Gre za nevrodermatitis?

aris · 3062

aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
: 16 Februar 2008, 11:59:27
 Vsi, ki ste spremljali Arisove probleme, naj povem, da imam rezultate testa na alergijo in sicer je alergičen na govedino, svinjino,mleko, jajčni beljak in fižol. Torej ni kriva hrana, ker v njej ni bilo sedaj teh snovi. Trenutno je na Canidae hrani in je vse o.k. Toda mesta na tačkah brez dlake, pordela in kot bi bil prisoten prhljaj so še prisotna. Ali gre res za nevrodermatitis? Ima morda kdo s temi stvarmi kakšne izkušnje? S čim naj še probam mazat? Melita



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 16 Februar 2008, 12:29:27
Na to bolezen se sicer ne spoznam, vendar ima moj mali občasno pordelo kožo med blazinica, takrat namažem z bepantenom za nego kože in v enem dnevu je rdečina odpravljena...tudi, ko je imel ranjena moda, mu je ta krema fanatastično pomagala.

kaj pa če ima kontaktno alergijo.moja prejšnja psička je recimo bila alergična na sintetiko.....je imela prhljajaste predele kože, pa rdeč, flekast trebušček, malo je tudi na teh mestih zaudarjala.

Mah, je res groza to, ko ne veš kaj je narobe s psom...prava frustracija  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 16 Februar 2008, 13:48:10
Ozodermin mogoče?

Poleg spletne trgovine se ga dobi tudi že pri nekaterih veterinarjih.

Lp, nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 16 Februar 2008, 15:12:07
Psu si hrano zamenjala pred priblizno 14imi dnevi. Da se stanje povsem umiri, je potrebno precej vec casa, tudi do 3 mesece.
Predvidevam, da imas od Canidae Lamb & rice?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Februar 2008, 16:21:21
Ja. imamo ovco in riž. Mislim, da smo zadeli, ker sem danes vse živo brala in ugotovila, da so bila pri prejšnjih variantah zraven jajca, svinjska mast, skuta!! Danes so njegove tačke pravzaprav veliko bolje kot včeraj.Skratka- treba je zelo pozorno preštudirat sestavine. Pri nas pride v poštev res Canidae, pa mislim še Nutre Gold. Res upam, da mu bomo pomagali. Pozdrav vsem! Melita