Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2422512

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1020 : 18 November 2006, 21:58:15
Sliko moraš najprej pomanjšat pod 128KB. Potem pa daš(ko pišeš odgovor) dodatne možnosti,nato klikneš browse in dodaš sliko,ki jo želiš prilepit.  ;)


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1021 : 18 November 2006, 22:05:48
Sliko moraš najprej pomanjšat pod 128KB. Potem pa daš(ko pišeš odgovor) dodatne možnosti,nato klikneš browse in dodaš sliko,ki jo želiš prilepit.  ;)



Kako pa pomanjšaš sliko? :-[
Kot pravim nisem na tekočem s tem. :-[ :-[



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1022 : 19 November 2006, 22:31:45
Evo mislim, da mi je ratal tole s slikicami ::) - me je Rinchy instruirala :) - hvala Rinchy! ;)

Tukaj pa so Tajeve slikice z najnovejšo igračko opico, ki jo tako obožuje! :D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1023 : 19 November 2006, 22:39:47
In pa nekaj današnjih: ;D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1024 : 19 November 2006, 22:41:23
No,pa ti je uspelo!  :D Res je faca tale Taj!
Imajo pa vsi enake poze pri igranju;vsaj Rina je ista! ko se igra,ponavadi leži na hrbtu, v gobcu ima igračo,ki jo na vsake toliko časa potreplja s tačkami  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1025 : 19 November 2006, 22:41:40
  :) ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1026 : 19 November 2006, 22:44:30
... če pa je že na trebuščku, si pa s tačkami pomaga tako da z obema drži igračko. Prav luškano :)!

Kje pa so danes vsi - se potepajo kaj? ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1027 : 19 November 2006, 23:05:45
No tako pa trenutno ajamo :o!

Pa lahko noč...



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1028 : 19 November 2006, 23:06:58
Kaj so face teli berniji  :o  :D :D



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1029 : 20 November 2006, 09:16:24
Oj!

Ja, meni ustrezata oba datuma, takrat sva doma.  :) Smo se pa danes ob pol treh ponoči vrnili iz razstave v Viterbi, kjer se nisva ravno doboro odrezala. V razredu odprtih samcev je Atos sicer z odlično oceno pristal na zadnjem, šestem mestu  :-[ Večina je rekla, da bi morala biti tretja ali četrta, jaz pa mislim, da sva bila zadnja zaradi dlake - vsi so imeli popolnoma ravno, Atos pa je malo skravžljan.  ;) Nima veze, sodnica je bila itak rahlo mimo tudi v ostalih razredih. ::)

Glede friziranja: jaz ga strižem po tačkah in ušesih, skopam ga pred razstavo. Sedaj bo v uporabi tudi pasji fen, ki posuši celega bernca v slabe pol ure, pa še volumen da  :)

Se vidimo 9.12.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1030 : 20 November 2006, 10:47:47
Ojla Rožica!

Važno je sodelovati ne pa zmagati! : ;)
Sem pa bila na nekaj razstavah kot gledalec :) in sem res opazila, da za moje pojme ne zmaga vedno najlepši, nevem mogoče imajo svoje kriterije, ki jih jaz pač ne razumem, kdo bi vedel ::)!

No glede friziranja, mi boste pa malo pokazali kako gre to s striženjem tačk in ušes, ko se bomo dobili na Berni sprehodu :).
Kje se da pa ta pasji fen kupiti - ker najbrž ni tako glasen in močen kot navaden - naš Taj se ga včasih kar ustraši, ko si jaz sušim lase ::) :). Zato bi tudi nam prišel prav, čeprav ne bova hodila na razstave, mi je všeč da je urejen ;)!

Lp, Tina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1031 : 20 November 2006, 10:54:32
Darja in Doti    in    Scythe in Astor:

Pridete 9.12. na berni sprehod? ::) :)

Lp, Tina




rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1032 : 20 November 2006, 10:55:07
To je res, samo je super, ko zmagaš  ;)

Pasji fen je zelo glasen, zelo piha, tako da če se boji navadnega človeškega fena, se bo tudi tega. Je pa cena precej zasoljena: 300 eurov  :-\, pa samo na razstavah se jih dobi.


Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1033 : 20 November 2006, 10:59:30
Verjamem! ;)

Kar se pa fena tiče, bomo pa potem rajši Taju kupili navadnega, ampak bolj tihega in ga nekako navadili!  ::) ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1034 : 20 November 2006, 11:00:38
Darja in Doti    in    Scythe in Astor:

Pridete 9.12. na berni sprehod? ::) :)

Taj - seveda, da pridemo. Saj sem predlagala lokacijo na Barju (ki jo moram sicer še preveriti, ampak ok).  ;)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1035 : 20 November 2006, 11:04:04
Taj, samo pazi, psa se ne sme sušiti z navadnim človeškim fenom, ker le ta piha topel zrak, ki psu suši kožo in posledično lahko nastane prhljaj. Kupi fen, ki piha tudi mrzel zrak, samo ti iz izkušenj povem, da lahko s takim fenom bernca sušiš tri ure pa ne bo suh. ::) ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1036 : 20 November 2006, 11:12:08
Aja Scythe - kako pa je s tisto lokacijo kaj, si že utegnila preveriti?  :)

Rožica: Vem ja da je treba kupiti fen, ki piha hladen zrak, ker bi mu bilo drugače tudi zelooo vroče ;) in verjamem da ga je treba dolgooo sušiti ::)! Poleti ko je bil Taj skopan sva se usedla na sončka na teraso in sem ga ves čas česala dokler ni bil suh in dlaka je bila čisto ravna in mehka  ;D... čeprav je res dolgo trajalo ::) .... je bil pa kot medo 8).



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1037 : 20 November 2006, 11:13:36
Aja - rožica: škoda za Viterbo, ampak je pa vsaj ena izkušnja več. Mi je pa ful zanimivo tole s skodrano dlako zakaj je tako "pomembna" - ker še vsi s katerimi sem se pogovarjala (in niso kinologi, ampak zgolj "navadni" ljudje), pravijo, da jim je skodrana dlaka na berniju bolj všeč.  :o No ja, pač kakor komu paše....
Astor je trenutno popolnoma neprimeren za razstave, ker se mu je z zimsko dlako, spet vsa dlaka nakodrala (tudi tisto kar je bilo prej ravno).  ??? Nimam pojma zakaj in kako.  ??? Je pač moj bacek.  :-* 8) ;)

Taj - ne preverit jo bom šla šele naslednjo soboto, ker mi nič ne pomaga če grem sedaj sredi tedna preverit. Kajti najbrž je med tednom manj sprehajalcev naokoli kot pa med vikendi. Zato čakam prihajajočo soboto, da se odpravim tja na sprehod in preverim stanje sprehajalcev.  :D


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1038 : 20 November 2006, 11:22:45
Scythe, saj njegova dlaka do sedaj ni bila nikoli problem, sodnica je bila daleč od tega, da bi sploh vedela, kako povprečen berni zgleda, zato pa je bilo tako (BOB je dobil samec iz razreda šampionov, ki je šepal  ::) ::)) . So pa Italijani na splošno usekani na ravno dlako.

Je normalno, da ko ima več dlake, je bolj nakodrana. Scythe, za razstave se pa vse da, prideta k meni pa ga sfenamo  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1039 : 20 November 2006, 11:36:26
Scythe in Rožica:
Zdajle sem malo pregledovala forum in na zdravju zasledila, da je imel Atos alergijo, jo ima še?

In pa kaj mislita na tole: :-\
Taju so se pred kratkim začeli po telesu (največ na notranji strani zadnje desne tačke) pojavljati mozoljčki, ki si jih hoče seveda gristi - najbrž ga srbi - in si jih je nekaj že zgrizel in nastale so ranice, ki pa smo jih takoj oskrbeli z jodom (Betadin) - super stvar, čez noč pa nosi tisti satelit :-\ ker ga ne moramo nadzorovati. Situacija se je umirila, novih mazoljčkov ne nastaja, moramo pa počakati še na to, da se hrastice zacelijo in da bo mir. Sumim pa da je alergičen na pik bolhe - ker jih je najbrž pred časom fasal v šoli ???, sedaj pa smo jih uspešno odstranili s Fronline - om in Strongholdom in od kar jih ni več se zadeva zelo izboljšuje - ni novih mazoljčkov, kopali smo ga pa tudi s šamponom Plivasept, ki ga je predpisala veterinarka (dr.Sabina Stariha Pipan iz Prve klinike) ;D! Veterinarka nam je rekla, da če se bo ponavljalo moramo priti nazaj in začeti z alergijskimi testi. Kaj vidve mislita je lahko alergija na pik bolhe, če jih sedaj nima več in se situacija izboljšuje ali pa gre za kakšno drugo alergijo ali kaj drugega? :-\



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1040 : 20 November 2006, 11:41:47
Jaz sploh ne vem, kaj je to bilo takrat. Mi smo po dveh mesecih prekinili s tisto dieto, ker ni bilo nobenega izboljšanja. Začel je spet normalno jesti, nima pa več nobenih težav. Tako da jaz ti ne znam svetovat. :-[

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1041 : 20 November 2006, 11:47:13
Tudi jaz imam en tak občutek, da je stvar prehodna ::) - upam :-\!
Ker kot pravim novih mozoljčkov ni, zdaj moramo samo paziti, da se krastice sanirajo in mislim da bo ok. ::)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1042 : 20 November 2006, 12:03:00
Darja in Doti    in    Scythe in Astor:

Pridete 9.12. na berni sprehod? ::) :)

Lp, Tina



Prideva, če le ne bo kaj vmes prišlo.

Lp,
Darja


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1043 : 20 November 2006, 12:32:05
Darja: No potem se pa vidimo! 8)

Aja sem se pa še neki spomnila, kar sem vas hotela vprašati, kako se pravilno zmeri plečna višina, da ne bova dajala kakšne nepravline informacije?ha ha  :) :-[



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1044 : 20 November 2006, 14:50:47

Aja sem se pa še neki spomnila, kar sem vas hotela vprašati, kako se pravilno zmeri plečna višina, da ne bova dajala kakšne nepravline informacije?ha ha  :) :-[
Sem približno narisala na sliki,od kje do kje se meri! Sem kar Atosa uporabila za model!   ;)


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1045 : 20 November 2006, 14:56:00
Taj - preberi si temo na naslednjem linku, kjer je največ informacij o alergijah -> http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1198.0 . Se mi ne da več pisat o tem, ker sem že tolikokrat pisala.  :'( Lahko je fora v bolhah, lahko ne. Alergije so zagamane.  >:( Največ povedo alergijski testi, o katerih piše pa tudi v tisti temi.

Rožica - pismu pa se bova res pred kakšno razstavo na fenanje povabila.  :o  ;)

Rinchy - a se ne meri plečne malo nižje. Ker na tejle fotki mi izgleda kot, da se meri tudi malo vratu.  ???

Uroda - upam, da se vidimo!  :o Komaj čakam, da spet malo počohljam lubico Doti.  :-* :)


Lp,
Mojca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1046 : 20 November 2006, 14:58:16
Aha... - bolje nebi mogla pojasniti - hvala Rinchy! ;) :)

Ga grem kar zdajle zmerit, zvagali ga bomo pa zvečer. 8)

PS: Tale Atos pa je postaven! ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1047 : 20 November 2006, 14:58:54
Ja ubistvu sem ugotovila,da je res mal previsok tista črta  :-[ Bi mogla bit nekje v višini hrbtne linije.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1048 : 20 November 2006, 15:03:06
Ja ubistvu sem ugotovila,da je res mal previsok tista črta  :-[ Bi mogla bit nekje v višini hrbtne linije.
Ok.  :o Sem se že ustrašila, da Astorja napačno merim, ker bi bil po tej fotki že malo preveč visok.  ::)


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #1049 : 20 November 2006, 20:06:37
Ojla punce!

Vidim, da ste kar pridne s pisanjem!
Najprej čestitke vsem, ki ste bili prejšnji vikend na razstavi v Italiji!

Glede merjenja plečne višine pa je najbolje in najlažje in tudi edino pravilno, da psa pomerite tam, kjer se konča "ramenska" kost! Pa ne moreš falit! To je namreč (oziroma po regelcijh naj bi bil) najvišji del trupa, ostalo kar je višje sta le še vrat in glava. Če pa vam vseeno ne uspe ( v kar dvomim  :P ) pa pridite na naslednji vzrejni pregled, kjer bo naš sodnik Rajko spet "strašil" s tisto njegovo kočevsko merilno napravo iz prve svetovne vojne - pravi artefakt vam rečem!  :P ...malo heca...

Bila sem pa včeraj pri Carijinih mladičkih - vam rečem - prelepi so! Zelo kompaktni, eLp!nakomerni in močni, pa čudovite karakterje imajo... Zdaj čakamo še Čelino!

Lp!