Lupljenje in pokanje kože na modih

Felina · 8526

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
: 21 Februar 2008, 08:55:35
Pozdravljeni!

Moj shih-tzu ima ponovljen problem z olupljenimi modi (dobesedno se mu koža lupi in trga po modih) in to že drugič v obdobju treh mesecev. Prvič si jih je poškodoval (vidni sta bili dve globoki zarazi) in se je čez noč izlizal in ratala je huda bakterijska infekcija. Nobeni antibiotiki niso pomagala, nobena mazila razen na koncu bepanten (vendar ker sedaj ne pomaga čist nič, ne vem več, če je to bilo resnicno to, kar je zacelilo), no po treh tednih se je brez nekega vidnega razloga ali spremembe biločesa vse skupaj v treh dneh zacelilo.  ???

Sedaj pa se je začelo ponovno, vendar tokrat brez vidnega razloga (2 meseca je bilo mir), edino kar se mi zdi da bi lahko bil razlog je nenadna ohladitev in da se mu je ta kožica na suhem zraku začela trgat (tako kot pri nas recimo na rokah)...ne vem...samo špekuliram in si potem s sedenjem in ležanjem trga dalje in jo mrcvari (je pa rana točno tam, kjer na jajčkih sedi). To je tudi trenutna špekulacija veterinarja, ker upamo, da ni kakšna avtoimuna bolezen in smo začeli z osnovami.

Problem je, da ne najdem nobenih podobnih primerov, tudi veterinarji se niso srečali s takšnimi primeri, razen poškodb (pregledali smo ga po celem telesu, če bi bila kakna ranjena mesta še kje, pa nič od nič, niti rdečine, niti prhljaj na koži, nič...koža drugače popolnoma zdrava, ni prisotno niti čohanje...nič).

Kdo pozna kaj podobnegaš? Sem klicala tudi Pipanovo, ki je baje dobra dermatologinja in je na dopustu, tako da zbiram ideje...sem malo izgubljena.

Malega to strašno boli, ponoči bolj slabo spimo ker se neprestano preklada in išče zavetje pri meni, nobena poza mu ne paše...v glavnem groza!

Po nasvetu z veterinarjem mu razkužujem z jodom, posušim, nato pa tanko plast bivacina, da je vse skupaj vsaj suho in ni več gnoja (predtem je ob ležanju bilo vse skupaj neprestano vlažno in se je gnoj prav cedil, sedaj tega ni več). Danes še dobimo suspenzorij ali kako se že reče (bombažni ščitnik za jajčka...sem morala naročit), da se en bo drgnil ob tla in bo vse skupaj mehko in zaščiteno.

Res lepo prosim za pomoč, ker ne bi rada, da se spet vleče še en mesec te agonije.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Marec 2008, 20:47:28
Poskušaj s kremico Kuterid G, če se prav spomnim naj bi bila namenjena kožnim obolenjem, mi jo uporabljamo za zdravljenje "hot-spotov" in nam super pomaga...

Sicer pa upam da ste rešili težavo!



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 05 Marec 2008, 21:09:53
Je bila med uporabljenimi mazili, pomagalo pa je 0!

Hvala za skrb, smo poštimali ja...v bistvu se je izkazalo, da je bil alergičen na plesen, ki se nam je po počeni cevi in posledično poplavljeni steni zaredila v tepihu, pa je še nismo zavohali, jo je pa on res dobro začutil. Mi je v enem trenutku kapnilo, da pa je mogoče alergičen na tepih, ker se je v dnevni sobi najbolj premetaval, ga je fant zabrisal ven in ko ga je dvignili, je bilo dno, tam kjer je bil kavč gor, poln plesni  :-[. Ko smo ga odstranili, so se jajčka normalizirala v 4 dneh, tako da ni imel več bolečin, sedaj se še celijo samo najgloblje rane, a je z vsakim dnem vidno bolje.

Sama sreča, da mi je kapnil ta tepih, ker drugače sploh ne vem kaj bi naredili. In očitno prvič tiste rane niso bile posledice poškodbe, ampak tako močnega razžiranja kože in smo vse napačno sklepali.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Marec 2008, 21:17:25
Super, samo da ste rešili....

ampak tepih  :o :o meni ne bi padlo na kraj pameti, mogoče bi videla šele ko bi ga šla premetavat zaradi čiščenja...

Lep pozdravček!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4 : 05 Marec 2008, 21:55:11
Hm, sedaj ko prebiram tole temo, sem ugotovila, da sva midva imela skoraj enak problem..

Namrec kaksen mesec nazaj sem ugotovila, da se mu koza rahlo lusci, tako kot da bi imel prhljaj ki se lusci ane. In ker ima tam temno kozo, ko se je delcek olupil (bilo je tako, kot se pac suha koza olupi), je bila spodaj svetla kozica. Ampak, ker je to moj prvi pes, sem mislila, da je to nekaj normalnega. Vidnih poskodb ni bilo, vse skupaj pa je minilo v kaksnem tednu.

Sedaj je stvar cisto normalna.. A mislite da bi me mogoce moralo kaj skrbeti?

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 05 Marec 2008, 22:35:45
Eh, to verjetno ni nič hujšega, če je tako minilo, mogoče kakšna odrgnina ali kaj takega, ker ko imaš takšen problem kot ga je imel moj mali, potem se to ne popravi kar tako...nastane ena mini odprta rana brez razloga, ki se z vsakim dnem do 2x poveča, ne glede na to, kako jo neguješ in razkužuješ, in to je spodaj živo meso, koža pa se samo trga. Groza, no! In to na modih, da ga je treslo od bolečine, cvilil, renčal, mi pa pomagat nismo znali, ker se enostavno ni celilo...no, sedaj ima namesto črnih jajčk roza, ampak že sivijo  :-[

Malo opazuj kdaj se to zgodi, in če se bo še sploh kdaj to zgodilo, pa primerjaj kaj je bilo enakega in boš našla vzrok, če pa je bila samo kakšna odrgnina ali trenutno razdražena koža, pa ni takšne panike.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 06 Marec 2008, 09:14:51
Felina za vaše zdavje je bistveno,da ste odkrili plesen. Te zadeve sproščajo toksine, ki lahko tudi pri ljudeh povzročijo bolezni in celo smrt.
Pogoste so tak skivnostne okužbe iz prezarčevalnih naprav in klim (celo v avtih!). Prezračevalne so velikokrat povezane s kletmi, imajo polno zavojev in cevk ,kar se ne vzdržuje kakor bi bilo treba. Poznani so primeri, ko so splesni zaredile pod fasado, pod laminati, pod talnimi oblogami. Njihovi izločki pa zastrupljajo okolico, čeprav se jih ne vidi in ne voha. Bili so celo skrivnostni primeri asmatičnih napadov in smrti dojenčkov. V ZDA imajo izurjene pse za iskanej skritih plesnivih mest, tako, da zadeva je vse prej kot redka, čeprav spregledana pri nas.

Kar pa se tiče problemov z modi na spošno, pa lahko vsak razmisli tudi o kastraciji
 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 06 Marec 2008, 11:46:44
Felina hvala za odgovor  ;) Me pa veseli, da ste pri vasem ugotovili vzrok in boscka malega pozdravili.. Zveni res grozno tole, kar se je njemu zgodilo  :(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 06 Marec 2008, 13:21:31
Ja, glede plesni vem, da je to zelo velik problem, sploh za dihala, in resnično sreča, da sem prišla do te ugotovitve in smo se je znebili. Smo pa tam vse pregledali in pošpricali proti plesni, tako da upam, da smo jo zatrli.

Smo tudi razmišljali o kastraciji, če bi bilo vedno hujše in če se vzrok ne bi našel, samo smo vseeno raje preverili še druge monžnosti, ker v tem primeru bi bila brezpomenska.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 01 Maj 2009, 11:33:01
Imamo en problem...

Namreč fantov pes (labradorec) je na vsem lepem dobil takšne črne flekce po modih, nastale so mu tudi kraste, ki pa se luščijo dol in to do živega. Mažemo ga z jodovo kremico (Braunovidon) in pazimo, da se ne liže in grize. Ima kdo kakšno idejo za kaj bi lahko šlo?


Hvala za odgovore

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)