Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2422647

ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5940 : 09 Marec 2008, 20:28:29
o Runo :) :-* :-* 2. slkica je zakon :) ;) vsaj meni.

aja pa imate vi za bernije transpoterje ??? :) jaz sem si ogledovala Atlas CAR100 (100x60x66cm) in Atlas CAR 80 (82x51x61cm). samo zdaj nevem kakšno velikost bi vzela :-[ v našega Scenica bi Atlas 100 šel komaj noter po dolžini :-\ zdaj me pa zanima kakšno velikost imate vi. :)

hvala!

lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5941 : 09 Marec 2008, 20:57:50
Lucija, jaz Monda vozim kar zadaj v karavanu v prtlažnem prostoru in ga pripnem s posebnim pasom namenjenim prav za avto.
Drugače sem pa kupila kovinski box, ki je bolj primeren za v stanovanje in za na razstave, je pa precej velik in ga ne spravim v avto, razen v kombija. Ampak ga Mond prav posebno na mara zato ga ne uporabljamo prav pogosto.

Lp


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5942 : 10 Marec 2008, 07:29:53
Hei

Spet imam eno vprašanje. Včeraj sem gldla brošurco od Royal Canin briketov in sem zasledila da bi se naj mladičku pri dveh mesecih dalo 355g briketov. Jaz ga hranim s Pro Plani in na moji vreči piše da mladički od 1,5 do 3 mesecev dobijo od 140 do 390g briketov (pri teži odraslega psa 45-60kg). Zakaj je takšna razlika v količini? Nebi rada stradala Taia  :(

Hvala za odgovore

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5943 : 10 Marec 2008, 07:35:27
Macika zato, ker se količine razlikujejo glede na znamko briketov.  :)

Nina, zanimivo, tale Emerson veliko zmaguje ( Evropski prvak za leto 2007 plus BOB, oba dneva na švicarski specialki Klubski prvak (izmed skupno okoli 200 samcev)), samo meni nekako ne potegne  :-[

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5944 : 10 Marec 2008, 07:42:24
A potem je ok da mu devam tolk. Me je že blo strah da premal dobiva.

Hvala za odgovor  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5945 : 10 Marec 2008, 08:56:52
Za odraščajočega bernija je itak bolje, da ima raje kakšno kilco premalo kot pa preveč.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


melisa

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #5946 : 10 Marec 2008, 09:11:05
Hei!

Kako ste kaj? Moram pohvalit vaše bernčke, saj so prav vsi po vrsti pravi lepotci (kar se lahko vidi že iz slik).  ;D
Moram povedat, da sem zelo zadovoljna nad Rubynim napredkom. Včeraj sem gledala slike izpred dveh mesecev in od danes in sem opazila neverjetno razliko.  ;D :)

Ruby pred mesecem in pol...


in Ruby zdaj...


Več slikic bom še priložila.

Lep pozdrav,
Eva, Melly & Ruby



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5947 : 10 Marec 2008, 09:17:34
Včeraj sva se z Atosom udeležila mednarodne razstave v Grazu. Sodil je avstrijski sodnik Erwin Deutscher. Atos je imel v konkurenci 6 samcev. Zasedel je 3.mesto, dobil zelo lep opis, BOB pa je pobral Xander's Hill Harlequin Scooby Doo. Družbo nama je delala Nuba, ki je osvojila CAC in CACIB. Čestitke še enkrat  :) Smo se imeli pa res fino, na koncu sta Nuba in Atos privabila ogromno gledalcev, saj sta se tako lepo igrala. Z Neco pa sva si privoščili še šoping - avstrijske razstave so res mesto, kjer lahko pustiš morje denarja  :-[ Mi smo nabavili Hurtta oprsnico za Atosa, dve igrači za Besta (eno za v vodo, ker rad prinaša, in drugo za v šolo) in razstavno RING5 ovratnico, ker je ta, ki jo imam sedaj, mnogo predolga. :)

Še par slikic:

Atos:



Atosova konkurenca in BOB:



Melisa, Ruby zgleda pa popolnoma drugače - res je viden napredek  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5948 : 10 Marec 2008, 09:20:40
Špela - krasne slikce od Runčija... sploh druga mi je fantastična! :-* :-* :o


Macika - Ti se kar drži navodil, ki pišejo na vreči hrane. Zato, ker se razlikuje količina hrane od briketov do briketov, razlog za to pa je, če jaz prav razumem, ker imajo vsaki briketi svojo kalorično vrednost in drugače razporejene sestavine. Moraš pa vedeti, da to količino, ki ti piše na vrečki, razdeliš na število obrokov, ki jih ima Tai. Se pravi, če ima Tai sedaj 3 obroke na dan, razdeliš tisto napisano količino na tri dele. :)
In tako kot pravi Urša, bolje, da mladičku daš malo manj, kot pa preveč, da ne bodo preobremenjeni skelpi zaradi njegove morebitne prekomerne teže. ;) :)


Eva - WAW! :o Ful velika razlika res! 8) Čisto druga psička je sedaj... lepo si jo zrihtala, vse pohvale. :-* :)
Pa lepe slikce! :-*


Urša - Čestitke! :-* :) Zelo dobro sta se odrezala! 8)


Lp
Tina in Taj




Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5949 : 10 Marec 2008, 09:29:38
Ok hvala, ker res nisem bla sigurna kk je zdaj s temi količinami. Dobiva pa naš Tai pravo atletsko postavo ko tolko divja zunaj  :D

Še slikice  ;D

Kaj maš to  ???




Že malo zmatran  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5950 : 10 Marec 2008, 09:31:03
Joj kok smo luškani! :-* :-* :) :D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5951 : 10 Marec 2008, 15:36:34
Eva, res je opazna razlika in vse pohvale, da ste jo tako lepo porihtali  :-* Upam, da se kmalu kaj vidimo!

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5952 : 10 Marec 2008, 17:47:12
Ojla...

Eva- lepa punca, popolnih oblin :)

Macika
- prisrčne slikica, sploh na ta tretji me spominja na unega terierčka al kaj je, destroyer of the world :)

Drugače pa me zanima...ali se bo katera udeležila repkovega teka v nedeljo? Če se bo katera, a boste imele kužije zraven ali ne?
Jaz nekaj rezmišljam o tem, da bi šla...ampak moram videt, če bom imela prevoz do Lj.

Pozdravo od nas zgag

ZgaGa


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5953 : 10 Marec 2008, 19:09:47
Lucija, jaz Monda vozim kar zadaj v karavanu v prtlažnem prostoru in ga pripnem s posebnim pasom namenjenim prav za avto.
Drugače sem pa kupila kovinski box, ki je bolj primeren za v stanovanje in za na razstave, je pa precej velik in ga ne spravim v avto, razen v kombija. Ampak ga Mond prav posebno na mara zato ga ne uporabljamo prav pogosto.

Lp

aha, sem že gledala ta pas in oprsnico, pol sta pa starša rekla da se na zicih ne bo mogla vozit, pa še midve s sestro sediva zadaj ;) sem pa zdaj naročila atlas 100 pa bomo vidl.

Urša in Atos čestitke!  :)

Macika lušten je tale tvoj Tai :) :-* :-* >:D

Eva razlika pri Ruby se pa kar dosti opazi, kar tako naprej ;) pa res zelo dobro da si jo tako porihtala ;) :) :-*

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5954 : 10 Marec 2008, 19:13:28
Eva Ruby je res lepotica in pol...kaka dlaka :o :-* :-*

Urša iskrene čestitke!!! :) :-* :-* :-* Super sta :o

Hvala vsem za čestitke!!

Macika Tai je srček!! :-* :-*

:)


melisa

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #5955 : 11 Marec 2008, 15:03:29
Hvala vsem za pohvale! :) Zdaj mora Ruby samo še dlaka zrasti, ker ima precej krajšo kot Melly.

Rožica,ti se veliko ukvarjaš z razstavljanjem, pa me zanima ali je mogoče peljati psa na razstavo le da dobi lepotno oceno, ne pa da tudi tekmuje? Sama se z razstavami ne ukvarjam, zato o tem ne vem veliko.
Ali je še kakšna druga možnost za pridobitev lepotne ocene (razen na vzrejnem pregledu)?

Že vnaprej hvala za odgovore. :)

Nina, tudi js upam, da se čimprej kaj vidimo. V planu imamo ponovno srečanje letos, vendar še iščemo termin, v aprilu ali maju. Upam, da se nam bo izšlo.  :) Res bi rada zopet videla našo pasjo družinico. ;) ;D

Lp,
Eva, Melly & Ruby



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5956 : 11 Marec 2008, 15:43:43
Melisa, ne, takoj ko psa prijaviš na razstavo, je v bistvu del tekmovanja.  ;) Na nekaterih razstavah sicer obstaja razred izven konkurence (zelo redko), v katerega mislim, da se prijavlja pse, ki bi radi imeli samo oceno - nisem pa v to prepričana. Če potrebujete telesno oceno za vzrejni pregled, vam itak ocena z razstave ne bo veljala (povem iz lastnih izkušenj, pa čeprav je imel Atos oceno od slovenskega sodnika ::)). Kaj pa ste se sedaj odločili? Greste na vzrejni pregled 29.marca?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


melisa

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #5957 : 11 Marec 2008, 16:02:05
Rožica, hvala za odgovore.   :)
Zdaj poskušamo priti zopet v kontak z Rubyno prejšnjo lastnico, saj mislim, da je Ruby že bila na slikanju kolkov in komolcev in potemtakem potrebujemo njene izvide. Ko bomo to stvar razrešili, pa jo bomo prijavili na vzrejni pregled. Verjetno nam še ne bo uspelo do 29.marca, bomo šli pa na jesenskega.
Upam, da nam bo uspelo, saj bi bilo super zopet imeti mladičke.  ;D

Eva


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #5958 : 11 Marec 2008, 19:34:12
Urša, čestitke za useph na razstavi  ;) :o

Eva :o, pri Ruby je očitno viden napredek, pohvalno :) :). Res ste jo lepo zrihtali  :-* Tudi jaz upam, da bomo imeli kako družinsko srečanje s še večjo udeležbo  ;)

Lp,
Ema & Lenny  :)



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5959 : 11 Marec 2008, 20:50:55
Urša - tudi jaz se pridružujem čestitkam ( malo pozno  :-[ )

Eva - Ruby je res postala prava lepotička, pa držim pesti, da vam uspe čimprej urediti/narediti vzrejnega :)

Macika - Tai je že sedaj en super šarmer ;)

Midva sva se pa malo poslikala  :D





Nekaj jih je pa še v albumu :)

Lp




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5960 : 12 Marec 2008, 07:36:45
Če potrebujete telesno oceno za vzrejni pregled, vam itak ocena z razstave ne bo veljala (povem iz lastnih izkušenj, pa čeprav je imel Atos oceno od slovenskega sodnika ::)).

Za mojo pasmo velja za vzrejni pregled tudi telesna ocena iz klubske razstave.. Iz ostalih razstav pa isto ne steje..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5961 : 12 Marec 2008, 08:22:43
Pri nas je veljalo to samo letos, ker sta bila sodnika na razstavi hkrati tudi sodnika, ki sta člana vzrejne komisije za bernce.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5962 : 12 Marec 2008, 08:25:12
MUNDUS čudoviti fotki :o


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5964 : 12 Marec 2008, 21:34:28
Me malo ni blo pa ste se razpisali na vlko  ;D

mundus ful lepe slikice

nezkaaa sej v bistvu je mali destroyer, on bi kr vse poglodal  :D

Hvala za pohvale za slike  :D Se trudima še kaj poslikat, pa vedno ko ni fotoaparata pri roki se najlepše drži  ;)

Lp
Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5965 : 12 Marec 2008, 21:38:12
MUNDUS kako lepo gleda Mond na drugi slikici :o :-*
lepi slkici ;) 8)

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5966 : 13 Marec 2008, 07:04:46
MUNDUS kako lepo gleda Mond na drugi slikici :o :-*

Lucija, saj lahko lepo gleda, ko pa imam briket v roki :D

Lp


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5967 : 13 Marec 2008, 07:25:24
Lucija, saj lahko lepo gleda, ko pa imam briket v roki :D

uf....to mi je pa znano :P :)

ZgaGa


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5968 : 13 Marec 2008, 19:08:11
Midva z mojim Taičkom sma se pa danes na sončku spet malo slikala  :D







Ostalo pa http://macika.moj-album.com/album/11078438/

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #5969 : 13 Marec 2008, 19:19:38
Lucija, saj lahko lepo gleda, ko pa imam briket v roki :D

Lp
uf....to mi je pa znano :P :)

meni je tudi to znano, ja  :D za hrano skoraj vse  :o  :D

Macika luštne fotke!  :-*

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran