Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2428470

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4110 : 13 Avgust 2007, 14:22:19
Bravo Urša. še naprej tako uspešno :)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4111 : 13 Avgust 2007, 14:28:48
 :o ooopa čestitke!!

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4112 : 13 Avgust 2007, 14:36:14
Čestitke!!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #4113 : 13 Avgust 2007, 22:22:45
Čestitke tudi z nasega konca! :D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #4114 : 13 Avgust 2007, 23:14:48
Bravo, čestitam vsem!!! :o :o :o

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #4115 : 14 Avgust 2007, 05:36:37
Hvala vsem  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4116 : 14 Avgust 2007, 08:42:07
Še en Tajev video, tokrat bolj obsežen... ;)

Taj od 1. meseca starosti, pa vse do 16. meseca starosti... :)

Taj - 1-16 months

Lp
Tina&Taj



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #4117 : 14 Avgust 2007, 10:44:50
Še beseda ali dve z moje strani o Švici...

Urša (Rožica) resnično zasluži čestitke za hendlanje - perfektna je! Ko sva bila z Nordom v ringu me je opozorila na sprednjo stojo in ko sva popravila sva takoj prišla v finale!  ;D
Vsi predstavniki psarne Bernieshine so bili izredno uspešni, prav prijetno pa je presenetila Čelina, tako da kot je že Urša napisala, smo bili vsi veseli in skoraj v solzah ob njeni zmagi! To je nekaj najlepšega, ko zmagaš v taki konkurenci!!!

Prav tako Monchery - oba dneva je blestela! Šajni je bila brez dlake a še vedno zelo uspešna.

Midva z Nordom pa sva se veliko naučila in drugi dan pokazala, da malo izkušenj pripelje do lepega rezulata. Tudi nad njem sem bila prijetno presenečena, še posebej pa me veseli, da je bil popolnoma neproblematičen čez cel vikend in je z njim zelo enostavno biti na taki prireditvi. Tako da za naslednje razstave nimam popolnoma n obenega zadržka.... Priden je in zadovoljen.

Slikce so pa zelo lepe, kot ste lahko videli!

 


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4118 : 14 Avgust 2007, 10:48:10
Še enkrat ČESTITKE!! Meni se je kar koža naježila, ko sem prebrala SMS in sem bila res full vesela za Čelino in ostale. Tam je bilo veselje najbrž še veliko večje.

Res ste krasni!!  8)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #4119 : 14 Avgust 2007, 10:51:00
Sploh ne veš, kakšno fino vzdušje je bilo kasneje na večerji, ki smo si jo zagotovo vsi zelooo zaslužili.  ;)

Icey, hvala za pohvale, tudi vama z Nordom gre vedno bolje. V nedeljo je bil v primerjavi s soboto viden ogromen napredek  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #4120 : 14 Avgust 2007, 10:51:18
Pa da ne pozabim - imeli smo se tako čudovito (seveda so k temu pripomogli tudi lepi uspehi), da bi šla takoj še enkrat na tako razstavo. Okolica razstave je bila prečudovita, vreme skoraj idealno - večji del razstave oblačno a suho, tako da ni bilo prevroče - travca res lepa, veliko prostora in tekoče dogajanje. Vsak udeleženec je prejel lep spominek, najlepši štirje pa še dodatne nagrade, ki so meni osebno zelo prisrčne.

Tako da je vse skupaj minilo izredno hitro in kot je v navadi je dobra družba tudi razlog za taka druženja.

Me pa zanima kdaj bo naslednjič preko 400 bernijev iz praktično vseh evropskih in nekaj svetovnih držav na kupu??!! Res nekaj za videti... Zanimivo je pogledat v katalog, kdo je ta lepotec in potem ugotoviš, da si ga občudval po internetu....

Skratka super je bilo in vesela sem, da sem bila zraven!

Lp!


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4121 : 14 Avgust 2007, 12:14:50
Pa še poročilo iz Psarne From Orsina¨s Land :)

Ker se je "tabor slovenskih razstavljavcev" predstavil v zgoraj omenjenem in naslikanem številu, naj vsem ,ki se niste udeležili  Jubilejnega vikenda  v Švici povem ,da so se razstav udeležili tudi še nekateri drugi , razstavno zelo uspešni Bernci slovenske vzreje,na katere pa nekateri .."očitno z namenom " ..vedno pozabljajo :) Ah, pa nič zato - med ostalimi udeleženci sta bila tudi predstavnika Psarne From Orsina`s Land ,ki sta se odrezala več kot odlično, na obeh razstavah ,in s tem pokazala in dokazala ,da naš trud ni zaman ter ,da smo vsako leto boljši ,uspešnejši in prepoznavnejši !
 
Rezultati ;
 
sobota 11.8.2007 
 
young class males ( razred mladih)-  Heinz Imhof (CH)
Co-FlyingStarr From Orsina`s Land  -   odlično , BIS Junior 2. mesto  ( skupno; 30 psov)
 
open class females( razred odprti)- Maija Anestad ( NOR)
BlackQuintta From Orsina`s Land  -   odlično  ( 7. mesto med približno 42-imi psicami ,     skupno razred odprti ; - ena od 17-ih psic v razredu odprtih /  85 psic)
 
nedelja 12.8. 2007
 
young class males ( razred mladih) - Maija Anestad (NOR)
Co-FlyingStarr From Orsina`s Land - odlično , BIS Junior 1 mesto , ( skupno 26 psov )
                                                                        BOB JUNIOR  ( skupno  60 mladih)
 
open class females ( razred odprti)- Regula Burgi (CH)
BlackQuintta From Orsina`s Land - odlično  ( 7.mesto med približno 42-imi psicami, skupno razred odprti ;- ena od 17 psic v razredu odprtih / 84 psic)
 
Co -FlyingStarr je z zmagami BIS Junior 2,BIS Junior 1 in BOB JUNIOR ,postal EDINI
Berni  slovenske vzreje ,ki je kdajkoli osvojil stopničke v posameznem  razredu in zmagal BOB JUNIOR na Švicarski specialki !!!!!!!


Lep pozdrav, Darja - Psarna From Orsina¨s Land!
 



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #4122 : 14 Avgust 2007, 14:29:55
TOLE SEM SKOPIRALA IZ FORUMA:

Rezultati s Švice:

Atos-odl
Adis-odl
Cellina- odl.5( od 46 psic)
Šajni- odl., izbrana med ožji izbor 8 psic
Nord- perspektiven
Moncherie- zp.1 (od 16 psic), BIS najmlajši
Adis&Cellina- 3.mesto v parih (od 9ih)


Čestitke vsem!!

lp,
Nina
_____________________________ _________

Evo, sem dobila še rezultate od njiju.

Kevin-odl.2
Quintta-odl

Čestitke tudi njima in lastnikom!

lp,
Nina
_____________________________ ______________


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #4123 : 14 Avgust 2007, 14:30:51
PA ŠE TOLE JE PISALO V NEDELJO:

Še današnji rezultati:

Atos-pdb.
Adis-pdb.
Cellina- odl.1,CAC (konkurenca 80 psic)  :o :o
Šajni- odl.
Nord- zp.4
Moncherie- zp.1 , BIS najmlajši
Adis&Cellina- 1.mesto pari
Kevin- odl.1,PRM, BOB mladi  :o
Quinta-odl.

Čestitke vsem! Smo lahko ponosni na bernije, ki zastopajo naše barve v Švici!!  8)

lp,
Nina


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #4124 : 14 Avgust 2007, 14:33:14
ZDEJ MI PA POVEJTE, KJE TALE TRDITEV BALOO ZDRŽI :   

Ker se je "tabor slovenskih razstavljavcev" predstavil v zgoraj omenjenem in naslikanem številu, naj vsem ,ki se niste udeležili  Jubilejnega vikenda  v Švici povem ,da so se razstav udeležili tudi še nekateri drugi , razstavno zelo uspešni Bernci slovenske vzreje,na katere pa nekateri .."očitno z namenom " ..vedno pozabljajo

PA ŠE NEKAJ - ČELINA JE OSVOJILA LE ENO STOPNIČKO V POSAMIČNEM RAZREDU - ŽAL SAMO NAJVIŠJO... MED 84. PSICAMI... JA, ŽAL NA ŠVICARSKI SPECIALKI!!!

PA VSEENO ČESTITKE PRAV VSEM, SKROMNIM IN MALO MANJ SKROMNIM LASTNIKOM!

LP!


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #4125 : 14 Avgust 2007, 14:38:38
Nikjer pa še ni pisalo, da se je razstave udeležila tudi Conte Veneto Danaja, in ker lastnica psarne očitno ni prav aktivna na forumu naj povem, da je oba dneva dobila odlično oceno.

Čestitke tudi njej!!!


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #4126 : 14 Avgust 2007, 14:42:00
Conte Veneto Danaja: odlična oba dneva


Icey, tudi to je pisalo. Vse je pisalo, samo prebrat je treba   ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0

baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4128 : 14 Avgust 2007, 14:56:13

Lep pozdrav še enkrat vsem skupaj- tokrat zadnjič ,

Za Icey, ki očitno ni dobro prebrala mojega poročila- Ali je Celina pes SLOVENSKE VZREJE ?( ne spomnim se ,da bi bila psarna Daiclaps kdaj Slovenska ??)
Tudi Danaja je bila ,z odlično oceno med 10-12 psicami v razredu šampionov /od 32-33 psic IN psica Thuja v razredu odprtih - ravno tako ocena odlično in med 12 psicami / 42 psic .

No ,sedaj pa je poročilo o VSEH slovenskih Bernijih popolno ,kajne?:)

Lp
Darja



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #4129 : 14 Avgust 2007, 15:36:11
Izredna škoda, da tako kvaliteten samec ni v slovenkih rokah!

Mimogrede - Kevim mi je osebno izredno všeč v tem obdobju rasti... tako da ni problem v psih...


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4130 : 14 Avgust 2007, 15:46:56

Ah,Icey, tvoje provokacije  :o :o - ko bi vedela kake neumnosti pišeš  :o :o :o




icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #4131 : 14 Avgust 2007, 16:05:07
Sploh ni bila provokacija, pač pa razmišljanje. In forum je temu namenjen. Veš Darja, ne vrti se ves svet okoli tebe...



baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4132 : 14 Avgust 2007, 16:37:04

Icey,

Nikoli nisem napisala ,da se svet vrti okoli mene , se pa sigurno psi ,ki izhajajo iz moje psarne vrtijo samo okoli mene ...in se tudi v prihodnje BODO !
In zato te prosim ,da ne pišeš neresnic ali zgolj ugibanj -kot npr.  tvoja prejšnja izjava " Izredna škoda ,da tako kvaliteten samec ni v slovenskih rokah" - kar ne veš iz prve roke - ne piši!

Samo za info- moj svet se ne vrti okoli ljudi ,pač pa izključno okoli psov ...ne vzrejam ljudi ,pač pa pse !

Lp
Darja


Res je -forum je izmenjava mnenj-le da na tem forumu to dostikrat pozabite  ;)
 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4133 : 14 Avgust 2007, 16:46:15
Gasika, pixi, baloo, ena in ista oseba, nimaš niti toliko po domače povedano jajc, da bi stalno pisala pod enim in istim imenom? Da prosjačiš ljudi, ki imajo pse iz tvoje psarne, da se tule registrirajo ali so registrirani za up. ime in geslo, da lahko pišeš pod njihovimi nicki?  ??? Vse nadaljne dabate v tej temi s tabo so zaključene, ker vsakič ko si se oglasila ni šlo za nič drugega kot mešanje dreka po kakšnih razstavah. Kdo komu ni čestital, kdo je boljši itd. Življenje z psom niso samo razstave in vzreja je še marsikaj drugega, na kar ti očitno pozabljaš.

Anka v kolikor boš hotela naprej pisati na ta forum se mi javi na mail, trenutno je tvoje up. ime na verigi.

Lp, nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4134 : 14 Avgust 2007, 21:05:54
Čestitke prav vsem še enkrat... res ste zelo zelo dobri - odlični! :)



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4135 : 14 Avgust 2007, 21:09:41
Icey - zelo me veseli, da sta se z Nordom tako dobro odrezala v Švici in da je Nordu takole početje všeč in vsa pohvala Urši, da ti je tako nesebično pomagala z nasveti 8)

Tina - danes sem si še enkrat ogledala filmček še tukaj in moram rečt da si ga bom zagotovo z veseljem še kdaj ;)

Ninci - z moje strani povedano -pametna poteza :-\

lp
Helena


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4136 : 14 Avgust 2007, 21:12:50
Helena hvala! :-* Sem zelo vesela, da ti je všeč! :)

PS: Se podpišem pod vse stavke Helene! ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4137 : 15 Avgust 2007, 10:05:56
V ponedeljek je bil Taj v Iškem Vindgarju...  to je njegovo priljubljeno mesto za izlete... 8) za družbo je imel svojo prijateljico in sošolko še iz male šole mešanko Maxi. Taj in Maxi sta veselo norela po vodi in ob njej, samo ne za dolgo, saj je kmalu Taj začel spet zahtevati svojo igro z mano - metanje palic, kamnov v vodo... in tako se je potem več z mano igral, kot pa z Maxi. Pa nič zato... smo prav tako vsi uživali. Meni je v bistvu prav všeč, da išče pozornost v meni in hoče igro z mano. :)
Pa spet je zaplaval... :o ... sicer je naredil dva kroga, ampak tudi to je dovolj. ;)

In kot ponavadi.... slikice... ;)




 

Tajeva razstavna poza... :P


Pa še ena lepa... :-*


Ostale slike pa v ALBUMU...

Lp
Tina&Taj



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4138 : 15 Avgust 2007, 11:51:40
Olja Tina - meni je pa tale ful dobra :D



Pa koš danes spet malo bolj vročih :-* od Monda!

LP
Helena


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4139 : 15 Avgust 2007, 12:38:03
Helena - hvala za pohvale! :-*

Ta slikica, ki si jo prilepila je tudi meni ful dobra... ima hude poze včasih naš Tajček... :D

Lp
Tina