Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2423419

MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2790 : 13 April 2007, 11:07:22
Ups,
očitno se mi slika ni pripela. Bom še malo povadila.

LP


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2791 : 13 April 2007, 11:07:37
Pošiljam vam najnovejšo slikco - kako midva čakava da greva v šolo. 8)

LP
Helena




Mundus kopirati moraš celotno ime slike. Torej desni klik na sliko, lastnosti in link do slike - od začetka (http://) do konca( .jpg). Ostalo pa si naredila prav.

Lp nina



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2792 : 13 April 2007, 11:13:04
Očitno mi je sedaj uspelo.  ;D

No še enkrat, takole midva čakava na odhod v šolo.



LP


NINCI- še enkrat hvala za pomoč!!!!


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2793 : 13 April 2007, 14:14:16
Z Bakom sva pa danes šla na sprehod v družbi Tine in Taja. Bil je kar dolg sprehod, skoraj 4 ure oz dobre 3 (imam boljši občutek, da se ne sprehajam s psom cel dan). Šli smo od ZOO-ja pa do Koseškega bajerja in nazaj. Vmes sta Taj in Bak čofotala po vodi in se hladila. Bil je dober začetek in dober konec. Vmes pa je Tino pičila čebela, jaz sem pa izgubila ključe od avta in sem eno uro samo bulila v tla, če se bo kaj posvetilo in ko sem že čisto obupana še petič brskala po ruzaku je do mene pristopila gospa, ki je čisto slučajno slišala, da iščem ključe, s ključi.  :o Videla je moj obupan izraz na obrazu in je tudi ona začela iskala moje ključe in jih našla.

Ker jutri nepričakovano delam oz. naj bi delala le dopoldne, zdaj pa delam popoldne, naju z Bakom ne bo na sprehodu.  :(
Ostali se pa našibajte še za naju.  ;)

P.S. Ja, Mond pa res pridno čaka.


lp, miša



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2794 : 13 April 2007, 18:57:32
Res škoda Miša, da se ne bomo videli.  :-\
Pa drugič, saj bo gotovo še kakšen sprehod.

Ja Mond se pa tako rad vozi z avtom, da če ne pospravim avta v garažo takoj ko pridem iz službe, on že ve da se bomo peljali in hodi okoli avta in čaka zadaj za avtomtom tudi po celo uro. Pol se morava pa it malo peljat.

LP


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2795 : 13 April 2007, 19:19:16
Miša je opisala, kaj smo danes delali in kje smo bili, jaz pa bom prilepila par slikic v temo! ;) 8)







In pa zrcalna slika --->


Veliko več slik si lahko ogledate v Tajevem albumu ---> Taj in Bakon - 13.4.2007


Lp
Tina in Taj



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2796 : 13 April 2007, 19:29:42
Zrcalna slika je pa prav posrečena, še črta je vmes.  :o
Pa kako sta bila romantična ob jezeru!  :D

Helena, Bak se tudi rad vozi. Ko vidi, da se kam odpravljam je prvi v avtu. Ko odhajamo iz vikenda in ko nosimo stvari v avto, je avto odprt in zdaj že vemo, da je v njem tudi Bak. Od začetka smo ga pa iskali, ker je kar od enkrat izginil, "revež" pa je bil že v avtu.

lp



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2797 : 13 April 2007, 19:36:32
Ja Miša men je tudi tista ob jezeru tako romantična... :D ... zrcalna je pa tudi dobra... :)


Naš Taj ima pa zadnje dni eno veselje, da se "skriva" v očijev kombi... vedno ko so tista drsna vrata odprta, skoči gor in se uleže...
zadnjič ga je oči prav noro iskal okoli hiše, po dovrišču, povsod -- potem ga pa pokliče in Taj skoči iz kombija... :D
Res ne vem kaj mu je tako všeč v kombiju, ampak nonstop bi ležal v njem... :)




Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2798 : 13 April 2007, 19:40:01
Tina, ti pa res ne razumeš! Taj bi rad nekam šel, v kombiju je pa dovolj prostora, da bi imel on zadaj žurko že med potjo, ne pa tako kot v tvojem avtu, kjer mora biti še pripet.  ;) :o



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2799 : 13 April 2007, 19:41:58
Tina, lepe slike! Tako kot vidve, sva tudi midve z Rino danes uživali. V družbi koga pa verjetno pove slika...kasneje pa še ostale.  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2800 : 13 April 2007, 19:48:33
Tina, ti pa res ne razumeš! Taj bi rad nekam šel, v kombiju je pa dovolj prostora, da bi imel on zadaj žurko že med potjo, ne pa tako kot v tvojem avtu, kjer mora biti še pripet.  ;) :o
Miša... :D :D :D ... ti maš tud dobre! :D
No saj, mogoče imaš pa prav! 8)


Nina - Super slikica - komaj čakam še ostale! :o



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2801 : 13 April 2007, 20:08:01
Pa saj imate vi berni sprehode skoraj vsak dan. Veste, vam prav zavidam.

Super slikce!!!

LP


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2802 : 13 April 2007, 21:10:38

Naj vas spomnim....

Jutri ob 17h na Barju - Berni sprehod! 8)

Navodila glede poti so eno stran nazaj... ;)



Lp in se vidimo jutri...
Tina in Taj



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2803 : 13 April 2007, 23:25:44
Takole, zdaj pa še ostale slike. Bom probala bit čimbolj skromna, da jih ne bo preveč.  :)

Rina


Atos


Berry


Best(komentar k prvi sliki: ''I belive I can fly....)


Cellina


Adis


Za konec pa še tole:

Family ''Bernieshine''  :)


Pa še ena skupaj z Rino



Ostale slike pa lahko vidite v ALBUMU.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2804 : 14 April 2007, 00:49:20
Nina - vidim, da ste se imeli prav fajn!  :o In tako kot vedno - luštne fotke. ;)

Mi se jutri udeležimo berni sprehoda - tačka zgleda ok. Danes smo jo stestirali (tačko namreč) in ni nič počilo ali karkoli.... Tako, da je rana dobro zaceljena in utrjena (ni pa še prekrita s tistim črnim tkivom).

Smo pa drugače danes opravili testiranje na alergije - vendar ne klasičnih vbodnih testov, niti ne krvnih preiskav, ampak na malce bolj alternativen način. Sama sicer izvajalki zaupam in mi vse nekako klapa, toda bomo videli kako se bodo stvari obnesle, sedaj ko bomo izločili stvari, ki jih Astorjev organizem "na mara".
Aja, seveda - alergični smo na svinjino, pasjo čokolado, določene pasje piškote/priboljške, 2 vrsti tepiha (vključno z nedrsečo podlogo, ki jo imamo v hiši zato, da mu ne drsi na ploščicah  :-\ ) in na beton (oz. na eno sestavino, ki se nahaja v betonu, ki je v Astorjevem pesjaku). Če odmislim hrano, se mi zdi, da bo kar držalo zaradi določenih stvari, na katere nisem prej pomislila sama. Upam, da je to to. Povedal bo le čas.


Da izkoristim tale post še za nekaj drugega (ko ravno vidim, da smo datumsko že 14. aprila)....  ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Urša - želim ti VSE NAJBOLJŠE! Veliko, ogromno, miljontaužnt lepih trenutkov z Atosom in Bestom, uspešno opravljene izpite, ki te tarejo, majhnih pozornosti, ki te razveseljujejo, ogromnih daril in na sploh vse, kar ti srce poželi!  :-* :-* :-*



Lp,
Mojca


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #2805 : 14 April 2007, 07:32:19
Nina lepe slikce!!!! :o ;D

Urša: vse najboljše, veliiiiiko veselja z Atosom in Bestom, uspešno opravljen vzrejni (mislim, da si rekla, da greš enkrat te dni),ter še veliko zdravja in sreče, ti želim!

lp,
Polona

:)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2806 : 14 April 2007, 08:38:17
Nina zelo lepe slikce, vidim, da so vaši bernčki uživali :o.

Urša tebi pa vse naj naj, pa še naprej veliko veselja s tvojima dvema mrcinicama :)

lp


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2807 : 14 April 2007, 09:06:59
Je prav čedna tale Bernieshine family.

URŠA - VSE NAJBOLJŠE, naj se ti izpolnijo skrite želje in da bi bilo vse tako kot mora biti.  :D :D :D


Helena


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2808 : 14 April 2007, 09:48:49
Urši želim vse najboljše!

Ostalim, današnjim sprehajalcem, pa en prekrasen dan v dobri družbi!

Jaz si bom pa v mislih ponavljala money, money, money, da bom lažje zdržala ta dan delovno. Sicer sem ga pa že izkoristila za dvourni sprehod z Bakom. Na terenu sva bila že ob 6.30 in je bilo prav fino.

Še eno vprašanje imam. Koliko tehtajo vaši odrasli samci? Moj Bakon ima 67,7 kg (včeraj tehtan), kar se mi zdi veliko, vendar sploh ne deluje predebel, tudi rebra se mu čutijo. Včeraj sem veterinarko spraševala, če je predebel, pa je rekla, da njeno osebno mnenje je definitivno ne, glede na strokovno mnenje pa bi lahko izgubil kakšen kg. Pred enim mesecem mi je pa en drugi veterinar rekel, da mora skujšati na 50kg, kar je zame full veliko.

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2809 : 14 April 2007, 10:21:42
Urša - vse najbojlše za tvoj rojstni dan!... naj se ti izpolnijo vse skrite in neskrite želje,
 naj te tvoja kosmatinca razveseljujeta v nedogled, naj ti bodo vsa vprašanja v vseh šolskih
testih naklonjena in ravno tista, ki jih znaš, na splošno pa bodi vedno vesela, dobre volje,
obkrožena z dobrimi ljudmi (in pesjančki), zdrava in naj ti gre vse kot po maslu...

                    

To ti želita...
Tina in Taj


_____________________________ _____________________________ ________________


Drugače pa tale družinica Bernieshine je prav čudovita in prav vsakemu izmed njih na čelu piše, da je
Bernieshine! Ful so si podobni, to je verjetno zaradi beline in pa prav vsi so prečudoviti in krasni. :o :-*


Se vidimo danes na berni sprehodu.... 8)

Lp
Tina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2810 : 14 April 2007, 10:28:22
Še eno vprašanje imam. Koliko tehtajo vaši odrasli samci? Moj Bakon ima 67,7 kg (včeraj tehtan), kar se mi zdi veliko, vendar sploh ne deluje predebel, tudi rebra se mu čutijo. Včeraj sem veterinarko spraševala, če je predebel, pa je rekla, da njeno osebno mnenje je definitivno ne, glede na strokovno mnenje pa bi lahko izgubil kakšen kg. Pred enim mesecem mi je pa en drugi veterinar rekel, da mora skujšati na 50kg, kar je zame full veliko.
57,7 kg ima (tisto bi bilo pa res hudo :o).
Tina, hvala za opozorilo. ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2811 : 14 April 2007, 10:49:16
Ja, midve sva res uživali. Kako pa nebi, če so sami berniji  :-[ 8)

Uživajte danes še malo za naju, pa se najverjetneje vidimo drug teden.

Urša, vse najboljše, veliko zdravja, sreče in ljubezni ter veliko uspehov na razstavnem in šolskem( ;)) področju z Atosom in Bestom. Pa naj se ti izpolnijo vse (ne)skrite želje... :-* :-* Lepo praznuj!!

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2812 : 14 April 2007, 10:52:57
Naju z Doti danes ne bo na srečanje :'(. Žal ne gre drugače!

Urša, jaz bom pa čist kratka, pa zato nič manj iskrena: VSE NAJBOLJŠE :)!

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2813 : 14 April 2007, 11:06:18
Darja škoda, da vaju z Doti ne bo... :( ... se pa drug vikend vidimo! ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2814 : 14 April 2007, 11:07:24
Baki: glede teže je čisto odvisno od konstitucije psa, njegovega gibanja in aktivnosti. Moj Astor je imel nazadnje 48kg (mogoče ima sedaj 50kg, vendar dvomim) in mu ta teža odlično ustreza zaradi njegove aktivnosti. Če bi bil težji, bi njegova hiperaktivnost lahko delala močno škodo okostju oz. sklepom, tako pa je dovolj lahek, da lahko počne vse vragolije in akrobacije, ki mu jih njegovo hiperaktivno srce poželi, brez da bi pri tem močno trpeli sklepi  ::)
Tako, da če se ti zdi, da je Bakova teža primerna - da se ti ne zdi, da je zaradi nje kakorkoli oviran in da se mu lepo čutijo rebra.... Potem, po mojem mnenju, brez skrbi. ;)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2815 : 14 April 2007, 11:11:10
Če lahko nekaj odgovorim glede Bakca... Bak je tudi zelo velik oziroma visok berni in meni osebno se res ne zdi predebel, sploh na njegovo višino, pa tudi tako ni debel (gledano kot maščobe) ampak je nabit in mišičast in če se ne motim so mišice težje kot maščoba, tako, da se meni v vsakem primeru res ne zdi predebel... ampak je prav lep in lepo grajen ogromen berni  8) :)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #2816 : 14 April 2007, 11:21:17
Darja škoda, da vaju z Doti ne bo... :( ... se pa drug vikend vidimo! ;)

Upam, da res. In da bo vreme vzdržalo!

Uživajte še namesto naju.

Lp


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2817 : 14 April 2007, 11:53:31
Punce,

kaj pa če bi mi tale današnji sprehod prestavili na drugo soboto, sem mislila če bi nas lahko prišlo več. Očitno smo za danes ostale samo še tri.

LP
Helena


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2818 : 14 April 2007, 12:04:39
Glede Bakove teže,... jaz sem mu zmanjšala količino hrane, kar za eno tretino, pa še to pušča, ker je kar ne ješč, full hodiva (tečeva bolj malo, ker mi revež skoraj izdahne, mu je že tako zelo vroče),..., malo računam na to, da bo čez poletje skujšal, saj poleti manj poje. Meni res ni predebel. Glede na debele šape ima pomojem kar močno konstitucijo.
Nič, se bomo mogli na kakšnem sprehodu dobiti, da mu preštejete rebra in mi zaupate vaše "strokovno" mnenje.  ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2819 : 14 April 2007, 13:14:40
Punce,

kaj pa če bi mi tale današnji sprehod prestavili na drugo soboto, sem mislila če bi nas lahko prišlo več. Očitno smo za danes ostale samo še tri.

LP
Helena

Helena - 4 berniji bodo ...četrti je presenečenje! ;) 8)

Se pravi...
Mojca in Astor... :)
Helena in Mond... :)
Tina in Taj... :)
+ presenečenje...  ;)

Lp
Tina