Mrtvi mladički

ursapek · 3587

ursapek

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 16 Februar 2008, 14:25:11
Lep pozdrav.

Zanima me, če mi lahko kdo pomaga z nasveti. Danes je naša Čiki skotila tri mladičke, ki pa so bili vsi na zžalost mrtvi. Sedaj me zanima, kako ravnati z njo, da bi ji olajšali stanje, v kakršnem se je znašal (smo se znašli)?
 Čiki je namreč moj prva psička, UV pri veterinarju, pa je pokazal, da so psički zdravi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 16 Februar 2008, 14:45:21
Kaj pa če bi kontaktirali veterinarja? Verjetno on najbolje ve. Upam ni s psico kaj narobe.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 16 Februar 2008, 15:07:20
Pasma??'

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ursapek

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Februar 2008, 15:15:28
Moram povedati, da naša Čiki ne prenaša ravno najbolj kakršnih koli zdravil.  Upam, da z njo ni nič narobe. Danes je že nekaj malega pojedla, dvakrat sem jo že nesla ven na malo potrebo, hodi sama, v bistvu ne bi vedel, da se ji je kaj takega pripetilo. Če sem v njeni bližni, je mirna, drugače pa kakr, da bi klicala mladičke. Je pasme višavki terier. In to je bila njena prva brejost. 15. maja bo stara 3 leta.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 16 Februar 2008, 15:31:52
Zakaj so mladički mrtvi, je mnogo razlogov.. je bila kotitev težka??Kako dolgo je trajala.. kao dolgo je od zadnjega.. kako jih je "obdelala" ko so se skotili.. itd
Lahko je bilo z njimi kaj narobe, čeprav redko z vsemi..So šle vse posteljice ven?' So vsi maldiči zunaj..
Zdaj moraš paziti na psičko- da ni še kaj ostalo notri - izmeri temperaturo..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ursapek

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 Februar 2008, 17:23:43
Kotitev je bila z amoje pojme kar težka, sicer pa je Čiki sedaj v kar v redu. Sem jo peljala k dežurnemu in ji je predpisal nekaj zdravil za katere pa upam, ne bo kakšnih težav, ki se rade pojavijo pri njej (neješčost, zaspanost).

Hvala za informacije



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #6 : 16 Februar 2008, 17:39:54
Vzrok so lahko bakterije, E.Colli ali pa streptokoki, zato  veliko psičk ostane praznih po paritvi ali pa se skoti eden ali več mladičev mrtvih. Moja izkušnja je,da je treba psičko  pred paritvijo testirati na bakterije, če so, je treba psički pred parjenjem potrebno dajati antibiotike. Tudi sama sem imela tak primer, zato mi ni škoda denarja, da opravim te teste. Resnično se obrestuje :)

lp


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 17 Februar 2008, 00:01:29
Prvo kot prvo je 3 leta precej pozno za prvo leglo pri visavskih terierjih, sama parim prvic najkasneje pri dveh letih, ker so po izkusnjag kasneje rade tezave zaradi preozke medenice. Kar je pa dejansko povzrocilo smrt mladicev je pa zelo tezko reci, ce ni bilo cloveka samega zraven. Brez zamere, krivda je lahko tudi vasa - kar pomeni da niste znali pravocasno ocenit kdaj koti predolgo, da psica ni praavocasno predrla ovoja, vi pa niste posegli vmes, itd. - pa nocem obsojat, ker vas ne poznam in ne vem kaj se je dogajalo napisali pa tudi niste. Je pa dejstvo, da so neizkusene visavke pri prve leglu velikokrat zelo zmedene, in je potrebno opravit kar vse kot vzreditelj sam in ce tukaj primankuje izkusenj ali pa vsaj nekoga izkusenega na nenehni telefonski zvezi (pa ne veterinarja, na zalost, ampak vzreditelja) je lahko zelo tezko.

V kolikor so prisle ven vse posteljice, fizicno ne bi smelo biti tezav, seske ji pustite cimbolj na miru, da se produkcija mleka ustavi. Obnasajte se do nje cim bolj normalno, kot da se nikoli ni nic zgodilo. Z njo se ukvarjajte, igrajte, peljite jo na sprehod. Zdaj ne morete vec nisecar storiti, razen dobro premisliti, ce je smiselno psico se kdaj pariti ali ne.