Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2422544

Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1980 : 04 Februar 2007, 18:59:15
Vsak trening je dober!
Saj veš, vaja dela mojstra!  8)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1981 : 04 Februar 2007, 19:04:17
Miša, samo nehaj! :o  :D
Mu bom že pokazala, kako se obnaša, ti baraba mala, tega pa že ne bo delal!  :D
Mora se obnašati kot pravi gentleman ne pa kot en divjak... ;) :D 8)



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1982 : 04 Februar 2007, 19:10:07
Kateri pubertetnik pa je še bil uglajen?!  :P
(Prav v smeh me spravlja, ko se spomnim na to, kako je bil vztrajen, čito zares!  :D )

Sej se bo skuleru, boš vidla!  8)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1983 : 04 Februar 2007, 19:27:56
Sej se bo skuleru, boš vidla!  8)

Miša - upam! :D



twinssy

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • Bernke so zakon
Odgovori #1984 : 05 Februar 2007, 13:32:06
Pozdravljeni
Sem forumovka, ki stalno bere forum se pa redko oglasi. Sedaj se pa javljam, da sporočim, da se je naša družina povečala. V petek smo dobili novo tribarvno kepico. Stara je 9 tednov in pol, ima 10 kg pa pol, njeno ime pa je Mon Cheri vom Jauntal. Izhaja iz Avstrije - njena mamica je Eli vom Jauntal, očka pa je Dumbledor degli Antichi Mulini. Šajni (Reisenshine), ki ima sedaj skoraj dve leti je njena pol teta. Sedaj imamo res veliko bernsko družino. In sicer imamo Twinny, ki bo imela 7 let na isti dan kot bo imela Šajni 2 leti, Carismo, Šajni in malo Mon Cheri. Moram povedati, da se vse štiri zelo lepo razumejo, naša Cari, ki je pred 4 meseci imela leglo je pa kar njena druga mama. Mon Cheri je bila tisti dan, ko smo jo šli iskat zelo mirna in smo že mislili, da smo končno naleteli na eno mirno bernko. A že naslednji dan je pokazala vse svoje vragolije in sedaj se že rada vključi z lajanjem v igro ostalih treh. Rada jih vleče za repe, jih grize - ko vse to opazuješ je lepše kot vsak film. Kdorkoli iz foruma bo hodil na naš konec Slovenije se lahko vedno oglasi pri nas, seveda tudi s svojim štirinožnim prijateljem.
Slikce pa upam, da bom v kratkem dala na net.
Pozdravljeni vsi forumaši, predvsem pa pozdravljam vse vaše kosmatinčke.

Twinssy



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1985 : 05 Februar 2007, 13:58:02
čestitke twinssy!
komaj čakamo slikce  :o

lp

:)


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #1986 : 05 Februar 2007, 15:57:55
Evo nas - doma, na drugem koncu Evrope... Wolf je potovanje kar dobro prenašal - v letalu je bil prvih 10 min malo vznemirjen in je neumorno glodal posušen svinjski uhelj, potem se je udobno namestil v naročje in spal in spal.... V torbi med prenašanjem po letališču pa je glavo veselo molil ven, da ga slučanjo ne bi kdo spregledal! Sicer ga ni motilo nič, in vožnjo do iz Minhna doma je v kompletu prespal, vmes se mu je komajda dalo iti lulat in pit. Največ težav sem imela jaz, ker je dvourni polet in 4 urna vožnja z malim v naročju pravo malo mučenje... ampak sladko.
Spali smo celo noč brez lulanja in kakanja, King ga je sprejel z mahajočim repom, vendar je zanj še premali in se mu bolj izogiba kot ne, po mojem posredovanju pa mu tudi že dovoli svoje igrače - najprej jih je skrbno čuval... Danes smo že bili na sončku, se luštno sprehodili po travniku in zdaj doma nadleguje Kingovega piščanca. V kratkem bo padel dol.
Če bo po sreči si bom lahko danes sposodila fotoaparat, tako da pošljem kako slikco!

P.S. - pa smo le zdramili Twinssy, da se je oglasila!  :P :P :P


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1987 : 05 Februar 2007, 17:21:49
Twinssy,pozdravljena!  ;) Čestitke za novo pasjo članico!

Vsem,ki imate na novo male bernčke,vam želim z njimi veliko veselja in novih dogodivščin! Pa s starejšimi tudi,da ne bo zamere.

Slik smo pa vedno veseli!

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1988 : 05 Februar 2007, 17:40:26
Dobrodošla Twinssy! Čestitke za novo bernsko članico, ki ima zelo lepo ime! :o :)
Komaj čakamo slikice od Mon Cheri!

Icey - še enkrat uradne čestitke za novega bernskega člana.
Tudi od Wolfija slikice komaj čakamo, zato se ne obirajte z njimi! ;)


Lp
Tina in Taj



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1989 : 05 Februar 2007, 18:21:37
Twinssy, čestitke za novo družinsko članico, ki je polsestrica mojega Bacona. Tudi njegov oče je Dumbledor degli Antichi Mulini!  :o

Icey, lepo da je King tako lepo sprejel novega bratca!



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1990 : 05 Februar 2007, 18:32:32
koliko mladine smo dobili v zadnjem času :o.

Čestitke vsem.

Lp,
Darja


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #1991 : 05 Februar 2007, 19:14:29
Twinssy dobrodošla  :o Sedaj imate kar 4 bernke  :-*

Čestitke vsem novim (oz. starim) lastnikom...milsim, da so rožica, icey in Twinssy :) Pa pridno nas zalagajte s slikicami :)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1992 : 05 Februar 2007, 20:18:12
Ker je bil danes spet prelep sončen dan sva ga s Tajem izkoristila in se odpravila na Krko, k Tajevi prijateljici Ateni. Atena je psička pasme novofundladec in je črno bela. Je zelo prijazna psička :).
Taj je spet užival sto na uro in prvič je videl kokoške, petelina in zajčke. S kokoškami se je hotel igrati, vendar smo mu razložili, da to ne bo šlo. :D

Še slikice:


Taj


Atena


Taj in Atena


Več slik na http://tajtaj.moj-alubum.com ...


Lp
Tina in Taj



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1993 : 05 Februar 2007, 20:27:20
Aha... pa še novička.... :)

Danes sem Taja vpisala v tečaj Urban v KD Krim, ta tečaj se mi je zdel, da bo trenutno najbolje odgovarjal Taju, saj je na višku pubertete. Tečaj Urban je v bistvu nadgradnja male šole, tako da je to kot nalašč za njega sedaj, ko enkrat uboga, drugič spet ne in bova na ta način utrdila znanje, ki ga je pridobil v mali šoli.
Tečaji se nama začnejo v začetku marca. Komaj čakava. :)

Lp
Tina in Taj



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #1994 : 05 Februar 2007, 22:12:57
Dolžna sem vam še eno "uradno obvestilo" - Wolfa smo končno soglasno preimenovali v Norda (pa ker smo domači, ne bomo komplicirali z raznimi -th, ane  ;D )! Torej vas lepo pusti pozdravit naš mali NORD.
Se mi zdi primerno ime za severnjaka, pa še ob Kingu lepo zveni!


Delamo na slikcah...


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1995 : 05 Februar 2007, 22:22:36
Icey - pa ste se vseeno odločili za ime, ki je bilo v naši družini! :o ;)

Naš bivši nemški ovčar North: ;)


Sem prav počaščena, ker bo en bernček naokoli hodil s takim imenom. Namreč North je bila izpeljanka iz imena West, kot sem ti že v prejšnih postih povedala veš, da je bil to kuža od mojega fanta.

Super. :)

Počohaj Norda v mojem imenu! :) Pa enga  :-* mu pripopaj!

Lp
Tina



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #1996 : 05 Februar 2007, 22:27:58
No evo, kako je ta (pasji) svet majhen!   ;)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1997 : 05 Februar 2007, 22:40:32
No evo, kako je ta (pasji) svet majhen!   ;)

Ja res je - Nord je zelo lepo ime in vašemu berniju bo prav lepo pasalo! ;) :-*

No, zdaj pa čakamo slikice od Nordija! :)

Lp
Tina



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #1998 : 06 Februar 2007, 11:14:06
Dober dan!

Midva z Nordom sva v službi! King se je odločil, da se bo raje malo potepal in nato spočil doma... Je pa zato včeraj oddelal šiht z nama.
Nord pridno spi na mojih nogah in mi povsem prepušča službene zadeve, le vsake toliko mu kak klik miške očitno ne odgovarja, ker začne vlečt kabel pod mizo in mi jo hoče izpulit iz rok. Pa se pomeniva in na koncu je zadovoljen z grizljanjem svojega cofka.
Drugače je priden in kar živahen. Grizljal bi najraje mene, pa ko zacvilim razume, da nekaj ni uredu. Ampak ne zdrži dolgo - mora kmalu v nov boj z mojimi rokami.
Ponoči spi, danes me je ob 5-ih zbudil za lulat, nato pa sva potegnila do pol osmih - je kot budilka - dve minuti pred pol osmo me zbuja že drugi dan. King je tudi vedno bolj navajen male kepe okoli sebe - zdaj se včasih že skupaj malo poigrata. Predvsem pa čaka, da malo zraste, ker s takim dojenčkom pa res nima kaj počet - tako si očitno misli, glede na njegovo obnašanje.
Na sprehodu je pa ves čas pod nogami, ob nogah in med nogami... Včasih se zalotim, da hodim kot po jajcih, da ne bi kakega repka pohodila. Drugače repek že služi svojemu namenu in z njim neumorno maha, predvem zjutraj, ko se zbudimo.

Pa da ne bo delo ostalo nedokončano se beremo spet kasneje...

Lp!


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1999 : 06 Februar 2007, 11:23:02
Vidim, da delaš v dobri družbi in da ti v službi ni prav nič hudo! Da delo ni monotono poskrbi Nord.  :D
Predvidevem, da ti je nova budilka ljubša od prejšnje.  ;)

Ali King zdaj potrebuje več pozornosti?
Pomojem mu je prav všeč, da zdaj doma umiru počiva in si odpočije od malega Nordija.



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #2000 : 06 Februar 2007, 12:46:51
Kingu najbrž res paše malo miru, čeprav Nord ne sili vanj - mu je očitno jasno da je še malo premajhen za tako mrcino. Drugače pa je imel King vedno veliko pozornosti, zdaj samo pazim, da jo ima še vedno vsaj toliko kot Nord, če ne še celo več, kadar sta skupaj - vedno, ko je Nord pri meni pride zraven po kako božanje, in jaz mu seveda ustrežem in je vse super! Je pa tudi malega kar vedno bolj vesel in navajen... Mu že precej več pusti kot prvi dan, ko se je res večinoma umikal...

Lp!


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2001 : 06 Februar 2007, 13:39:10
Icey, to pa je lepo slišat!  :)
Ti naši kuški so ful razumni, tako da ga bo sigurno vzel (če ga še ni) na svojega mlajšega bratca.



twinssy

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • Bernke so zakon
Odgovori #2002 : 06 Februar 2007, 17:55:59
Živijo

KOnčno sem uspel spraviti slikce MOn Cherie v album. Če jih hočete pogledati Vam tu prilagam naslov.Upam, da sem to prav naredila, drugače pa bom morala ponoviti.
http://www.moj-album.com/
Slike so pod twinssy.

Twinssy



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2003 : 06 Februar 2007, 17:59:22
Živijo

KOnčno sem uspel spraviti slikce MOn Cherie v album. Če jih hočete pogledati Vam tu prilagam naslov.Upam, da sem to prav naredila, drugače pa bom morala ponoviti.
http://www.moj-album.com/
Slike so pod twinssy.

Twinssy

Takole bo pravilno: twinssy.moj-album.com

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2004 : 06 Februar 2007, 18:09:24
lepa mala gospodična...kako je zlata  :-* :-*


:)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2005 : 06 Februar 2007, 18:29:24
Kakšna lepotička je tale Mon Cherie !  8) Kakšne šapice  :-*

Rina si je danes na sprehodu,medtem ko je divjala(tisti,ki jo poznate veste s kakšno hitrostjo to šiba  ;D ),porezala blazinico.Nebi opazila,da ima porezano,če nebi videla krvi na tleh.Ko sva prišli domov,sem ji lepo sščistila,pa tudi kri ji je nehala tečt. Ureznina je bila (na srečo) majhna,tako da bo jutri spet lahko šibala  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2006 : 06 Februar 2007, 19:07:29
Twinssy - Kakšen cuker je tale vaša Mon Cherie! :-* Pa res ima močne tačke! :o Res je srčkana! :-*

Nina - Samo, da z Rinino tačko ni nič hujšega - naj se ranica čim prej zaceli!  :)


Mene je pa danes naš Taj prav presenetil. Kot sem že povedala je na višku pubertete in kot ste že nekateri lahko opazili me večkrat vleče na povodcu, da je kaj. No, danes je pa na sprehodu ob mojem prigovarjanju tako lepo hodil poleg, da nisem mogla verjeti! :o Res je bil priden! :-*
Pa da ne bo pomote, da se je kaj slabo počutil pa je zato lepo hodil, počutil se je zelo dobro saj sva se pred sprehodom in po njem prav veselo igrala in skakala po stanovanju, tako da je zdrav kot riba! ;)
V glavnem jaz sem zelo vesela, ker je bil danes tako priden in je bil tudi primerno pohvaljen in nagrajen za njegovo pridnost in ubogljivost. :)

Lp
Tina





icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #2007 : 06 Februar 2007, 19:59:42
Twinssy - ful je dobra Mon Cherie! PA ful se mi zdi velika... Nord je precej manjši in še čisti puhek... V alum sem dala par novih slikic - sicer samo notranje in malo slabše kvalitete, tako da čakam suho vreme da sprobamo fotič še pri dnevni svetlobi.

Ena za vzorec


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2008 : 06 Februar 2007, 20:04:11
Icey - Kako je luškaaaaaan! :o Pravi bonbonček je! Joj jaz bi ga pa tako mečkala cukerčka malega! :)
Daj mu enega  :-* v mojem in enega  :-* v Tajevem imenu! :)

Lp
Tina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2009 : 06 Februar 2007, 20:05:44
Twinssy - Mon Cherie je pravi cukerček! :o

Tina - Sej Taj je čist priden fant, samo malo ga razganja. ;) Ko bo pa to mimo, bo pa večkrat lepo hodil zraven.

Icey - Se je tvoj severni frajerček tako zmatral v službi? Prav luškan je ta tvoj puhek!  :o

lp, miša