Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2433922

uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4770 : 05 Oktober 2007, 08:13:13
12 nas je :o? Joj, kako smo že številčna družina. In nekateri smo/ste dobesedno žlahta.

lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4771 : 05 Oktober 2007, 15:09:34
Hvala vsem za izrečene sočutne misli. Sem samo vesela, da je cel. Sem pa bila seveda panična (več kot je bilo potrebno).  :-[
Kako bo pa odreagiral na avto, ne vem. Nismo še sprobavali. Upam, da ne bo problema.  :-\

Darja - že ko sem prvič videla Doti sem se zaljubila vanjo. Sedaj pa ko gledam njene fotke (sploh tale v tvojem avatarju), sem pa še bolj.  ;) :-[ :o Res mi je krasna!  :-* In na tisti fotki, ki se je uvrstila na pesjanarski koledar me noroooo spominja na Astorja (po obliki glave, belini na čelu...itd). Tooook mi je luštna, da bi jo kar sunla.  :-* 8)


Lp,
M


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4772 : 05 Oktober 2007, 15:15:22
Hvala vsem za izrečene sočutne misli. Sem samo vesela, da je cel. Sem pa bila seveda panična (več kot je bilo potrebno).  :-[
Kako bo pa odreagiral na avto, ne vem. Nismo še sprobavali. Upam, da ne bo problema.  :-\

Darja - že ko sem prvič videla Doti sem se zaljubila vanjo. Sedaj pa ko gledam njene fotke (sploh tale v tvojem avatarju), sem pa še bolj.  ;) :-[ :o Res mi je krasna!  :-* In na tisti fotki, ki se je uvrstila na pesjanarski koledar me noroooo spominja na Astorja (po obliki glave, belini na čelu...itd). Tooook mi je luštna, da bi jo kar sunla.  :-* 8)


Lp,
M

Mojca, boš videla, kako se bo Astor še rad peljal z avtom. Glavno, da bo šel s tabo in ne bo ostal sam doma. Glavno, da sta oba živa in zdrava.

Ja, Doti je tudi meni ful luštna :-[. In to vedno bolj, zdaj dobiva tisto pravo obliko glave. Kar se pa beline tiče, je meni bolj všeč, če je je nekoliko manj kot več. Stvar okusa pač.
Ja, sunla bi ja pa verjetno komot. Doti bi se prodala za vsak košček piškotka ;).

lp

 


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4773 : 05 Oktober 2007, 16:32:11
No pa smo se tudi mi malo poslikali, prej ko bomo dopolnili 1. leto. ;D























Mislim, da bo dovolj...več v albumu.

Lp,
Špela in banda

:)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4774 : 05 Oktober 2007, 20:01:31
Kar se pa beline tiče, je meni bolj všeč, če je je nekoliko manj kot več. Stvar okusa pač.
Ja, saj jaz sem tudi bolj ljubiteljica manjše beline - čeprav jo ima Astor za moj okus okoli smrčka vseeno premalo (kakšna 2 cm ali 3cm več ne bi škodla  :D ).  ::)

Citiraj
Ja, sunla bi ja pa verjetno komot. Doti bi se prodala za vsak košček piškotka ;).
Iz kje ste že? Novo mesto?   Hmmmmmm....  ;D :P ::)


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4775 : 05 Oktober 2007, 20:49:58
In to vedno bolj, zdaj dobiva tisto pravo obliko glave. Kar se pa beline tiče, je meni bolj všeč, če je je nekoliko manj kot več. Stvar okusa pač.

Ja, saj jaz sem tudi bolj ljubiteljica manjše beline - čeprav jo ima Astor za moj okus okoli smrčka vseeno premalo (kakšna 2 cm ali 3cm več ne bi škodla  :D ).  ::)

Meni pa najbolj pomeni glede všečnosti, oblika same glave in pa kakšne oči ima pes. Mora mi imeti tudi simpatične in prijazne oči - to mi zelo pomeni. Se pravi, da mi je lahko všeč en pes, ki ima zelo malo beline ali pa pes z zelo veliko beline, samo, da ima lepo obliko same glave, ker sem že opazila, da imajo berniji tudi dosti različne oblike glave (dolžina gobčka, čelo in podobno) ne znam točno definirati - tudi stvar okusa. :)



Špela - super slikce! :) Kako je lep tale vaš Runček! :-*


Lp
Tina





polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4776 : 05 Oktober 2007, 21:14:59
Tina- hvala ;D Meni je tudi tako kot tebi pomembno, kakšno obliko glave ima pes in mi ni toliko pomembno kakšna je belina...npr. zelo všeč mi je Atos, ki ima veliko beline (mislim, da na njegovo obliko glave prav paše veliko beline in mi z malo beline ne bi bil tako všeč), prav tako pa mi je všeč Rina, ki ima malo beline (na Rinino obliko glave pa bolj paše malo beline in bi bila z veliko beline "čudna") ;)

Lp,
Špela

:)


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4777 : 06 Oktober 2007, 08:33:41
Meni pa najbolj pomeni glede všečnosti, oblika same glave in pa kakšne oči ima pes. Mora mi imeti tudi simpatične in prijazne oči - to mi zelo pomeni.

Takole bom povedala: tudi zame je izraz na obrazu pomembnejši od beline. Če bi zdaj izbirala mladička, bi pa izbrala tistega z manj beline.

Iz kje ste že? Novo mesto?   Hmmmmmm....  ;D :P ::)

Mojca, Novo mesto resda ni daleč, je pa veliko :P... Iz katerega konca sem že jaz ;)?

lp



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4778 : 06 Oktober 2007, 08:42:18
Jaz pa če bi spet izbirala mladička, bi izbrala tistega z srednje veliko beline! Takega kot je naš Runo :P 8)

:)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4779 : 06 Oktober 2007, 11:28:53
Olja,

mi smo danes dobili izvide in sicer NEGATIVNE ;D.... tako za borelijo kot za erlihijo. Veselje neizmerno, šepanje pa se je tudi nekako umirilo, se zgodi da na čase še malo pošepa, ampak res samo še redko, tudi po par dni čisto nič. Potem pa zopet kakšen dan samo mogoče zjutraj dva koraka ali pa zvečer dva koraka. Vet. pravi da je verjetno vzrok prehitra rast, ker Monda nič ne boli in tudi ne moti in ovira pri samem gibanju. No sedaj pa srčno upam, da bo vsaj za nekaj časa mir.

Špela, lepe slikce in ful simpatičen Runček :-* :-*  pa seveda Bal tudi. Ali Polona v Ljubljani že kaj pogreša Runota? Sem prepričana da gotovo ga.

Glede naših bernijev - sem imela prej psičko z bolj malo beline tako po glavi kot po tačkah in nekako tako bolj čokato glavo. Pa moram priznati, da je meni osebno všeč beline na glavi nekoliko več in pa tudi po tačkah. Naprimer  Atos mi je krasen, tako po belini kot po obliki glave, pa tudi Bak ima nekoliko več beline in take simpatične očke. Če bi jaz zbirala pred Špelo oz. Polono, bi tudi po vsej verjetnosti izbrala Runota ( zaradi več beline ) ....  Koliko bo Mond imel dejansko beline po glavi in kako bo prišla do izraza ko se bo le ta dokončno oblikovala bomo pa videli.

Pošiljava vam in vašim bernijem prav lepe deževne pozdrave z Gorenjske :P

P.S. Danes sva imela ob 9h šolo...... rezultat - "mokra sva bila ko dva psa" :o

LP
Helena in Mond


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #4780 : 06 Oktober 2007, 12:46:12
Helena...ful dobra novica!  :o Res sem vesela za vaju!

Glede bernijev... kateri berni pa ni simpatičen?
Res je, da jih izbiramo po nekih kriterijih (vsak po svojih), vendar mislim, da ti vsak berni prej ali slej zleze pod kožo s svojim značajem. Mi smo izbirali po vzorcu prejšnjega psa. Tista belina nam je bila vsem idealna. Ko smo ga dobili je bilo pri nas zelo malo bernijev (to je bilo pred 10 leti), tako da je bil on, za nas, tak berni kot mora biti (če razumete, kaj hočem povedati...upam!). Bak mu je zdaj podoben le po obarvanosti in morda po obliki glave, po konstituciji pa sta si različna. Tudi po značaju sta si po eni strani čisto različna in po drugi spet zelo podobna. Ne glede na razlike sta mi oba psa segla globoko v srce in tudi vsak naslednji berni mi bo!

Lp, Miša



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4781 : 06 Oktober 2007, 13:26:08
Helena...ful dobra novica!  :o Res sem vesela za vaju!
 Ne glede na razlike sta mi oba psa segla globoko v srce in tudi vsak naslednji berni mi bo!

Tukaj nas je pa verjetno večina istega mnenja. Nikoli več brez psa, nikoli več brez bernca!

lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4782 : 06 Oktober 2007, 14:17:06
Helena - SUPER NOVICA!!! :o :) :-*

Ja seveda, vsakemu je njegov berni naj naj... ;D to je po mojem tudi zato, ker ga poznaš kot celoto, ne samo vizualno, ampak poznaš njegove/njene fore, posebnosti, karakter - vse. :)
Tako kot je meni Taj, meni je on res lep, pa se sliši zelo samohvalno, ampak tako je. Vsak dan se mi zdi lepši in lepši.  :-[ ;D


Kako bom izbirala naslednjega bernija - ne vem... verjetno bom izbrala tistega, ki mi bo takoj padel v oči. Ne morem pa trditi, da bo z več ali manj beline. Vseeno mi je pa všeč, da je belina taka, da se vidi točne linije - se pravi, da se nikjer ne prekinja. :)


Se pa definitivno strinjam z Mišo, da je čisto vsak berni simpatičen, sploh pa če ga še poznaš karakterno. :)

V glavnem to je meni idealna pasma. Res so krasni v vseh pomenih besede. 8)

Nikoli več brez psa, nikoli več brez bernca!
Točno tako! ;D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4783 : 06 Oktober 2007, 15:17:19
Helena, super!! Sem vesela za vaju  :)

Glede beline. Zdaj sem se že navadila na manj beline in moram rečt, da bi bila Rina prav čudna, če bi jo imela več  ;D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #4784 : 07 Oktober 2007, 19:29:05
Midva sva pa danes ceeeeel dan uživala na sončku  :)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4785 : 07 Oktober 2007, 19:36:44
Gaya, super fotke :o.

Malo vas bom razdražila: eno malo presenečenje imam za vas :P. Več nekoliko kasneje (pa ne preveč pričakovat, da ne bo kdo razočaran ;)).

lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4786 : 07 Oktober 2007, 19:38:53
Gaya, lepe slike  :)

Darja, zakaj se mi zdi, da vem kaj boš pokazala.. :P

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4787 : 07 Oktober 2007, 19:53:20
Kdo je pa rekel, da bom kaj pokazala :P. MOrda se bom pa pohvalila. Ali pa oboje ::).

Če ne prej, se razjasnim jutri. Saj veste, za nekatere stvari si je treba vzet čas.

lp


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #4788 : 07 Oktober 2007, 22:21:53
Zdaj sem pa tako firbčna, da ne vem če bom lahko zaspala  :P



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4789 : 08 Oktober 2007, 07:34:23

Če ne prej, se razjasnim jutri. Saj veste, za nekatere stvari si je treba vzet čas.

lp


Darja, zdej je pa že "jutri" 8)

Me čisto tipično žensko firbec matra vedno bolj :D

LP


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4790 : 08 Oktober 2007, 08:51:46
"Jutri" je že, ampak sem v službi, kjer se "teh" stvari naj ne bi počelo :P.  POčakajte še malo, pa saj bi lahko že ugotovili, za kaj se gre.

Je pa dober občutek, ker vas za eno tako nedolžno stvar držim v taki negotovosti. Prav uživam.

Gaya, upam, da si dobro spala :P.

lp


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #4791 : 08 Oktober 2007, 09:56:53
Sem dobro spala, zjutraj pa šla takoj na forum gledat, če je kaj novega  :P



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4792 : 08 Oktober 2007, 10:28:25
POčakajte še malo, pa saj bi lahko že ugotovili, za kaj se gre.

lp

Jaz pojma nimam ???


Je pa dober občutek, ker vas za eno tako nedolžno stvar držim v taki negotovosti. Prav uživam.

lp

Ti nesramnica, ti :o

LP
Helena


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4793 : 08 Oktober 2007, 13:24:44
Helena tudi jaz sem zeeloo vesela za vaju!! :o ;D :-* :-*

Darja meni se pa zdi kaj bi lahko bilo...nevem pa če je pravilno ;). Koliko je že Doti stara? ;D

:)


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4794 : 08 Oktober 2007, 15:27:27
Darja meni se pa zdi kaj bi lahko bilo...nevem pa če je pravilno ;). Koliko je že Doti stara? ;D

Polona, če je to namig, da veš, kakšno je moje presenečenje, se žal motiš ;).

No, evo razjasnitev skrivnosti: včeraj sta imela Atos in Best obisk. In to je to :P. Vsem, ki so čutili ob tem razodetju neizmerno razočaranje, se opravičujem :-[.

Pa še slikce:





Ja, samo fotke so to moje presenečenje ::). Še več jih je v albumu.

lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4795 : 08 Oktober 2007, 15:59:36
Lepe slike, sem jih že včeraj pogledala  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4796 : 08 Oktober 2007, 16:42:17
Lepe slike, sem jih že včeraj pogledala  :)

Kdaj pa so bile naložene na album? Ko sem šla jaz spat, še niso bile. No, eni ste očitno dolgo pokonci - jaz grem spat ob 10ih.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4797 : 08 Oktober 2007, 16:55:08
Kdaj pa so bile naložene na album? Ko sem šla jaz spat, še niso bile. No, eni ste očitno dolgo pokonci - jaz grem spat ob 10ih.
Okrog pol 11ih, če ne celo malo prej.

Pa še glede koledarja. Zaenkrat so trije poslali slike.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4798 : 08 Oktober 2007, 17:59:42
Darja, razočaranje na žalost ni preveliko, so pa ful lepi pozerji in lepe slikce. Pametno izkoriščena nedelja ;)

Sedaj bo pa gatovo Taj kar malo ljubosumen, .... a ni Doti njegova ljubica? Hecam se :o

Lp
Helena


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #4799 : 08 Oktober 2007, 19:23:51
Sedaj bo pa gatovo Taj kar malo ljubosumen, .... a ni Doti njegova ljubica? Hecam se :o

Doti je pač takšna - je ljubica večim hkrati - tistim, ki si jo pač tisti trenutek izberejo 8). Pa čeprav je to proti mojim načelom...

lp