Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2423747

melisa

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #5970 : 13 Marec 2008, 21:42:44
Hei!

Macika, tvoj Tai je pravi mali srček. :-*  :)

Spet imam eno vprašanje. Mogoče kdo ve, kako se prekliče rodovnik? Namreč moram dobit duplikat in zato je potrebno najprej preklicat prejšnji rodovnik.

Lp, Eva


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5971 : 13 Marec 2008, 23:21:50
no, kot sem prej obljubila.... slike Ajčke- seveda sva sonček izskoristile 100/uro in se podile po travniku, sedeli sva in brali časopis, potem pa sem jo peš mahnila v lj...

naša srečkica


kam pa greš?


imam igračko....modro hobotnico :)



Lp

ZgaGa


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #5972 : 14 Marec 2008, 07:09:51
Oj,

najprej čestitke vsem nam "berniloverjem" za 200-toto stran :D

Macika, Tai je res en štrukelček, pa kako ima na prvi slikci žalosten pogled :)

Eva, glede preklica rodovnika jaz pojma nimam. Joj s tole tvojo Ruby so pa res prav čudno ravnali. No glavno, da je sedaj v dobrih rokah :)

Nezkaaa, lepe fotke 8)

Lp


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5973 : 14 Marec 2008, 07:36:04
Hei

Po navadi začne take mile poglede delit takoj ko vidi fotoaparat   :)

Nezkaaa cortkane fotke  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5974 : 14 Marec 2008, 12:16:20
hvala obema....

samo res.....še 800 strani pa jih bo že 1000 :D

Maci, mogoče ima še začetniško tremo....bo potem bil pravi maneken...hehe....poznam eno manekenko, ki ima kužiko, ki vsakič ko vidi fotoaparat začne pozirati...tako, da nič ne skrbi....lahko se zgodi edino to, kar dela moja, ko zagleda foto, da nikoli ne obmiruje :)

ZgaGa


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5975 : 15 Marec 2008, 19:57:24
Danes je pa Runo dokazal, da ima tisti tapravi (za moje pojme) bernski karakter in je odličen družabnik otrokom...je imel moj brat rojstni dan in je prišlo full otrok in Runo je skoz silu k njim, da bi se igrali in da bi ga čohali. No pol smo pli še na sprehod in je bil zavezan (tam kjer nikoli ni), da so ga otroci lahko vozili in je spet bil super!! :-* :-*

Dokazi:

s fanti


z dekleti



skupaj (se vidi, da je tudi Balček zeloo užival!!)


na sprehodu


Čestitke nam za 200 stran!! ;D

Lp

:)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5976 : 15 Marec 2008, 20:08:30
Helena, Barbara, Nežka in Špela - super fotkice! :) 8) :o


Evo pa še dve Tajevi fotkici... ;D




Več pa TUKAJ...  ;)


Lep pozdravček,
Tina in Taj



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #5977 : 15 Marec 2008, 20:39:31

Spet imam eno vprašanje. Mogoče kdo ve, kako se prekliče rodovnik? Namreč moram dobit duplikat in zato je potrebno najprej preklicat prejšnji rodovnik.

Lp, Eva


Pokliči na KZS... Preklicat moraš preko njih z uradno objavo v Kinologu.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #5978 : 15 Marec 2008, 22:57:41
V zavetišču Zonzani je psica, podobna bernskemu planšarskemu psu, najdena v Grobelnem - Šentjur, stara 3 leta, št. 5427.



ZAVETIŠČE ZONZANI - Dramlje
Jarmovec 5, 3222 Dramlje
Tel.: 03/749 06 02, 041/725 123
e-mail: [email protected]
http://users.volja.net/lenko469/zavetisce.htm


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5980 : 16 Marec 2008, 10:38:21
Nutella - kok je luštna psička! :o :-*
A je za oddajo? Je sterilizirana? :)
Mi je pa ful všeč! :-*



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5981 : 16 Marec 2008, 12:15:52
Upam, da ta dva bernija najdeta svoje stare lastnike (v kar sicer malo dvomim  :-\) oz. nove in predvsem boljše skrbnike!

Tina, glede na to, da je psička v zavetišču, je za oddajo. Najprej mora potečt tist rok, če se lastnik javi, potem pa gre psička lahko v nov dom.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5982 : 16 Marec 2008, 13:32:37
Tina, ali razmišljaš o kaki novi članici????? :)

ZgaGa


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #5983 : 16 Marec 2008, 13:40:17
Taj, o psici vem le toliko, kot je napisano na spletni strani zavetišča. Za oddajo je sigurno, če pa koga zanima posvojitev, pa predlagam, da se čim prej obrne na zavetišče, ker znajo opletat s kakimi rezervacijami in komplicirat pri oddajanju. Sterilizirali je gotovo še niso tako hitro (je tudi ne smejo 10 dni po prihodu).


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5984 : 16 Marec 2008, 16:22:18
Nutella, Nina - hvala za odgovore... :-* :)

Nežka - v bistvu ne vem, bi se mogli doma usesti skupaj, pa pogovoriti.
Je pa tukaj še veliko faktorjev, kot so karakter, ujemanje s Tajem in še ogromno tega.
Seveda bi bil potem posledično nujen in obvezen pogoj sterilizacija. Ker si nikoli nebi odpustila kakšnih "ups-ov".
Tako, da bom zaenkrat rekla, da ne... ;)

Je pa psička krasna, meni osebno je zelo všeč in v vsakem primeru ji želim prečudovit in najboljši dom. :-*



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #5985 : 16 Marec 2008, 16:25:26
Taj, potem se pa pogovorite doma in se podajte na informativni obisk k tejle pasji gospodični. ;)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5986 : 16 Marec 2008, 16:31:55
Nutella - bomo se pogovorili, potem bomo pa videli kako naprej. :) Ampak ne me držat za besedo, ker kot pravim, je ogromno faktorjev, ki morajo "klapat skupaj". Ker kakšnih nepremišljenih odločitev si pa ne smem in nočem privoščit, če razumeš. ;) :)
Ampak me je pa očarala tale gospodična, res! :-* ;D



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #5987 : 16 Marec 2008, 16:41:20
Taj, sploh nisem imela namena kakega pritiska nate izvajat, samo malo navijam brez posebnih pričakovanj. ;D


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5988 : 16 Marec 2008, 18:18:54
Tina- to je res.....ampak Taj je prijazen kuža....no, jaz upam na najboljše :) (kar v vsakem primeru bo ) :)

ZgaGa


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5989 : 16 Marec 2008, 18:48:36
Aja...sem prej pozabila pripeti še nekaj slikic, ki so nastale danes...seveda po žurki :) s tem, da je bila Aja zvezda večera, ki je začuda sprejela tudi moške osebke (me je zelo presentila)...in ne se bat....nismo imeli muzike na glas....

Roke v zrak....mislim tace gor! :)


včasih preprosto misli, da je čivava


slikano zgodaj zjutraj :S


guardian angel nad Ajo :)


pa kar tako....za lepši dan....


No, naj vam ta dan čimhitreje mine....oz...to vreme...to ni fer...jaz bi imela sončka :)

no, si grem zdaj enga sončka nalepit na okno....
LP

ZgaGa


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5990 : 16 Marec 2008, 19:48:28
Nutella - ti kar navijaj, škodit ne more, lahko pa pomaga! ;D :D

Nežka - glede tega, da bi Taj psičko lepo sprejel, sploh ne dvomim... ampak je v takih primerih treba upoštevati tudi želje drugega kužka, v tem primeru tele prečudovite gospodične. Se pravi, da bi bilo veliko odvisno, če bi bil Taj všečen njej in če bil lep sprejem tudi z njene strani. Ampak vse to govorim zgolj teoretično, da me slučajno nebi kdo za besedo držal, ker tu so tudi moji starši, ki imajo veliko besedo glede tega, saj so še vedno oni tisti, ki v veliki meri finančno prispevajo za Taja, pa tudi pomagajo pri sprehodih in ostalih stvareh, takrat ko jaz iz različnih razlogov ne morem. :)

Mi je pa vsakič, ko pogledam njeno slikco vse bolj in bolj všeč... :) :-*



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5991 : 16 Marec 2008, 19:54:27
te čisto razumem....s to razliko, da sem jaz in še vedno za Ajo plačujem....oz sama financiram....

to je tudi res, da ne veš kakšna je psička....nič ne rečem, da ni lepa ker je....ampak, ko bo pa začela z ritko migat se bo pa Taju odtrgal :) hehe....,mislim...moja zelo z ritjo miga ko hodi....pa res ne vem,....sem videla kar nekaj psičk, ki delajo isto...očitno je to v pasmi :)

ZgaGa


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5992 : 16 Marec 2008, 19:57:14
Aja, a ni nekakšna taka fora teh zavetišč, da se da psa tudi na sprehod peljat...čeprav jaz s tem nimam najlepših izkušenj....pa lahko tako poskusiš kakšno je ujemanje...čeprav se mi zdi, da v primeru, da jo uzameš, čisto drugačna doma, kot pa vzunaj....če veš kaj mislim povedat...se opravičujem, ampak se trenutno res ne znam izražat...tako da grem rajši spat...pa ti bom ju3 razložila, ko se mi bodo možgani odpočili :)

Nočko

ZgaGa


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #5993 : 16 Marec 2008, 19:58:59
,mislim...moja zelo z ritjo miga ko hodi....pa res ne vem,....sem videla kar nekaj psičk, ki delajo isto...očitno je to v pasmi :)

Tole miganje z ritko mi je pa zelo znano. Gospodične že vedo (vemo ;))...

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5994 : 16 Marec 2008, 20:01:11
....ampak, ko bo pa začela z ritko migat se bo pa Taju odtrgal :) hehe....
Ja pol pa sploh ne bi prišlo v poštev, ker za takole doma, mora bit pa v njegovi glavi bolj kot "sestrica" in ne "simpatija"... ;)
Zato pa pravim, da mora biti v prvi vrsti tukaj sterilizacija. ;)
Ker "kupleraja" mu pa nebi pustila... :D :P


Pa joj no, Nežka ti si že čist zagreta, kot da bo prišla... :o :D Še enkrat ponavljam, zaenkrat je bolj na NE kot na JA... ;)



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5995 : 16 Marec 2008, 21:03:06
Taka sem.....to tudi sama vem....ker kar rinem z glavo skozi zid, pa dostikrat sploh ne pomislim na posledice....ampak v končni fazi....bi bilo pa lepo....ampak sej...sama najbolje veš kako in kaj....jaz te bom že podprla- nič se bat....ampak nimaš kaj....mi je lepo videt dva ali več bernija/e skupaj....

sploh pa če pomislim....gre ona mimo, on pa žvižga za njo...hehehe....kje si bejbi? :D
joj joj joj...jaz in moja domišljija....sem že cel strip naredila v moji glavi :D oz ne strip...scenarij :)

drugače pa če bi jo vzela, bi bila ona njemu sestra, on pa njej bratec (tamau :) :P ) ker je mlajši od nje,....potem bi ga pa ona šetala okoli...."Taj, prinesi mi vodo, Taj naredi to, Taj vroče mi je...."  hehehehe

ZgaGa


Tanelorn

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
  • Monty
Odgovori #5996 : 17 Marec 2008, 01:38:21
Danes je pa Runo dokazal, da ima tisti tapravi (za moje pojme) bernski karakter in je odličen družabnik otrokom...

Odlicne slike :) Ovo je pravi primjer karaktera Bernija... nozes ih natezat, navlacit i neznam ni sam sta sve ne ali oni su i dalje vedri, veseli i pribrani  :D :)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5997 : 17 Marec 2008, 19:09:53
O tina, to bi pa blo zanimivo, da bi Taj imel sestrico  :D Bi mela potem dva razvajenčka doma  :o

Imam pa eno vprašanje glede gibanja. Naš Tai je zdaj ko so ti sončni dnevi skoraj cel dan zunaj (ker smo tudi mi skoraj cel dan okoli hiše), pa me zanima če je to zanj pretirano? Bi ga morala vmes kaj dat notri da si odpočije? Nobeden ga pa ne sili da mora hodit pa tekat okoli, smo poleg njega in mu pustimo, da se sam odloči koliko lahko. Upam da sem napisala razumljivo  :-[

Za konec pa še slikica  ;D


Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5998 : 17 Marec 2008, 20:20:02
Po moje je fino, da ga date včasih date not in da si odpočije...se spovnem, da je naš pri taki starosti samo spal...dobesedno dve uri spal, pol ure se igral, pa spet...pol se je najedel, pa spet spat....

:)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5999 : 17 Marec 2008, 21:11:11
Zanimivo, se mi zdi da ima naš neizmerno veliko energije. Drugače pa puščamo vhodna vrata odprta, da bi šel sam not, ampak se nikoli ne odloči da bi pa šel not spat. Spravi se v senčko pa ajča nekaj časa, potem pa spet dirkanje...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)