Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2419114

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Lenny je stara 3leta  :) .

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Se bomo zmenili na privat  :) Drugač je pa Rina čist nora na huskyje in malamute odkar hodiva na vaša srečanja  :)

Aska pa je čisto nora na vse bernce, še posebno pa na tvojo, res kakšno srečanje polarčkov in bernčkov čimprej...lp


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Uf, sem rabila kar nekaj časa da sem se prebila skozi vašo debato. In ker ste zaključili, ne bom ponovno začenjala in podajala svojega mnenja. Vam bom rajši prilepila nekaj slikic naše Cher, ki si jih je zaželela Lunca!

Zadnjič smo bili na Krvavcu, kjer je bilo prijetno hladno. Ampak razen enega telička nismo srečali nobene kravice. Na žalost! Pa tako me je zanimalo kako bo Cher odreagirala! Je bil pa teliček zelo zanimiv in če Cher ne bi imela na povodcu bi jo vrjetno iskala po celem Krvavcu. Nič čudnega da je bil zanimiv, ko pa ima dva telička. Bozota in Nook namreč  ;)

Zanimivi so bili tudi kravji drekci  :'(


Takole pa smo počivali v senčki


Včeraj pa smo se šli cepit, nato pa še malo počofotat v Soro. Na žalost smo bili spet brez fotoaparata. Tako da bo morala rožica še malo počakati na slikce  :( Cher je pa res uživala. Ko sva jo dala iz avta in smo se do vode sprehodili je bila še malo zbegana, ker je bila prvič na tistem kraju. Ko pa je enkrat zagledala vodo pa je na to pozabila in udarila šprint samo da bo čim prej mokra  :D

Sva midva še bolj uživala kot Cher, ko sva jo gledala kako srečna je v vodi  ;)

LP!


 




rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Kako je simpatična tale punca!   :-* Sploh na zadnji sliki! No, naslednjič pa upam na kakšno plavajočo slikco  ;)


Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
O marička kok je lepa ;). Men je pa na prvi simpatična z veliko dlake. Deep isto leži kot Cher na drugi slikci (sprednje noge :P).
Ja v te vročini pa ji res nič drugega ne preostane, kot voooda ;D .

Lepe so slikce ;) Za vodne se pa tud jaz priporočam. Slikc ni nikol preveč, če so te le tako prijetne- kot so mladičkaste od Cher :)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Baloo,kje pa ste bili na Krvavcu? Mi smo imeli vsako jutro in vsak večer polno krav okrog koče  ;D In tudi za Rino so bili kravjeki več kot zanimivi,tako da jih je bilo treba sprobat... ::)
Kolk ma pa Cher kg? Ker zgleda kar močna  :) Ampak šape pa ma ful velike,res taprav medo :D

Rina je pa trenutno kar precej rdečkasta okrog vratu in po glavi.To se vidi predvsem na soncu.Verjetno je tako zaradi menjavanja dlake,zaradi hrane sigurno ni,ker to, ki jo ima sedaj, ima že nekaj časa,pa ni bilo težav do sedaj.Je pa že skoraj zgubila vso zimsko dlako.Kaj pa vaši berniji,so že zgubili vso zimsko dlako?

lp


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Cher dlaka naredi še močnejšo. Je pa res mediiii :-* :-*. O potem pa mi raje ne gremo na krvavec. Bi bili Deepu kravjeki užitek :P
Pri nas imamo še kar nekaj dlake, gre jo pa še veliiiko ven.

scythe...fora je bila v čestitkah. S tem ti je samo hotela povedat da vedno pa nimaš ti prav ;)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Atos je upam da izgubil že vso dlako. Čeprav ko se ga spravim česat, jo gre še vedno kar veliko ven.  >:(

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Atos je upam da izgubil že vso dlako. Čeprav ko se ga spravim česat, jo gre še vedno kar veliko ven.  >:(
Evo tko kakor pri nas. Kar noče in noče vsa odpasti. Evo eno od Deepa- le še toliko dlake ima :-\


Scythe vidim, da se je s tabo brez veze prerekat, saj boš vedno govorila o lastnem mnenju. Je pa res tvoje mnenje je TVOJE mnenje ::).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Mislim a lahko nehata vsaj toliko, da počistim tole svinjarijo. :-X  >:(

Tule nadaljujta po mili volji.

Ta tema pa se nadaljuje o psih!

lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Stanje na postelji včeraj: ;D ;D


In danes:  ;)



Prav pašeta dva bernija na posteljo,pa v prtlažnik.. ::) ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Rinchy bili smo na Kriški planini. Pa res ni bilo na spregled niti ene krave  8) Vsaj tam okoli koče ne, daleč pa zaradi Cher nismo hodili. Ima pa naša bajsika 19, 5 kg  :)

Glede dlake... tudi pri nas izpada na veliko. Vsak dan za celo pest ali še več. Sicer je še puh, ampak po repku in hrbtu se kaže ta prava dlaka.

LP!



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Rinchy bili smo na Kriški planini. Pa res ni bilo na spregled niti ene krave  8) Vsaj tam okoli koče ne, daleč pa zaradi Cher nismo hodili. Ima pa naša bajsika 19, 5 kg  :)

Glede dlake... tudi pri nas izpada na veliko. Vsak dan za celo pest ali še več. Sicer je še puh, ampak po repku in hrbtu se kaže ta prava dlaka.

LP!
To se pa spomnim,kako se je pri RIni začelo menjavanje dlake.Najprej je na hrbtu(zadnji del) dobila tako svetlečo valovito dlako,za tem je bil rep,potem pa še vse ostalo.Nazadnje ji je šla dol na zadnjih tačkah.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
O madona kako je fletna Cher s temle mladičkastim puhom! Me tako spominja na prve mesece, ko sem dobila Astorja... Tisti puhek me je čisto fasciniral! Tako mehek..... In vsi ki so ga božali so bili presenečeni nad mehkobo.  :o
Koliko je sedaj stara Cher (se opravičujem, če je bilo že napisano, pa sem spregledala... :-[ ).


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Nina, tvojim psom gre pa zelo slabo  ;D ;D ;D Kar na postelji morajo ležat! Atosa pa še nisi povabila na posteljo počivat  :P :P ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Punce (Erosa že nekaj časa ni bilo tukaj ;) ): greste še kaj na morje ali bi se lahko zmenili spet za kakšno berni srečanje? Tako, da bi začeli zgodaj dopoldne in bi bili nekje ob vodi. Zaradi gneče ob takšni in drugačni "vodi" bi bilo najbolj idealno čez teden - vendar ne vem koliko imate kaj časa. Se bom potrudila iztržiti avto za eno dopoldne, tako da to tudi ne bo problem (upam).
Torej?  :o


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Jaz sem za, samo kake hude ideje, kam iti, pa ravno nimam. :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
O madona kako je fletna Cher s temle mladičkastim puhom! Me tako spominja na prve mesece, ko sem dobila Astorja... Tisti puhek me je čisto fasciniral! Tako mehek..... In vsi ki so ga božali so bili presenečeni nad mehkobo.  :o
Koliko je sedaj stara Cher (se opravičujem, če je bilo že napisano, pa sem spregledala... :-[ ).

Cher je stara 4 mesece  :)

Punce (Erosa že nekaj časa ni bilo tukaj ;) ): greste še kaj na morje ali bi se lahko zmenili spet za kakšno berni srečanje? Tako, da bi začeli zgodaj dopoldne in bi bili nekje ob vodi. Zaradi gneče ob takšni in drugačni "vodi" bi bilo najbolj idealno čez teden - vendar ne vem koliko imate kaj časa. Se bom potrudila iztržiti avto za eno dopoldne, tako da to tudi ne bo problem (upam).
Torej?  :o

Če boste izbrali kašen tak kraj, da do njega ne bo treba predolgo hoditi, bi prišli tudi mi.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Cher je stara 4 mesece  :)

Če boste izbrali kašen tak kraj, da do njega ne bo treba predolgo hoditi, bi prišli tudi mi.

Verjetno veliko zaradi vročine ne bomo hodili, no vsaj jaz ne bi  ;) Kdaj bi vam pa ustrezalo?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Hm, kdaj bi nam ustrezalo. Nimam pojma. Jaz sem glede prevoza odvisna od drugih, tako da... Ko boste določili datum in kraj povejte, pa bomo probali uredit.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Tudi jaz nimam v mislih kakšnega blaznega pohoda (vročina, etc...).
Kaj mislite o Iškem Vintgarju? Baloo - iz kje pa si?
Bi bilo preveč 20 min hoje za Cher? Sem že pozabila kako gre to z mladički.....  :-[


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Meni glede srečanja (dokler so počitnice) ustreza vsak dan,samo šoferja rabim(Urša boš ti,ane  :) ).
Nina, tvojim psom gre pa zelo slabo  ;D ;D ;D Kar na postelji morajo ležat! Atosa pa še nisi povabila na posteljo počivat  :P :P ;)
Ja,res jim gre slabo.Ni važno,če sem jaz na tleh,ampak psi morajo bit na postelji  ::) Bo tut Atos povabljen,ampak moraš kdaj prit za več časa kot pa samo sprehod  :P ;)

V Kamniški bistrici je kar nekaj ljudi(tudi med tednom),zato tja nebi mogli it.Kaj drugega pa trenutno ne vem.Iški vintgar mogoče?

lp

p.s.
sva z mojco hkrati pisali.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Jaz sem iz Kranja. 20 minut? A po ravnem?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Če ima mojca v mislih iški vintgar je po ravnem.Mogoče se za par stopinj dvigne.Mislim,da nebi smel bit problem za mladička.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Če je po ravnem mislim, da bi šlo. Če ne, jo bomo pa malo nesli. Bo moj dobil malo mišic  ;D Sicer pa, ko se boste odločali glede izbire kraja, se na nas ne ozirajte preveč, ker še ni 100% da pridemo. Pridemo če bo prevoz.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Baloo: sem ti mislila ponuditi prevoz, ampak je pa Kranj malo predaleč, da bi prišla po vaju s Cher in potem nazaj v Iški Vintgar.  :-[
Je pa resnično samo 20min, večino po ravnem. Je zgolj en majhen hribček, ampak se tudi zasopihaš ne (tudi jaz, ki sem brez kondicije, ne).

Lahko pa tudi kje drugje - če komu bolj ustreza. Jaz na žalost ne poznam tako dobro... Edinole na Savi Dolinki bi se mogoče našlo kaj osamljenega. Ampak ne znam sama do tja prit.  ;D


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
...  Prav pašeta dva bernija na posteljo,pa v prtlažnik... ::) ;) ...

Nina, kaj potem še čakaš? Rina se pomoje ne bi branila še enega bernija v hiši s katerim bi bila cele dneve skupaj. ;D Kako pa da je Chayka sedaj vedno pri tebi? A je z Ano ali jo čuvaš?
Sicer pa super slikce z izleta z Lenny.

Baloo, super slikce! Res je lepotička tale vaša Cher. :D

scythe, lepo prenovljena stran! Sedaj pa le redno dodajajte novičke in slikice pa bomo vsake toliko prebirali. :)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Nina, kaj potem še čakaš? Rina se pomoje ne bi branila še enega bernija v hiši s katerim bi bila cele dneve skupaj. ;D Kako pa da je Chayka sedaj vedno pri tebi? A je z Ano ali jo čuvaš?
Sicer pa super slikce z izleta z Lenny.

Baloo, super slikce! Res je lepotička tale vaša Cher. :D
Čakam odločilni DA,potem pa bo kaj  ;)
Ana je trenutno na morju,pa se Chaya čuva pri nas.Rina prav uživa ko ima ves čas pasjo družbo.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Danes bi vas pa rada vprašala, katera sredstva proti klopom in bolham ste uporabljali, ko so bili vaši berniji še mladički? Meni se zdi kakšen frontline ali kaj podobnega čisto preveč agresiven za 4 mesečnega mladička. Ali pa se motim  ???



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Jaz sem mu dala Frontline, pač tistega, prilagojenega za njegovo težo. Bilo je vse v redu.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com