kopanje lukenj

aris · 2638

aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
: 23 Februar 2008, 17:22:13
 Ali imate tudi vi težave s psom, ki koplje luknje? Naš labi je nekaj časa miroval, zdaj pa spet koplje in sicer, ko gremo od doma ali, če ga ne zapremo, ko se stemni. Se to da kako rešiti? Ne vem več, kaj naj naredim. Povsod že imamo njegove kakce nastavljene, pod cipresami, po gredicah. Seveda niso na daleč vidni, a tako sem slišala, da deluje. Ugotovila sem, da ko se posuši, ni več efekta. Hvala naprej za morebitno pomoč in odgovore. Luna

 Nikoli mi ga uspelo dobiti pri delu!!!



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #1 : 04 Marec 2008, 10:36:45
mi imamo enak problem, zelo rada koplje luknje, sploh rada pa dela blatne kopeli  ???. danes je že katastrofa, skopala je že dve luknji tako da sploh ne vem kaj me čaka ko pridem domov, verjetno bo tako blatna, da me bo kar kap zadela. >:(
jaz ti ne znam svetovati, upam pa da kdo zna.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 04 Marec 2008, 11:14:18
Dargi Aris, Natka in podobni - psi niso ustvarjeni za okras vrtov  ::). Temu sm namenjeni tisti kičasti palčki z rdečimi kapicami  :P.
Psi so po naravi plenilci,(aktivni inovativni osebki),  v družbi s človekom pa potrebujejo specifičen način nastanitve in zaposlitve,da njihovi naravni nagoni ne povzročajo nezaželjenih motenj v okolju.
Preberi si številne druge teme o ravnanju s psi  >:D.
Med drugim poznamo zunanje bokse, ograde, pa v hiši varne prostor in kletke. Pse je potrebno zaposlititako tako fizično kot psihično vsak dan  v tolikšn meri,da kadar so samo pretežno spijo.
Za ostali čas samote jih damo v varno okolje in jim pripravimo za njih namnejene igrače.
  :)
Nagon kopanja sicer lahko preusmerjamo na posebne peskovnike v vrtu, ki so temu namenjeni . Kako poglej po kakšnih strokovnih člankih. Nmaig.- zadeva je poponma uspešna samo , če jo vadimo od malih nog , preden se razvije kopanje po svojih zamislih vsepovsod in če je to vendarle nadzorovana in omejenja dejavnost.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #3 : 04 Marec 2008, 11:20:59
Dargi Aris, Natka in podobni - psi niso ustvarjeni za okras vrtov  ::). Temu sm namenjeni tisti kičasti palčki z rdečimi kapicami  :P.
naša ni noben okras in tudi ni sama cel dan. luknjo skoplje v trenutku, ne pa zato da je cel dan sama in da ne bi bila zaposlena
Psi so po naravi plenilci,(aktivni inovativni osebki),  v družbi s človekom pa potrebujejo specifičen način nastanitve in zaposlitve,da njihovi naravni nagoni ne povzročajo nezaželjenih motenj v okolju.
Preberi si številne druge teme o ravnanju s psi  >:D.
Med drugim poznamo zunanje bokse, ograde, pa v hiši varne prostor in kletke. Pse je potrebno zaposlititako tako fizično kot psihično vsak dan  v tolikšn meri,da kadar so samo pretežno spijo.
Za ostali čas samote jih damo v varno okolje in jim pripravimo za njih namnejene igrače.igrač ima na pretek in se tudi z njo igramo
  :)
Nagon kopanja sicer lahko preusmerjamo na posebne peskovnike v vrtu, ki so temu namenjeni . Kako poglej po kakšnih strokovnih člankih. Nmaig.- zadeva je poponma uspešna samo , če jo vadimo od malih nog , preden se razvije kopanje po svojih zamislih vsepovsod in če je to vendarle nadzorovana in omejenja dejavnost.


aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Marec 2008, 15:19:54
 Hvala za odgovore! Naš Aris pravzaprav mali sploh tega ni počel, ampak se je to dogajalo v intervalih zadnje leto. Učili smo ga, brez skrbi, da tega ne sme početi in tudi ukvarjamo se veliko z njim, hodimo tudi 2x dnevno z njim na sprehode. Res je na nas zelo navezan in verjetno tako izsiljuje pozornost ( tako strokovnjaki). Mi smo se nekako probali pač sprijaznit z dejstvom, da je to lovski nagon in da tako je in pika. Bomo pač popravljali gredice in zasipavali luknje, kadar bo treba. Zdaj ima že kar lep čas mir! L P Melita



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #5 : 13 Maj 2008, 20:54:08
Dargi Aris, Natka in podobni - psi niso ustvarjeni za okras vrtov  ::). Temu sm namenjeni tisti kičasti palčki z rdečimi kapicami  :P.
Psi so po naravi plenilci,(aktivni inovativni osebki),  v družbi s človekom pa potrebujejo specifičen način nastanitve in zaposlitve,da njihovi naravni nagoni ne povzročajo nezaželjenih motenj v okolju.
Preberi si številne druge teme o ravnanju s psi  >:D.
Med drugim poznamo zunanje bokse, ograde, pa v hiši varne prostor in kletke. Pse je potrebno zaposlititako tako fizično kot psihično vsak dan  v tolikšn meri,da kadar so samo pretežno spijo.
Za ostali čas samote jih damo v varno okolje in jim pripravimo za njih namnejene igrače.
  :)
Nagon kopanja sicer lahko preusmerjamo na posebne peskovnike v vrtu, ki so temu namenjeni . Kako poglej po kakšnih strokovnih člankih. Nmaig.- zadeva je poponma uspešna samo , če jo vadimo od malih nog , preden se razvije kopanje po svojih zamislih vsepovsod in če je to vendarle nadzorovana in omejenja dejavnost.


igrače že samo ne cvileče :P :P :P

drugače se pa popolnoma strinjam psi niso za okras in jih moraš zaposliti za vsaj pol dnev drugače se polenijo in niso več psi ampak ........ >:(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D