Delitev psičkov

Lady_9_bird · 2522

Lady_9_bird

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 20 Februar 2008, 14:16:19
Pozdravljeni!

Moja kolegica ima zlatega prinašalca, ki ima trenutno potomce. Lastniki samičke želijo vse psičke prodati, čeprav bi naj pripadali obema, in sicer bi jih naj tudi samec nekaj dobil... Ali pač? ???
Mladičkov je 8...

Hvala za odgovor,

Anita

P.s.: Ta delitev me zanima ravno zaradi tega, ker bi naj eno psičko izmed teh, ki pripadajo samcu, dobila jaz... Veselim se je že odkar se je skotila, zdaj pa se mi zdi, da bom ostala brez.  :'(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 20 Februar 2008, 14:19:13
Plačilo skočnine se določi pred samo paritvijo. Če se o tem lastnik samca in samice nista prehodno dogovorila, ponavadi samec ostane brez vsega :-\

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 20 Februar 2008, 14:20:21
Več o tem pa Tule

Lp nina



Lady_9_bird

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Februar 2008, 14:32:59
Torej dejansko sploh niso dolžni oddati nobenega?  ???

Glede na to, da sploh ne skrbijo za njih (denar pa bi z veseljem pobrali-psi niso niti čistokrvni še manj pa rodovniški in so vseeno postavili ceno 190€), me zanima samo še kako je z inšpekcijo pri nas. Kaj se s takimi psički zgodi ( če ne ravnajo pravilno z njimi)? In kje je sploh možno to prijaviti? >:(

Še enkrat HVALA, :-[

lep pozdrav! ::)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 20 Februar 2008, 14:48:19

Glede na to, da sploh ne skrbijo za njih (denar pa bi z veseljem pobrali-psi niso niti čistokrvni še manj pa rodovniški in so vseeno postavili ceno 190€), me zanima samo še kako je z inšpekcijo pri nas. Kaj se s takimi psički zgodi ( če ne ravnajo pravilno z njimi)? In kje je sploh možno to prijaviti? >:(

Še eno štepanje.  :-\  >:(  Kjer je povpraševanje, je tudi ponudba.

Bodi vesela, da ne dobiš mladička. Če si ga res želiš, počakaj na kvalitetno RODOVNIŠKO LEGLO. Malo več stane in dlje traja, ampak vsaj veš, kaj kupiš.

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 20 Februar 2008, 16:19:59
Greš v zavetišče in dobiš luškanga mešančka, podobnega tej ali oni pasmi zastonj in ne za 190€ ::)

Če za pse ne skrbijo ustrezno jih prijaviš veterinarski inšekciji ali društvu za zaščito živali pa potem oni ukrepajo dalje.

Lp nina



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Februar 2008, 16:30:22
Torej je bilo to načrtno parjenje mešancev?  ??? :-\ :-X

Res je, oddaja se tisoč in en pes mešanec... S tem da boste plačevali za mešance jih boste samo spodbudili k temu, da bodo naslednjič spet imeli leglo...  >:(

Al malo pobrskaj po netu in prišparaj še kak € za rodovniškega kužka, ...ali pa pejdi do kakšnega zavetišča, tudi na netu lahko najdeš koga ki oddaja pse.
Premisli.