Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2419246

polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2460 : 18 Marec 2007, 15:44:08
Tina lepe slike...Taj in Boj sta super...

Danes pa končno še nekaj naših slik...

v travi...


naša žaba...  :P


dva zaspanca...




lp,
Polona in Runo

:)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2461 : 18 Marec 2007, 15:57:35
Polonči - tvoj Runo je pa res zelo lep in kako je že zrastel...  :o :-*
Komaj čakam, da ga spoznam še v živo! :)
Super slikice! ;)

Lp
Tina



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2462 : 18 Marec 2007, 16:00:15
Je posrečen ja ;) Sedaj je že toliko zrastel, da si določene stvari lahko postreže že sam  >:D...Moramo vse skrivat  ;)

Tudi jaz komaj čakam da se spoznamo...samo me je vsak dan bolj strah kakšno bo vreme tu pri nas... Za naslednji teden je napovedano slabo vreme  >:(

Držimo pesti in tačke...

lp,
Polona

:)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2463 : 18 Marec 2007, 16:04:34
Ja jaz tudi upam, da bo lepo vreme... no vsaj naj ne dežuje, pa bo vse ok! :)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2464 : 18 Marec 2007, 17:50:21
A ni bil danes krasen dan :) 8)? Samo malo preveč je pihalo :-\.

No, mi  smo ga izkoristili, pa še malo smo se poslikali:


To pa dela salama  v rokah :o


Ostale slikice: http://doti.moj-album.com/album/7092426/?os=7092561

Polonči, res je lep Runo :).

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2465 : 18 Marec 2007, 18:12:27
Ful lepe slikice Darja in pa kako je Doti vedno lepša, prava lepotica je že! :o :-*

Kaj je pa tukaj delala, a trenirata kakšen ples ali pa aerobiko? :D


Lp
Tina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2466 : 18 Marec 2007, 18:27:51
A ni bil danes krasen dan :) 8)? Samo malo preveč je pihalo :-\.
Pri nas je bilo danes samo dopoldne jasno,pa še to za kratek čas  ::) Popoldne je pa začel pihat mrzel veter...mogoče bo pa jutri res sneg  :D Smo imeli pa popoldne na obisku mešanko Kalo, tako da je Rina ful uživala na sprehodu,ko sta skupaj noreli. Je pa danes sama prostovoljno zaplavala  :o :-*

Darja in Tina, super slikce! Zgleda vsi bernčki radi skačejo po zadnjih tačkah  ;D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2467 : 18 Marec 2007, 18:36:25
Še nekaj slik, ko je bil Runo še pri vzreditelju...



lp,
Polona

:)


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2468 : 18 Marec 2007, 18:40:06

Kaj je pa tukaj delala, a trenirata kakšen ples ali pa aerobiko? :D


Lp
Tina


To sva bili na obisku pri stricu, ki ga ima Doti ful rada in obratno. In samo tu dobi cel kolobarček salame (tiste z znakom varuje zdravje ;)), za katerega bi naredila vse, tudi takšno plesanje po zadnjih tacah ::).

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2469 : 18 Marec 2007, 18:41:30
Je pa danes sama prostovoljno zaplavala  :o :-*
Jej! Bravo Rina! :D 8)

Polonči - spet super slikice! Kako je bil luškan Runči, no pa saj je še vedno tak cuker! ;) :-*

Darja - ampak je pa slikica ful dobra! :)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2470 : 18 Marec 2007, 18:48:13
Darja super slikce... Rini pa čestitke za nov dosežek  :-*

lp

:)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2471 : 18 Marec 2007, 20:10:28
Kaaaaaakšna lepotica!!!  :o :o :o Waaaaaw, sploh na teli fotki je res čudovita!



 :-* :-* :-* :-* :-* :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2472 : 18 Marec 2007, 20:35:46
Moram priznat, da mi takšen odziv na fotke prav prija :-[.

Lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2473 : 18 Marec 2007, 20:38:13
Če je pa res! Pa taaako lepo dlako ima ko ji valovi v vetru. Res si jo super ujela.  :-*
Danes sem Medota hecala da bi takole skočil, pa noče.  ::) Je pri nas samo Živa atletičarka.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #2474 : 18 Marec 2007, 21:31:55
Doti je pa res luštna psička, pa Runo je tudi faca. Koliko je sedah že star? Nisem ravno na tekočem  :-[

Rina bravo
!!!!! Sedaj bosta pa lahko s Cher skupaj lovili palice po vodi. Naša bejba namreč zdaj plava že konstantno  ;D Zgleda da je premagala strah. Danes sem ji v vodo vrgla dve palici in naša faconka je vn privlekla obe naenkrat :)Sicer je imela malo težav, ampak ji je uspelo  :D Jaz pa kot vedno, brez fotoaparata  >:(



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2475 : 19 Marec 2007, 08:08:43
Ja, ni kaj, vsi bernčki so prav čudoviti! 8)
Res lepe fotke!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2476 : 19 Marec 2007, 10:43:55
Ojla!

Mene nekaj zanima, če ima kdo kakšno idejo kaj bi to lahko bilo...
Namreč danes je bila ena kolegica pri meni in sem ji razlagala nekaj glede Tajevega repka, da ga ponavadi, ko je pozoren ali pa kar tako, zelo rad drži gor-pokonci, saj veste kako. Zdaj pa ga že dva do tri dni drži dol in redko kdaj ga dvigne. Se pravi ga drži, tako kot bi ga v bistvu moral. In ko sem ji hotela pokazati, kako ga je prej držal in sem ga prijela za rep in ga vzdignila na gor (nežno) je Taj zacvilil. Potem sem poskušala pogledati, če ima kakšno rano tam pa je nima, vsaj ni nič videti. Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi to lahko bilo?
Je pa imel včeraj drisko in ali je mogoče, da ga zato kaj peče? ???

Mu bom pa z vodo malo sprala ritko, če je kaj na tem.
Ali mislite, da je mogoče samo to, da ga bo enostavno začel nositi dokaj pravilno in je s tem cviljenjem zgolj naključje?

Takole ima rep že dva do tri dni...vendar ga še vedno sem in tja dvigne v "njegovo pozicijo", tisti, ki Taja poznate veste kako je to...



Lp
Tina



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2477 : 19 Marec 2007, 12:45:02
baloo

 Naš lepotec bo 21.3.2007 dopolnil že 5 mesecev. 8)

joj kako hitro gre čas! ::)

:)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2478 : 19 Marec 2007, 12:58:54
S Tajem sva zdajle prišla iz sprehoda in izgleda, da je bilo tisto, ko je zacvilil res povezano z drisko, saj jo ima še vedno in imam občutek, da ga zaradi tega peče. Sem mu že malo sprala z vodo, potem, ko pridejo starši domov ga bomo pa skopali in temeljito umili, saj ga sama ne morem in upam, da bo potem bolje. Če ne bo bolje se bomo pa odpeljali do veterinarja.
Samo tole z repom pa še zdaj ne vem kaj bi bilo.

Aja... a mu dam lahko prepečenec za jesti, glede na to, da ima drisko?

Lp
Tina



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #2479 : 19 Marec 2007, 14:10:12
Joj kako veliko pišete, komaj dohajam  :D

Super Rina  :-* :-*

Tina, držim pesti za taja, da bo vse ok.. ;)

Super slikice vseh  :o



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2480 : 19 Marec 2007, 15:14:14
Tina - Taj zacvili, če se dotakneš repa ali rite? Jaz bi mu dobro pretipala rep - predvsem tam, kjer se rep konča/začne (ne pri konici, ampak pri medenici). Lahko je poškodovano kakšno od vretenc ali pa rep sam... Lahko ni nič. Jaz bi na tvojem mestu poklicala veterinarja za nasvet.
Kar pa se tiče driske - ukini vse brikete, priboljške in ga daj na 24urni post. Po tem postu mu dajaj dietno hrano - to je kuhan piščanec (brez kože seveda), kuhan riž (najbolje riževa sluz)...itd. Potem postopoma uvajaj nazaj brikete. Vmes poskrbi, da bo Taj zaužil dovolj vode - lahko mu daš za piti borovničev ali ruski čaj (pomagata pri driski). Astor čaja ni hotel piti - pa sem mu ga brizgala v gobček. Taju lahko daš tudi medicinsko oglje ali pa Linex (ki ga dobiš v lekarni brez recepta). V glavnem - ne pozabi nadzorovati njegovega pitja, ker se pri driski lahko zgodi, da pride do dehidracije.


Rinchy - čestitke pogumni bejbi Rini, ki je osvojila užitke plavanja!  :o

Uroda - Doti pa res postaja baba in pol.  :-* Čudovita je.  :-*



Lp,
Mojca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2481 : 19 Marec 2007, 15:29:00
Mojca najlepša hvala za nasvet! :-*

Tina - Taj zacvili, če se dotakneš repa ali rite?

Taj je zacvilil, ko sem mu dvignila rep, pa sem to storila čisto nežno.
Mi pa zdaj ne pusti, da bi ga prijela za rep. Ko ga tipam od konice repa ni nobene reakcije, ko grem pa višje, tisti predel pri riti mi pa ne pusti, da bi ga prijela oziroma me nežno z zobmi prime za roko in jo hoče dati stran od tam.
Bom poklicala k veterinarju, če bodo oni vedeli za kaj se gre.

In pa bom se držala diete, ki si mi jo svetovala. Sem že sama razmišljala, da bi mu dala čaj iz suhih borovnic.

Upam, da ni res kakšna poškodba repa. :-\ Ampak ne vem kako bi si ga lahko poškodoval...

Res Mojca še enkrat hvala! :)

Lp
Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2482 : 19 Marec 2007, 15:33:32
Tina - ni problema. Kar se tiče repa - poškodba se lahko zgodi mimogrede (kako čudno pade med igro, doskoči...). Svetujem, da res pokličeš veterinarja - en telefonski klic stane zelo malo. ;)
Drugače pa lahko Taju komot skuhaš čaj iz suhih borovnic - samo čaja ne sladkaj in ponudi mu ga hladnega. Če ne bo hotel piti čistega čaja, ga razreči z vodo. In res - glej da bo zaužil dovolj vode, da ne pride do dehidracije.



Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2483 : 19 Marec 2007, 15:35:21
Mojca - bom pazila, da ne bo prišlo do dehidracije in bom poklicala veterinarja!
Hvala!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2484 : 19 Marec 2007, 20:41:04
Ojla!

Evo mi smo prišli sedaj domov, saj smo bili pri veterinarju zaradi Tajevega repka. Potem sva pa seveda morala iti še na sprehod po snegecu, katerega je bil Taj neverjetno vesel.  :)

Mojca imela si prav. Pri veterinarju so ugotovili, da ima zvit rep. :-\ Slikali so ga in to nam je ratalo brez pomirjevala in slika je pokazala, da ima naš revček zvit rep. Dobil je tablete proti bolečinam, katere mora jemati dve na dan. Dve je pojedel že kar tam tako kot priboljšek in jih je hotel kar še. :) Smo pa šli v kliniko Tristokosmatih in moram reči, da so neverjetno prijazni in dr. Iris Selan sploh, zelo se zavzame za kužata in se mu zelo lepo posveti. ;) Drugače pa je veterinarka rekla, da se bo poškodba pozdravila sama po sebi v cca 3. do 4. tednih. Je bil pa sedaj že ful bolj vesel in je na bolečino čisto pozabil malo od tablet in najbrž malo od veselja zaradi snega.

Je pa dobil pri veterinarju tudi darilo za rojstni dan, ki ga bo imel to nedeljo, ki prihaja. Namreč dobil je brikete Hills in lonček za brikete v lični škatlici, katerih je bil zelo vesel.  :)

Upam, da se naš repek čim prej pozdravi.

Mojca hvala za tvoje nasvete. :-*

Lp
Tina



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #2485 : 19 Marec 2007, 20:45:53
Upam in mislim, da bo s Tajem vse ok  :-* :-*

Kako kaj vaši bernčki in sneg? Lenny je čisto navdušena  :P 8)
Upam, da bo vsaj klope malo pobralo, čeprav smo mi letos šele enega "pokasirali", sicer pa konec tedna napovedujejo že višje temperature  ;), tako da ne vem kako bo kaj s klopi  ??? pri kolikih temperaturah "crknejo"?



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2486 : 19 Marec 2007, 20:52:26
Lenny hvala  :) - naj bi bilo vse ok... je rekla veterinarka, da so te poškodbe dokaj pogoste, pripetijo se pa zelo na hitro med igro in norenjem največkrat.

Taj tudi z zvitim repkom veselo nori po snegu, če bi ga videli prej kaj je počel, ko sva bila na sprehodu bi se tako smejali - jaz sem se mu ful nasmejala - je bil kot skokica - skoz je šibal in poskakoval od veselja. :D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2487 : 19 Marec 2007, 21:38:56
Aja... glede na Tajevo poškodbo repa naju na srečanje bernijev na Krasu po vsej verjetnosti ne bo.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2488 : 19 Marec 2007, 22:05:18

Mojca hvala za tvoje nasvete. :-*


Ni problema... Samo, da bo vse ok.  :)
Ti pa priporočam (kakor si že sama napisala glede srečanja na Krasu), da v tem času (torej 3-4 tedne) ukineš igranje Taja z drugimi psi ter tudi na sploh kakšno valjanje po tleh. Oz. kakršnokoli aktivnost, kjer bi se lahko poškodbo ponovno "ojačalo" in ne bi dobro vplivalo na celjenje. Predvsem tudi zato, ker Taj zaradi tablet sedaj ne čuti bolečine in bi se rad (oz. se bo) obnašal povsem normalno - tudi igral bi se rad z drugimi psi, norel...itd - kar pa ni ok, ker ne bo "pazil" na poškodbo, ki se zdravi/celi. Seveda normalni sprehodi so ok.


Lp,
M


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #2489 : 19 Marec 2007, 23:00:08
Evo, pa ga imamo. Spet in še enkrat, in najbrž zadnjič to sezono. SNEEEEEG.
Erosu se je spet čisto utrgalo, ko je zašibal na sneg. Je kar v krogu šibal in ril po tleh. Mi smo se pa spet nasmejali.
Uživajte s svojimi berniji teh nekaj zadnjih snežnih dni. Saj jim bo kmalu spet prevroče za norenje.
Zdaj greva pa kidat... LP. ;)