Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2416122

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2700 : 05 April 2007, 23:07:16
Mojca, a bomo dobili kakšno novejšo Astorjevo slikco? Zdaj nam že dolgo nobene nisi prilepila  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2701 : 05 April 2007, 23:18:44
Mojca, a bomo dobili kakšno novejšo Astorjevo slikco? Zdaj nam že dolgo nobene nisi prilepila  ;)
Huh.... res je.  :-[ Fotke sicer nastajajo, ampak nikoli ne uspem nič naložiti na net.  :-[ Kaj šele obnoviti spletno stran...  ::) :-[ Se bom poizkusila potruditi jutri.  :)


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2702 : 06 April 2007, 08:36:41
O Mojca - komaj čakamo slikice od tvojega lepotca Astorja! :)



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2703 : 06 April 2007, 08:40:10
MOJCA - hvala za nasvete. :) In seveda še enkrat vsem ostalim.

Ali imate mogoče kakšne izkušnje s hrano ARDEN GRANGE.

LP
Helena


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2704 : 06 April 2007, 08:46:27
MOJCA - hvala za nasvete. :) In seveda še enkrat vsem ostalim.

Ni problema. ;)

Citiraj
Ali imate mogoče kakšne izkušnje s hrano ARDEN GRANGE.
Astor trenutno je Arden Grange Large Breed in je vse ok. Na Royal Caninu je imel malce prhljaja, ki je sedaj izginil, tako, da je dlaka pri nas res super. Prav tako tudi kakec. Na sploh smo zaenkrat (Astor jo je sedaj že od julija 2006, meni se zdi...) zelo zadovoljni. Tudi Astor vedno poje cel obrok, medtem ko se je pri Royal Caninu po nekaj mesecih začel izjemno zmrdovati.



Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2705 : 06 April 2007, 08:47:46
Helena z Arden Grange jaz sicer nimam izkušenj, slišim pa same pohvale in sem razmišljala, da bi sedanjo Nutro zamenja za AG, saj ko smo imeli v mali šoli vajo s posodo (sedi in čakaj pred posodo) in so naše inštruktorice nasule v posodo AG birkete, so čisto vsi psi svojo porcijo pojedli z veseljem in največjim užitkom - tudi naš Taj... ki je drugače zelo zbirčen kar se briket tiče... tako, da mislim, da morajo biti zelo okusne in pa kvalitetne naj bi bile tudi. ;)

Sem pa slišala, da naj bi bila tudi zelo dobra hrana Nutra Gold, vendar se jo pri nas zelo težko dobi. ;)
Tudi tale Nutra Gold poleg AG me zelo mika, da bi jo tudi poskusili pri Taju. :)





Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2706 : 06 April 2007, 08:50:15
Astor trenutno je Arden Grange Large Breed in je vse ok. Na Royal Caninu je imel malce prhljaja, ki je sedaj izginil, tako, da je dlaka pri nas res super. Prav tako tudi kakec. Na sploh smo zaenkrat (Astor jo je sedaj že od julija 2006, meni se zdi...) zelo zadovoljni. Tudi Astor vedno poje cel obrok, medtem ko se je pri Royal Caninu po nekaj mesecih začel izjemno zmrdovati.

Se pravi, da je nekaj na tem okusu in da ga imajo psi res radi... 8)
Mojca - katero različico hrane oziroma okus pa imata z Astorjem oziroma katero varianto AG-ja bi ti priporočala za Taja? :)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2707 : 06 April 2007, 08:54:24
Mojca - katero različico hrane oziroma okus pa imata z Astorjem oziroma katero varianto AG-ja bi ti priporočala za Taja? :)
Huh - pri nas smo jedli samo Large Breed. Mogoče bi bilo zanimivo probat Lososa, ker imajo običajno psi radi "ribje" brikete. Kakšnega  Performance pa ne bi svetovala, ker Taj ni delovni pes (ker je ta hrana za zelo zelo zelo aktivne, delovne pse).


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2708 : 06 April 2007, 08:57:28
Mojca hvala... bomo poskusili tele AG brikete in jih kupili kot naslednji žakelj hrane... ;) Saj to bo kar kmalu, ker imamo tega sedanjega še čisto malo... Aja kje pa kupuješ AG - jaz sem ga mislila naročiti kar v Pasji.net trgovinici...



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2709 : 06 April 2007, 09:02:00
Mojca hvala... bomo poskusili tele AG brikete in jih kupili kot naslednji žakelj hrane... ;) Saj to bo kar kmalu, ker imamo tega sedanjega še čisto malo... Aja kje pa kupuješ AG - jaz sem ga mislila naročiti kar v Pasji.net trgovinici...
Jaz tudi kupujem preko pasji.net. Kje se mi pa da hoditi po trgovinah in prenašati žaklje naokoli, če imaš udobno naročanje od doma in super dostavo na dom .  :D  Razvajanje. ;)


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2710 : 06 April 2007, 09:03:15
Aha se mi je zdelo... ;) 8)



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2711 : 06 April 2007, 09:43:41
Vesta kaj, tudi jaz bom poskusila z briketi Arden Grange, Nutro imam še nekaj ( cca 6-7 kg) da bo dovolj za prehod, kako pa se naroča preko pasji.net ???

LP


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2712 : 06 April 2007, 10:19:42
Mundus in Taj odgovore na svoja zadnja sporočila najdeta Tule

Lp nina



pixi

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #2713 : 06 April 2007, 11:29:19
Citiraj
Sem pa slišala, da naj bi bila tudi zelo dobra hrana Nutra Gold, vendar se jo pri nas zelo težko dobi. 

Ojla,-spet bom samo na hitro,ker gremo popoldne na morje za praznike :o :o :o , -do takrat imam pa še ful dela. :(
Ko sem jaz dobil Bernija,sem zraven ( med njegovo "potovalko" :P ) dobil tudi  hrano NutraGold Puppy Large Breed . Že v leglu so vsi mladički jedli to znamko  in moram reči da je zelo dobra hrana.Naš Berni je še sedaj na tej hrani in kolikor sem seznanjen so tudi vsi njegovi bratci in sestrice  ter vsi psi vzrediteljice na tej hrani. Res jo moram pohvaliti,ker ob vseh temah o hranah ,ki jih berem ( pa moj ne je tega ,pa oni ima drisko.pa prhljaj....)nima moj Berni Z ničemer problemov,pa še ful jo rad je :D :o
Drugače pa se je ne dobi tako težko  ???

Lp
Matej



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2714 : 06 April 2007, 12:09:30
Ojla,-spet bom samo na hitro,ker gremo popoldne na morje za praznike :o :o :o , -do takrat imam pa še ful dela. :(
Ko sem jaz dobil Bernija,sem zraven ( med njegovo "potovalko" :P ) dobil tudi  hrano NutraGold Puppy Large Breed . Že v leglu so vsi mladički jedli to znamko  in moram reči da je zelo dobra hrana.Naš Berni je še sedaj na tej hrani in kolikor sem seznanjen so tudi vsi njegovi bratci in sestrice  ter vsi psi vzrediteljice na tej hrani. Res jo moram pohvaliti,ker ob vseh temah o hranah ,ki jih berem ( pa moj ne je tega ,pa oni ima drisko.pa prhljaj....)nima moj Berni Z ničemer problemov,pa še ful jo rad je :D :o
No, evo super še ena pohvala glede te hrane! 8)

Drugače pa se je ne dobi tako težko  ???
Vem, da jo za vas rihta vaša vzrediteljica... 8)
Kje pa se jo še da dobiti, če ni skrivnost? :)


Lp
Tina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2715 : 06 April 2007, 12:18:58
Nam pa hrana AG nikakor ni ustrezala. Preveč blata, mehko blato, srbeča ušesa... Zdaj je Pro plan že kakšno leto in je vse super. Tako da ostajamo tu.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2716 : 06 April 2007, 13:40:19
Nam pa hrana AG nikakor ni ustrezala. Preveč blata, mehko blato, srbeča ušesa... Zdaj je Pro plan že kakšno leto in je vse super. Tako da ostajamo tu.  ;)
Saj to je vedno - nikoli ni zagotovila, da bo neka hrana ustrezala vsem psom.  No ja, edinole za dietno Eukanubo (una z ribo in krompirjem) nisem še slišala, da komu ne bi ustrezala.  :)


Lp,
M


pixi

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #2717 : 06 April 2007, 14:11:07
Citiraj
Kje pa se jo še da dobiti, če ni skrivnost?


Ne vem če lahko povem ime trgovine ( Zaradi reklame???)-bom pa povedal samo da je v Tacnu ( malo naprej od parkirišča za  na Šmarno Goro .) trgovina za male živali -in tam jo imajo vedno na zalogi :)

Mi gremo pa na morje  :o :o :o :P :P

Vsem želim lepe praznike ...in čim lepše jih izkoristite z vašimi Berniji  8)

Lp
Matej



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2718 : 06 April 2007, 14:39:08
Pixi, boste čofali?  :o
Moj samo brazda, plava pa ne. Ko je bil majhen se je ustrašil valov. Prejšnji berni se je pa takoj zagnal v vodo, potem se je pa revežu ful napojila dlaka, da je komaj do obale priplaval, se otresel in obrnil nazaj v vodo.  :D


lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2719 : 06 April 2007, 16:28:09
Ne vem če lahko povem ime trgovine ( Zaradi reklame???)-bom pa povedal samo da je v Tacnu ( malo naprej od parkirišča za  na Šmarno Goro .) trgovina za male živali -in tam jo imajo vedno na zalogi :)

Mi gremo pa na morje  :o :o :o :P :P

Vsem želim lepe praznike ...in čim lepše jih izkoristite z vašimi Berniji  8)

Matej hvala! :)  In mislim, da lahko poveš ime trgovine, saj smo že v večih temah omenjali razne trgovine in podobne stvari... tako da brez skrbi! ;)

Uživajte na morju kar se da! 8)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2720 : 06 April 2007, 16:44:15
No punce, zdej pa mate....  :P Cel kup fotk, pa smo spet za nekaj mesecev dobri.  ;D

Februar 2007
     

Ostalo tukaj -> kLiK


Marec 2007



Pa še malo "zimskih"...  ;)


Več tukaj -> kLiK


In še ena današnja.... :)





Lp,
Mojca


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2721 : 06 April 2007, 16:49:12
Mojca, prva pod 'februar' in zadnja pod 'zimske' sta mi ful ušeč. Saj so ostale tudi lepe, ampak tedve sta mi pa naj  :)

Jaz vam tudi poklanjam eno luštno slikico. Sicer ni Rina, ampak sigurno boste prepoznali kdo je gor. Zvečer pa še ostale..

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2722 : 06 April 2007, 16:54:13
O mast vola kako velik je že best!  :o Se mi zdi, da bo pa ful drugačen kot Atos - sploh buča.  :)

Hvala Nina. :) Meni je drugače bila ful všeč tale fotka (kLik), samo škoda, ker je večino telesa izven objektiva. Mi je pa všeč, ker mi je prvič uspelo, da je kljub gibanju čista slika in ni nič zamegljeno. Momenta se seveda ni dalo ponoviti.  ::)


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2723 : 06 April 2007, 16:54:35
Mojca ful lepe slike in krasen lepotec Astor! :o :-*

Tale mi je ful lepa!



Nina in Urša
- A je možno, da je mali že tako velik! :o :o Waw! :o Samo sta pa lepa - ni kaj! 8) :)


Lp
Tina in Taj



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2724 : 06 April 2007, 17:02:52
Seveda, da je možno. Mali je vsakič večji in zelooo priden. Je zelo navezan na Atosa in ves čas caplja za njim. Danes je hotel k Rini v vodo, se je zaganl, čof in je moral plavat  :P

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2725 : 06 April 2007, 17:27:10
Vse fotke so full dobre. Vsi trije se pravi lepotci. 8)



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2726 : 06 April 2007, 21:46:56
Tudi midva pošiljava najine komplimente glede slik vsem pozerjem in pa seveda tudi njihovim fotografom.

Lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2727 : 07 April 2007, 06:39:22
Best raste ko nor, ima že 24 kg in tako kmalu več ne bo mogel zlesti v naročje (to mu je ful všeč). Drugače pa je res ful priden, zelo kopira Atosa in je najbolj srečen, če je Atos zraven. Drugo ga niti ne zanima preveč.

Včeraj pa mu je bila zelo simpatična tudi Rina, ki jo je fino nalajal, za njo skočil v vodo, vendar ni pomislil, da je previsoka, tako da je neprostovoljno zaplaval.  :o ;D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2728 : 07 April 2007, 12:27:36
Best raste ko nor, ima že 24 kg in tako kmalu več ne bo mogel zlesti v naročje (to mu je ful všeč).
Mini se Bak še vedno (s svojimi 56 kg) stlači v naročje, če je le možno.  :D

Včeraj pa mu je bila zelo simpatična tudi Rina, ki jo je fino nalajal, za njo skočil v vodo, vendar ni pomislil, da je previsoka, tako da je neprostovoljno zaplaval.  :o ;D
Kar predstavljam si ga, kako je pogledal, ko mu je zmanjkalo tal pod nogami.  :D

lp, miša




Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2729 : 07 April 2007, 12:29:12
Mini se Bak še vedno (s svojimi 56 kg) stlači v naročje, če je le možno.  :D

Ups :-[ , meni! Ja, Bak pa še vedno misli, da je on "mini".  ;)