Glava klopa v koži

Pikapolonka · 7719

Pikapolonka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 13 Marec 2008, 22:06:55
Pozdravljeni,

sem nova članica in tudi "sveža" lastnica male psičke. imam pa en problem, ki me zelo skrbi. naša psička je na glavi imela majhnega klopa in smo ga s pinceo poskusili potegniti ven, kot po navodilih: rahlo zvrtet in z enim sunkom potegnit ven. Očitno je klop bil zelo trdovraten in je glavica klopa ostala v koži. Jaz sem sedaj mesto namazala s kremo, ne vem pa če je to pravilno. in vem kaj naj naredim, ker je glavica še vedno v koži. Ali je to lahko nevarno? Imam namen peljat psičko k veterinarju. Ali bo on lahko to odstranil? Skrbi me , da ne bi prišlo do kakšnega vnetja. kaj lahko še naredim jaz, da preprečim kakšne težave?

Hvala in lp.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1 : 14 Marec 2008, 10:15:30
Živjo!
Če ostane slučajno glava v koži,jaz ne mažem nič. Počakam dan ali dva,da se posiši,mogoče naredi krastica in potem glava odpade sama. Ali pa jo z pinceto še ven potegneš,gre čisto lahko ven.
Sem pa imela enkrat primer,ko ni šlo ven in se je zagnojilo.
Vzela sem iglo(inekcijsko) in tistega hudiča nemarnega zbezala ven,potem pa mazala z Bepantenom,da se ni vnelo ponovno.

Počakaj in opazuj,če se ranica ne zapre;če se glava ne prikaže na površje;če je zelo rdeče in razdraženo,potem ukrepaj.
Drugače pa se v večini primerov samo uredi in odpade.



Pikapolonka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 Marec 2008, 15:03:11
Hvala za odgovor. Sem se pogovorila tudi z veterinarko pa jetudi rekla da ni nič hudega, samo da je bolje bit malo pozoren in opazovat da se ne bi zagnojilo, v takem primeru se predpiše antibiotično mazilo in je v redu.  Hvala.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 16 Marec 2008, 18:09:45
Ni za kaj  ;)
Kako pa je s psičko?



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #4 : 13 April 2008, 19:24:20
Hej!

Tudi jst mam podoben problem, le da ga je naš zlatko staknil zraven penisa. Malo si ga je že zlizal, nato pa smo ga poskušali potegnit ven s pinceto, pa je zloba tako zagnezden v tist mehek predel, da ga je nemogoče odstranit. Notri je zdaj ostala samo še glavica in mi prav para živce. Enkrat smo že imeli podoben primer, pa se mu je res potem posušilo in je sama odpadla, sam vseeno skrbi me pa le :(


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER