Tožiti psarno?

agility loving girl · 59550

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #90 : 21 Marec 2008, 12:15:14
Me sploh ne zanima kje je dovoljeno- PRI NAS je prepovedano  >:(.
In naj s svojimi porezanimi cucki ostanejo tam, kjer je to dovoljeno  :P.
Tud je v Arabiji dovoljeno imet pet žena - ampak pri nas imaš pač lahko samo eno. Če jh hočeš imet pet se moraš selit v Savdske emirate  :D.
Če bi se držala oseba tudi moralnih norm,  ne bi bilo nobenih težav, kako s psom po kupiranju delat, ker ne bi imela kupiranega mladiča  :).
Kdor pa hvata lunje v zakonodaji, ker je z moralo skregan, pa naj si odrezane koščke ušes v rit vtakne in uživa v težavah, ki si jih je nakopal  :P.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #91 : 21 Marec 2008, 12:21:30
Hoj, deteljica, ustavi konje  :D jeza skoduje lepoti  :P

Jaz sem danes tudi jezna. ( bova skupaj sli h kozmeticarki )  Na netu sem nasla slike izstradanega mladicka in nimam pojma kako naj ukrepam. Povsod kamor pisem ali poklicem v zvezi s tem ne dobim zadovoljivih odgovorov. Ne recem, da kupiranje ni dovolj hudo a tega je na sreco pri nas malo. Obstaja pa en kup rejecv, ki jim je malo mar za mladicke in tukaj trpijo cela legla!
Kaj pa na to pravite?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #92 : 21 Marec 2008, 12:47:20
Točno tako, cel kup ˝vzrediteljev˝je, ki imajo pse samo za to da služijo na njihov račun...osebno se mi zdi to največji problem, veliko bolj kot kupiranje. In kaj lahko narediš proti takim ljudem - nič! Ali če kdo ve kaj se da narediti?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #93 : 21 Marec 2008, 12:49:45
kako misliš našla- da da ga kakšen vzreditelj prodaja?

Sploh se ne jezim več in od kar se ne trudim bit več prijazna in poučna ampak z velikim zadoščenjem pošljem v PM tiste, ki si po mojme mnenju zaslužijo (šteparji, kupci nerodovniških, kupirajoči ipd) , postajam od užitka že tako lepa, da bom lahko čez kake 30 let kandidirala za mis sveta

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 21 Marec 2008, 12:51:01
 :-[pri nas zdravimo tudi več kot 16 let stare pse :-[Ni glih rak, ampak kaj pa ima diagnoza s tem - pes bo itak kmalu stegnil, ne glede na to kaj mu je. Zakaj neki smo tako zelo sebični, da malo ne pospešimo njegovega odhoda ??? Pa mogoče naredimo prostor za enega bogega zavetiščarja :'( , po nemarnem zapravljeni denar pa bi prav prišel za uboge zamorčke :'( Dajte ne praskajte se tam, kjer vas ne srbi in ne vtikajte se v stvari ki se vas ne tičejo. Sploh pa nimajo nobene zveze s neoskrbovanjem ran, ki so psom namerno povzročene zaradi človeške kaprice. In z zanikrnimi vzreditelji tudi ne.

Miša, kje pa imajo te setradane mladiče?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #95 : 21 Marec 2008, 12:55:50
Točno tako, cel kup ˝vzrediteljev˝je, ki imajo pse samo za to da služijo na njihov račun...osebno se mi zdi to največji problem, veliko bolj kot kupiranje. In kaj lahko narediš proti takim ljudem - nič! Ali če kdo ve kaj se da narediti?
Boticelli ravno ti vzreditelji, ki kupirajo, so tsiti, ki jim gre samo za denar. Ker kupirajo izključno samo zaradi boljše ali dražje prodaje. In dokler so pojave, ki hočejo kupit kupiranega jih bodo kupirali, pa če jim bodo morali sami ogriznit ušesa.

Tisti,ki jim gre za pasmo spoštujejo najmanj zaknodajo, poleg tega še sodobne trende,če živijo v zaplankani državi, in tudi na selekcijo odrezanih delov dajo nekaj, zato jih hočejo videt. Pomembno jim je tudi, da njihovih mladičev ne bodo omejevali predpisi raznih osveščenih držav glede tekmovanj in razstavljanja.
Nesekirajo se, če bodo izgubili kakšnega neosvečenega kupca,ki zahteva kupiranega psa itd.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #96 : 21 Marec 2008, 13:00:32
Hej primerjava je bila narejena, glede na to kaj je potrebno in kaj ne. Oprosti ampak meni se ne zdi humano enega umirajočega ostarelega psa na vsak način ohranjati pri življenju. Če se pa tebi to zdi, pa je tvoja stvar, vsak dela z svojim psom kar želi. Glede stroškov in denarja - o tem sploh ne razmišljam ker je brezpredmetno, vsaj pri meni to nima nobene vloge pri odločanju.

Omenila sem pa zato, ker srečam veliko starih (nad 14 let) psov, ki so zanemarjeni od lastnikov, saj ne da jih nimajo radi (tako vsaj pravijo) ampak pač oni ga ne vejo pravilno česati, rihtat karkoli,...ampak so ga že ne vem kolikokrat zdravili za rakom, za ne vem čim in je bil nevem kolikokrat operiran... kuža vse to preživel...vse lepo in prav, samo vse ima svoje meje...
Ko je čas, je čas...nobeden pa ne govori o tem da je treba karkoli pospešiti...itak pa prebereš in razumeš kot želiš...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #97 : 21 Marec 2008, 13:03:58
Ja saj razumem, ampak rečeno je bilo da so oni imeli na izbiro kupiranega ali nekupiranega... itak da ni idealno, da kupirajo na željo lastnika, se strinjam.
Ampak klinac, nikoli nebo nič idelano in na žalost je velika večina vzrediteljev neidealnih, pa da ne omenjam lastnike, ki se jim čez noč sprden, da bi imeli psa in čez dva dni je pes že pri hiši...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #98 : 21 Marec 2008, 13:36:27
Samo še tole, potem pa bom nehala smetiti temo s starimi psi: zelo stari psi ponavadi ne zgledajo prav posebno lepo. Mišice postopoma atrofirajo, zato so videti grdo mršavi ali pa so zaliti z maščobo in brez vsake oblike. Imajo vse mogoče in nemogoče izrastke, dlaka pa postopno izgublja svojo kvaliteto in pes zgleda zanemarjen tudi če v resnici ni. Da o tem, da jim je vsako prestavljanje (recimo v banjo in iz nje) odveč in boleče ne govorim. Pa še to: noben star pes ne zgleda tako zelo grdo kot  "nagci" brez dlake, ne glede na pasmo.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #99 : 21 Marec 2008, 13:42:53
Pa še to: noben star pes ne zgleda tako zelo grdo kot  "nagci" brez dlake, ne glede na pasmo.
pa še to: noben star pes ne zgleda tko grdo, kot večina zelo starih ljudi  :D
Edina sreča je , da se mnogi počutijo mnogo bolje kot izgledajo  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #100 : 21 Marec 2008, 13:48:54
Še moj zadnji post, pa tudi neham smetiti :)

Se strinjam glede starih psov absolutno, in nikjer nisem omenila da so grdi. Omenjeno je bilo da se mi smilijo, ker je veliko psov z daljšo dlako zelo zavozlanih in jim to povzroča še dodatne tegobe, in se jim zato po nepotrebnem vname koža, kar verjamem da je še toliko bolj neprijetno pri starejših psih (govorim iz lastnih izkušenj, sem videla preveč takih psov...no tudi mladih, da nebo pomote).

Če je tebi goli pes grdi, zadrži mnenje za sebe, ker mislim da grdi še daleč ni pravi izraz. In verjetno se strinjaš, da kar je za enega grdo, je za drugega lepo. Tako da mislim da je zelo nevmesno in nesmiselno žaliti gole pse in posledično njihove lastnike (no ja, lastniki smo že kar imuni na take pripombe  ::)).

Aja moja nagica je pa itak najlepši pes na svetu, pa če ti je všeč ali ne  :P :P :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #101 : 21 Marec 2008, 13:59:11
Mladi nagci so čisto lepi. Ampak ker nimajo dlake, se jim pozna čisto vsaka brazgotina, bradavica, mozolj, pa prav grdo se zgubajo na stara leta. Saj veš, da na tekmah za najgrše pse na svetu nimajo konkurence. Meni so sicer tudi taki všeč, ampak   všeč so mi tudi krastače.
A veš Deteljica, da me naše tastare psice včasih, ko se valjajo po soncu spominjajo na tiste tastare amerikance, ki kje na floridi posedajo po soncu, vsi zgrbančeni in presušeni, lenarijo, malo opravljajo  in se prav fino imajo.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 21 Marec 2008, 16:05:51
Me sploh ne zanima kje je dovoljeno- PRI NAS je prepovedano  >:(.
In naj s svojimi porezanimi cucki ostanejo tam, kjer je to dovoljeno  :P.
Tud je v Arabiji dovoljeno imet pet žena - ampak pri nas imaš pač lahko samo eno. Če jh hočeš imet pet se moraš selit v Savdske emirate  :D.
Če bi se držala oseba tudi moralnih norm,  ne bi bilo nobenih težav, kako s psom po kupiranju delat, ker ne bi imela kupiranega mladiča  :).
Kdor pa hvata lunje v zakonodaji, ker je z moralo skregan, pa naj si odrezane koščke ušes v rit vtakne in uživa v težavah, ki si jih je nakopal  :P.
Ah deteljica, kaj vse je prepovedano oziroma z zakonom omejeno. Pa so cestne omejitve ki jih vecina krsi, pa so droge ki so vseeno najbrz vsak dan na veliko v uporabi, pa je prepovedana prodaja psov na razstavi pa se je vseeno to zgodilo na LJ CACIBU, jeb*ga tko je, ljudje se ne ozirajo/mo kaj prevec na zakone.
In dokler bo slo takoj naprej, bojo pac psi kupirani, bojo karamboli na cestah, pa narkomani povsod, pa ... itd.
In ce sem cisto iskrena, mi niti malce ni zal da sem dala svojo psico kupirat.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #103 : 21 Marec 2008, 16:23:01
Hja, sej če vsi na tak način razmišljajo, res nikoli ne bo boljše ::) :-X

Vsak odgovarja svoji vesti. Če so samo zakoni tisti, ki naj bi nas omejevali, je res žalostno.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #104 : 21 Marec 2008, 16:29:37

Tud je v Arabiji dovoljeno imet pet žena - ampak pri nas imaš pač lahko samo eno. Če jh hočeš imet pet se moraš selit v Savdske emirate  :D.


Madona - pri nas pa imajo lahko 5 ljubic  ::) ::)  :D


..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #105 : 21 Marec 2008, 17:02:12
Madona - pri nas pa imajo lahko 5 ljubic  ::) ::)  :D

Za živce žret, je še ena preveč  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 21 Marec 2008, 17:15:28
To je v bistvu precej resna dilema  ::)
Kaj je zdaj bolje? Imeti 5 žena ali 5 ljubic  ???


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 21 Marec 2008, 17:18:52
Hja, sej če vsi na tak način razmišljajo, res nikoli ne bo boljše ::) :-X

Vsak odgovarja svoji vesti. Če so samo zakoni tisti, ki naj bi nas omejevali, je res žalostno.
Nisem rekla da razmisljam na tak nacin, ampak samo povem kako je. Ker ce se nisi opazila je v svetu toliko kriminala in ostalih stvari ki so po zakonu prepovedane da glava peče. In prosim, ne polagaj mi besed v usta o tem omejevanju, jaz sem samo odgovorila Deteljici, ki je pisala da je to prepovedano - torej omejeno z zakonom.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #108 : 21 Marec 2008, 18:05:40
kako misliš našla- da da ga kakšen vzreditelj prodaja?

Tako, kot sem napisala: nasla sem slike mladicka, ki ima za svojo starost in velikost ter pasemski standard, vsaj 30% premalo telesne mase, ce ne se vec!  :'( To, da se mu vidijo rebra se ni tako "strasno". Vidi se mu celo medenicna kost, kar je ocitni znak podhranjenosti  :'( Mladicek je ze dovolj star in je ze nasel novega kupca. Resnicno sem zaprepadena, ne samo nad rejcem, ki je tako grinto celo prodal ampak nad nevednimi in premalo izobrazenimi kupci, ki so takega mladicka celo posteno placali. Upam, da bodo vsaj novi lastniki spoznali "zmoto" in mladicku nudili pravilno in strokovno nego ter predvsem obilico hrane seveda v normalnih mejah. Kajti tako izstradanega mladicka je potrbno pravilno porediti, da ne pride do se vecjih tezav.

Miša, kje pa imajo te setradane mladiče?

Koliko mladicev v leglu je taksnega sestradanega videza, ne vem. Rejec precej dobro skriva slike mladickov. Zato pa so novi lastniki bolj "radodarni". Zaenkrat sem videla slikovno gradivo samo enega mladicka, ki je res v obupnem stanju. Videla sem se drugega mladicka vendar po slikah sodec je tezko opredeliti v kaksnem stanju je. Glede na situacijo ki spremlja drugega mladicka pa sem skepticna tudi v tem primeru. Nekatere bolj kompetentne sem poprosila za mnenje in jim pokazala slike. Vsi se strinjajo z menoj, da je stanje mladicka krepko pod standarno mejo ( vsaj tisto kar je videti na slikah )
In, Lanabela, to se dogaja pri nas v Sloveniji, med nami! Nekateri se tega dejanja niti ne zavedajo, se manj pa sramujejo. In veselo mislijo, da delajo pomembne stvari a se ne zavedajo, da ga delajo z veliko sranja in v  skodo pasmi! Najbolj zalostno pa je, da svojo psarno reklamirajo celo po forumih  :-X :-X :-X

Nimam besed za kaj vec! Trenutno se nas nekaj trudi skupaj zbrati dostopne informacije. Ne samo v zvezi s tem leglom ampak predvsem kaj in kako v zakonskih okvirih narediti. Da bi pomagali temu leglu je prakticno nemogoce, saj so vsi ze dovolj stari, da so sli od doma. Zelela bi  predvsem poskrbeti za vsa prihajajoca legla. Ce nic drugega, da bi rejec spremenil mnenje o skrbi in prehrani mladickov.

Sicer imam v bliznji prihodnosti namen objaviti celotno zgodbo z mojega vidika, podkrepiti s slikovnim materijalom in s statisticnimi podatki, koliko bi moral biti tezak in razvit mladic v dobi osem tednov.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #109 : 21 Marec 2008, 18:57:47
   Ojla!

  Punce- ce smo ze zabredli, pa dajmo se malo. Vem, da vas je veliko rpoti rezanju uses in to podkrepite z mucenjem zivali. JAZ OSEBNO NISEM PROTI REZANJU in ce bi bilo mozno, bi vse usesa se kupirala...seveda, da se potem tudi ustrezno poskrbi za ta usesa in mladica.
 Mene osebno pa zelo moti drug zakon, ki je bil predlagan in sprejet ze dolgo nazaj. Namrec ta, da se v leglu pusti VSE mladice, ki so sami sposobni prezivet. To je zame res mucenje zivali...in vam tudi razlozim zakaj.  Psice imajo tudi po 8, 10 , 12 ali vec mladicev. Vsi ti mladici ostanejo zivi. Do tukaj je vse lepo in prav, ce bi se potem poskrbelo za te mladice in mamo. Jaz najvecji problem in MUCENJE vidim v tem, saj ti mladicki "pozrejo" mamo, preden so stari 2 meseca....ce ima pa mama smolo in mladici niso kmalu prodani, pa jo mucijo se naslednji mesec ali dva. TO JE ZAME MUCENJE!!!!  To se dogaja v zelo veliko psarnah in pri vzrediteljih .  vzreditelji niso doma cele dneve, ampak hodijo v sluzbe. Da ne bo kdo razumel, da pravim, da so vsi taki vzreditelji slabi...med njimi je tudi veliko dobrih, ki pa jim vcasih sam nacin zivljenja ne omogoca drugega, kot da je mama ves cas, ko so oni v sluzbi, z mladicki. Ti jo v teh 10 urah tudi non stop sesajo. To je 10 ur, potem pa pride na vrsto vzreditelj, ki dohranjuje mladice in psicki pomaga.

    Potem pa pridejo na vrsto se drugi "vzreditelji", ki pa jim tak zakon ustreza. Maldicev je vec kot prevec za prodajo- torej bo zasluzek vecji....hkrati s tem pa trpljenje psice tudi veliko vecje...kar pa njih seveda ne zanima. Pri takih ljudeh, pa psica nima nikakrsne pomoci s strani vzreditelja, ampak mora te mladice sama hranit ves cas, dokler ne gredo v nov dom...........In kaj se zgodi? Psica ima ze po prvem leglu "joske" do tal...... K sebi prihaja ravno toliko casa, da je na vrsti drugo leglo....mladicki pa odhajajo v nove domove nedohranjeni, s polovicno tezo od normalne...in seveda, ko v novem domu dobijo prvo normalno hrano, jih takoj se enkart udari- driska.
  TO  JE  MUCENJE  ZIVALI !!!!!! 

  Cao-Slavi



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 21 Marec 2008, 19:21:37
   Ojla!

  Punce- ce smo ze zabredli, pa dajmo se malo. Vem, da vas je veliko rpoti rezanju uses in to podkrepite z mucenjem zivali. JAZ OSEBNO NISEM PROTI REZANJU in ce bi bilo mozno, bi vse usesa se kupirala...seveda, da se potem tudi ustrezno poskrbi za ta usesa in mladica.
 Mene osebno pa zelo moti drug zakon, ki je bil predlagan in sprejet ze dolgo nazaj. Namrec ta, da se v leglu pusti VSE mladice, ki so sami sposobni prezivet. To je zame res mucenje zivali...in vam tudi razlozim zakaj.  Psice imajo tudi po 8, 10 , 12 ali vec mladicev. Vsi ti mladici ostanejo zivi. Do tukaj je vse lepo in prav, ce bi se potem poskrbelo za te mladice in mamo. Jaz najvecji problem in MUCENJE vidim v tem, saj ti mladicki "pozrejo" mamo, preden so stari 2 meseca....ce ima pa mama smolo in mladici niso kmalu prodani, pa jo mucijo se naslednji mesec ali dva. TO JE ZAME MUCENJE!!!!  To se dogaja v zelo veliko psarnah in pri vzrediteljih .  vzreditelji niso doma cele dneve, ampak hodijo v sluzbe. Da ne bo kdo razumel, da pravim, da so vsi taki vzreditelji slabi...med njimi je tudi veliko dobrih, ki pa jim vcasih sam nacin zivljenja ne omogoca drugega, kot da je mama ves cas, ko so oni v sluzbi, z mladicki. Ti jo v teh 10 urah tudi non stop sesajo. To je 10 ur, potem pa pride na vrsto vzreditelj, ki dohranjuje mladice in psicki pomaga.

    Potem pa pridejo na vrsto se drugi "vzreditelji", ki pa jim tak zakon ustreza. Maldicev je vec kot prevec za prodajo- torej bo zasluzek vecji....hkrati s tem pa trpljenje psice tudi veliko vecje...kar pa njih seveda ne zanima. Pri takih ljudeh, pa psica nima nikakrsne pomoci s strani vzreditelja, ampak mora te mladice sama hranit ves cas, dokler ne gredo v nov dom...........In kaj se zgodi? Psica ima ze po prvem leglu "joske" do tal...... K sebi prihaja ravno toliko casa, da je na vrsti drugo leglo....mladicki pa odhajajo v nove domove nedohranjeni, s polovicno tezo od normalne...in seveda, ko v novem domu dobijo prvo normalno hrano, jih takoj se enkart udari- driska.
  TO  JE  MUCENJE  ZIVALI !!!!!! 

  Cao-Slavi

Slavi, se strinjam.
Ampak... Vse ne gre metat v isti koš (pa se ne štejem med vzreditelje, niti slučajno). Verjamem, da ti nisi taka, pa še mnogo drugih ne! Z nadštevilčnim leglom NI NUJNO, da izčrpaš psico in NI POTREBE, da se mladiče evtanizira. Potrebna pa je VEČJA kontrola in VEČ ZNANJA s strani vzrejnih referentov.
Bom dala primer.
Moja "bivša" psica je bila parjena in se je vrnila k meni 10 dni pred kotitvijo. Pač, so bili vmes neki drugi razlogi. Kljub temu, da parjenje in vse, kar spada zraven, ni bilo v "mojih načrtih", sem zanjo teh 10 dni poskrbela, kolikor sem le lahko. Ob kotitvi sem bedela pri njej, pomagala pri vsakem od mladičev. Po cca 1 tednu sem jih začela dohranjevat, ker sem videla, da jih ima psica "malo dovolj". Pa jih je bilo "samo" 7. Ja, pa kaj? Takratni letni dopust sem porabila za to, da sem bila doma in da sem ji pomagala. Premeščala sem pse iz boljšega na "slabši" sesek, jih tehtala, jih pucala, spuščala k njim drugo psico, da se je igrala z njimi, da si je mama lahko odpočila. Mislim, da ji ni popolnoma nič manjkalo in da ni bila preobremenjena.
Težava pa je, ko dobiš potem na dom vzrejnega referenta, kateremu ti narekuješ, kaj naj napiše  ??? Barva, dobi/ne dobi vzrejnega dovoljenja ipd. (mislim na vnaprejšnji dopis, da pes NI primeren za vzrejo) Ja, tu pa se je za zamislit. Kajti jaz sem za enega od mladičev iz legla rekla, da naj vpiše vzrejno prepoved, pa me je hotel prepričat v nasprotno oz. se je čudil, zakaj...  ???
No, to pa znajo nekateri fino izkoristit.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #111 : 21 Marec 2008, 19:34:09
Yo, tukaj imas popolnoma prav!
Vzrejne komisije, predvsem pa vodja vzrejne knjige oz. vzrejni referent bi moral imeti veliko vecje pristojnosti kot jih vecina sploh ima. Vem za pasmo, kjer je vzrejna komisija sprejela pravilnik, da za doloceno pasmo mladicki stari osem tednov, ce ne dosezejo 8 kilogramov, ne sme tetovirati in ne smejo od doma, dokler jih tak skopuski rejec ne spita do zadovoljive tezine. Baje se vsi vzreditelji tega pravila drzijo, kot pijanec plota. Predvsem zaradi tega, ker je 1x en vzreditelj dobil dvoletno vzrejno prepoved in po tem roku je popolnoma spremenil mnenje in stalisce do psice in legla.

Nekaj takega bi lahko z malo truda dosegli v vecini pasemskih klubov, ce bi le vzrejni referenti izvajali svoje pristojnosti v tej meri kot jim to veleva pravilnik o vzreji. A zal, kot vemo, se ne drzijo niti teh minimalnih pravil, ki jih imajo sedaj. Pasemski klubi pa zivijo od clanarine svojih clanov in kvantitete legel, ki jih le ti ustvarjajo. Vedno bolj dobivam obcutek, da so bili pasemski klubi ustvarjeni za istomislece vzreditelje, da bodo lazje scitili drug drugega in lazje prikrivali maslo, ki se cedi z nekaterih glav in ne pa za dobrobit pasme kar naj bi pasemski klub bil tudi namenjen.

Zalostno!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 21 Marec 2008, 19:47:51
Yo, tukaj imas popolnoma prav!
Vzrejne komisije, predvsem pa vodja vzrejne knjige oz. vzrejni referent bi moral imeti veliko vecje pristojnosti kot jih vecina sploh ima. Vem za pasmo, kjer je vzrejna komisija sprejela pravilnik, da za doloceno pasmo mladicki stari osem tednov, ce ne dosezejo 8 kilogramov, ne sme tetovirati in ne smejo od doma, dokler jih tak skopuski rejec ne spita do zadovoljive tezine. Baje se vsi vzreditelji tega pravila drzijo, kot pijanec plota. Predvsem zaradi tega, ker je 1x en vzreditelj dobil dvoletno vzrejno prepoved in po tem roku je popolnoma spremenil mnenje in stalisce do psice in legla.

Nekaj takega bi lahko z malo truda dosegli v vecini pasemskih klubov, ce bi le vzrejni referenti izvajali svoje pristojnosti v tej meri kot jim to veleva pravilnik o vzreji. A zal, kot vemo, se ne drzijo niti teh minimalnih pravil, ki jih imajo sedaj. Pasemski klubi pa zivijo od clanarine svojih clanov in kvantitete legel, ki jih le ti ustvarjajo. Vedno bolj dobivam obcutek, da so bili pasemski klubi ustvarjeni za istomislece vzreditelje, da bodo lazje scitili drug drugega in lazje prikrivali maslo, ki se cedi z nekaterih glav in ne pa za dobrobit pasme kar naj bi pasemski klub bil tudi namenjen.

Zalostno!

Missa

Ja, se strinjam.
Še bolj žalostno in klavrno pa je, ko pride k tebi vzrejni referent, ki predstavnika pasme v živo še nikoli ni videl...
Saj ni, da bi govoril.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #113 : 21 Marec 2008, 20:37:59
Potem pa pridejo na vrsto se drugi "vzreditelji", ki pa jim tak zakon ustreza. Maldicev je vec kot prevec za prodajo- torej bo zasluzek vecji....hkrati s tem pa trpljenje psice tudi veliko vecje...kar pa njih seveda ne zanima. Pri takih ljudeh, pa psica nima nikakrsne pomoci s strani vzreditelja, ampak mora te mladice sama hranit ves cas, dokler ne gredo v nov dom...........In kaj se zgodi? Psica ima ze po prvem leglu "joske" do tal...... K sebi prihaja ravno toliko casa, da je na vrsti drugo leglo....mladicki pa odhajajo v nove domove nedohranjeni, s polovicno tezo od normalne...in seveda, ko v novem domu dobijo prvo normalno hrano, jih takoj se enkart udari- driska.
  TO  JE  MUCENJE  ZIVALI !!!!!! 

Jaz takim osebam ne bi rekla vzreditelj, pa ceprav samo v narekovajih. To so zame rejci. Srbi imajo za take ljudi primeren izraz: "pilicarji". Ce besedo prevedes v slovenski jezik, zal, izgubi  ves svoj pomen!

A takemu pocetju res ne moremo stopiti na prste  ???

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #114 : 21 Marec 2008, 21:29:17
  Ojla!

  Yo- saj sem razdelila vzreditelje...pravim, da so tudi dobri.

 To, da pa vzrejna komisija in refent ne ukrepa, je pa spet druga zgodba.....ki jo pa kakor kaze se ne moremo spremenit. To je res zalostno.
 Yo- glede na pasmo, ki jo verjetno se niso videli v zivo, verjamem, da ni imel referent pojma, kaj je prav in kaj ne.  Jaz npr. najvec gledam svojo pasme in mi gredo kocine pokonci, ko govorim s clovekom in mi pove, da je njegova dogica pri 8 tednih imela 4 kile!! A si to predstavljate??   

  TO JE TUDI MUCENJE ZIVALI!!!

  Cao.-Slavi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #115 : 21 Marec 2008, 22:38:32
Slavi, z deteljico te bova rade volje vzeli s seboj k najini kozmeticarki  :P ( saj poznas tisto, jeza skoduje lepoti  ;))

Jaz sem danes pridno delala na "mojem primeru" in moram sama sebe pohvaliti, da s pomocjo pametnejsih in izkusenejsih tudi napredujem. Kljub temu, da sem ves dan zabila na racunalniku so mi nekateri odzivi ljudi dali potrditev, da se ipaq splaca potruditi. In to, da je vec kot 200 ljudi v slabih 12 urah prebralo moj "opozorilni clanek". Predvsem pa se vsi po vrsti strinjajo, da je mladicek na sliki res videti sestradan  :'(

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 21 Marec 2008, 23:18:41
Miša, a lahko vidim tega mladička? Lahko tudi na mail ali na pm?

Slavi, ja, se strinjam, da vsega ne moreš vedet, nobeden ne, samo če si postavljen v neko tako vlogo in konec koncev naj bi nosil neko odgovornost, se vsaj pozanimaš prej. Pomoje, no?


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #117 : 21 Marec 2008, 23:23:23

 oJLA!

  Yo- seveda imas prav. Glede na to, da se pri zelo poznanih pasmah delajo velike kikse, pa se nic ne sekirajo .......kako ne bodo pri eksoticnih  :o :o

 Cao-Slavi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #118 : 21 Marec 2008, 23:31:18
Yo, zal ti slike ne bom poslala. Lahko pa ti na privat e-mail posljem moj "opozorilni clanek", ce zelis.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 22 Marec 2008, 00:18:36
Miša, sem dobila.
Maš tako zs kot mail.
Jaz pa grem ležat in buljit v strop.
Spat danes tako ne bom mogla.
Sramota, samo to sem trenutno sposobna izjavit.