Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2422568

polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #7050 : 01 September 2008, 13:14:27
Lepo da si se odločila za bernija!!

Jst bi povdarila, da so to eni taki čustveni psi ki ne prenesejo da se jih kakorkoli maltretira (kot vsak pes, ampak oni še prav posebej) in so neizmirno radi s svojimi ljudmi. Brez človeške pozornosti so zelo zelo potrti!

Potem pa so tu še zdravstvene težave...predvsem bi povdarila displazijo! Tako da do vsaj enega leta jih moraš pazit, da  ne preveč obremenjujejo nog (hoja po stopnicah, skakanje...)
Ampak vidim, da si dobro izbrala leglo, in sploh ne dvomim v to, da boš s svojim bernijem uživala.
So pa res kar precej različni od nemških ovčarjev.

Tu pa je še ena slikca našega smejkota ;D :-*:


Lp,
Špela

:)


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #7051 : 01 September 2008, 13:15:42
O, ful je luškana  ;)  A bi mogoče prišle na piknik v soboto? Če te zanima, povej, pa pošljem vabilo.

rožica- mogoče, ne vem še kako delam. Če ne bi pa kdaj drugič. Samo mi smo bolj umirjena gospa  :o :o drugi psi so bolj ne kot pa ja  ;D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #7052 : 01 September 2008, 13:42:27
Takole pa pri nas spančkamo s kužkom... :D :-*








Tale kuža je star približno 20let, saj je bil moj ko sem bila majhna. In ko smo prejšni in ta vikend pospravljali podstreho, si je Tajček par teh pliškov izbral in jih zadržal zase... :D


Tule je še z zajčkom, ki ga je prav tako našel v vreči iz podstrehe... ;D :D



Lp
Tina in Taj



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #7053 : 01 September 2008, 14:03:16
Tina, kaj je dober :o Sem že hotla vprašat če je kuža nov, pa vidim da je tvojih let :o


sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #7054 : 01 September 2008, 14:06:18
Hvala polonči, vsaka beseda res prav pride. Ja za dispazijo se kar bojim, zaradi teh in težav s hrbenico smo prejšnega psa morali tudi uspavati :'(. Tako da bomo res poskrbeli da do prvega leta ne bo nič stopnic, skakanja, klancev ... En problem je še mačka, ki jo imamo doma in ne vem kako ju bomo zbližali. Namreč mačka je zelo napadalna ko zagleda druge živali. O polonči tvoj kuža je pravi lepotec, pa tudi ta zaspanec s kužkom  ;D



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #7055 : 01 September 2008, 14:33:10
sončnica- mi imamo doma kar nekaj mačkonom in ene 2x jih je tudi dobila po smrčku, ker ga je tiščala tja kamor ne paše... ampak počasi smo ji naučili, da so to naše muce in sedaj ležerano ležijo vsi na kupu (no en na drugem niti ne, razen enega mačkona, ki se ji pusti tudi umivati). Sicer pa preganja naše domače mačke samo v primeru, ko pride k hiši kakšen drug pasji oboževalec v smilu: bejžte naše mucike, ne vem kaj bo ta kuža naredil  ;D ;D



sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #7056 : 01 September 2008, 14:51:00
Ja ponavadi je tako da se mačke psa izogibajo na začetku, pri naši muci pa ni tako, ona se pripravi na borbo, začne grdo gledat, ne umakne pogleda od mladička, vsa napihnjena gre proti njemu s taco pokonci ( izkušnja, ko je nekdo prinesu k nam pokazat mladička). Bi pa res rada če bi se mačka in pes razumela,  vsaj malček  :-\ .

Še nekaj u zvezi z bernskim planšarskim psem. Zanima me kaj dajate/ ste dajali mladičkom za jest. Sej sem že dosti prebrala tudi na strani slovenskega kluba za bernske planšarske pse, vseno pa bi bla vesela kakšnega vašega predloga. Amm piše tudi da mu lahko dajamo keksolino, rižolino... am a to je mišljena ta človeška hrana :-[ ?



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #7057 : 01 September 2008, 15:35:06
No jaz mam pa sam eno vprašanje. Doma imamo 4mesece staro bernko, no bolje rečeno mešanko ker nima rodovnika. Problem: psička se zelo boji ljudi in psov ki jih ne pozna  :-\ Hodiva v mesto in v malo šolo kjer je to zelooo velik problem saj cel čas hoče stran od drugih  :-\ V mali šoli je tudi njen bratec ki pa je čisto nasprotje.. zelo živahen in ničesar se ne boji :-\ Naša pa bi raje cel dan spala kot da se igra.. za igro ji je le ko bi trebalo iti spat ;D in pa ko se njej "da" to pa ni dosti krat v dnevu mogoče 1uro pol pa bi spet samo spala ;D je to pač tak karakter ? ali je kaj narobe? Kako naj rešimo to da se vsega zelo boji [razen mene, mame, očeta in bratca  .. babice ki pa živi tudi polek nas pa jo je zelo strah] :-\

Kakšni predlogi? :-[ :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #7058 : 01 September 2008, 16:06:25
Helena - a ne da je dober, spi kot angelček in čuva svojega kužka. :D
Pa zanimivo je da skoraj vedno spi s kakšno igračko, ponavadi s tisto, ki je v danem trenutku najbolj aktualna. :D


Sončnica - glede muckov ti ne znam svetovati, ker sama nikoli nisem imela muce, edino kar bi pa rekla je to, da bo treba v vsakem primeru fejst pazit, ko bosta skupaj, ampak sčasoma se bosta skoraj sigurno navadila en na drugega. :)
Mislim, da bo muca slej ko prej ugotovila, da ji psička ne bo nič naredila in jo ne ogroža in se bo sprijaznila z novo članico družine. ;)

Glede hrane pa je po mojem najbolje, da ji daješ kvalitetne brikete, prilagojene starosti in velikosti pasme, saj bo z njimi dobila vse kar potrebuje za zdravo rast in razvoj. Seveda pa ji lahko sem in tja daš tudi kaj drugega, edino kar je treba pazit, da se ti ne bo razvadila in ti na koncu ne bo hotela jesti briketov - tak primer je moj Taj. ;)


Shawtyy* - Glede plahosti ponavadi svetujejo ignoriranje le te, saj bi s kakršnimkoli tolaženjem stvar lahko še poslabšala, saj bi ji s tem dajala neke vrste potrditev. Najbolje pa je, da svoj problem v celoti razložiš v pasji šoli in ti bodo verjetno tam najbolje znali pomagati pri tej težavi. ;)
Moj Taj se je bal psov, ko je bil majhen, sploh tistih ki so z vso silo pridivjali do njega. In moja reakcija je bila taka, da mu takrat nisem posvečala nevem koliko pozornosti, sem pa vedno prosila lastnika drugega psa, če lahko priveže svojega psa, ker se ga moj boji. Nisem ga silila v pse in sem mu pustila čas, da se počasi opogumi. In sedaj je vse ok. Psov se ne boji in ni do njih agresiven, ampak prijazen in se neprijaznim umika. :)
Glede ljudi pa je po mojem mnenju najbolje, da jo prav tako ne siliš, ampak ji pustiš čas, da dojame, da ji nihče ne bo storil hudega. In prav tako ne dovoliš, da se neznanci stegujejo proti njej in na vsak način drezajo v njo - nekako probaj delat po občutku in opazuj kako je razpoložena ona in takrat presodi ali boš nekomu dovolila da jo poboža ali ne. ;) In vsakič, ko bo odreagirala boljše, pa magar za čisto malo, jo zeloooo pohvali in ji daj kakšen slasten priboljšek. :)
Mogoče bi bilo tudi fino, da se z nekom ki ga ne pozna, zmeniš in probaš vadit in jo postopoma navajat na neznane ljudi, te "neznane" pomočnike pa večkrat zamenjaš. Ampak seveda postopoma in ne pričakovati rezultata čez noč. Seveda bi pa za zraven toplo priporočala še kliker in veliko slastnih priboljškov. :)


Lp
Tina in Taj



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #7059 : 01 September 2008, 16:10:24
O,sončnica, super, bom lahko spremljala Atosov podmladek  ;) Glede hrane.... priporočam hranjenje z briketi za mladiče velikih pasem. Keksolina in čokolina jaz ne bi dajala, sploh ne čokolina, saj je notri čokolada. Jaz moja dva hranim z Eagle Pack hrano, ki je res super. Priporočam, pa še ta mali jo sedaj jedo, tako da vsaj na začetku je fino, da ima isto hrano kot v leglu.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #7060 : 01 September 2008, 16:16:29
Sončnica, dobrodošla!  :o

Katero izmed punčk pa dobite?  :)



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #7061 : 01 September 2008, 17:04:05
Taj, Shawtyy* - smo imeli iste probleme oz. jih imamo še vedno, sicer z 6 mesecev staro mešanko manjše pasme (na zadnji slikci, se lupčka z našo Loro). Delam ravno to kar je napisal(a) Taj in mi pomaga. Prdvsem tistim, ki bi jo radi počohali svetujem naj se počaaasiii sklonijo in nastavijo roko, ter počakaj. Psička ne upa takoj do njih, iz samega strahu tudi laja včasih (to počasi a uspešno odpravljamo), počasi se jim približajo, gibi ne smejo biti hitri, uporabljajo naj samo prijazen glas in besede, ki jih pozna (njeno ime, priden, tako ja,...)... pa se stanje POČASI izboljšuje.

V pojasnilo: naša Lora živi pri mojih starših (kjer naj bi bila uradno tudi jaz), sicer zanjo pomagam skrbeti kolikor se da. Pri fantu imam(o) pa 6 mescev staro mešanko, ki je nora na Loro in jo ima za starejšo sestrico :)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #7062 : 01 September 2008, 17:07:32
Prdvsem tistim, ki bi jo radi počohali svetujem naj se počaaasiii sklonijo in nastavijo roko, ter počakaj.

Tukaj se mi zdi, da tudi zelo pomaga, da roko ne stegujejo nad glavo psa, ampak jo držijo tik pod gobčkom... se mi zdi, da se tako pes počuti manj "ogroženega"...  :)

Catjusa - me veseli, da se stanje pri vaši psički izboljšuje, pa čeprav počasi, sicer pa - počasi se daleč pride... ;) :)



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #7063 : 01 September 2008, 17:11:58
Taj - ja sam ko je pa Lora zraven je pa tamala pogumna do amena  :P če bi lahko obe stlačila sem bi imela obe, pa še kakšnega zraven  :-[ :-[



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #7064 : 01 September 2008, 17:15:58
Ja itak, če ma pa eno veliko zaveznico zraven... :D kaj ne bo pogumna... :D :D :P



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #7065 : 01 September 2008, 17:24:09
Evo, me pa neki zanima... kolk kg imajo povprečno vaši berniji... pa recimo, da me bolj zanimajo psičke...




sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #7066 : 01 September 2008, 17:39:34
Ja rožica, zdaj boš na tekočem :D . Aha, kje pa se dobi to Eagle Pack hrano ?

Lenny, mislim da sta punčki  dve, mi dobimo tisto, ki ima malo zvit repek (Atena).  ;D



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #7067 : 01 September 2008, 17:53:16
Tukaj si lahko več pogledaš o hrani (www.eaglepack.si), kontakt ti bo dala pa Vesna.

Slikce mladičkov:














Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #7068 : 01 September 2008, 17:56:09
Kok so luštni buhteljčki mali !!!!!!!!!! :o :o :o :-* :-* :-*



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #7069 : 01 September 2008, 18:33:39
Ja mladički so pa res za pojest luštni :o :o Pa res fino da bomo Ateno lahko spremljali tudi tukaj :)


sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #7070 : 01 September 2008, 19:08:52
ooo kako so lepi, simpatični, srčkani ... Našo bomo šli v soboto spet pogledat... komaj čakam.  Aha ja neki od te hrane je pa že Vesna mojemu očetu rekla, tako da nekaj že vemo. Joj škoda ... ravno ko jo bomo dobili bom mogla spet na fax... :-\.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #7071 : 01 September 2008, 20:51:08
Evo še en filmček od Taja.... ;D

Družbo v filmčku mu pa dela Boj.... 8)


.:KLIK:.


Lp
Tina in Taj



simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #7072 : 01 September 2008, 22:13:00
sončnica, dobrodošla! ;D

rožica, kok so cartlih tile mali berniji :-* :-*

Spomin na najine zgodnje dni:





 :P :P :P


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #7073 : 02 September 2008, 13:57:24
Ojla,
vsem novincem en lep pozdrav....
gremo po vrsti....na vprašanje koliko tehtajo psičke....moja tehta 36 kg in je veterinarka rekla, da naj kar vzdržujem to težo, če se bo pa kak kilogram še zredila, ji pa to ne bo neki velik škodilo....ampak bomo držali težo 36 kg...
Urša - ful so dobri...pa sem vesela, da boš spremljala Atosov podmladek....
Simsa - lušni slikici
Tina - me Taj spominja na Ajo....ravno tako spi z igračkami....a pri nas je še vedno in, njen pujs Rozi


Toliko zaenkrat....se pa slišimo/vidimo kmalu....do takrat pa lep pozdrav od Zgag

ZgaGa


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #7074 : 02 September 2008, 14:05:13
nezkaaa- kolk je pa to 36kg tele staro?



melisa

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #7075 : 02 September 2008, 15:22:59
soncnica, catjusa in shawtyy - dobrodošle na forumu.  :)

catjusa - glede teže...moja tamlajša Ruby (4 leta) ima 42kg in se mi zdi ravno prav. Tastarejša Melly (8 let) pa jih ima sedaj okoli 46kg, je kar malce okrogla, ampak še ni pretirano.  ;)

Lp,
Eva, Melly & Ruby


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #7076 : 02 September 2008, 15:38:53
Šajni na stopničkah  8)

BOG


r.BIS


Z mano na junior handlingu (starejša skupina)


Skupno


Zaslužena nagrada - kar iz pokala  ;D


Ostale slike pa malo kasneje. Je pa večino slikala Ema :)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #7077 : 02 September 2008, 16:13:02
Pozdravljeni novi članici!!!

Doti pri dobrih 2 letih tehta točno 40 kg.

lp


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #7078 : 02 September 2008, 16:14:23
Pa kako je Šajni čudovita :o. A katera ve, koliko ona tehta?

lp


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #7079 : 02 September 2008, 16:46:09
Super, ker mi smi prili iz cca. 46 kg (6 let) na cca. 42-43 kg. Čez zimo se malček odebelimo  :P :P na pomlad si pa kar sama naredi shujševalno kuro in ene 3 dni ne poje ničesar (prvič je bila panika, ampak smo ugotovili, da ni hudega, ker je vsako leto isto).