Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2422269

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1410 : 20 December 2006, 07:22:43
Še glede lajanja: naš Atos ogromno laja  ::) Laja, ko te je vesel, laja, ko gre na sprehod, laja, ko se ukvarjam s ta drugim psom, laja kar tako  ::) ::) V glavnem je treba malo povzdignit glas, da utihne. Aja, pa laja samo, ko smo skupaj, nikoli pa recimo ponoči ali čez dan v pesjaku.

Meni je Krim všeč! Pisiz, dođeš i ti?

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1411 : 20 December 2006, 08:29:03
Aja...na nekaj sem pa čisto pozabila (sem razmišljala samo "sneg, sneg, sneg..."  :-[ ). Na Krimu je v lepem vremenu kar nekaj sprehajalcev, kolesarjev in tudi takšnih, ki se z avti vozijo do vrha (kar pomeni, da če bomo šli peš po poti, je velika verjetnost, da se bo na 10 min treba umikat avtomobilom). Kar ni zelo primerno za naše pesjane po mojem mnenju.  :-\


LP,
M


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1412 : 20 December 2006, 08:45:11
Naju na srečanje ne bo, ker je Atos začel kašljati  :'( Tako da zdaj počivamo. Upam, da bo kmalu zdrav  :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1413 : 20 December 2006, 09:09:54
Čimprej se pozdravita!!  :-* :-*

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


PiSiZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1414 : 20 December 2006, 10:56:27
mislim da nas nece biti na ovom srecanju zbog vise razloga..prvo, ne mogu dobiti auto od roditelja, a sa ljetnim gumama me vec malo strah ici jer ako padne snijeg ne mogu nikamo  :(
drugo, vec me par dana strahovito boli zub, a nitko ne znam sta mi je jer je kao zdrav  :-\ i sad sam na tabletama protiv boli, a kao nista mi nije...tako da mi ostajemo u zg-u..ali ako hocete mozete doci k nama na neku setnjicu  :D

roica, nadam se da ce athosu biti bolje  :-* tu kod nas su svi psi bolesni  :-[

a sto se tice lajanja, evo rozica moze potvrditi koliko zen laje  ;D samo na naredbu i to nakon nekoliko puta nagovaranja  :) a pia laje toliko malo da ju nisam niti uspjela nauciti lajanje na naredbu  :-[ ali zato kad laje laje iskljucivo kad joj je nesto cudno ili kad nas cuva u setnji...



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1415 : 20 December 2006, 11:12:39
Urša upam, da se bo Atos hitro pozdravil in bo lahko spet z našimi berniji počel vragolije.... ;)
                         ..... s Tajem mu pa pošiljlava enga  :-*, da se čim prej pozdravi! ;)

PiSiZ: Tebi pa tudi želim, da te čim prej neha boleti zob - vem da je to zelo boleče :-\ ....
.... in da se kmalu vidimo na katerem od sledečih berni sprehodov ;)
......... pa nabavi si zimske gume!  :D ;)


Lp, Tina in Taj



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1416 : 20 December 2006, 11:16:51
Aja...na nekaj sem pa čisto pozabila (sem razmišljala samo "sneg, sneg, sneg..."  :-[ ). Na Krimu je v lepem vremenu kar nekaj sprehajalcev, kolesarjev in tudi takšnih, ki se z avti vozijo do vrha (kar pomeni, da če bomo šli peš po poti, je velika verjetnost, da se bo na 10 min treba umikat avtomobilom). Kar ni zelo primerno za naše pesjane po mojem mnenju.  :-\


LP,
M

Pa je kje kakšen travnik gor, ki je bolj odmaknjen od cest in ljudi? Če pa je sneg gor, po mojem kolesarjev ne bo... ;)

Če pa Krim ne pride v poštev - je mogoče še kakšen predlog kje? :)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1417 : 20 December 2006, 19:03:30
Danes pa sva s Tajem ustvarjala novoletne voščilnice, ki jih bomo poslali družini in prijateljem.... 8)

Izgledajo pa nekako takole....



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1418 : 20 December 2006, 19:27:53
ti, ki bojo dobili tako voščilnico bodo sigurno veseli... ;)
lepa...snežena;)

lp

:)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1419 : 20 December 2006, 23:16:32
Na Krimu ni nekega "odmaknjenega" travnika, ker je skoraj v celoti poraščen.  :) Kar ni, so travniki ob cesti. In Tina - tudi pozimi so kolesarji!  :o Vedno....  ::) Eni imajo pač energijo in voljo.  :o

Drugače pa sem jaz glede na novo "epidemijo" kužnega kašlja malo skeptična, da se prihajajočo soboto ponovno dobimo.  :-\ Jaz vedno zagovarjam: "Bolje preventiva kot pa kurativa".  :-X Sploh pa ker je Astor (kužni - no ja, ne vem za ziher, če je bil kužni) kašelj novembra že 1x prebolel in ga nočem ponovno izpostavljati. Mislim saj vem - če je okužen je že in se bo v naslednjem tednu pokazalo, ampak vseeno.  :-\ Ne vem no....  :-\


Urša - Upam, da bo z Atosom kmalu vse po starem.  :-*


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1420 : 20 December 2006, 23:38:05
Ja.... mogoče bo res bolje, da preložimo naš berni sprehod za kakšen drug vikend.... ;)

Jaz samo upam, da se našemu Taju ne bo kaj pokazalo in začelo :-\..... pa seveda vašim pesjankotom tudi....  :) ..... in da bomo vsi ostali zdravi, Atos pa naj se čim hitreje pozdravi.  ;)


Lp, Tina



PiSiZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1421 : 21 December 2006, 22:28:14
evo opet problemi kod nas  :(
danas u setnji su se pia i zen igrali i dok je zen trcao pia ga je uhvatila za zadnju nogu i pao je cijelom duzinom na pod  :( i sada sepa na prednju desnu nogu  :'(
tako da smo mi doma bas nikakvi  :-\
nadam se da su vasi bolje i da vise ne kaslju  ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1422 : 21 December 2006, 22:38:54
Pri nas smo vsi zdravi - na srečo..... zaenkrat!  :)

Ubogi Zen, ta pa res nima sreče, saj mogoče pa samo zaradi padca in udarca šepa........ če pa v treh dneh ne bo bolje, ga pa pelji k veterinarju, tako je meni rekla veterinarka, da če kuža začne šepat,  ni treba takoj panike delat, ampak počakaš tri dni, če se šepanje ne neha, ga pa odpelješ k veterinarju... ;)

Upam, da bo z Zenom vse ok!

Lp, Tina



PiSiZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1423 : 22 December 2006, 00:01:42
hvala taj!
ja se nadam da ce sve biti ok s nogom, ali pad je bio stvarno gadan...bas je udario i preokrenuo se, a trcao je jako brzo kad se to dogodilo..i jos je bila kisa i blato pa se nekako poskliznuo  :-\
sutra cu nazvati naseg veterinara pa cu vidjeti sta ce on reci...ali nadam se da nije nista ozbiljno!
pozdrav svima od zena i pije  :-*



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1424 : 22 December 2006, 10:35:06
Kako sta srčkana  :o- izgledata kot prava dva zaljubljenca... :)

Res lepa slikica... ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1425 : 23 December 2006, 19:43:27
Meni je končno uspelo spraviti fotke iz srečanja na net. Pa še danes smo se na sprehodu malo fotkali, ker je bila tako idilična narava (vse zamrznjeno), samo ni nič konkretnega uspelo.  ::)

Edina "uspela" skupinska fotka  ::) (berni srečanje)


Atos in Astor nadlegujeta Rino. ::)
http://astor.moj-album.com/slike/806494/40Sm8ZQjOiqvQ8iI.jpg

Taj (tale fotka od Taja mi je ful všeč... sam škoda, ker ni bolj pozoomirana)
http://astor.moj-album.com/slike/806494/ul9nrWXkb1OhB0a2.jpg

Doti, Atos in Taj
http://astor.moj-album.com/slike/806494/FoeaT99UhRCxt4Z_.jpg


Na današnjem sprehodu


"Žurkaaaaaa!"  :D




Vse skupaj lahko najdete tukaj -> http://astor.moj-album.com/album/5995511/?stran=1


Lp,
Mojca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1426 : 23 December 2006, 20:40:00
Mojca ful lepe slikice.... ;)
Ja in danes je bilo pa tako lepo jutro, vse je bilo zmrznjeno in belo, po vrhu je pa še sonček sijal... res lepo :)


Urša kako je pa kaj z Atosom je že kaj boljše? :)


Jaz sem pa danes nakupovala darila za Božič in sem Taju kupila tako lepo ovratnico, da komaj čakam, da mu jo dam gor... čeprav sem 3 tedne nazaj kupila eno usnjeno - tudi lepa, se tej nisem mogla upreti... ::), potem sem pa kupila še en povodec in igračko - gumjasto muco, tako kot jo ima Rina, ker ko je bil Taj pri Rini jo je zagledal in mu je bila fuuuullllll ušeč :o in sem bila res vesela, ker sem jo najdla, sploh nisem razmišljala in sem jo kupila...  :)

Jutri grem pa še v BTC kupiti kakšno pasjo čokolado in pa priboljške.... ;D


Kaj bodo pa vaši berniji dobili za božička? 8)

Lp, Tina




Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1427 : 23 December 2006, 20:46:01
Citiraj
http://astor.moj-album.com/slike/806494/SeWhaLdcTYl586kL.jpg
Tale slikca je ful lepa.Kaj je pa zagledal,da se je tako postavil?  :o

Tina,pri nas še ni bilo božička  >:D Bomo povedali v ponedeljek kaj je dobila  :P

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1428 : 23 December 2006, 22:42:46
Tale slikca je ful lepa.Kaj je pa zagledal,da se je tako postavil?  :o
Tudi meni ni bilo jasno, zakaj se je sredi sprehoda naenkrat ustavil in zagledal za moj hrbet. Ga škljocnem enkrat...on še kar stoji. Meni nič jasno. In potem se obrnem, pa je za nama prihajal moj bratranec, ki je videl da sva šla na sprehod in je s kolesom pridrvel za nama.  :D Je ful mahnjen na Astorja (12 let je star in je res zaljubljen v Astorja - še pri angleščini je naredil referat o njem  :o) in obratno - zato je bil Astor v takšni pozi.  :) Je pa tudi meni lepa fotka. :)

Pri nas je božiček prinesel bolj skromno darilce za Astorja - 1 bikovko, čokolado in Rask.  :-[ Je pa dobil od mojega brata tepih (sicer rabljen, ampak vseeno praktičen in še 3 vrečke Crunchy Bites (AG) od puppe in PeSjanarja (zaradi mojih točk tukaj ;) - kar bi bilo seveda neuporabno brez puppine dobrote  :-* :) ). Tako, da ima Astor lepo zalogo priboljškov.  :o


Lp,
Mojca


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1429 : 24 December 2006, 11:46:11
Mojca, ful lepa slikca, res  :-*

Atos je nazadnje zakašljal včeraj zjutraj, tako da mislim, da smo pozdravljeni. Vsaj upam  :-\

Božiček je pri nas že nosil, darilo pa čaka pod drevescem: prinesel pa je piškote, palčke, eno žogo, ki piska, pa še kosti za čiščenje zob. :)

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1430 : 24 December 2006, 12:04:06
jaz pa kar ne vem, če si naša Doti kaj zasluži.  ;) Včeraj zvečer, ko smo šli spat, nikakor ni hotela ven v pesjak. Kdo ve, kaj jo je prijelo ???. Tudi sirček je ni zvabil. Enostavno sem ji morala pripet povodec, pa je šla. Tokrat brez upiranja. Probala je, da bi ostala notri, pa ji ni uspelo ;).

Sicer je pa včeraj imela post, danes je na dieti. Driska pač  :(. Vzroka ne poznam, upam, da bo danes vse v redu.

In glede na to, da je boga, bo sicer pod smrekico počakalo darilce, posladkala pa se bo nekoliko kasneje!

lp,
Darja


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #1431 : 24 December 2006, 14:05:09
Ojla!
Midva z Ronom se kar nekaj časa nisva oglasila, ker sva bila ful zaposlena (no, bolj jaz). Trenutno je Ron na bolniški. Zadnji mesec malo manj je, ampak smo bili vsi prepričani, da je to zato, ker sem bila jaz čez teden v Ljubljani.  V bistvu sem prišla na vsaka dva dni domov (zaradi Rona) in takrat je ful jedel. Zdaj sem že 10 dni doma, Ron pa zadnji teden skoraj nič ne je :( Najprej sem mislila, da gre za kakšno njegovo kaprico in da bi raje jedel priboljške kot brikete in mu pač nismo dajali priboljškov. Potem sem pomislila, da se je naveličal briketov in sem kupila še dvoje drugačne, pa mu tudi ti ne dišijo. No, ampak to še kar traja. V bistvu je še slabše, ker mu niti priboljški ne dišijo več, poskusila sem mu kuhati hrano, pa mu ni nič všeč. Ko mu pomolim pred smrček košček salame, se obrne proč, če postavim pred njega skledo s hrano, vstane in gre ležat drugam. Paše mu edino sir. Drugače pa je še vedno živahen (čeprav manj kot ponavadi) in komaj čaka sprehode, rad se igra.
V petek sva šla k veterinarju, kjer so naredili hemogram in nekaj drugih krvnih preiskav. Ugotovili so le, da ima malce vnet sapnik in nekoliko povečan en ledvični encim. Zdaj imava čez en teden kontrolo.
Sploh ne vem več kaj naj mu ponudim, niti tega kaj bi bilo lahko z njim narobe.  :-\ ???
Pozdravček vsem in upam, da so vaši kužki zdravi.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1432 : 24 December 2006, 18:12:46
Živjo Gaya - lepo da si se spet oglasila. Pa upam, da bo z Ronom kmalu spet vse v redu. Ste naredili teste za klopne bolezni? Ima Ron še kakšne druge znake, poleg neješčnosti in manjše aktivnosti? Kakšno ima temperaturo?


Glede na to, da je danes božični večer, vam še v tej temi, vsem lastnikom in ljubiteljem bernijev zaželim.... Prečudovite praznike, veliko luštnih daril, srečnih dni in nepozabnih trenutkov z vašimi trobarvnimi štirinožci!


Še slikovna čestitka, ki jo je izdelala Tina. Hvala ;)  :-*



In še ena izpod moje miške (mi je uspelo spacati danes  :-[ ).




Lp,
Mojca in Astor


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #1433 : 24 December 2006, 18:47:37
Ojla!
Temperaturo ima ravno na meji, drugih opaznih znakov ni. Pije normalno, blato je tudi ok, lula brez težav.  ??? Za klopne bolezni ni bil testiran.
Veterinar mi je rekel, naj poskusim poiskati hrano, ki mu bo ustezala. Čez en teden imava kontrolo, če se poslabša morava pa priti prej nazaj. V glavnem, spet mu bodo pregledali kri in če bo potrebno, bodo naredili še druge raziskave.
Zdaj je pojedel celo dve peti briketov in spančka v dnevni sobi ter čaka Božička :)
Lep predbožični večer!



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1434 : 24 December 2006, 20:06:34
Gaya: ne da hočem strašiti, ampak testirajte za klopne bolezni... Znaki so taki, da bi jih lahko pripisali tudi klopnim boleznim (in ker so te potuhnjene, a vseeno imajo grde posledice, je bolje preventiva kot kurativa).


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1435 : 24 December 2006, 23:57:22
Živjo Gaya... :)

Sicer ne vem s katerega konca prihajaš, vendar če slučajno pri tvojem veterinarju ne bi našli nič oziroma zdravljenje nebi pomagalo, ti toplo priporočam obisk Prve K klinike v Ljubljani na Gorkičevi ulici, ker imam jaz osebno z njimi zelo dobre izkušnje - ker sem naletela pri veterinarjih že parkrat na razočaranje (z moje strani seveda ::)).... in menim tudi, da je zelo pomembno kakšen je veterinar in koliko se zavzame za kužka, da le tega uspešno in učinkovito pozdravi oziroma mu pravilno in prijazno pomaga do zdravja... ;)

Upam, da se z Ronom pozdravita in da ni nič hujšega.... :)

Vesel Božič,
Tina in Taj



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #1436 : 25 December 2006, 08:41:52
Oj!
Tudi jaz sem posumila na kakšno klopno bolezen, tako da greva z Ronom v sredo nazaj k veterinarju.
Drugače pa prihajava s primorskega konca. Za karkoli bolj zahtevnega moramo priti v Ljubljano, ker pri nas ni kakšne klinike.
Pa nekateri (na srečo ne vsi) veterinarji so zelo čudni. Bernardinec moje tete je spomladi  zbolel (imel je krvav izcedek iz nosu in je vidno hujšal) in je šla z njim k enemu bližnjemu veterinarju. Zelo površno so ga pogledali, stehtali in ji rekli, da mu škodi vročina ali pa ima alergijo. Pomoč? Vitamini in mokra brisača na glavo. Potem se je odločila, da gre v Ljubljano, kjer so ugotovili, da ima pes tumor in so ga morali evtanazirati. :'(
Drugače pa je najin zdajšnji veterinar zelo zavzet in ga ni treba prepričevat, da naredi še kakšno dodatno preiskavo, tako da upam, da bomo čimprej ugotovili kaj je z Ronom. :)
Vesel Božič,
Barbara in Ron



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1437 : 25 December 2006, 09:55:05
Drugače pa je najin zdajšnji veterinar zelo zavzet in ga ni treba prepričevat, da naredi še kakšno dodatno preiskavo, tako da upam, da bomo čimprej ugotovili kaj je z Ronom. :)
Tole je super! Ker veterinarji se radi otepajo testiranja za klopne bolezni - ne spraševati zakaj, ker mi ni jasno. Vem samo, da sem morala tudi jaz (ena izmed mnogih) prepričevati veterinarje, da testirajo mojega psa za 2 klopni bolezni. Na koncu se je izkazalo, da je bil na 1 pozitiven.  :'( Oni pa so me želeli prepričati, da ne testirat.... Si nočem predstavljati kaj bi bilo, če ne bi testirala.   :-X


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1438 : 25 December 2006, 12:37:29
Jaz res ne razumem teh veterinarjev.... eni so tako površni, da ne moreš verjet, ravno zato pa priporočam Prva K kiniko, ker imajo res prijazen pristop do kužka, kar je po mojem mnenju zelo pomembno, če ima strah mu ga skušajo pomagati premagati in vedno si vzamejo čas za pogovor in radi dajo kakšen pameten nasvet...

Ker pa je od veterinarja v veliki meri odvisno zdravje naših kosmatincev, se moramo vedno dobro prepričati v kakšne roke ga damo zdravit.. :)

Še enkrat želim ogromno zdravja vsem bernijem v prihajajočem letu... ker, če je zdravje - je vse... ;)

Lp,
Tina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1439 : 25 December 2006, 15:00:19
Tukaj pa je slikica Taja, z njegovim najljubšim darilom od Božička.... ;)

Taj z gumjasto muco...


In pa ostala darila...


Pred tem pa je Taj dobil eno ogromno kost, s kar veliko mesa in jo je z užitkom snedel kot bi mignil.... slikic žal ni ker so mu jo dali starši, ko me ni bilo doma...

Lp, Tina in Taj