Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2422909

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #990 : 17 November 2006, 20:49:31
Mi bi bili tudi veseli kakšnega sprehoda ali pa igralnega srečanja. ;) Vendar smo tudi bolj za vikende, ker čez teden imam preveč dela s svojim faxom in Astorjevimi treningi in sem doma šele po 20uri, kar za sprehod definitivno ne pride v poštev.  ::)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #991 : 17 November 2006, 22:06:06
Prilagam dve sliki od zadnjič,ko smo imeli na obisku Domžalskega potepuha  ;)

Komentar pa: Rini je vseeno kaj drugi počnejo,važno da se ona igra  ::) ::) ;D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #992 : 17 November 2006, 22:13:11
Rinchy res hudi fotki :)..lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #993 : 17 November 2006, 23:19:43
V Tajev album sem dodala še nekaj slikic ;D..........
in sicer v album "2.meseca", "3.mesece" in pa "7.mesecev" :)

http://tajtaj.moj-album.com/



........upam, da jih ne bo preveč :-[

Lp,
Tina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #994 : 17 November 2006, 23:23:24
.......upam, da jih ne bo preveč :-[
Nikoli ni preveč :)....lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #995 : 17 November 2006, 23:24:15
Rinchy: ful hude slikice! Kaj je dobra! :o



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #996 : 17 November 2006, 23:26:40
Nikoli ni preveč :)....lp

No potem vas pa ne bom šparala s slikicami  :D.

Lahko nočko,
Tina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #997 : 17 November 2006, 23:29:43
No potem vas pa ne bom šparala s slikicami  :D.

Lahko nočko,
Tina
O samo nič šparati s fotkami :)

lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #998 : 18 November 2006, 05:53:38
Jaz ta in naslednji vikend ne morem, potem naslednja dva pa samo v soboto. Med tednom pa delam do štirih, tako da je že skoraj tema  :-\ :-\ Povejte, kdaj vam ustreza.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #999 : 18 November 2006, 15:39:40
Jaz ta in naslednji vikend ne morem, potem naslednja dva pa samo v soboto. Med tednom pa delam do štirih, tako da je že skoraj tema  :-\ :-\ Povejte, kdaj vam ustreza.

Lp, Urša

Potem se pa lahko dobimo čez dva tedna v soboto, če vsem odgovarja in seveda če bo lepo vreme.

Lp,
Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1000 : 18 November 2006, 15:49:34
Potem se pa lahko dobimo čez dva tedna v soboto, če vsem odgovarja in seveda če bo lepo vreme.
Torej 9.12. (sobota) - navijam za dopoldne. ;) Lokacija? Nek osamljen travnik/plac, da se kužki zletajo, ker nas bo očitno kar precej.  Tisti pri Rinchy (Mengeško polje, če se ne motim?) se mi zdi kar primeren. Imate ostali kakšne ideje?


Lp,
M


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1001 : 18 November 2006, 15:54:04
Travnik od starega dela Trzina pa tja do Dobena (Rinchy in rožica že vesta, katere travnike mislim), bi bili tudi primerni za srečanje. No se vam mrbit lahko tudi kaka malamutka pridruži ;) ;D?  lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1002 : 18 November 2006, 15:58:24
9.12 sva midve z Rino doma,tako da se lahko zmenimo za eno berni norenje  ;) Mengeško polje je sicer fino pozimi,ko je fino mrzlo(takrat ni nikjer nobenega  ;D ),ob lepih sončnih dneh-sploh vikendi, pa je tam kar dosti sprehajalcev;s psi ali brez. Tako da to žal ne pride v poštev.
Mogoče kakšna Zajčja? drugega na ljubljanskem koncu ne poznam.  :-[

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1003 : 18 November 2006, 16:32:55
Če se ne motim bi tudi sobota 2. 12., prišla v poštev?
Drugače sva pa s Tajem za, kar povejte kje! :)
Se bom  pa tudi jaz pozanimala za kakšen travnik tu okoli!
Drugače pa vem za enega pri Šmarju-Sap - Mali vrh, ali nekaj takega, samo najbrž vam bo to težko najti ali pa tudi ne :-[?
Veste kje je to?

Od kod sta pa vidve z Rino, Nina?

Lp,
Tina




Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1004 : 18 November 2006, 16:47:49
Midve bi raje 9.12,ker imam tist teden po tem vikendu lažje teste, kot pa teden po 2.12  ;) Tako da če vsem ustreza,bi raje 9.12  :-[

Tina,midve sva z Domžal(15-20 min vožnje stran od Ljubljane).

Prilagam eno današnjo slikico.Je sveže skopana,ker je ati izrazil željo,da naj jo skopam,ker mu smrdi kot bi se nekje povaljala  ::) Sicer ji je pa kopanje prav koristilo,glede na to,da je celo jesen skakala po vodi za  tem pa se začela valjat po pesku.Tako da si lahko predstavljate kakšna je bila med dlako. Je pa zdaj pravi medvedek.Na slikah se sicer ne vidi,ampak v živo je pa res kot en medo.Ko je bila mokra sem videla da le ni tako suha kot sem mislila da je. Se je kar precej zredila od poletja.. ;D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1005 : 18 November 2006, 16:48:46
9.12 sva midve z Rino doma,tako da se lahko zmenimo za eno berni norenje  ;) Mengeško polje je sicer fino pozimi,ko je fino mrzlo(takrat ni nikjer nobenega  ;D ),ob lepih sončnih dneh-sploh vikendi, pa je tam kar dosti sprehajalcev;s psi ali brez. Tako da to žal ne pride v poštev.
Mogoče kakšna Zajčja? drugega na ljubljanskem koncu ne poznam.  :-[
Oh škoda za Mengeško polje.  :( V Zajčji so ob sobotah dopoldne "mojpes.net" srečanja. Razen, če se kar njim pridružimo?

Taj: za 2.12. ne vem - ker ne vem kako je rožica mislila "naslednje 2 vikenda". ;) Urša - katero soboto si frej, 2.12. ali 9.12.?
Šmarje-Sap bi najbrž našli, samo bi morala malo bolj podrobno razložiti. Ali pa če se kje v bližino dobimo in nas potem ti vodiš tja (ti sledimo z avti)?
Načeloma bi se po moje dalo tudi kje na Ljubljanskem Barju, samo mi trenutno ne pade na pamet nobena konkretna lokacija (ki ustreza vsem kriterijem  ;D). Se bom pozanimala (pri nas) naokoli, ker poti je res ogromno.  :o Ena pride v poštev, ampak jo moram iti eno soboto preverit za vsak slučaj, ker ne vem kako je s sprehajalci.  ::)


LP,
M


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1006 : 18 November 2006, 16:53:51
Aja,saj res.Sem čisto pozabila na tista srečanja ob sobotah v Zajčji.

Ubistvu je kriterij ta,da ni (veliko) sprehajalcev,da ni treba ves čas pse pripenjat/odpenjat.Lahko je tudi kakšna pot,pa naredimo en sprehod  ;)

Urša je imela pomoje v mislih ta vikend(18,19) in naslednji(25.26).

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1007 : 18 November 2006, 17:01:10

Drugače pa vem za enega pri Šmarju-Sap - Mali vrh


Če naju sprejmete medse  ;), nama tale konec proti Dolenjski zelo ustreza  ;D.

Lp,
Darja


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1008 : 18 November 2006, 17:02:53
Hehe Rinchy - vem kakšni so kriteriji, samo najt je bolj problem lokacijo. ;) Meni se zdi, da bo nekje na Barju (tukaj v moji bližini) šlo. Samo moram iti naslednjo soboto preverit kakor je s sprehajalci, ker se že dolgo nisem tam sprehajala. Pred leti ni bilo nikogar (mogoče kdaj 1 ali 2). Sedaj pa ne vem - mogoče so se ljudje začeli kaj bolj športno udejstvovati.  ;D Je pa sama ravnina in peš lahko hodimo v nedogled. Ob poti pa še teče Ljubljanica (seveda ne tako onesnažena kot čez Ljubljano - ker je to 25 km pred Lj), tako da peseki žejni ne bodo ravno. Kako se vam zdi (seveda če izpade ta pot kot sprehajalno neobljudena)?

Nina - če tebi bolj ustreza 9.12. potem lahko tudi ta datum. Za soboto je meni bolj vseeno kdaj so. :)


LP,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1009 : 18 November 2006, 17:14:45
Potem pa velja sobota 9.12. !

Rinchy: Verjamem, da je Rina zdajle kot en velik medo, ker ko skopamo Taja  ga je enkrat več, pa tista dlaka, ki kar  plapola, ko se premika ::).
Pa kakšna lepotička je Rina - Taju bo sigurno zelo všeč!!  ;)

Če se bomo odločili za Šmarje-Sap (trenutno mi samo to pade na pamet :-[), se res lahko dobimo na kakšni lokaciji kjer jo vsi poznamo, nato pa gremo skupaj z avtomobili do travnika!
Če bi šli po avtocesti, bi zavili na prvi izvoz  Grosuplje (pred izvozom za Kongo), tam bi se pa lahko dobili pred enim lokalom, za katerega ne vem kako se imenuje :-[, je pa v bistvu prva hiša na desni strani ceste, ko prideš iz avtoceste.

Mislim pa da bi bila tudi zelo dobra varianta tale z Lj.Barjem :).

V glavnem se bomo še malo pozanimali pa se bomo že nekam dali! ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1010 : 18 November 2006, 18:00:26
Scythe:   Kot si opisala tvojo lokacijo, se mi zdi tvoja bolj primerna kot moja! Tako, da ti kar preveri kako je s sprehajalci in če je ok, se lahko dobimo tam, seveda če so tudi ostali za. ;)

lp :)





Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1011 : 18 November 2006, 18:04:10
Si bom napisala na koledar da je 9.12 zaseden in ne sme bit nič drugega kot pa berni sprehod  ;D !

Smo pa zdajle ravno s sprehoda.Ni bil nič kaj prijeten  :-\ Ko smo se z Gajo(bernka) in Rino vračali s travnika nas je na vogalu pričakala rotweilerka.Lastnica nas je videla a se ni nič kaj preveč zmenila za nas.Hodila je naprej psico pa pustila da vohlja tam okoli.Ko je zagledala naši punci se je začela počasi in čisto pri tleh pomikati proti nam.Nisem vedela kam naj se skrijem,da bi zavarovala Rino in sebe tudi.Psica je najprej skočila v Gajo a jo je po dretju lastnice(Gajine,da ne bo pomote.Lastnica psice je kar stala pri miru nekaj metrov stran  ??? ).Potem je zagledala še Rino.Imela sem jo za mojimi nogam,ampak  je psica vseeno prišla skočit nanjo.Na srečo je dretje spet pomagalo in je šla stran.Stala je meter pred mano in me nepremično gledala.Ta čas se je lastnica le sprehodila do psice in jo pripela.Ni rekla ne oprostite,nič.Ko sem ji rekla,kako lahko tako neubogljivega psa spušča,sem ostala brez odgovora  ::) >:( Naj pa povem,da se njen lastnik(torej od te ženske mož) hvali s tem,koliko mačkov pobije njegova psica  :( . In vedno opozarja da naj pripenjamo svoje pse,da ga njegova psica ne bo napadla.Ampak da bi on svojo pripel...to pa ne. >:(

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1012 : 18 November 2006, 18:11:30
O Rinchy to je grozno, samo žal je takih veliko..Še dobro, da se je srečno izšlo z Rino in Gajo..Takih lastnikov psov/ic se jaz najbolj bojim. Res koliko je noodgovornežev, pa veliko jih ima take pasme, da se z njimi bahajo, kot v tem tvojem primeru >:(..No samo, da ni bilo nič..lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1013 : 18 November 2006, 18:22:03
Rinchy: Gotovo si se ful ustrašila, mene je tok groza takih! Samo, da se je dobro izteklo, saj se je ne? :-\
Prav sovražim take  >:(- meni je tud zadnjič en pes skoču v Taja. Lastnik od tistega psa ga je mel prvo pripetega, potem ga je pa spustil, češ, saj ne bo nič. In tist pes je prvo prišel zraven Taja, prvo mahal z repom potem pa kar na enkrat začel renčat in hlastat proti Taju. Groza! Potem ga je pripel. Hvala bogu ni bilo nič! Naš Tajči pa čist prestrašen, revček bogi! :-\

Kar se pa "Berni sprehoda" tiče pa samo držimo pesti, da bo lepo vreme - naj bo sonček ali sneg, , samo dežja ne! :) ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1014 : 18 November 2006, 19:04:22
Jaz sem se ustrašila bolj kot Rina  :-[ Si sploh ne upam pomislit kako bi se končalo,če bi bila psica bolj 'zagreta' za napad  :-\ Ampak na srečo smo jo vsi odnesli brez poškodb!  ;)

Ja,upam da bomo imeli lepo,sončno vreme!Kaj pa Lenny,Cher,Eros...pridete? saj veste,več nas bo,bolje bo  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1015 : 18 November 2006, 19:38:11
Včeraj sem vidla, da je bilo na 4tačkah (oddaja na Tv Pika), ki jo verjetno vsi poznate in so voditelji tudi lastniki prelepe bernke Tise,  govora o bernčkih, vendar sem zamudila skoraj vso oddajo, sem pa zasledila da bo ponovitev v torek 21.11. ob 17.30h in v petek 24.11. ob 22.30h, tako da če vas zanima si oglejte - midva s Tajem si bova! ;)

Sem pa zasledila na strani slovenskega kluba za bernske planšarje, v članku kako prepoznamo displazijo kolkov, da naj bi na to kazalo tudi to, če bernček dosti sedi na eni strani - se pravi da se vsede postrani, vendar kolikor sem videla jih večina dostikrat sedi tako, vključno z našim Tajem, mislite da je to razlog za skrb? Ali vaši tudi tako sedijo? ??? :-[

Kako pa kaj frizirate vaše lepotce in lepotičke, imate kakšne posebne trikce in kakšne krtače uporabljate? :)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1016 : 18 November 2006, 20:11:43
Taj - tole s sedenjem postrani ni ravno gotova diagnoza, ker jaz sem videla mnogo bernijev sedeti postrani, pa noben nima displazije.  Šepanje je bolj siguren znak displazije (pa spet ne nujno, ker pes lahko šepa zaradi mnogo razlogov -> klopne bolezni, displazija, kaj zapičeno v tačko, vnetje kože med blazinicami, vnetje pokostnice...itd.)
Jaz Astorja ne friziram kaj posebej. Imava 2 krtači, ki dobro služita namenu, to pa je nekako to. Edino dlako na tačkah mu strižem, da ni ves razraščen in zaraščen.  ::) Tukaj ti bo znala več povedati rožica, ki obiskuje razstave in so ji ti "frizerski" triki bližje. :)

Rinchy - približno vem kako si se počutila in hvalabogu, da je vse ok. O lastnikih pa no comment.  :-X >:(



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1017 : 18 November 2006, 20:55:36
Jaz Rino krtačim 1-2× tedensko(takrat ko menja dlako kar vsak dan).Imam 5 krtač,ampak ponavadi uporabljam samo 2(krtačo in nek železni glavnik-ima daljše in krajše železne zobce).Strižem jo po ušesih ter po tačkah.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1018 : 18 November 2006, 21:13:15
Kakšna pa je tista krtača Zoom-Groom in kakšen namen ima, sem tudi to prebrala na SKBPP.  :-[



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1019 : 18 November 2006, 21:35:24
No, tukaj so pa slikice od Taja z novo igračko opico, ki jo ima zeloooo rad :D in še nekaj drugih novih! :)

http://tajtaj.moj-album.com   :) v albumu "7.mesecev"



PS: Rinchy, kako daš pa tukaj sliko, kot si dala ti prej tisto slikico od Rinči? Nisem preveč na tekočem s tem :-[.