Hranjenje mladiča

d3ni005 · 19710

d3ni005

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 13 Marec 2008, 14:02:28
Mene zanima skom naj bi hranil mladiča nemškega bokserja (dobim ga začetek aprila, 2 meseca bo star)??
lp



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 13 Marec 2008, 16:12:41
S kvalitetno hrano za mladice velikih pasem.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


d3ni005

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 13 Marec 2008, 17:51:01
Kero hrano priporočate ,ki se jo dobi v sloveniji??
Misliv sm ga hraniti z royal canin ampak sm nekje na tem forumu naletel na nekatere pomankljivosti te hrane.
lp



sanya

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Marec 2008, 18:11:34
Na trgu je trenutno ogromno vrst briketirane hrane in težko se je odločiti.
Vsi pa bi radi svojim mladičkom dali najboljše.

Jaz imam 4 bernske planšarje in jih vse hranim z Eagle Packom, ki sem ga
prej kupovala v Italiji, z začetkom leta pa se ga dobi tudi v Sloveniji.

Več o hrani si lahko prebereš pod posebno temo Eagle Pack.
Bistvo je, da je ravno Eagle "izumil" recepturo za velike pasme, tj.
zmerni proteini, zmerne maščobe, pravilno razmerje in količina Ca in P.
Posebno pri mladičkih je kvaliteta hrane še pomembnejša.

Sama sem ena od klubskih poverjenikov za to hrano in vzrediteljica in imam
že kar veliko izkušenj na tem področju.

Če imaš kakršnokoli vprašanje, kar vprašaj.

O hrani si lahko prebereš tudi na www.eaglepack.si.
Kar na dan z vprašanji...




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 13 Marec 2008, 18:27:43
Kero hrano priporočate ,ki se jo dobi v sloveniji??
Misliv sm ga hraniti z royal canin ampak sm nekje na tem forumu naletel na nekatere pomankljivosti te hrane.
lp

S čim pa hrani vzreditelj? Če uporablja kakšno ok hrano bi jaz vsekakor z istim nadaljevala vsaj kakšen teden in se šele potem odločala za menjavo, da ni prehud šok - menjava okolja in hrane. Pri kakšnem bolj občutljive mladiču lahko hitro pride do kakšne driske.

Najbrž ima vsaka hrana kakšno pomanjkljivost, preberi si malo teme o hrani, odzive forumašev pa boš morda lahko presodil kaj bo za tvojega mladička najbolje. Osebno ti predlagam hrano, ki ima dodan glukozamin in kondroitin. Pri izbiri kvalitetne hrane za mladiče velikih pasem pa ne rabiš dodajat nobenih dodatkov, ker naj bi vsebovale vse kar potrebuje mladič za zdrav razvoj.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 13 Marec 2008, 18:30:38
Kero hrano priporočate ,ki se jo dobi v sloveniji??

Mogoče še tole, hran ki pridejo v poštev za tvojega mladička je na tržišču kar nekaj in vsak ti bo svetoval drugače, ker imamo z določenimi hranami različne izkušnje. Tako, da boš šele ko boš imel psa videl kaj njemu najbolj ustreza ;)



d3ni005

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 Marec 2008, 14:15:40
Kaj naj provam za začetek royal canin,canadie...???



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 14 Marec 2008, 14:26:33
Kaj naj provam za začetek royal canin,canadie...???

Prosi za testerček hrane in poglej kako psu odgovarja - če bo hitro pojedel, potem mu je hrana zagotovo všeč. Drugače pa vprašaj s čim ga hrani vzreditelj pa imej za začetek to, potem se pa odloči. Jaz med drugim gledam tudi na ceno, tako da bom povprečno dala največ 55€ za 15kg hrane, ki zadostuje psu za mesec dni.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 Marec 2008, 20:53:02
Mene pa zanima, ce je primerno, da mladicku (7tednov in vec) dajes brikete (kvalitetne) ali pa je bolje, da mu dodajas tudi drugo hrano?
Mladicku je treba brikete namakati... je bolje, da mu namakam v mleku ali v vodi??? ???
Verjetno mu bom dajala namocene brikete, vcasih pa tudi kaksnodrugo primerno hrano, da se malo navadi. Je to primerno? Pa vesela bom se kakrsnega koli drugega nasveta, ker kljub temu, da sem o tem prebrala ze ogromno se vedno nisem prepricana kaj bi bilo najbolje. :-\ ::)



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 Marec 2008, 21:19:44
Mladiče začnejo vzreditelji navajati na brikete že pri dobrem enemu mesecu. Tako da bi jaz na tvojem mestu nadaljevala s kvalitetnimi briketi, ki jih lahko namočiš v toplo vodo. Lahko mu kakšen obrok zamenjaš tudi z mlečnimi izdelki...bodi pa pozoren, če bo imel mali kaj driske po kakšnih skutah ali jogurtu.

Jaz definitivno predlagam brikete...še vedno so to najbolj uravnotežena hrana. Sama dvomim, da boš lahko potrebne sestavine in pa v pravem razmerju omogočila mladičku.

lp
Eva



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #10 : 18 Marec 2008, 10:54:04
Mladičke začnemo dohranjevati z briketki že pri 18. dnevu. Seveda so najprej zmiksani in zelo redki (tekoči). Drugače pa jaz velikokrat dodam tudi mleto govedino, purana, piščanca, tuno, skuto, jogurt, riž.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 18 Marec 2008, 15:29:33
Izključno prehranjevanje z briketirano hrano je razlog marsikatere težave s prebavo, če ne pri mladiču pa kasneje. IBD-ja naprimer.

Zato bi moral že vzreditelj mladičke navaditi na vse vrste hrane in nikakor ne začeti z briketi kot prvo hrano.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #12 : 18 Marec 2008, 16:40:02
A res? Meni je vzrejna referentka plus veliko odličnih veterinarjev do sedaj svetovalo, da naj začnem z briketirano in sicer z isto kot se hrani mamo. Sicer je pa tudi pri otrocih različno seveda.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #13 : 18 Marec 2008, 16:59:31
Sem si prebrala nekaj literature o IBDju na netu, ker priznam, nisem imela pojma o čem se pravzaprav sploh gre  :-[ in sem rahlo zaskrbljena. Sicer ne za svoje malčke, vendar poznam kar nekaj vzrediteljev, ki hranijo mladiče izključno samo z briketi. Zakaj pa vpliva industrijska hrana na to? Pa še eno vprašanje, ki je pravzaprav v povezavi. Če psica je samo briketirano hrano bodisi Junior/puppy ali za doječe psičke ali to potem prenaša z mlekom na mladiče?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 18 Marec 2008, 17:18:57
Pri nas smo vedno začeli z briketi (namočenimi, nikoli zmiksanimi ali razpackanimi). So pa kmalu začeli dobivati tudi drugo hrano, vse po vrsti. Govedino, piščanca, purana, ribo, riž, polento, krompir, mleko, sir, skuto, zelenjavo. Ko so bili malo večji so poleg svojih rednih briketov dobili še kakšen vzorček od drugih, tudi manj kvalitetnih. Novi lastniki so lahko takoj začeli hraniti karkoli so hoteli. Nobenih drisk ali celo IBDjev.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #15 : 18 Marec 2008, 17:21:20
Lanabela kdaj pa ste jih začeli hraniti z briketirano?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 18 Marec 2008, 18:24:08
Tam enkrat okrog 20 dneva čisto malo (briketek ali dva na mladiča). Če je bilo treba dodajati prej, so dobili kupljeno mleko za pse.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #17 : 18 Marec 2008, 18:40:44
Tam enkrat okrog 20 dneva čisto malo (briketek ali dva na mladiča). Če je bilo treba dodajati prej, so dobili kupljeno mleko za pse.

Ne saj jaz to vem, ampak sem se bala, da smo mi prezgodnji. Prvič je itak sama packarija okrog pladnjev, kajne?  ;D ;D

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 18 Marec 2008, 19:18:10
Pozdravljeni!

Lanabela napisali ste, da mladičke hranite tudi s krompirjem :-\. Ste se zmotili? Kar ne znam si predstavljat, da bi se pse hranilo s krompirjem, ko pa na vsakem koncu lahko slišim, da je krompir neprimerna hrana zanje. Če se motim me popravite. Pa brez zamere :-[.

LP



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 18 Marec 2008, 21:56:24
Ines: takrat čisto od začetka ni nobene packarije, ker sem dala mladičkom posamezne zmočene briketke kar iz roke. Malo pozneje so pa pačkali, a jih je še psica umila, tako da ni bilo prehudo.

Sky: nič se nisi zmotil, mladiči so dobili tudi krompir, ki je, v obliki pireja povsem v redu vir oglikovih hidratov in se celo uporablja v dijetnih hranah za pse (saj verjetno poznaš kombinacijo riba in krompir). Tudi polenta (koruza) je povsem v redu, čeprav se jo nekateri bojijo kot hudič križa. (problem je samo, če je pes ne prenaša ali če je pripravljena tako, da je pes ne more prebaviti - kar velje tudi za krompir) Če sem in tja kak pes ne prenaša mleka, to ne pomeni, da je zanič za vse pse. Itd.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 19 Marec 2008, 02:58:44
Ines, mislim, da bo največ informacij glede IBD-ja imela Yo, ki ji je ta bolezen predčasno vzela zvezstega kosmatega spremljevalca.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #21 : 19 Marec 2008, 08:40:18
O hudo.

Lanabela - pri nas pa je kar pestro že prvič.  :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 19 Marec 2008, 09:06:05
Ja, Lanabela, se strinjam, da ne gre poploševati, če enemu psu neka hrana ne ustreza, da potem ni primerna za nobenega psa. Tako naš mladiček z užitkom popije mleko in ga brez problemov prebavi, prejšni pes ga pa tudi v mladih mesecih ni prenešal (govorim o kravjem mleku, da ne bo pomote). Nisem pa vedela, da lahko psi jedo pire krompir. Karkoli sem do sedaj slišala o krompirju v povezavi s psi, vedno je bilo enako rečeno: krompir ni primerno živilo za pse. In vem, da je v določenih dietnih briketih sestavni del tudi krompir, vendar sem mislila, da je že tako prepariran, da ne škoduje pasji prebavi. Kljub vsemu pa naš Sky ni in ne bo dobival krompirja :-[.

LP



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 19 Marec 2008, 10:02:10
jaz pa nisem nek vzredtilej, ampak pri mladičih, ki smo jih imeli sem začela z dodajanjem barf zmletega mesa. Nekako se mi je to zdelo najbolj naravno. Po tem sem pa čez kakšen teden začela dodajati še brikete in zelenjavo, sadje, kosmiče, riž, meso pa še kar barf. Zadnji teden pred oddajo sem dajala dva obroka brikete, enega mlečnega- skuta, jogurt sistem in enega mesnega (tu že včasih kuhano, včasih barf). Pustila sem tudi , da so pili pri mami do oddaje po svoji in mamini presoji. (niso pa odšli istočasno,tako da z apsico ni bilo nenadne prekinitve dojenja, ampak postopna)
Svojim kupljenim mladičem namenoma dajem nekaj mesecev vsaj kakšen obrok  ali dodatek drugega kot brikete. Čist zato, da se prebava navadi na različne hrane, čeprav odraslm hranim pretežno brikete.
Noben od mojih psov (ali pri meni zraslih mladičev) ni imel nikoli težav z menjavanjem hrane ali znamk briketov.
Ne verjamem, da je samo hranjenje z briketi škodljivo, ampak za trening presnove in prebave se mi zdi pametno mladičem dajat še kaj drugega in mogoče mal menjat znamke briketov. Hranjenje izključno briketov in izključno ene formule bi znalo res povzročiti kakšno "razvajenost" oz  manjko v razvoju mikroflore črevesja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 19 Marec 2008, 11:57:21
Sky: nobene potrebe ni, da bi psu dajal krompir, če se ti ne zdi v redu. Je dovolj druge hrane. Moram pa reči, da psi z IBDjem pogosto pristanejo točno na krompirju, ker drugega ne prenesejo. Čisto vseeno ali doma pripravljenem ali v briketih. Moja najstarejša psica pa je samo še meso, ribe in krompir. riža ne mara, polento občasno malo, ali pa čisto malo kakšne kaše, krompir pa... Ker ne kuham za vsakega psa posebej, dobiva precej krompirja tudi moja tamala. Zaenkrat prav dobro kaže. Verjetno krompir velja za škodljiv zato, ker so psom futrali postan krompir v kosih. Ki gre dejansko skozi skoraj nedotaknjen (enako gre skozi tudi nepravilno pripravljena koruza)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 19 Marec 2008, 12:39:25
Pri nas so mladički trenutno na Starter briketkih,poleg tega pa dobivajo tudi skuto,jogurt,smetano,kuhane ribe,piščanca,govedino in zelenjavo.Običajno pa vse dodatke mešam z briketi.Do sedaj niso imeli nobenih problemov,niti prvič,ko sem jim dala karkoli drugega od briketov.
Tudi pri nas odrasli psi dobijo občasno tudi kaj drugega kot samo brikete,še posebno dobijo vsaj enkrat na teden ribe,pa najsi bodo kuhane ali pečene.Vendar vedno mešane z briketi.Je pa pri nas pravilo,da je eden izmed obrokov v tednu sestavljen samo iz probiotičnega jogurta in rženih ali ovsenih otrobov.Na ta način se jima prebavni trakt lepo sčisti,mikroflora uredi in nimata problemov z prebavo.
LP Tjaša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 19 Marec 2008, 12:49:53
ko smo ravno pri krompirju in ribah. Trenutno hranim od BOSHa ribo+ krompir (čist naključno, namenoma menjam okuse in sestavo dnevne hrane)  in psi so popolnoma navdušeni. No mogoče ravno zato , ker je najbrž popolnma nov okus po vrsti podobnih.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #27 : 19 Marec 2008, 13:10:00
Moji tudi. Celo tastara jih poje nekaj, če so zraven "prave" hrane (načeloma se mi sicer zdi bolje dajati brikete posebej in kuhano posebej, ampak tastara pač dobi tisto in v taki obliki, kot ji je najbolj všeč. Če hoče imeti krompir s čebulo, dobi krompir s čebulo)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #28 : 19 Marec 2008, 14:04:40
HE he , zanimivo.
Očitno moji stari prekmalu umrejo al kaj? Vsi namreč bolj, ko so stari, bolj postajajo požrešni in manj izbirčni. Včasih se mi zdi , da so že kar patološko pripravljeni pogoltnit vsako svinjarijo, tud če je čist neužitna.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #29 : 19 Marec 2008, 14:57:37
Mogoče pa stari psi vse bolj postajajo podobni sami sebi ko so bili še mladiči. Lana je bila takrat izredno izbirčna. Lahko pa da počasi izgubljajo voh in okus, pa eni požrejo vse kar se jim znajde pred gobcem, drugi pa samo tisto, kar ji še vsaj malo diši.