hvala za pomoč



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #637 : 02 November 2006, 19:13:21
Najbolje da Puppi pošlješ zasebno sporočilo s tvojimi podatki(ime,priimek,naslov kjer živiš) in napišeš starost(in pasmo) psa,da bo vedela kaj mora poslat.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #638 : 05 November 2006, 10:30:42
Akcija v mesecu novembru

Za naročila 15 kg hrane Arden grange preko interneta (dostava po pošti), dobiste brezplačno posodico hrane Nature diet.



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #639 : 26 November 2006, 12:51:36
puppa mene pa zanima če ste že dobili kake vzorčke za large breed puppy ker js ne vem kaj naj nardim z mojo mrcino. Nič noče jest. probala sem že hills, pro plan in biomill-- poje 3 brikete in se4 pobere stran. Mu je pa mam enkrat kupla pedigree(čeprav sem ji rekla naj en kupuje tega sranja), in je pojedu vse do zadnjega...ampak js nočem da moj pes je nekvalitetno hrano. Zdj smo mu začeli kuhat ker je shujšal še za 3 kile :'(...in ker čujem da so vaši briketi všeč tudi tistim neješčim psom bi rada čimprej probala. Čene bom pa probala z konzervami Nature diet ker to bi pomoje jedel. ampak da bi ga pa samo z konzervami hranla lahko kr bankrotiram :'(

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #640 : 26 November 2006, 14:43:15
Vzorčki so že prišli, takod a če si izLjubljane, jih dobiš v kateri izmed trgovin, drugače ti jih pošljemo pošti, samo javi mi naslov na zs.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #641 : 26 November 2006, 22:48:10
Kopiram iz teme "Ocenjevanje sporočil forumovcev"

Nekaj časa smo že napovedovali, da pripravljamo poseben program za pridne pesjanarčke in evo ga.   :o

Merodajne so seveda zbrane točke, ki jih dobiste za aktivno udejstvovanje na forumu Pesjanar,
Avanturist pa vas bo nagradil na sledeč način:

5 točk: popust pri naročilu naših izdelkov v višini 5%
10 točk: popust pri naročilu naših izdelkov v višini 10%
15 točk: popust pri naročilu naših izdelkov v višini 15%
20 točk: POLEG POPUSTA V VIŠINI 15% ŠE brezplačna 390 g posodica hrane Nature diet (okus po izbiri)
25 točk: POLEG POPUSTA V VIŠINI 15% ŠE  brezplačni priboljški Crunchy bites 250g (okus po izbiri)
30 točk: PAKET PRESENEČENJA 


Naši izdelki so mišljeni tisti izdelki, kjer je podjetje Avanturist uvoznik za Slovenijo (Arden grange, Nature diet, Danish design).

Izdelke pošljemo po pošti - brezplačno za naročila nad 9.999 SIT ali jih prevzamete v naši trgovini Pikin butik, Markovci 35 b, 2281 Markovci pri Ptuju (v drugih trgovinah to NI možno), ugodnosti pa uveljavljate LE z naročilom preko zasebnega sporočila name, saj bomo le tako lahko vedeli, kdo ima koliko točk. Drugod teh ugodnosti NI mogoče koristiti.

V VELJAVO STOPI Z DNEM 01.12.2006

Lps



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #642 : 29 November 2006, 16:59:15
potem pa mormo kr pridno zbirat točke:)

Cilj mi bo paket presenečenja:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #643 : 30 November 2006, 21:45:26
Za nas pa ta hrana ni saj vsebuje piščančjo maščobo in moko-naša pa je na piščanca fulll alergična ??? :(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #644 : 02 December 2006, 11:52:48
Hrano Arden grange je možno po novem dobiti tudi v

veterinarski kliniki za male živali Buba v Grosuplju

Tam seveda ni mogoče koristiti popustov, ki jih imate preko foruma Pesjanar.





mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #645 : 03 December 2006, 11:46:24
Vprašal bi zakaj se je hrana Arden grange v slabih 3 mesecih podražila iz10.900 sit na 12.350 sit za mladiče velikih pasem???



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #646 : 03 December 2006, 12:13:55
Vprašal bi zakaj se je hrana Arden grange v slabih 3 mesecih podražila iz10.900 sit na 12.350 sit za mladiče velikih pasem???

Pozdravljen Mare.

S 01.12.2006 velja za hrano Arden grange nov cenik, kjer so hrane, ki so na bazi piščanca, spremenile svojo ceno (nekatere manj, nekatere več).

Puppy/junior, ki je bil naslednik hrane graduate, po sestavi pa je bilo manj piščanca, je letos v jeseni spremenil formulo na željo potrošnikov, tako da se je povečal % vsebnosti svežega piščanca na 19% (na naši internetni strani še moramo popraviti sestavo), da se je s tem približal čim bolj formuli graduate, ki je bila najbolje prodajana hrana. Če pogledate malo nazaj, boste videli, da je stala 15 kg vreča graduate 13.000 SIT (torej še vedno več kot sedaj puppy/junior in puppy/junior large breed)

Podražitev je posledica dejstva, da ko se je uvajal nov izbor spomladi, kljub višji vhodni ceni hrane nismo podražili, ker je šlo za novo, še nepreizkušeno formulo.

Naj spomnim, izbor classic doživel izboljšanje formule (v celotno linijo je bilo dodano 5% svežega piščanca, izvleček brusnic in rožmarina), puppy/junior large breed pa je bila v celoti nova formula (sicer na osnovi classic junior z povišano vsebnostjo kondroitina, glukozamina in SMS za razvoj kosti in sklepov).

Nov cenik smo že nekaj časa pripravljali, smo pa sedaj pohiteli, ker ne želimo, da bi se to povezavalo z uvajanjem EUR, ker s tem nima nič, poleg vsega je večina hrane ostala na enakih cenah ali zelo podobnih cenah - vključno z najbolje prodajanimi hranami (losos, jagnjetina).

Lps



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #647 : 03 December 2006, 12:33:16
Aja, pa še. Tu ne gre za podražitev v slabih 3 mesecih, saj je bil prejšnji cenik napravljen 01.03.2006 z uvedbo nove linije in novih izdelkov (torej tudi puppy/junior large breed, hrano ki prej NI obstajala), verjamem pa, da vas je verjetno presenetilo, ko ste nam 24.11. in 02.12. poslali e-mail z vprašanjem po ceni omenjenega izdelka in dobili popolnoma drugo ceno. Upam, da smo vam uspeli podati zadovoljivo pojasnilo na vaše vprašanje. Lps



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #648 : 03 December 2006, 16:38:58
Takole, za vse ki vas zanima kakšne so cene briketirane hrane Arden Grange, si lahko ogledate njihov cenik na spodnjem naslovu.

http://www.pesjanar.si/cenikAG.pdf

P.s.: priporočam desni klik in "shrani kot.."

Lp, Črt



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #649 : 03 December 2006, 20:08:44
Kje bi lahko naročila po netu?
Je toliko že napisanega in sem preveč lena, da bi šla vse brat ;)

Mačjo hrano za starejše živali imate?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #650 : 03 December 2006, 20:28:37
Vse lahko naročiš preko puppe:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #651 : 03 December 2006, 20:39:15
Kje bi lahko naročila po netu?
Je toliko že napisanega in sem preveč lena, da bi šla vse brat ;)

Mačjo hrano za starejše živali imate?

Če hočeš popust pri puppi preko ZS ;)

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #652 : 03 December 2006, 22:10:24
Kje bi lahko naročila po netu?
Je toliko že napisanega in sem preveč lena, da bi šla vse brat ;)

Mačjo hrano za starejše živali imate?

preko zs - za starejše muce imamo light cat z nižjo vsebnostjo kalprij in maščob. lps



peki

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #653 : 06 December 2006, 18:51:16
sedaj ko sem prebirala to temo sem tžzasledila da so AG losos riž precej veliki briketi, kot tudi Biomill ovca so tudi veliki in ravno ene od teh sem hotela jutri naročiti za mojega maltežančka sedaj pa spet ne vem kaj bi naredila. Mio preveč velikih briket ne je in zaradi alergije druge skoraj ne pridejo bžv poštev, razen če bi poskusila Canide tisto varjanto ki vsebuje 4 različne vrste mesa na žalost tudi piščanca. Kaj naj naredim?



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #654 : 06 December 2006, 23:28:17
Sem zadnjič naročil 15-kilsko vrečo briketov in dobil gratis še en vzorec Nature diet hrano. Pa me zanima zakaj tale Nature tako smrdi, da je nemogoče.  :-\  Sicer je pes prav z veseljem še skledo polizal, ampak je res nevzdržen vonj. Sem po petih minutah pripravljanja obroka, potem cel popoldan kuhno luftal. Ne vem kaj so enga hudiča notri zmešal.  >:D    ???



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #655 : 07 December 2006, 06:38:54
Smrdijo samo tiste ki vsebujejo drobovino (tripe). Če to vonj toliko moti lahko naročiš navaden chicken oziroma navaden lamb ki ne vsebujeta drobovine in imata navaden vonj. Lahko pa daš psu jest na balkonu pa je problem rešen :)Ampak misli da tolko pa ne smrdi da bi rabli luftat potem še cel dan - vsaj meni se ni zdelo tako grozno - paše psom je všeč in je kvalitetno - kar je pa najbolj pomembno!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #656 : 07 December 2006, 07:28:19
Sem zadnjič naročil 15-kilsko vrečo briketov in dobil gratis še en vzorec Nature diet hrano. Pa me zanima zakaj tale Nature tako smrdi, da je nemogoče.  :-\  Sicer je pes prav z veseljem še skledo polizal, ampak je res nevzdržen vonj. Sem po petih minutah pripravljanja obroka, potem cel popoldan kuhno luftal. Ne vem kaj so enga hudiča notri zmešal.  >:D    ???

He,he.  ;D Ta vonj je čisto naravni, ker je tako kot je bugz povedala, je to vonj od drobovine (zaradi encimov).

Mi nismo več navajenih takšnih zadev, tisti, ki pa barfajo (hranijo živali s surovim mesom, ki vključuje drobovino), pa jim je ta vonj poznan.

Kar nekaj na to temo je bilo že rečenega v temi Nature diet.  ;)




malena3

  • Gost
Odgovori #657 : 08 December 2006, 07:09:34
Oj.
Jaz sem Kalu začela dajati AG, in sicer testerček.
Je bil zelo navdušen.
Danes zjutraj sem opazila v drekcu spremembo. In sicer je čisto temen (skoraj črn) in bolj mehak.
Je lahko posledica menjava briketk?



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #658 : 08 December 2006, 11:12:13
Oj.
Jaz sem Kalu začela dajati AG, in sicer testerček.
Je bil zelo navdušen.
Danes zjutraj sem opazila v drekcu spremembo. In sicer je čisto temen (skoraj črn) in bolj mehak.
Je lahko posledica menjava briketk?

Najverjetneje - menjava briketov mora vedno biti postopna, da se izognemo morebitnim težavam, saj se pasji prebavni trakt spoznava z novimi sestavinami. Postopek je sledeč: daš mu stare brikete+malček novih, pa čez par dni povečaš količino novih na polovico, čez nekaj dni na četrtino, dokler ne preideš v celoti na novo hrano.

Vzorec ti na žalost koristi le toliko,d a vidiš, ali je psu hrana sploh všeč, za prehod pa je potrebno dlje časa.



malena3

  • Gost
Odgovori #659 : 08 December 2006, 11:26:32
Ok, hvala za odgovor.
Sem te itak že mislilla privat kontaktirat. ;)