Nutrience

Tinchka · 6476

Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
: 27 Februar 2008, 23:56:25
Ali kdo uporablja to hrano? Jaz sem jo že dvakrat kupila naši Maci in ji je bila še kar všeč. Meni je pa všeč po sestavinah. Pa taki luštni majhni briketki so.

Če bi kdo kaj pokomentiral, so tu sesatvine (aja, kupila sem samo Junior in tudi navedene sestavine veljajo za Junior hrano):
piščančje meso (35%), riž, piščančja maščoba, koruza, pesina pulpa, dehidriran piščanec, jajca v prahu, hidrolizirana piščančja jetra, kvas, DL-metionin, L-lizin, zelišča (0,12%)(janež, rožmarin, božja rutica), izvleček ognjiča, morske alge, rožič, baldrijan, ingver, kurkuma, rožmarinov ekstrakt, izvleček juke schidigere, vitamini, minerali.
Analiza: beljakovine 33,5%, maščobe 20,2%, vlaknina 2,3%, voda 9,2%, pepel 6,3%. Na kg hrane: baker 25mg, železo 250mg, cink 250mg, selen 0,25mg, mangan 45mg, vitmain A 25.200 IE, vitmain D3 1.650 IE, vitmain E 115 IE, vitamin C 52mg.

Tole je pa še njihova spletna stran: http://www.nutrience.com/english/cat/index.html

Mačji žur! :)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1 : 02 Marec 2008, 22:37:04
Meni pa lih to ni vešč, če so majhni birketki, ker potem jih moj sploh ne zgrize ampak kar golta. :-\



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #2 : 03 Marec 2008, 00:07:05
Ja no, to je verjetno odvisno od mačke. Sicer pa niso tako zelo zelo majhni, kot npr. RC Babycat. Mogoče so malo manjši kot Hillsovi za mladiče.

Mačji žur! :)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3 : 03 Marec 2008, 22:05:34
Saj nevem kakšni so za mladiče, ti verjetno morajo biti majhni samo recimo sanabelle adult so pa tudi tako majhni, da jih sploh kupila ne bi, če bi prej vedela...me prav jezi, ko začne tisto kar goltat, potem mu pa dajem do polovice, da poje briketek za briketkom, da vsaj kaj zgrize mulc!



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #4 : 03 Marec 2008, 22:41:27
Ja jaz v bistvu težko primerjam, ker briketov za odrasle mačke še nisem kupila. Vem edino da so Royal Canine Babycat 34 najmanjši (premera približno 3 mm), vsi ostali kar sem jih kupila pa večji (Hill's, Technical, Nature's Best, Schesir, RC Kitten in tudi Nutrience) - približno premera 5 - 7 mm. Ja, malo sem zabluzila v prvem postu  :-9

Mačji žur! :)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5 : 04 Marec 2008, 11:22:48
Ja jaz v bistvu težko primerjam, ker briketov za odrasle mačke še nisem kupila. Vem edino da so Royal Canine Babycat 34 najmanjši (premera približno 3 mm), vsi ostali kar sem jih kupila pa večji (Hill's, Technical, Nature's Best, Schesir, RC Kitten in tudi Nutrience) - približno premera 5 - 7 mm. Ja, malo sem zabluzila v prvem postu  :-9

Teli od RC Baby so pa res ful ful ful majhni...so jih dobivali naši kot mladički...ampak mi nimamo problemov z goltanjem...

smo pa sedaj malo zamenjali in smo šli iz techni-cal na nutrience adult in so tudi adult majhni...ampak jih imajo radi... :)

:)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 April 2009, 00:50:18
Jaz sem to hrano danes kupila našim kot nadomestno hrano čez vikend in praznik, je izgledala po sestavinah najbolj ok med hranami, ki so jih v imeli na voljo (žal so mi trgovino z bolj kvalitetno hrano pred nosom zaprli).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 November 2009, 20:13:48
No,jaz sem pa danes kupila to hrano (prvič) in jo je naša Toma (muca) zelo rada pojedla :P ;D :) :P.Ker je kar lepo zavaljena (debela),sem ji kupila nizkokalorične briketke.Bomo vidli kako se bojo obnesli ::).vŠeč pa mi je tudi njihova cena,1,5 kg je (samo) 7,90 eur :o.RC ali pa Hill's so pa 2 kg okoli 15-20 eur.
No upam da se bojo lepo obnesli ;D :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 29 December 2009, 15:00:12
No hrana nam je prejšnji teden zmanjkala.Ne morem reči da je s hrano kaj narobe,ampak nism opazaila nobenega napredka (da bi mačka kaj shujšala),saj sem kupila nizkokalorično hrano (dietno hrano).
Zato semm se odločila da ne bom nadeljevala s to hrano,čeprav ni slaba.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 29 December 2009, 15:54:07
Hm poskusi manjše porcije normalne hrane pa malo več gibanja - mogoče bi pa muca "palila" na lasersko lučko? :D tak jo lahko zelo uspešno razgibaš...
Te dietne hrane pomoje sploh ne funkcionirajo. Moja tašča hrani svojo mačko že lep čas Hillsovo dietno hrano, pa je mačka samo še bolj debela... ::)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 29 December 2009, 16:11:24
Mačka je večinoma časa zunaj,tako da je kar aktivna (kdaj pa kdaj gre tudi na lov).Ja, zdaj ji dajam malo manjše porcije in upam da bo kaj shujšala (ni pa tako zelo debela,da bi imela kake težave).Ja tudi meni se zdi da tele dietne hrane niso bogve kaj,tako da zdaj ko sem kupila Hill's nisem vzela dietne,ampak sem vzela za kožo in dlako.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #11 : 29 December 2009, 19:04:48
Po dveh tednih uporabe nizkokalorične hrane tudi nekih groznih rezultatov ne more biti, še manj pa glede na to, da kot praviš mačka ni fuul debela. Po mojem mnenju ji lahko daješ sam manjše obroke in ni treba kupovat nizkokalorične hrane, glede na to da ni hudo debela...

:)


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 29 December 2009, 19:12:33
Čez zimo se mačke, predvsem tiste, ki bivajo zunaj tako in tako malce poredijo in čez poletje malo shujšajo. Sicer pa... kot je polonči napisala; kakšen rezultat bi se pa naj pokazal po dveh tednih??  ::)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 30 December 2009, 21:19:32
No, tašča hrani svojo mačko že vsaj 1 leto z dietno hrano pa se še kar redi... ampak to z dietno hrano je pomoje enako kot pri ljudeh. Ne rabiš jest "light", da shujšaš, lahko preprosto ješ manj. Dietna hrana je bolj za dober občutek, ko ljudje hranijo mačko, ki je bolj požrešne sorte in zgleda taki bošček, ko ne dobi za jest oz. teži za hrano nonstop.

Ja, mačke, sploh zunanje, pa se definitivno poredijo na zimo. Moje so prav ogromne ratale, nekaj od tega je seveda dlaka, nekaj pa tudi maščoba. Spomladi pa se bojo spet prelevile v griže, kot vedno.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby