Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2422373

Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #6930 : 17 Avgust 2008, 13:41:01
Barbara, Tina, nezkaaa in simsa.. krasne fotke vaših bernčkov  :-*

Icey, držimo pesti, da se najde vzrok Kingovega šepanja in se pozdravi  :-*

Tukaj pa je nekaj slikc prejšnega vikenda, ko smo odšli na Krnsko jezero.









Pa še dokaz kako je kontrolirala zajčici, ki sem ju imela v varstvu.  8)



Lp, Ema



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #6931 : 17 Avgust 2008, 15:10:46
Ojla....
Ema.... lušne slikice, še najbolj mi je všeč ta, ki sedi na skali, ali pa ta, ki plava v vodi s palico :D pa še varuško smo našli hehe
Simsa....ima ful lepo mimiko

lp

ZgaGa


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6932 : 17 Avgust 2008, 20:05:15
nezkaaa, simsa, ema luštne slikce  :-*

icey tudi mi držimo pesti da se Kingovo šepanje čimprej pozdravi  :-*

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #6933 : 18 Avgust 2008, 11:38:34
icey, držimo pesti; počitek, počitek...

no, tako pa midve počivava:









Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6934 : 18 Avgust 2008, 12:55:40
simsa, Aisha ima tko lep obrazek  :-*







Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #6935 : 18 Avgust 2008, 14:58:14
No, tudi mi smo nazaj. Skupaj z Atosom, Bestom, Veni, Tino in Gašperjem smo preživeli en super teden na morju pri Puli. Atos je plaval kot zmešan, ves čas je bil v vodi, če je bil notri kakšen primerek človeške vrste  :o ;D Ljudi je bilo na plaži zelo malo, imeli smo super senco čez cel dan. Best je tudi plaval, ampak samo toliko, da se je shladil, potem pa je zaspal v senci. Veni pa.... je tudi plavala, samo ne prostovoljno.  ;D ;D  Vsi trije so bili izredno pridni, super so se razumeli (občasno so malo zamenjali spole  ;D ;D ;D), v glavnem z njimi ni bilo ne na plaži, ne v prikolici in ne v mestu prav nikakršnih problemov. Slikc je baje okol 600, dobim jih v sredo, tako da vam jih takrat pokažem.

Drugače pa, nekateri od vas boste vabila prejeli po emailu, če pa sem slučajno koga po nesreči spustila, še tu objavljam novico, da 6.septembra Društvo PILBPP prireja prvi piknik, ki se bo odvijal na Rakitni (načrt priložim kasneje). Vabljeni ste vsi lastniki bernijev, pa tudi tisti, ki vas pasma zanima in bi radi videli toliko lepote na kupu. Na samem pikniku bo možna tudi včlanitev naš klub. Prijave se sprejemamjo do 28.avgusta na tel. št. 041-648-438 (Uroš) ali na 041-978-717 (Urša). Upam, da se vidimo v čimvečjem številu.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6936 : 18 Avgust 2008, 15:23:55
A bo možna včlanitev v klub tudi kako drugače? Ker sem takrat ravno na morju  :-\

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #6937 : 18 Avgust 2008, 15:25:21
Ja, seveda, midve sva itak zmenjene, da ti pošljem prijavnico. Tisto s tekočim računom se je malo zavleklo, tako da se opravičujem tistim, ki čakate. :-[ Sem skoraj sigurna, da bo ta teden.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6938 : 18 Avgust 2008, 15:28:07
Ok, hvala  :) Drugače pa ni panike, ko bo bo  ;) Mi je pa žal da bova spustila še eno druženje pesjanov

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6939 : 18 Avgust 2008, 16:55:41
Ema - Super fotke! :o 8)

Simsa - luštne fotkice! ;D

Barbara - luštne fotke! :)
O Taiček kok si pa ti že veeelik! :o :-* :D


Urša - Welcome back! 8) :D


Gaya - Barbara - VSE NAJBOLJŠE za tvoj 25. rojstni dan! :-*


Lp
Tina in Taj






icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #6940 : 18 Avgust 2008, 16:57:19
Še na kratko z naše strani - King je po Rimadylu precej bolje, ne šepa več, ampak bo šele jutri realno stanje, ker je včeraj zvečer še dobil tableto. Hvala vsem za lepe želje!

Upam, da se v čim večjem številu vidimo na Rakitni!!! Kot je že Rožica rekla, če kdo ne bo prejel vabila do konca tega tedna naj mi pove na ZS pa mu ga lahko posredujem skupaj z opisom poti in vsemi detajli. Komaj čakam tole srečanje - že prvi "piknik", ki je bil v bistvu sestanek, je bil izredno lepo preživet dan, tokrat pa nam Uroš gotovo pripravlja prijetna presenečenja in bo zabavno, kot že dolgo ne. Predvsem pa ste prav vsi enako dobrodošli in glavni namen je, da se spoznamo, da se kužki (letos je izredno veliko mladičkov) poigrajo in socializirajo, pa da kaj dobrega pojemo.

Se vidimo!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6941 : 18 Avgust 2008, 17:40:16
Ste toliko slik nalepili, da jih komaj dohajam. Luštni ste, vsi po vrsti :)

Urša, welcome back  :P Sem ful vesela za Atosa, da je začel z užitkom plavat.

Na pikniku se pa sigurno vidimo, tokrat mogoče za krajši čas, ker imam tist vikend v varstvu bokserja, ki pa ni ravno za v pasjo družbo, tako da bo ostal doma ;)


lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #6942 : 18 Avgust 2008, 18:07:10
Naj grem lepo po vrsti... najprej;

BARBARA - VSE NAJBOLJŠE!!!!

Tudi jaz se podpišem pod Ninin post, da so slikce od vseh pesjančkov čudovite ;)

Icey
- me veseli da je s Kingom bolje :)

Rožica
- fino da Atos ful plava....zdaj ga pa ne boš mogla do vode odvrnit, bo postal vodni manijak kot je Best :o Pa fino da ste na morju uživali.

Na piknik tudi midva zagotovo prideva.....in tudi jaz se že veselim tegale druženja :P samo še pri Icey se morava prijavit :)

Lp


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #6943 : 18 Avgust 2008, 22:40:59
Rožica: A sem prav vidla, da je Athos očka? :o :o



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #6944 : 19 Avgust 2008, 10:01:59
Ja, že nekej časa - danes imajo ta mali 3 tedne.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6945 : 19 Avgust 2008, 10:05:50
Bodo kakšne nove slikce???  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #6946 : 19 Avgust 2008, 14:08:34
Zadnje čase vas samo s slabimi novicami bombardiram - no tokrat gre za Nordove izvide slikanja kolkov in komolcev - komolci so ok, kolki pa zelo slabi, tako da se poslavljava od agilitija in kolesarjenja, ki sem ju planirala za to jesen. Zdaj je glavno, da se sicer giba dovolj, vendar ne smemo pretiravati, predvsem pa je treba paziti pri raznih skokih in nič hribov (česar že sedaj ni bilo). Pa veliko plavanja... žal je skoraj konec poletja...

Lp!


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #6947 : 19 Avgust 2008, 15:40:56
Ojej Icey :( Ja smola res no.... a sedaj sta slikala že za vzrejno, ali samo tako preventivno?
Nama so res pomagali dodatki glukozamina in tri mesece čisto kratkih sprehodov ( 3x na dan po 15 min ), da so se mišice okrepile, ampak Mond je bil takrat bistveno mlajši kot je sedaj Nord. Čeprav mu še vedno dodajam v čisto majhnih količinah Hilsove dietne j/d brikete poleg Eagle Packa. Pa ful priporočajo sprehode po malo bolj mehkih tleh naprimer po gozdu in travniku.
Po pravici povedano pa pojma nimam kakšno je trenutno stanje njegovih kolkov, ker jih sedaj ponovno nisva slikala, pa tudi ne vem če jih bom, bom še videla, ampak težav zaenkrat nima. Saj pravim, kje pa smo točno pa ne vem :) Na drugem slikanju se je pokazalo bistveno izboljšanje napram prvem.

Lp


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #6948 : 19 Avgust 2008, 16:55:47
Mundus - kolikšno dozo glukozamina pa je dobival takrat Mond glede na telesno težo? Kakšno je bilo stanje pri njemu - a je že šepal? Slikat sva šla, ker je dopolnil 20 mesecev in bi bilo tudi za vzrejno - sem pa vesela da sem šla, da vsaj vem, da je treba zdaj malo bolj pazit in skenslat kake športe.

Berem pa zdaj študije in sem optimistična - bom probala tudi pri Nordu omilit zadevo z glukozaminom, da mu upočasnimo ali preprečimo poslabšanje. Sicer ne kaže bolečin.


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #6949 : 19 Avgust 2008, 17:16:23
Icey, jaz sem Monda peljala slikat samo preventivno, nič ni šepal, ker so že imeli v prejšnjem leglu displazijo. Po površni diagnozi veta je bilo takrat pri 6. mesecih na črki D. Predlagal mi je dodatek k briketom in sicer Caniviton forte ( to je nekakšen prah, ki vsebuje vse te sestavine od glukozamina, condroitina in še nekaj substanc ). To sva jedla približno 3 mesece, potem pa sem v pasjem netu pri Nini in Črtu naročila tekoč pripravek glukozamina, condroitina in MSM-ja ( tole zadnje pojma nimam kaj je ). Glede doze dodajanja se ne spomnim več, vem pa da je pisalo na embalaži, ampak glede na kilažo je bila doza še kar velika. Pri 11. mesecih sva spet slikala, stanje se je bistveno popravilo, tako da je bil veterinar zelo zadovoljen z napredkom ( hodiva k Zlati v Lesce in takrat niti nisva govorila o črki displazije, se je pa na sliki videlo občutno izboljšanje ) in takrat mi je tudi predlagal naj poskusiva z dietnim Hillsom j/d reduced calory ( vsebujejo malo manj maščobe ) in ga v bistvu jeva še danes. Samo da sva prej par mesecev jedla samo te brikete, sedaj pa mu jih dodajam k Eaglu samo še čisto malo.

Tako da Icey, kot je že rekla forumašica Majchy....v takih primerih se je v bistvu neumno spraševati zakaj, ker na to ni odgovora, ampak samo še kako naj bi se zadeva na čim boljši način rešila. Verjamem pa da je udarec velik, jaz sem bila par mesecev jezna na "cel svet" >:(

Najbolj pa je važno, da spravite Norda to te mere da ne bo imel težav z gibanjem, četudi ima displazijo. In verjamem in držim pesti, da vam bo uspelo :)

lp


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #6950 : 19 Avgust 2008, 17:30:04
Icey, še nekaj sem se spomnila....glede sprehodov so mi svetovali, da naj bodo krajši in naj jih bo več zato, ker se morajo mičice čim bolj okrepiti, da bodo potisnile kolke bolj noter in jim bodo na nek način tudi dodatna opora. Mišice se pa krepijo le določen kratek čas, potem pa, če jih obremenjujemo preveč je učinek ravno nasproten. Zato je tudi glukozamin bistvenega pomena, ker pomaga obnavljati vezi v sklepih :)

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6951 : 19 Avgust 2008, 18:13:30
Icey - tako mi je žal za vaju... :( vendar glavo pokonci, s pravilno prehrano in gibanjem bo vse v redu. :-*
Vem kako ti je, jaz sem bila tudi na tleh, ko sem izvedela, da ima Taj displazijo desnega komolca.
Drži se! :-*

Midva s Tajem imava tablete Flexadin, ki so tudi zelo v redu. Flexadin-KLIK

Mislim pa da ti je že večino povedala Helena. Je pa baje tudi dobro paziti, da kuža ne leži na pre-mrzlih tleh, saj lahko to pospešuje bolečino oziroma pride prej do kakšnih nepotrebnih bolečin oziroma šepanja. To sem nekje prebrala in se mi v bistvu zdi kar logično.
Recimo sama sem že razmišljala, da bi Taju za pozimi nabavila, tisti kolenčnik oziroma komolčnik, ki bi mu ga dala okoli komolca ob šepanjih, da bi ga grelo, kar bi lajšalo morebitno bolečino in posledično šepanje.


Mogoče tudi tole pride prav:
Tule si lahko ogledate, kako izvajati masažo psa ---> KLIK (Tam kjer piše Download the Client Massage Guide)

Lp



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #6952 : 19 Avgust 2008, 18:41:38
Tina, ja na Flexadin sem pa pozabila. Tudi zelo uporabna reč, čeprav midva tega nisva sprobala. Pa super link do masaž, si jih splača zapomniti :P

Lp


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #6953 : 19 Avgust 2008, 21:43:19
Hvala za nasvete! Drugač se pa ne sekirat zame - sem zelo realna in ne paničarim - to šolo sem dala skozi pri Kingu. Stanje je slabo ampak dokler ni opaznejših znakov bolečine je dejstvo, da lahko zadevo blažimo in upočasnimo ali celo zavremo napredovanje displazije. Drug teden bom prosila še za slike, pa da si fajn ogledam vse skupaj, potem pa se bom odločila, kateri dodatek bom uporabila - seveda bom šla po kakšno strokovno mnenje k ortopedu.

Sicer pa sem o displaziji že tolk prebrala da mi je jasno, da nikomur ni prov veliko o njej jasno  :-[ in da ta  zadeva pač pride k tistim, ki so bolj nagnjeni in jo lahko le omiliš ali pa še bolj sprožiš. Tko da tople vode ne bom odkrila  :-[

Ne bom pa tudi ne pretiravala z kakšnim strogim omejevanjem gibanja ali kaj podobnega, ker na koncu raje vidim, da ima eno leto manj življenja, pa tega toliko bolj kvalitetnega.

Lp!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6954 : 19 Avgust 2008, 22:06:39
Pa super link do masaž, si jih splača zapomniti :P
Jah... saj veš kako je, kar ne škodi lahko pomaga in je vredno poskusiti, naši bernčki se pa verjetno masaže tudi ne bodo branili! :)
Jaz Tajčka, sem pa tja malo zmasiram in se čist prepusti in uživa... :D


Ne bom pa tudi ne pretiravala z kakšnim strogim omejevanjem gibanja ali kaj podobnega, ker na koncu raje vidim, da ima eno leto manj življenja, pa tega toliko bolj kvalitetnega.
Se strinjam...



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6955 : 19 Avgust 2008, 22:38:27
Pa še par novejših slikic od Tajčka... :)

Taj in njegov Donald... :D




Ja, tudi tako se da sedeti... :P :D










Takole pa pri nas fehtamo... :D ;D





Več pa tukaj... KLIK


Lp
Tina in Taj



simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #6956 : 19 Avgust 2008, 23:05:48
icey, pa res hudo..., ampak glavo pokonci, to bi rekel tudi Nord, če bi govoril.

Macika, ful zažigalne fotke, še posebej ena v albumu me je spravila v smeh do solz. Pa Tai ima tud lep obraz; ona tretja slika je lepa...

Taj, tvoje fotke so pa tako ali tako najlepše naštimane; vidim, da se imate doma zares lepo; kak mu je pa ratalo se tako usest na sedežni - super fotke;

Pa si poglejte naš mili obrazek:



al pa tole:




Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6957 : 19 Avgust 2008, 23:23:11
Ježeš no... :D :-*
http://simsaaisha.moj-album.com/slike/11331541/jT5kd1ezUpr2jrbq.v.jpg


Taj, tvoje fotke so pa tako ali tako najlepše naštimane; vidim, da se imate doma zares lepo; kak mu je pa ratalo se tako usest na sedežni - super fotke;
Najprej hvala! :-*
Kako se mu je uspelo tako usesti? ;D Ja takole je bilo... :D Pred tem sem jaz sedela za njim, in on se vedno zraven usede in ker se hoče seveda vedno še pocrkljati in objemati se iz normalnega sedečega položaja nagne zelo nazaj in se veselo nasloni name. Potem sem pa jaz vstala, on pa je tako obsedel... :D in tako je nastala tale poza... :P ni bilo pa prvič... ;) :D





MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #6958 : 20 Avgust 2008, 07:23:17
Tina tista poza na kavču je res huda :o Fino da pri vas plišaste igračke zdržijo....pri nas so takoj fuč, tako da mu jih sedaj ne kupujem več.

Simsa ja tvoja psička ima res en tak mil pogled :)

Drugače pa me zanima ali vaši bučmani že kaj izgubljajo dlako? Midva sva namreč že v tej fazi in je po vrhu hrbta že čisto "oskubljen". Pa tudi barva dlake trenutno ni prav nič lepa :-\

Lp


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6959 : 20 Avgust 2008, 07:34:10
Tina super fotke kot vedno  :-*

Simsa s tem obrazekom pa kar dosti nafehta a  ;D  :P  ;)

icey držimo pesti in tačke da bo vse ok :-*

mundus jap, z nas spet frči dlaka. Ravno se je tisti mladičkast puh ogulil z njega zdaj pa prava dlaka že začenja leteti.

Zdajle se pa odpravljam na veterino... :-\ Taičku revežu ni jasno zakaj ni dobil zajtrka, pa bo že preživel.

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)