Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2422474

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Evo mene...končno prispela domov. Žal sem tale vikend preživela na Gorenjskem, brez mojega kosmatinca. Pa tako lepo je bilo včeraj na Bohinju, da se mi je res milo storilo, ker nisem imela Astorja s seboj.  :'(

Lenny in rožica: Uaaaaa - ful dobro da sta Lenny in Atos zaplavala! To kar kliče po čestitkah!  :o ;D Jaz tudi čakam, da se bo moja prpa opogumila....  :P

Rinchy: Welcome back. :) Upam, da ste uživali na morju!


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Nina....dobrodošla  ;D

Ja scythe...tudi jaz sem zelo vesela, da je lenny zaplavala....saj ima Astor še čas...lenny je šele zdaj (pri treh letih) ;)

Plavalne slikice imam že...prilepim, ko bo moj-album delal :)

Lp



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
evo našo plavalko  ;D kako pridno nosi vse iz vode  ::)



potem se pa še posušimo :)




Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Takole,smo se spočili od vožnje tako da lahko zdaj napišem eno poročilo kako smo se imeli,kaj smo delali itd  ;)

Za lokacijo smo ponovno izbrali Ugljan,natančneje (veliki) Lukoran,ker nam je bilo lani tako všeč.V soboto ob dveh zjutraj smo se spokali v avto in odšli proti meji.Rina je-dokler je bilo temno-ves čas spala,ko pa se je zdanilo je ob vsaki rdeči luči na semaforju vstala in se razgledala naokoli.Mi smo imeli srečo,ker nismo naleteli na nobeno gnečo pred tuneloma,za trajekt pa smo čakali celih 5minut  >:D Za razliko od lani,je Rina letos trajekt vzela kot za eno grozoto in ni upala ven iz avta.Tako je ležala v prtlažniku,verjeli ali ne,prav všeč ji je bilo,ko ji je veter mršil dlako.Ob vstopu na otok se je temperatura kar hitro dvigala.Ko smo prispeli do apartmajev so nas lastniki pričakali na dvorišču.Rina jih je pozdravila z mahajočim repkom oni pa se niso upirali božanju bernske buče  ;D Prtljago smo znosili gor,vse razpakirali in šli spat,vsi z Rino vred.Pomoje tudi psa vožnja utrudi,saj je spala od 12ih do 6ih zvečer  ::)
Prvi dan nismo šli nič na plažo,smo šli pa zato takoj naslednje jutro.Plaža,na kateri smo bili lani,ni bila prazna,ampak je bilo tam kar nekaj ljudi,zato sem morala izbrat pravi trenutek,da sem lahko Rino peljala v vodo.Res,da je divja plaža ampak kar spustit je pa tut ne morm v vodo.Rina je ležala v senčki in se hladila.Vsak dan sta približno ob isti uri pršla pozdravit dva invalida,mlajši par.Ko sta prihajala je Rina vstala in začela mahat z repkom.Ponavadi se takim,ki jih je vesela kar zapodi pod noge,pri teh pa-kot bi vedela-,ko sta prišla se je usedla da sta jo lahko čohala,objemala,lupčkala,vse..Se je prav vidlo zadovoljstvo na obrazu,sploh pri ženski.

Kot sem že zgoraj povedala,Rina ni splavala,še vedno velja tisto,da je najbol varno če stoji  ;) Mogoče pa bo kdaj,bomo vidli.
Imela je en kup pasjih prijateljev,kar nekaj jih je bilo pasemskih kužkov,nekaj pa tudi mešančkov.Najraje je imela airedale terierja Maxa,ki je star 9mesecev in prav tako neumen(beri:se rad igra) kot ona  ::) Vsako jutro pa jo je pričakal črn mešanček z labradorjem,s katerim se je igrala ko pa smo bili v lokali je skočil na več kot meter visoko ograjo,prekrižal tačke,in na vsake toliko časa malo zajavkal,da smo vedeli da je tam  :D

Hoja s plaže je bila za Rino kar mučna,ampak na srečo ni bila predolga.V roki sem imela ves čas steklenico z vodo,ki sem ji jo dala ko je bila žejna.Ob prihodu v apartma,smo prižgali klimo,Rini sem pohladila tačke,jo pokrila z mokro brisačo in v parih minutah je bila čisto ok.

Jedla je samo zvečer,redko zjutraj,ker niti ni imela apetita v taki vročini.

Tako mislim,da sem napisala tisto najbol važno,kar se je dogajalo.Zdaj pa še slike  :)

Na trajektu


Senčenje na plaži


Pa še sončenje  8)


'Veter v laseh'


V vodi



Poziranje  :)



Več pa v albumu: http://bernirina.moj-album.com/album/4161053/?stran=1

Aja še to.So ljudje na hrvaškem ful bol prijazni do psov kot pa tukaj.V vseh osmih dneh sem naletela na ENO gospo,ki me je prosila,če lahko umaknem psa,ker se jih boji,itd..Ostali pa vsi,o kok je lep,o,kakšen medo,kok je velik.Vsi so vprašal kok je stara,pa če je samc.Baje ima močno konstrukcijo(sploh sprednji del),čeprav meni se ne zdi no  ??? Uglavnem,glede tega,so pa hrvati cool  8) Ostalo pa...bi se dal razpravlat  :P ;)

Ema,super da je Lenny splavala.Bom Rino prpelala na inštrukcije  ;D ;D

Scythe,smo uživali ja! Ni bilo enega dneva,da nebi!  :)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2

Ema,super da je Lenny splavala.Bom Rino prpelala na inštrukcije  ;D ;D


Vabljeni :) bo lenny pokazala potem naj se pa rina uči  ;D



~Lunca~

  • Gost
O odnosu nekaterih razstavljalcev bi se lahko govorilo, ja. V Vrtojbi sem čestitala neki Italijanki, ki je dobila BOB, pa me je samo postrani pogledala, češ kaj pa bi ti rada. :-\

Greš sedaj še kam z Deepom na razstavo?

Lp, Urša
Sevede da grem...drugače pa nisem mislila samo razstavlajlcev :-[



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
No, pa da se še jaz malo vmešam v tole debato.... Kot nepristranska oseba, kot oseba, ki ne razstavlja, ki je bila v življenju na 1 razstavi, ki ne namerava razstavljati in ki ni na nobeni strani.
Kako se čestita, komu se čestita na razstavi - nimam pojma. Jaz osebno čestitam tistim, ki jih poznam. Najsibodi to Atos, ki je trenutno edini na tem forumu, ki se razstavlja ali pa Deep (ki se je razstavljal včasih). In enako velja za vse pse in lastnike na tem forumu (torej za ostale pasme). Nekako ne čestitam tistim, ki jih ne poznam in tistim s katerimi še nikoli nisem imela kontakta (pa čeprav zgolj preko foruma). Nič osebnega, vendar nekako ne vidim smisla v tem, kajti kako bi nekomu, ki me sploh ne pozna, moja čestitka kakorkoli koristila?  ??? Po moje mu še mar ni.

In nekako ne bi rada vidla, da tole zaide v kakšne čudne vode (tako kot se trenutno dogaja v dogaškem delu foruma). Škoda mi je vsakič, ko se začnejo kresati iskre v kakšni temi. Na žalost je vse več tega - vse več privoščljivosti, vse več ekskluzivnosti (torej npr: "samo jaz in ti, vsi ostali ne" - ali kaj podobnega), vse več (skritih) podtikanj, obregovanj... Ne vem no, zame so vsi berniji čudoviti. Moj je pa zame najlepši in najboljši. :P Ker je pač MOJ. ;) Hec - poznam njegove lastnosti, vem kaj je dobro, kaj slabo, kaj bi bilo lahko bolje in kaj slabše. Zame je nenadomestljiv.  :-* Tako kot je za vas najbrž vaš kuža. Zato se veselimo uspehov drug drugega, sočustvujmo ob slabih trenutkih ter si pomagajmo ko bo moč potrebna. Edinole tako lahko delamo v dobrobit pasmi in ne našemu lastnemu egu.

Da ne bo pomote - to ni letelo na nikogar direktno. To so samo moje misli ob vse večji "kuhinji", ki sem ji priča skorajda v vsaki "pasemski" rubriki, ki jo preletim. Redki so tisti, ki si brezsrčno privoščijo, drug drugemu, le najboljše. Pa dajmo no....bodimo eni izmed tistih redkih.  8)


Lahko noč vam in vsem vašim kosmatincem!  :-*


Mojca

Popolnoma se strinjam s tabo, tisto kar je v odebeljenem tisku, pa sem ravno hotela napisat. Jaz zaključujem s tem, ker je brez veze.


Me zanima, če kateri berni resnično rad plava. Tako, da ga ne moreš odtrgati od vode. Lunca, Deep plava? Kar jih jaz poznam, samo namakajo nogice  ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
No, pa da se še jaz malo vmešam v tole debato.... Kot nepristranska oseba, kot oseba, ki ne razstavlja, ki je bila v življenju na 1 razstavi, ki ne namerava razstavljati in ki ni na nobeni strani.
Kako se čestita, komu se čestita na razstavi - nimam pojma. Jaz osebno čestitam tistim, ki jih poznam. Najsibodi to Atos, ki je trenutno edini na tem forumu, ki se razstavlja ali pa Deep (ki se je razstavljal včasih). In enako velja za vse pse in lastnike na tem forumu (torej za ostale pasme). Nekako ne čestitam tistim, ki jih ne poznam in tistim s katerimi še nikoli nisem imela kontakta (pa čeprav zgolj preko foruma). Nič osebnega, vendar nekako ne vidim smisla v tem, kajti kako bi nekomu, ki me sploh ne pozna, moja čestitka kakorkoli koristila?  ??? Po moje mu še mar ni.

In nekako ne bi rada vidla, da tole zaide v kakšne čudne vode (tako kot se trenutno dogaja v dogaškem delu foruma). Škoda mi je vsakič, ko se začnejo kresati iskre v kakšni temi. Na žalost je vse več tega - vse več privoščljivosti, vse več ekskluzivnosti (torej npr: "samo jaz in ti, vsi ostali ne" - ali kaj podobnega), vse več (skritih) podtikanj, obregovanj... Ne vem no, zame so vsi berniji čudoviti. Moj je pa zame najlepši in najboljši. :P Ker je pač MOJ. ;) Hec - poznam njegove lastnosti, vem kaj je dobro, kaj slabo, kaj bi bilo lahko bolje in kaj slabše. Zame je nenadomestljiv.  :-* Tako kot je za vas najbrž vaš kuža. Zato se veselimo uspehov drug drugega, sočustvujmo ob slabih trenutkih ter si pomagajmo ko bo moč potrebna. Edinole tako lahko delamo v dobrobit pasmi in ne našemu lastnemu egu.

Da ne bo pomote - to ni letelo na nikogar direktno. To so samo moje misli ob vse večji "kuhinji", ki sem ji priča skorajda v vsaki "pasemski" rubriki, ki jo preletim. Redki so tisti, ki si brezsrčno privoščijo, drug drugemu, le najboljše. Pa dajmo no....bodimo eni izmed tistih redkih.  8)


Lahko noč vam in vsem vašim kosmatincem!  :-*


Mojca

Schyte se popolnoma strinjam s tabo. Za vsakogar je njegov pes najlepši. In tako je tudi prav. Zame je najina Cher najlepša pa čeprav ima preveč beline na tačkah ter tako ni ne razstavni pes, kakor tudi ne vzrejni. Še vedno je in bo moja lepotička.

rožica naša je nora na vodo. Im pri svojih še ne 4 mesecih že plava  :) Prav tako njen bratec. Zadnjič sva jo peljala na Soro, da se malo ohladi in do takrat se je samo namakala. Zadnjič pa ČOF  :o veselo v vodo in gremo plavat. Sva bila res presenečena.

LP!



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
O, ne morem verjeti, da plava.  :o :o Ji vsaj ni vroče v tej sopari  ;) Kakšne slikice plavalke se ne bi branila.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Na žalost nisva imela fotoaparata s sabo tako da slikic ni  :( Jo bova poslikala naslednjič in jih pokazala!

LP!



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Kaj smo delali včeraj(oz,če gremo po uri,predvčerajšnem  ;D ),

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
In kaj danes(oz včeraj)


lp,
Nina

p.s.
Dobro poglejte Rinino faco na prvi sliki  ;D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Rinchy: kako pogosto pa kaj kopaš Rino? Jaz sem Astorja na začetku poletja, pa se mi zdi, da je že ves prašen....  :-\ Za razstavne pse vem, da morajo biti skopani pred vsako razstavo, ampak jaz si kaj takšnega ne morem privoščiti, ker niti fena nimam. ::) Nočem pa pretiravati s kopanjem, ker se mi zdi, da lahko z neposušeno dlako naredim več škode kot koristi (ter tudi s pretiranim kopanjem).

Mi smo drugače v teh dneh intenzivno delali na zadnjih detajlih nove Astorjeve spletne strani, ki je že dodobra v pogonu.  :o Torej http://astor.gajba.net sije v svoji novi podobi.  8) :P
Ta vikend pa bom (oz. bova z Astorjem) ostala brez mojega dragega, tako, da še ne vem kam se bova dala.  ;D Se počutim kot izgubljena ovca....  :-[ Bo treba kam it.  8)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Mojca: v tej vročini pa res ne rabiš fena  ;D Že če gresta na sprehod bo suh v manj kot eni uri. Za vsak slučaj pa poglej, da bo suh okoli ušes - tu se najraje vname ;)

Spletna stran je super, sploh tista s slika z Astorjem in klobukom  :D Mogoče se pa lahko kej vidimo čez vikend.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Mojca: v tej vročini pa res ne rabiš fena  ;D Že če gresta na sprehod bo suh v manj kot eni uri. Za vsak slučaj pa poglej, da bo suh okoli ušes - tu se najraje vname ;)
Imam občutek, da se pri koži dlaka suši dlje časa. Astor se pa seveda najraje butne na mrzel beton. Kar se mi ne zdi ravno OK z mokro dlako pri koži....  :-\ Ma ja no, saj bom videla.

Kakšne šampone uporabljate za vaše bernije? Jaz imam doma še enega Trixie za mladiče. Vem, da ni ravno najboljši, zato me zanima kakšne imate vi.

Citiraj
Spletna stran je super, sploh tista s slika z Astorjem in klobukom  :D Mogoče se pa lahko kej vidimo čez vikend.
Hvala. :) No, se bomo kaj zmenili.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Kopam jo takrat ko je potrebno.Zdaj sem jo zato,ker je bila slana od morja(na morju je nisem nič spirala).Drugač jo pa kopam če se kje povala in pa spomladi in jeseni.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Sem mislila, da smo že nehali s tem  ::)

Scythe: prej sem imela šampon od Dogita z vonjem po sivki (sem ga dobila v Zooticu), sedaj pa imam Biogroomov šampon za poživitev barve. Belino naredi res lepo, dlaka je mehka pa še diši (čeprav moj oči prvi, da smrdi, tako da ...  ::) ). Če kupuješ šampon in kupiš šampon za črne pse, pazi, da mu ne bo beline obarvalo na sivo. Baje so nekateri tako močni, da se tudi to zgodi.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Ja a pomisliš da so govorili o tem kako so se imeli na morju s psom, kako so se imeli v hribih s psom, kako so uživali na sprehodu s psom, kako so uživali na srečanju s psom (ki je bernski planšarski pes) .. pač si želijo povedati kako je njihov bernski planšar prvič zaplaval nekje, kako je bil priden. To res ni debata o pasmi je pa debata o psih te pasme.  ::) Če te pa moti da debatirajo pač o psih te pasme si pa najdi kotiček kjer debatirajo o pasmi.   ;D


Lp, Nastja



p.s. nisem mislila nič slabega, sam povem moje mnenje ..



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Jaz nimam čisto nič proti psom iz drugih psarn, vsakega, ki pride na forum, bi vprašala, od kje je njegov kuža. Kaj je v tem slabega?  :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
ej zmagovalcem se mora čestitat, ker so pač boljši in tako jim pokažeš spoštovanje pa še njihove roke se lahko dotakneš!

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Jest stavim, da bi mi pol pesjanarja čestital če bi sedmico zadeu. lol

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Rožica- hvala za čestitke-kontra za Atosa in en nasvet-vedno bodi pasmo pred Bernci ob ringu( ne čakaj da te pokličejo),ker se ti včasih zgodi tako kot se je tebi v Umagu-smola :(


Joj, sedaj sem ves čas, dokler ne opraviva, napopana na ring. Ena šola je bila dovolj.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Rinchy: ah, jaz sem še vedno vesela fotk in vsakdanjih novičk - čeprav so zgolj iz izletov! Meni je vsakega bernija lepo pogledat - sploh pa ko jih je več na kupu.  :o
Bi pa tudi jaz rada enkrat že končno spoznala Lenny.... Upam, da mi bo celo enkrat uspelo.  :-*


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Punci dobrodošli nazaj z dopusta, po slikcah vidim da sta prav lepo uživali, bi bil pa že čas da se malo zopet vidimo kaj.... ;) :o :D ;D Sicer pa mogoče se bomo jeseni kaj več srečevali, če bo vse po sreči... ;) 8)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Punci dobrodošli nazaj z dopusta, po slikcah vidim da sta prav lepo uživali, bi bil pa že čas da se malo zopet vidimo kaj.... ;) :o :D ;D Sicer pa mogoče se bomo jeseni kaj več srečevali, če bo vse po sreči... ;) 8)
Se bomo zmenili na privat  :) Drugač je pa Rina čist nora na huskyje in malamute odkar hodiva na vaša srečanja  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Ti moj pa na bernce, je bil zadnjič čist prijazen do njih gor na Gradišču in to celo do samčkov sem bla čist hin od veselja ;D Potem sva še še bernca Bena iz Ivanče parkrat srečala in sta se čist prijateljsko pozdravila. :)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Ej satin moj sib se pa ne razume z benotom čeprav sta bla dobra prijatelja ko je biu sib manjši  :(, ej še enkrat ponavljam dejte se objet in si čestitejte na enmu srečanju...




lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Malo izven trenutne teme,ampak mislm da ni nobenemu v škodo  ;)
Danes smo imeli na obisku Rinino polsestrico Lenny in seveda lastnico Emo.Šli smo na slap Orglice,ki je bil na pasjo žalost suh.Na vrhu jih je pričakala le večja luža z (čisto) vodo,ki je ostala od slapu,ampak za pogasit pasjo žejo je bilo tudi to več kot odlično.Kasneje smo se odpravili še na vrh kamniške bistrice,ker smo malo preizkušali kako 'topla' ;D je voda..
Slike: http://www.moj-album.com/album/4209296/



lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
O ste bli fletni Rinchy   8)

Kaj so pa tukaj babe iskale?  :D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
O ste bli fletni Rinchy   8)

Kaj so pa tukaj babe iskale?  :D
No tukej je bla tista luža vode,da so lahko pile  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si