Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2421995

MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4530 : 12 September 2007, 13:53:52
Miša in Tina - hvala za lepe želje.

Da se vam javim, trenutno sem še vedno v službi ampak ob 15.45 sva naročena pri veterinarju. Ga bom raje kar peljala, da ne bo kaj narobe, pa naj pogledajo kaj je.

Se vam javim in vam sporočim kasneje.

LP
Helena


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4531 : 12 September 2007, 15:53:18
Srečno Helena! Sporoči kako je šlo!

:)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4532 : 12 September 2007, 16:35:35
Oj,
midva sva nazaj.... No naj vam najprej povem, da je bilo stanje nekoliko boljše že ko sem prišla domov. Pa sva vseeno šla. Pretipali in pregledali so mu taco in ni videti nobene resne poškodbe. Očitno je samo tako nerodno "nategnil" mišico ko je vlekel za povodec. Dobila sva Rymadil in počitek( pa močno upam da bo to dovolj ). Sva se pa vpisala za slikanje kolkov in sicer za naslednjo sredo.

Tako da vsem, ki ste mislili na naju in držali pesti še enkrat hvala :)

Lp
Helena 


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4533 : 12 September 2007, 16:43:17
Samo da ni nič hujšega  :)


lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4534 : 12 September 2007, 16:56:34
Helena še dobro, da je tako kot je :) In, da ni nič hujšega :)

 :-* za Monda

Lp,
Polona

:)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4535 : 12 September 2007, 17:18:03
Helena - super, da ni kaj hujšega! :) Zdaj pa le pridno počivajta in se crkljajta, da se vse skupaj pozdravi in umiri! :)

Pa enga velizga  :-* za Monda!

Lp
Tina in Taj



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4536 : 12 September 2007, 18:30:22
Nina, Tina in Polona hvala. Ja upajmo da ni kaj hujšega. Bomo videli jutri ko bi moral Rymadil že prijeti če bo kakšna sprememba. Saj takole na otip je težko postaviti diagnozo. Meni se tale poškodba zdi zelo čudna.
Se crkljamo, ampak je vraga bolj težko pri miru. Če se premaknem jaz, se pa še on, saj mora biti itak povsod zraven. Tako da ga kar malo zapiram na njegov prostor - potem vsaj miruje.

LP
Helena


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4537 : 12 September 2007, 18:34:58
Helena, saj ga po mojem ni treba tako močno bremzat, naj hodi za tabo, če hoče... samo kakšnega tekanja ali pa hitrih skokov, kaj podobnega ne pustiti... mislim, to je moje mnenje, sem pa sigurna, da ti najbolje veš, kaj je treba in kako je prav... saj samo ti poznaš situacijo takšno kot je od a do ž. :)

Vseeno za vsak slučaj, še vedno mislimo na vaju in držimo pesti ter tačke.... da bo ziher vse v redu! :-*



baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4538 : 12 September 2007, 18:59:28
Helena super, da ni nič hujšega.

Mi smo pa dobili potrjeno rezervacijo, tako da že komaj čakam ponedeljek ;D. Sicer ne vem kam bomo zbasali voziček, psa in še vso prtljago  :( ::), ampak se bomo že znašli.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #4539 : 12 September 2007, 19:16:34
Helena, dobro, da ni Mondu nič hujšega!

Mi smo pa dobili potrjeno rezervacijo, tako da že komaj čakam ponedeljek ;D. Sicer ne vem kam bomo zbasali voziček, psa in še vso prtljago  :( ::), ampak se bomo že znašli.
O, to boste uživali. Važno, da imaste za tamalga vse sabo, pa da ne boste Cher pozabili doma, ko boste v vnemi pakiranja!  :P



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4540 : 12 September 2007, 19:55:12
Baloo in Miša - hvala. Zaenkrat res kaže boljše, sva že celo ponovila dve šolski vaji ( sicer sede ampak vseeno ).

Baloo - krasen avatar, sem že mislila da imate novega psa ;D Drugače pa sem prepričana, da se boste z lahkoto napakirali. Če Nina lahko zbaše tri pse, otroka, voziček in..... vse ostalo bo za vas z enim psom to mala malica. Čim manj komplicirajte pa bo vse šlo z lahkoto, boš videla. Sploh pa še ker greste na dopust ;)


Lp
Helena


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4541 : 12 September 2007, 20:08:01
Ne, ne. Še vedno imamo istega psa. Je ne damo kar tako ;). Pa čeprav nas včasih s svojo trmo tako razjezi, da bi najraje.... >:( ;).
Pa hvala za kompliment.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #4542 : 12 September 2007, 20:10:00
Ne, ne. Še vedno imamo istega psa. Je ne damo kar tako ;). Pa čeprav nas včasih s svojo trmo tako razjezi, da bi najraje.... >:( ;).
Vsaj veste, da jo imate!  :P



baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4543 : 12 September 2007, 20:15:16
Ja zna poskrbet za to ;).



baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4544 : 14 September 2007, 17:20:39
Kje pa ste vsi?
Cher ima danes kazen. Je že spet ušla. Ampak to se sploh ne obrne, ko jo pokličeš. Trma >:(. Bo pa spet malo shujšala, ker bo ostala brez večerje.

Helena, kako je Mond?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4545 : 14 September 2007, 18:08:34
Anka, priporočam ti 10m vrv in začneš z odpoklicem še enkrat od začetka. Ko se oddalji od tebe, moraš postat njej zanimiva. Ploskaj, skači, cvili, karkoli, samo da te pogleda. Potem steči stran od nje, pomahaj s kakšno igračko, ki jo ima rada, in bi morala skoraj sigurno prit. In potem sledi nagrada, igra....saj to pa veš  :)



lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4546 : 14 September 2007, 18:16:15
Oj,

a Cherkica je pa malo poredna. Ja znajo biti pa precej trmasti teli naši pesjančki. No pa si je zaslužila kazen in upam da bo kaj zaleglo.

Ja z nama je pa kljub vsemu bolj slabo :'(.    Sva bila danes spet pri veterinarju. Še vedno šepa, najbolj ko vstane in taco obrača nekoliko na ven. Rymadil ne pomaga prav preveč in veterinar pravi, da obstaja možnost okruščkov ramenskega hrustanca. Smo mislili slikati že danes, pa mi je rekel da je preteklo šele dobre dva dni od začetka šepanja in bomo počakali do srede. V sredo bomo slikali ramena, komolce in kolke. Če bi slikali danes in slika ne bi nič pokazala, šepal pa bi drug teden še vedno, bi bilo prezgodaj za ponovno narkozo.
Še vedno imam majčkeno upanje, da bo šepanje do drugege tedna ponehalo, čeprav zelooo slabo kaže.

Najbolj pa me jezi, ker jutri ne moreva v šolo. Verjetno bom šla kar sama gledat kaj bodo delali, da ne bova preveč v zaostanku. Pa bova malo ponavljala doma.

Sploh se ne morem sprijaznit, da imamo teh sedem mesecev kolikor je Mond pri nas res čisto sama "jajca" s tem zdravjem >:(

LP
Helena



baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #4547 : 14 September 2007, 18:33:06
Joj, Nina jaz mislim, da je naša Cher brezupen primer :(. Lahko jo pohvališ, nagradiš, jo pretepeš,... Ne zaleže nič. Smo se ji na sprehodu tud že večkrat skrili. Je ne gane. Po moje jo bom res enkrat privezala za drevo in jo pustila tam pol ure.

Helena upam, da se šepanje popravi. Mi hvala bogu z zdravjem nimamo težav (trkam).



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4548 : 14 September 2007, 18:47:50

Helena upam, da se šepanje popravi. Mi hvala bogu z zdravjem nimamo težav (trkam).

O srečni vi. Jaz sem že od novega leta "non stop" pri veterinarju :( Groza!!!!

Lp
Helena


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4549 : 14 September 2007, 19:37:46
Helena, kaj pa klopne bolezni? Če bodo slike ok, potem bi bilo pametno dat testirat tudi to.Ti pa čisto nič ne zavidam obiskov pri veterinarju  :(

Anka, vztrajaj, eni rabijo več časa, da jim potegne, kaj lastnik želi od njega. Samo ne obupat  ;)

lp


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4550 : 14 September 2007, 19:42:23
Jooj Helena tudi jaz upam, da ni nič hujšega :'( :'(
Tudi znami je k zeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel ooooooooooo veliiiiiiiiiiki sreči vse vredu, ga pa stalno gledamo, da ne bi kaj šepal in se nam včasih že od samih misli zdi, da je zašepal in potem ga pregledujemo in...

No Helena res mooočnooo držimo tačke in pesti in naša banda pošilja velik slinast :-* in vedi, da vsi mislimo na vas :-* :-* :)

Lp,
Polona

:)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4551 : 14 September 2007, 19:45:02
Nina - tudi na klopne bolezni sem že pomislila, saj imam z borelijo slabe izkušnje in se je šepanje pojavilo prav tako nanadoma kot pri Mondu ( pa še simptomi so skoraj isti - dokler se noga malo ne ogreje je šepanje bolj izrazito ) samo Mond ni imel še nobenega klopa, vsaj da bi ga jaz videla ne. Če bodo slike ( kar močno upam da bodo ) v redu, pa sigurno naredimo še test za borelijo in erlihijo.

LP
Helena


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4552 : 14 September 2007, 19:54:48
Polona - hvala za  :-* od vas in vaše bande, vračamo nazaj.
Mond je prav tako nagajiv in razposajen, kot da mu nič ni. Je popoldne "napadel" jabolko, ki je ravno padlo z drevesa in je norel in letal okoli da sem ga morala zapreti notri da se je umiril. Seveda sedaj pa v glavnem počiva, na sprehode ne hodiva, samo toliko kar se malo sprehodi po vrtu da opravi svoje in je poln energije.

Lp
Helena


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #4553 : 14 September 2007, 20:01:10
Helena, upam, da kmalu ugotovite kaj Mondu nagaja, da se zadeva reši. Upam, da se ta črni oblak nad Mondom razpiha in da bo v prihodnje zdrav.

Naš Bak je zdrav (upam, da bo pri tem tudi ostalo), ampak smo tudi mi imeli enkrat takšno obdobje (ekscemi zaradi klopov, potem zaradi Frontlina, nato garje, na koncu pa si je še rit zamašil z enimi prašičjimi uhlji, ki si jih je postregel na kolinah in potem spet ekscemi zaradi svinjine), pa je minilo.  ;)

Lp
miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4554 : 14 September 2007, 20:09:41
Helena - močno držimo pesti in tačke, da bo vse ok...
Pa kaj je zdaj to... :-\ najprej Taj, zdaj pa še Mond s težavami... :'(

Taj je včeraj nehal šepati, se pravi po 6-ih dneh jemanja Rimadyla. Zdaj pa ne vem ali je Rimadyl pripomogel k temu ali mirovanje. Mislim, da je kombinacija obojega.
Po kolikšnem času pa naj bi Rimadyl začel učinkovati, mislim, po kolikšnem času jemanja Rimadyla naj bi pes nehal šepati?

Helena, ne vem kaj naj rečem... Drži se in misli pozitivno! :-* :-* :-*
Midva s Tajem pa misliva na vaju!


Lp
Tina in Taj



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4555 : 14 September 2007, 20:17:20
Helena, upam, da kmalu ugotovite kaj Mondu nagaja, da se zadeva reši. Upam, da se ta črni oblak nad Mondom razpiha in da bo v prihodnje zdrav.
Lp
miša

Miša - hvala. Močno upam jaz tudi.


Helena, ne vem kaj naj rečem... Drži se in misli pozitivno! :-* :-* :-*
Midva s Tajem pa misliva na vaju!

Lp
Tina in Taj


Tina  - tudi tebi hvala. Jaz pa tebi lahko rečem, da ti želim enako in upam da ne bova na koncu obe pristali v Topoljšici.

Lp
Helena


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4556 : 14 September 2007, 20:22:05
Tina  - tudi tebi hvala. Jaz pa tebi lahko rečem, da ti želim enako in upam da ne bova na koncu obe pristali v Topoljšici.

Joj... samo to ne... :'(

Drži se! :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4557 : 15 September 2007, 08:06:11
Mundus tudi mi vama želimo čim hitrejše okrevanje.

Lp nina



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #4558 : 15 September 2007, 12:02:30
Nina - hvala.
Je pa res smola - še s kolki nismo rešili ali bo dobro ali slabo, imamo očitno že drugo skrb na glavi. No vsekakor upam, da se vse uganke ( želim in trkam da pozitivno ) razvozljajo v sredo s slikanjem.

Lp
Helena


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #4559 : 16 September 2007, 15:00:45
Rezultati iz Gradiške - včeraj: 

Athos ODL 3
Best PRM
Beri ODL 2
Cellina CAC in CACIB
Adis CAC in r.CACIB
Mon Cheri PRM
Kari ODL 3
Bernieshine vzrejna skupina 2. mesto

Čestitke vsem!!!