Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2422840

pixi

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #2610 : 02 April 2007, 16:24:06
Hvala za dobrodošlico Taj  :)

Moj Berni ( tako ga kličemo) ima pravo rodovniško ime Cold Fever From Orsina`s Land in je bil par dni nazaj star točno eno leto  ;) Cherokke je njegova sestrica  :o in Tina mislim da sta Taj in  njegov bratec  skupaj v pasji šoli ( Cross)- no,kako je svet majhen,a ne ??? ;)
Drugače pa bom probal kakšno fotko prilimat,sam se nisem še prej ukvarjal s tem-bom videl kako mi bo šlo ;)
Kaj ima rad- VODO,VODO,VODO ....že ko je bil majhen se je non stop namakal v svoji posodi z vodo.rad ima tudi dolge sprehode s svojim pasjimi prijatelji.Hodi tudi v šolo in je skratka najbolj pridno bitje pri nas doma  :)

Lp
Matej



baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #2611 : 02 April 2007, 16:42:24
Pixi lep pozdav od sestrice Cher. Kako ste? Ja, bi radi videli kakšno sliko Bernija. Je pa res, da imajo psi iz tega legla odličen karakter. Pa da ne bo sedaj kdo mislil, da kaj pljuvam čez vaše, ker jih tudi poznam ne, sem pa res presrečna da imam psa iz tega legla. In tudi naša Cher je kot pravi rožica bacek  ;)

rožica tale test mi je pa po tvojem pisanju zelo všeč. Bi bilo fino dat na kakšne tak test tudi našo frajlo. Kako  pa kaj mladina?

Cher se vsem zahvaljuje za čestitke. Slike pa še pridejo. Še nisem uspela spravit v album. No, pa tudi veliko jih ni, ker jo je torta preveč mučila  8)

LP!



pixi

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #2612 : 02 April 2007, 17:12:48
Ojla Cher in Baloo :o

Pa saj mi smo se že večkrat videli  ;D -ampak bom do jutri sigurno poiskal in prilepil kakšno slikico !Baloo  ,naš Berni je ravno tako "bacek" ( ni debel -da ne bo pomote :) in kar je najbolj grozno -moji mami skoraj roka vedno " odpade" od česanja-ma dlake mu nikoli ne zmanjka-sploh pa zdaj ,ko je tak čas-groza.Včasih mi gre to res na živce ,ampak ,ko pa je ščesan- pa ni lepšega Bernija   8)
Se trudim za slikice ....

Lp
Matej



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2613 : 02 April 2007, 17:17:22
Čestitke Urši in Avreliji!

Pixi, pozdravljen med nami. Če rabiš kakšno pomoč glede slik, mi jih lahko pošlješ na mail, pa jih bom jaz objavila gor.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2614 : 02 April 2007, 18:25:17
Pixi dobrodošel na forumu, me prav veseli da sta se tukaj našla še dva bernca iz istega legla.

Polona, tebi in Runotu pa prisrčen bratski pozdrav!

LP
Helena in Mond



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2615 : 02 April 2007, 18:40:02
Pixi dobrodošel med nami. Pozdravček tudi tvojemu Berniju.

Helena hvala za pozdravček, vračamo tudi mi...pa še  :-* :-* :-*
Kako kaj Mond?

Lp,
Polona in Runo

:)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2616 : 02 April 2007, 19:02:01
Pixi, dobrodošel  ;)

Nikakor nisem mislila, da imajo vsi francoski psi slab karakter, samo sem jih res kar veliko videla, ki so se na tak način obnašali. Jaz sem pač predvidevala, da v psarni z 20 psi niti ni časa za kako hudo socializacijo mladičev v smislu, da bi jih vozil med ljudi, navajal na mesto in različna okolja.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2617 : 02 April 2007, 19:12:42
Pixi, tudi jaz te lepo pozdravljam in seveda, dobrodošel med nami!

lp, miša



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2618 : 02 April 2007, 19:24:25
Pixi dobrodošel.  :) Pa seveda ne pozabi nas razveseliti s fotkami tvoje mrcine.


Lp,
Mojca


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2619 : 02 April 2007, 19:55:55
Uf, sem zaposlena te dneve, da forum v bistvu samo preletim :(. Ampak to danes je pa potrebno komentirati.

Urša in Atos, čestitke.

Pixi, dobrodošel tudi z najine strani!

Darja&Doti


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2620 : 02 April 2007, 20:28:24
Hvala za dobrodošlico Taj  :)

Moj Berni ( tako ga kličemo) ima pravo rodovniško ime Cold Fever From Orsina`s Land in je bil par dni nazaj star točno eno leto  ;) Cherokke je njegova sestrica  :o in Tina mislim da sta Taj in  njegov bratec  skupaj v pasji šoli ( Cross)- no,kako je svet majhen,a ne ??? ;)
Drugače pa bom probal kakšno fotko prilimat,sam se nisem še prej ukvarjal s tem-bom videl kako mi bo šlo ;)
Kaj ima rad- VODO,VODO,VODO ....že ko je bil majhen se je non stop namakal v svoji posodi z vodo.rad ima tudi dolge sprehode s svojim pasjimi prijatelji.Hodi tudi v šolo in je skratka najbolj pridno bitje pri nas doma  :)

Lp
Matej

Ja Crossek je naš sošolec, ravno kar smo imeli tečaj in smo uživali sto na uro  :o - pa danes je bil Taj takooooo priden - sem bila zelo ponosna nanj... ;D pa Cross je bil tudi priden... ;)
 Drugače se imata pa Taj in Cross ful rada! 8)

No, komaj čakam slikice od tvojega Bernija, da vidim če sta si s Crossom kaj podobna... :)

Lp
Tina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2621 : 02 April 2007, 20:46:04
Aja... Pixi od fantovega brata šefica ima pa tudi vašega bratca in sicer ime mu je Call-to-be-famouse, nevem pa kako mu je ime sedaj oziroma, če so mu ime kaj spremenili tako na primer kot vi. :) Ja res je majhen svet! :D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #2622 : 02 April 2007, 22:22:16
Rožica čestitke!!! Malo škoda za prav dobro oceno :-[, ampak sta pa zato test karakterja opravila z odliko, kar tudi veliko šteje :o Zame še več kot tista 4! :P

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


pixi

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #2623 : 02 April 2007, 23:00:35
Pozdravljeni,

O koliko dobrodošlic  :o -se kar fino počutim  :P
Slikice upam,da bodo jutri,ker jih moram ustrezno zmanjšati ,pa se mi ob tej uri res ne da :-[
Taj - s Crossom sta si podobna ,le da ima naš Berni še dvakrat toliko dlake .
Call to be famouse pa se kliče " Conan" in ga ima od tvojega fanta šefica samo v solastništvu z vzrediteljico ."Naša "vzrediteljica je bolj  stroga   in nas skoz " kontrolira" kaj počnemo s svojimi pesjanarji -kar je tudi prav!Res je ne bi zamenjal  ;)Conana sicer nismo videli že kar nekaj časa,ker se vedno žal falimo  :-\

Rožica- seveda so tudi plašni karakterji v Franciji,tako kot povsod drugod-tudi pri nas jih je ogromno .
Jaz sem se pred nakupom mladiča zelo pozanimal o Berncih in tudi vzrediteljica našega Bernija mi je veliko povedala o francoskih psih ,saj hodi tja že pet let ali celo več .Pokazala mi je ogromno slik in naslednjič ko bo šla tja  se bom kar povabil
zraven :o- da vidim očka naše zverinice .No,hotel sem povedati samo njen komentar o plašnosti " čisto odvisno od linije " ,bolj jo bom pa "zaslišal" ko bo prišla na obisk  :)

Joj,zdaj je pa že ura.......uf...moj Berni že smrči  8)

Lp
Matej



pixi

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #2624 : 02 April 2007, 23:16:33

Joj ,sem pozabil povedati...

Ravnokar sem dobil mail od vzrediteljice našega Bernija-

očka Bernija ,Cher in vseh ostalih iz tega legla je na francoski specialki dosegel 2.mesto v razredu šampionov !!!!!! :o
No ,to pa še zdaleč ni bilo vse- tudi "naša sestrična"  Aidi je na specialki  v vmesnem razredu dosegla 2.mesto !!!! :o
Pa v odprtem razredu psice- so pobrali 5 in 6 mesto!!!!
WOOOOOW!!!!! bRAVO " ŽLAHTA" :o :o :P 8)

No,zdaj pa res grem...

Lp
Matej



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2625 : 03 April 2007, 09:31:51
Slikice upam,da bodo jutri,ker jih moram ustrezno zmanjšati ,pa se mi ob tej uri res ne da :-[
Matej, tudi jaz sem se od začetka mučila in spreminjala velikost slik eno po eno... ::) ... in ker vem kako nadležno delo je to, naj ti pomagam,
tukaj imaš program, ki si ga downloud-aš in ti bo prihranil veliiiiiiko časa... :D link --->Visualizer Photo Resize... ;)

Taj - s Crossom sta si podobna ,le da ima naš Berni še dvakrat toliko dlake .
Aha... ker sem videla na pasji razstavi vašega še enega bratca Kasa in ta berni me je pa totalno impresioniral - kako je lep! :o
Cross pa ni čisto takšen - mogoče se pa motim... mogla bi jih skupaj videti... ;)

Call to be famouse pa se kliče " Conan" in ga ima od tvojega fanta šefica samo v solastništvu z vzrediteljico ."Naša "vzrediteljica je bolj  stroga   in nas skoz " kontrolira" kaj počnemo s svojimi pesjanarji -kar je tudi prav!Res je ne bi zamenjal  ;)Conana sicer nismo videli že kar nekaj časa,ker se vedno žal falimo  :-\
Ja Nina ga ima v solastništvu... Je pa to šefica od brata od mojega fanta, no čeprav oba delata v isti firmi. ;) Jaz Conana še nisem videla,
ga je pa videl moj fant in njegov brat, ko je bil še čisto majhen, se pravi ko so ga dobili in sta rekla, da je bil ful luškan in močan mladiček. :)
Mi je pa način vaše vzrediteljice, kako skrbi za svoja legla zelooo všeč - se vidi, da ji ni vseeno kako njeni mladiči živijo življenje. :)

Joj ,sem pozabil povedati...

Ravnokar sem dobil mail od vzrediteljice našega Bernija-

očka Bernija ,Cher in vseh ostalih iz tega legla je na francoski specialki dosegel 2.mesto v razredu šampionov !!!!!! :o
No ,to pa še zdaleč ni bilo vse- tudi "naša sestrična"  Aidi je na specialki  v vmesnem razredu dosegla 2.mesto !!!! :o
Pa v odprtem razredu psice- so pobrali 5 in 6 mesto!!!!
WOOOOOW!!!!! bRAVO " ŽLAHTA" :o :o :P 8)
ČESTITKE! Tudi on nas! :)

Lp
Tina



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #2626 : 03 April 2007, 09:47:04
pozdravljen pixi
me veseli, da si se pridružil forumu in boš delil z nami kako se kaj godi Berniju :) KO se spomnim koliko dlake in kako močni so bili te mladički v leglu,sami lepotčki in lepotičke :-*
Kar se pa vzrediteljice tiče pa ja, vsi smo zelo zadovoljni. Toliko znanja in izkušenj ki jih ima, lahko rečem samo kapo dol. Pa njeni psi so vedno tako pošlihtani ko pridejo na obisk,saj prav more nam biti za vzgled ;D
No poleg Cher in Bernija sem imela možnost bolje spoznati Conana in pa Crossa. In po mojih spoznanjih sta oba zeeelo ampak res zelo dobra psa. Cross je bil pravi živc,nobenega se ni bal,deloval je zelo brihtno,prav tako je mali bil odličen v razstavni pozi :) . No pa še Conan. Ta je pa tudi klasa zase. Me je takoj impresioniral s svojimi učkami. Drugače je bil živahen,ko pa si se usedel te je pa s temi njegovimi globokimi učkami tako lepo pomiril. Pa kako rad je imel otroke. Prav tako pravi razstavni pes.
Moje izkušnje s temi francoskim karakterji so odlični. Že leglo kot samo,ko sem videla vseh teh 9 mladičkov na kupu. Sami plavalci,sami navihančki. Res pravi bernci.
očka Bernija ,Cher in vseh ostalih iz tega legla je na francoski specialki dosegel 2.mesto v razredu šampionov !!!!!! :o
No ,to pa še zdaleč ni bilo vse- tudi "naša sestrična"  Aidi je na specialki  v vmesnem razredu dosegla 2.mesto !!!! :o
Pa v odprtem razredu psice- so pobrali 5 in 6 mesto!!!!
WOOOOOW!!!!! bRAVO " ŽLAHTA" :o :o :P 8)
jooooj kako ste dobri :) če po pravici povem sem take rezultate kar pričakovala,ko sem videla očka in sestrično :-[ :-*

LP vsem
Nika in en močno slinast od Deepa :-*



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2627 : 03 April 2007, 09:51:36
Ja zdaj, ko nas je pa res že takooo veliko bi se pa lahko spet zmenili za kakšen berni sprehod!  8)

Ste za?  :)



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #2628 : 03 April 2007, 09:56:32
No pa še 2 slikci našega bučmana :)





Lep dan
Nika



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2629 : 03 April 2007, 10:01:19
Ja, res je lep fant!

Vidim, da čuva hišo. A je kej čuvajski?
Mi živimo v Ljubljani, v bloku in v stanovanju nikoli ne laja, ni čisto nič čuvajski. Tudi po stanovanju se lahko sprehaja kdor koli in ga prestopati. Ko pa pride na vikend, kjer imamo hišo, pa postane pravi čuvaj.  8)



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #2630 : 03 April 2007, 10:06:04
Ja je kar čuvajski je. Točno se ve, a pridi k hiši domač ali pa tujec. Opozoril bo vedno z laježem in bo lajal dokler mu ne bo kdo od domačih rekel,da je vse OK ;D
Smo pa z njim zelo zadovoljni in nimamo z njim nikakršnih težav :)

LP,Nika




Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2631 : 03 April 2007, 10:28:40
Nebi se rada nobenemu zamerila, zato upam, da boste vsi razumeli, kaj hočem povedati.

Ni mi všeč kako se delimo na "naše" in "vaše" in vse skupaj posplošujemo glede na neko pripadnost. Vsi imamo bernije, ki so v osnovi psi z zelo lepim značajem in ki so nam zvesti ter čisto predani. Ni kaj, vsi so pravi cukri! Kakšen bo pa pes ko odraste je pa v veliki meri odvisno prav od nas samih, ali bomo psa uspešno socializirali ter če bomo že pri mladičku opazili, da se kaže kakšna nezaželjena lastost in jo primerno odpravili.

To ni bil napad na nobenega, samo to sem hotela povedati, kako smo vsi lahko srečni, ker smo imeli čast spoznati to prečudovito pasmo ter z njimi deliti svoje življenje.

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2632 : 03 April 2007, 10:46:16
Miša - se strinjam s tabo... ;)

Vsi bi morali držati skupaj... saj imamo vsi isto pasmo, ki je prečudovita, ne pa da se delimo na tabore... :)
Čisto vsak berni je zase lep in luškan in čudovit in čisto vsak ima nekaj kar je waw! 8)

Lp
Tina



pixi

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #2633 : 03 April 2007, 11:01:53

Samo na hitro,ker imam ful dela.....

Baki in Taj- nisem imel namena nas deliti na tabore,Ampak sem dal v narekovaje " naša " vzrediteljica in " naša sestrična"- ker to niso moja sestrična in moja vzrediteljica,-PAČ pa sestrična in vzrediteljica Mojega Bernija !
Samo zato ,da ne si ne bi kdo kaj napačno razlagal ;)
Kar pa se razstavnih uspehov tiče -so pa res samo od Bernijeve žlahte -torej " naše Bernske familije":)

Pa brez zamere!
LP
Matej



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2634 : 03 April 2007, 11:08:01
Logično je, da je vsak bolj na tekočem z "njegovo žlahto" in da se veseli njenih uspehov. To je čisto naravno. ;)

Lepo, da smo na isti valivni dolžini. :)

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2635 : 03 April 2007, 11:08:41
Pixi - nič ne zamerimo... Niti Miša niti jaz nisva tako mislile... mislile sva tako, da bi morali vsi držati skupaj saj nas
veže skupna lastnost - to so naši ("naši", "vaši", "njihovi" :D) berniji... ;) :)
in če se že nismo delili na tabore, da se tudi v prihodnje nebi - moramo držati skupaj - brez kreganj in prepirov... 8)  ;)


Pixi - zdaj imaš programček - in hitro naloži slikice v moj album, pa da vidimo še tvojega lepotca Bernija! ;)

Lp
Tina




~Lunca~

  • Gost
Odgovori #2636 : 03 April 2007, 11:50:35
Nebi se rada nobenemu zamerila, zato upam, da boste vsi razumeli, kaj hočem povedati.

Ni mi všeč kako se delimo na "naše" in "vaše" in vse skupaj posplošujemo glede na neko pripadnost. Vsi imamo bernije, ki so v osnovi psi z zelo lepim značajem in ki so nam zvesti ter čisto predani. Ni kaj, vsi so pravi cukri! Kakšen bo pa pes ko odraste je pa v veliki meri odvisno prav od nas samih, ali bomo psa uspešno socializirali ter če bomo že pri mladičku opazili, da se kaže kakšna nezaželjena lastost in jo primerno odpravili.

To ni bil napad na nobenega, samo to sem hotela povedati, kako smo vsi lahko srečni, ker smo imeli čast spoznati to prečudovito pasmo ter z njimi deliti svoje življenje.

lp, miša
Po eni strani te razumem,po eni strani pa ne :-[. Am ja tako je če najdeš nekoga ki imaš z njem veliko več skupnega kot pa samo bernca. Imaš se skupnega vzreditelja sorodnike in sama sem navajena da velikrat uprablajm zaimke kot so moj/vaš naš in tako dalje. V tem kontekstu sem jaz večino govorila s pixijem a očitno se bom drugič obrnila raje na PM :). No pa vsaj povedala si kaj ti ni všeč,bomo vedeli vsaj za drugič ;) :)

Lp,
Nika



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2637 : 03 April 2007, 12:01:48
Lunca, naj odgovorim namesto Miše, ki jo dobro poznam in vem kaj je mislila s tem... ni ciljala direktno na vaju, ampak je govorila bolj splošno... ;)

Pixi - nič ne zamerimo... Niti Miša niti jaz nisva tako mislile... mislile sva tako, da bi morali vsi držati skupaj saj nas
veže skupna lastnost - to so naši ("naši", "vaši", "njihovi" :D) berniji... ;) :)
in če se že nismo delili na tabore, da se tudi v prihodnje nebi - moramo držati skupaj - brez kreganj in prepirov... 8)  ;)
Še enkrat si tole preberi pa ti bo mogoče bolj jasno... ;)

Normalno je, da imata s Pixijem več skupnega, saj imata kužata, ki prihajata iz iste psarne... in če imata kaj za debatirati o njiju, brez problema debatirata tudi tukaj, kot sta prej. Saj tudi ostali radi slišimo, da so berniji uspešni, pa ni važno iz katere psarne in od koga so... vedno radi slišimo novice in se veselimo z vami za dosežene rezultate in nasplošno novosti... ;)

Tako, da brez zamere tebi in Pixiju... 8)

Kot pravim - imejmo radi vse naše bernije in se o njih pogovarjajmo in prosim brez kreganj in prepirov, ki so
 povsem nepotrebni... ok? ;)
Poleg vsega smo pa tu, da si delimo izkušnje, mnenja, novičke in govorimo o naših bernijih, ne pa da se pričkamo...
noben od bernijev tukaj ni nič boljši in nič slabši od drugih in vsi so zlati in krasni, hkrati pa samosvoji in posebni vsak zase. 8)

Lp
Tina




MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2638 : 03 April 2007, 13:47:32
TINA - glede skupnega berni sprehoda sem TAKOJ ZA in sem pripravljena priti tudi v Ljubljano, samo ne med tednom, ker sem v službi. Imam pa veliko željo, da bi videla vaše bernce v živo in ne samo na slikah.

Lp
Helena


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2639 : 03 April 2007, 14:51:31
Helena - super! Saj jaz sem mislila, da bi se čez vikend dobili... samo se je treba zdaj zmeniti in se uskladiti, kateri vikend... :)

Pa zdaj bo tako lepo vreme... baje bo v soboto 20°C... tako da super... 8)

Zdaj je treba počakati, če se bo še kdo javil in potem se vskladimo, izberemo datum, uro in lokacijo. :)

Lp
Tina