Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2419251

ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5160 : 27 November 2007, 19:08:59
Tina to vas morajo gledati ko greste po Lj. z dvema takima lepotcema. Jaz bi se kar stopila :-|~ :-* :-* Pa saj Taj niti ni tok majhen, samo Boj ima pa noge kot manekenka (dolge in tanke)!!! :o :o  :-* :-*

polonči ali mi ti misli bereš????  :o. sem enakega mnenja.

Lp Lucija in Gina :-* :-* :-*

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5161 : 27 November 2007, 21:44:04
Špela...
Tina to vas morajo gledati ko greste po Lj. z dvema takima lepotcema. Jaz bi se kar stopila :-|~ :-* :-* Pa saj Taj niti ni tok majhen, samo Boj ima pa noge kot manekenka (dolge in tanke)!!! :o :o  :-* :-*
Ja gledajo pa ja... eni mal prestrašeno, drugi so navdušeni, tretji veliko sprašujejo... :D
Boj ma pa res noge kot manekenka, pa niti niso tok tanke... ima kar močne tačke...  :) Mu bom pa povedala, da si rekla, da je kot manekenka, no rekla mu bom maneken, joj to bo zrastel za še kakšen cm... :P pol bo pa na vseh štirih že večji od mene... :o že zdaj, ko se postavi na zadnje tace, je kar dost večji od mene... :D  :o
Pa hvala... :-* :-*

Lucija...  :D hvala tudi tebi! :-* :-*



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5162 : 27 November 2007, 22:59:14
Tina to vas morajo gledati ko greste po Lj. z dvema takima lepotcema. Jaz bi se kar stopila :-|~ :-* :-* Pa saj Taj niti ni tok majhen, samo Boj ima pa noge kot manekenka (dolge in tanke)!!! :o :o  :-* :-*


Hahaha...prej bi rekla, da ima noge kot srnica..-dolge, tanke in kosmate :) :) :D :D :D :)

joooj Taj...če bom pa jaz kje na vas naletela vas bom pa tok preljubčkala :) da bo kar veselica....

Vsem čestitke še za nazaj-za rojstne dneve, zmage...

In pri meni je še vedno število koledarjev 2....bo imel special mesto...drugi gre pa k teti, pri kateri Aja živi in je odslej tudi uradno njena (neuradno pa še vedno moja :) )
nažalost je prišlo do tega, da je sestra alergična na dlako, tako da je morala iti...pa sem se še jaz preselila, pa mi lastnik ne dovoli imeti živali  >:( zato je Aja pri teti :(  :'(  :'(
ampak mi je tak dolgčas brez nje...

ZgaGa


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5163 : 28 November 2007, 08:53:31
Hahaha...prej bi rekla, da ima noge kot srnica..-dolge, tanke in kosmate :) :) :D :D :D :)
Ha ha ha... Boj nepobrita manekenka... :D :P
Joj, če bi znal brati in bi prebral tole, bi bil ziher užaljen... :o :D :P


joooj Taj...če bom pa jaz kje na vas naletela vas bom pa tok preljubčkala :) da bo kar veselica....
Ti nas kar pocukaj za rokav, če nas kje vidiš... ;) Iz katerega konca Ljubljane pa sta z Ajo? :)
Se lahko kdaj zmenimo za kakšen sprehod...  ;) 8)


In pri meni je še vedno število koledarjev 2....bo imel special mesto...drugi gre pa k teti, pri kateri Aja živi in je odslej tudi uradno njena (neuradno pa še vedno moja :) )
nažalost je prišlo do tega, da je sestra alergična na dlako, tako da je morala iti...pa sem se še jaz preselila, pa mi lastnik ne dovoli imeti živali  >:( zato je Aja pri teti :(  :'(  :'(
ampak mi je tak dolgčas brez nje...
O Nežka, mi je prav žal za vaju... :( ampak po mojem se bo sigurno v prihodnosti dalo kaj zrihtati, da bo Aja spet pri tebi. ;)


Lp
Tina in Taj



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5164 : 28 November 2007, 15:05:10
Tole je pomoje končno število naročenih koledarjev: 33

Rozica   2
Icey   3
Uroda   4
Mundus   1
Taj   1
Baki   1
Baloo   1
Scythe   1
Gaya   2
Polonči   1
Rinchy   1
Ivan   2
Avrelija   3
Nezka   2
Lenny   1

+7 ostalih, ki nevem, če spremljajo forum, zato nebi pisala njihovih imen. V kratkem boste po emailu dobili TRR, kjer bomo zbirali denar.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5165 : 28 November 2007, 18:03:13
No super! ;D :o

:)


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5166 : 28 November 2007, 22:54:31
Tina, mi2 sva drugače iz Mosteca, Aja je pa v Vodicah.....ju3 jo grem pogledat, da vidim, kake kaj zganja....upam, da je še vedno v enem kosu....
Drugače pa sprehod ni slaba ideja....bom morala sedaj samo še izpit za avto naredit, da jo bom lahko pripeljala v Lj, kerj e drugače tole s prevozom majhna kriza... na primestni bus z njo ne smem, avti so pa tako...zoprni, ker ni nobenega za peljati...

Tako, da ko bo tamala kaj v Lj, ti povem, pa se slišiva za kak sprehod....komaj čakam :D :D :D

Jaz tudi upam, da bo enega dne lahko spet pri meni...drugače bom kar umrla od žalosti...no nekaj podobnega pa res :) kaj ti kužington pomeni veš, šele ko ga ni več s tabo...:(

joj joj joj....ma saj bomo, vsaj videvala jo bom lahko kadarbom želela....pa še v dobrih rokah je, kaj čem lepšega...:)

Sem prepričana, da ne bo užaljen, bo prej vesel, ker so srnice jitre in lepe (pa ne da on ni...je leeep...ma saj so vsi lepi)

Nina, komaj čakam koledarje :)

ZgaGa


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5167 : 28 November 2007, 23:20:38
Hm....veste mene nekaj zelooo muči....in sicer nagobčnik....

Enkrat sem šla v eno trgovino za živali vprašat za nagobčnik, pa me je gdč vprašala katero pasmo imam, in ko sem jim povedala, je rekla, da rabijo mere za nagobčnik. A je to res? Rada bi ji čimprej naredila/kupila nagobčnik, zato, da bi šla lahko z njo na vlak. Poleg tega, pa sem slišala, da bodo po tanovem moralai biti vsi psi na vrvicah in z nagobčniki.

A ima kdo od vas nagobčnik? Kake so kaj vaše izskušnje z njim? pa še kaj če lahko poveste o tem, bi bila zelo vesela...

Hvala

ZgaGa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5168 : 28 November 2007, 23:34:30
Če pes ni agresiven, ni potrebno da ima gor nagobčnik. Na javnih mestih pa morajo psi bit na povodcu. Jaz imam za Rino najlonskega, ki sem ga kupila takrat, ko smo šli prvič na morje, saj naj bi psi na trajektu imeli nagobčnike (pa ga v 3eh letih še nismo rabili, ker nič ne težijo glede tega).

Ni treba nič delat po meri, samo vzameš pravo velikost. Jaz se zdaj ne spomnim koliko ima Rina, ampak saj lahko vzameš Ajo s sabo v trgovino in bo probala  :)


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5169 : 28 November 2007, 23:51:28
Ja ma to, da jo vzamem s sabo v trgovino v bi znal bit malo problem, ker bi vrjetno tečnarila, da bi blo kar hudo-če ne bi naredila še majhnega upora....

Kaj z nagobnikom pes lahko laja ali ne? Sploh nimam pojma kako to zgleda...

Vem samo za te policijske pse, ki pa vsi lajajo, sam majo res prevelike nagobčnike

ZgaGa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5170 : 28 November 2007, 23:54:56
Rina še ni poskušala lajat z nagobčnikom, ker ga niti ni imela veliko gor, edino ko sem jo učila, da je mirna, ko ga ima gor. Nevem, kako je pri lesenih in plastičnih, ker jih nisem nikoli uporabljala.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5171 : 29 November 2007, 00:10:33
Aha...hvala....bom sporočila, kako bo kaj naša s tem....čeprav sem prepričana, da ne bo ravno zadovoljna, lahko pa preseneti-nikoli se ne ve :)

ZgaGa


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5172 : 29 November 2007, 07:50:56
Tina, mi2 sva drugače iz Mosteca, Aja je pa v Vodicah.....ju3 jo grem pogledat, da vidim, kake kaj zganja....upam, da je še vedno v enem kosu....
Drugače pa sprehod ni slaba ideja....bom morala sedaj samo še izpit za avto naredit, da jo bom lahko pripeljala v Lj, kerj e drugače tole s prevozom majhna kriza... na primestni bus z njo ne smem, avti so pa tako...zoprni, ker ni nobenega za peljati...

Tako, da ko bo tamala kaj v Lj, ti povem, pa se slišiva za kak sprehod....komaj čakam :D :D :D

No zmenjeno! ;D 8)



Glede nagobčnika, naš Taj ga ima tudi, kupili smo ga pa zaradi ene izmed vaj v mali šoli. Mi je pa zelo všeč, ker je zelo mehek, ga nikjer ne reže. :) Taj ga sploh ne mara in ko mu ga daš gor, se samo uleže in leži kot kup nesereče in te gleda s pogledom "kaj sem pa naredil takega, da moram to nositi!?"... :D



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5173 : 29 November 2007, 08:55:10
Imam veselo novico: Čelina je breja  ;) :o  Videli so vsaj 5 mladičkov  :o ;)

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5174 : 29 November 2007, 10:34:21
Jeeej, super!  :o Upam, da bo čimveč zdravih in lepih bernčkov.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5175 : 29 November 2007, 11:57:33
Se podpišem pod Nino! :)

Supeeeer!!! :o ;D



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5176 : 29 November 2007, 12:20:10
Mladičkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeej :D :D :D

komaj čakam te kepice :)........

ZgaGa


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5177 : 29 November 2007, 13:13:35
Imam veselo novico: Čelina je breja  ;) :o  Videli so vsaj 5 mladičkov  :o ;)


Urša super. Tudi jaz vam želim ( oz. Čelini ) uspešno kotitev in čimveč zdravih mladičkov.
Joj me kar prime, da bo imela še eno majhno, kosmato, medvedkasto kepico..... :)

Lp
Helena


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5178 : 29 November 2007, 13:30:39
Juhuuu! da bi jih blo čim več!!!!! :o :-* :-*

:)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5179 : 29 November 2007, 13:34:03
Juhuuu! da bi jih blo čim več!!!!! :o :-* :-*

Tam do 8, več ni treba.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #5180 : 29 November 2007, 15:49:19
Supeeeer :)  :o :o

Držim pesti za uspešno kotitev ;)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5181 : 29 November 2007, 16:30:52
No potem pa osem! :P Ampak pet jih je pa zihr ane? Ampak Čelinka ma itak vedno velika legla (še dobro, ker drugače bi se ljudje kregali kdo bo vzel mladička...takih lepotcev ne srečaš čisto povsod! :-* :-* ;D :o)

Lp,
Špela

:)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #5182 : 29 November 2007, 17:20:26
Oj!
Čestitke! Zdrave mladičke(o lepoti ne dvomim)  :-*
Lp,Tjaša



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #5183 : 29 November 2007, 17:58:36
Super :)! Srečno kotitev in krasne nove lastnike za malčke želim :P!

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5184 : 29 November 2007, 19:53:29
živjo!

superca da je Čelina breja  :) in upam da bodo mladički zdravi ter bo vse o.k. 8).


slikce so pa meni ratale tako raztresene da s skoraj nič ne vidi. bom probala kašne boljše naredit.

Lp in  :-* :-* :-* :-* vašim kužijem

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5185 : 29 November 2007, 21:40:03
Danes sva bila s Tajem na obisku pri Nini in Rini in odpravili smo se na en jutranji sprehod. 8)
Taj in Rina sta bila zelo vesela eden drugega, saj se že dolgo nista videla. :)
Malo sta tudi norela, vedar ne preveč. ;)










Več slik pa v ALBUMU...


Pa še video:
Taj & Rina


Lp
Tina in Taj



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5186 : 30 November 2007, 12:14:13
Imam veselo novico: Čelina je breja  ;) :o  Videli so vsaj 5 mladičkov  :o ;)

Lp, Urša

Čestitke še enkrat!

Imam pa še eno veselo novičko za tiste, ki se spomnite, ko sem omenjala tisto nerodovniško psičko, ki jo imajo namen parit.
Včeraj sem srečala ženo od tega gospoda in smo malo govorile in ona ni glih naklonjena, da bi imeli mladičke z njo. Tudi sedaj ni breja.
Bom pa še s tem možakarjem ob priliki govorila in mu bom povedala, da če bi imel rodovniško psičko, se lahko včlani v vaš klub, kjer mu bodo z veseljem pomagali in svetovali glede vzreje. Ampak ne vem, če je ravno zagret za resno vzrejo. Bomo videli.

lp, Ines!

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5187 : 30 November 2007, 21:40:26
Evo mal spominčkov...  ;D  :P

Taj in Rina - 24.11.2006


Taj in Rina - 29.11.2007


A sta se spremenila a ne! :o  :D

Pa še dve primerjavi:




Lp
Tina in Taj



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5188 : 30 November 2007, 22:35:39
Ja, kolk sta pa norela, da jima jezika čist do tal visita??

ampak sta toooolk lušna.... :o

ZgaGa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5189 : 30 November 2007, 22:37:49
Taj se je kar dosti spremenil, Rina pa bolj malo. No, edino zredila se je baje  ;D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si