..MoJ bOrDeRčEk MaX...

Nincy29 · 36517

Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 18 Marec 2008, 06:53:08
Ja Jean Max je izredno simpatičen :D Komi čakam, da ga spet v živo malce prečoham :) Ninchy29, a prideta v Ajdovščino na agi tekmo? :o  Bomo šli spet  kam na sprehod in spustit naše mrcine :o No upam, da bo kaj primernih krajev za to ::)

lp


Ja itak da prideva..oz. če naju bo fant peljal :P :P..
Ja ja itak sprehod..in pol boš še mal več pofotkala..(asko pa njega skup :P :P)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #31 : 18 Marec 2008, 08:46:36
Ja saj sem te v prestranku pozdravila ko si zraven aske bila,ko si ji frizbije izročila. ;D...

 :-[ Imam slab spomin...najbrz zaradi starosti  ;D

Torej, upam da se bomo spet videli v zivo.  :P

Na seminar prides samo pogledat, ali se ga udeleziti? Mislim, da je se kaksno prosto mesto.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #32 : 18 Marec 2008, 09:14:24
Samo po mojem za dobit italijanski rodovnik moras bit italijanski drzavljan ??? ali pa zivet v Italiji ali kaj takega. To, da pa ne smes v Italiji v trojko z nerodovniskim, pa nisem vedela...

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #33 : 18 Marec 2008, 09:34:47
Zdaj sem malo prestudirala italijanske pravilnike in vcasih so sicer res imeli posebej tekme za mesance in rodovniske, ampak od 2006 to ne velja vec 8)

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 18 Marec 2008, 09:50:21
Ja itak da prideva..oz. če naju bo fant peljal :P :P..
Ja ja itak sprehod..in pol boš še mal več pofotkala..(asko pa njega skup :P :P)
O super :)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #35 : 18 Marec 2008, 10:24:30
Nincy29, veliko sva klepetali preko MSN-ja in ZS-jev in velikokrat sem ti pisala o razliki med rodovniškimi borderji in mešanci z njimi.

Ta lastnik od katerega sem maxa vzela ima doma 2 borderja. Samčka in samičko. Samček je star 4 leta in prihaja iz Nemčije. Ima rodovnik(sem ga videla!). Samička prihaja prav tako iz tujine in je stara 3 leta. Prav tako ima rodovnik(viden!).

Dokler mladič nima rodovnika, ti lastnik lahko kaže in govori kar hoče.

Če se le da, bi te prosila za rodovniški imeni obeh staršev.

Majchy ...nevem zakaj toliko pametnuješ,ko pa imaš sama doma 2 nerodovniškega psa!!!

Glede na to, da Majchy kupuje oz. ima že kupljeno rodovniško borderko, verjetno ve kako in kaj. In kar je Majchy napisala v svojem postu, ji dam čist prav.

Jah zaenkrat nič ne mislim..ampak če bo bil ko odraste po standardih ga bo lahko dobil ja..

Zakaj bi pes, ki se je skotil v Sloveniji, dobil Italijanski rodovnik? Ali v Italiji dobi Slovenski rodovnik? Pod kakšno številko ga potem zabeležijo?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #36 : 18 Marec 2008, 11:10:48
Kaj se potem sploh trudimo z vzrejnimi pregledi, zdravstvenimi pregledi psov in vsem jajcem, če lahko potem enostavno dobijo mladički rodovnike, ko odsrastejo. Nima potem vse skupaj smisla...  :-\ :-\ Poleg tega lahko standardu borderja ustreza tudi mešanec (na bolhi so eni simpatični mešančki med haskijem in borderjem pa sem sigurna, da bi jih ta človek čisto brez težav prodal ali za borderje ali haskije, če bi hotel). Kako se potem odločajo o tem, kateri pes ima borderske prednike in kateri ne? Poleg tega pa ne vem, zakaj se ti zdi kar naenkrat pomembno, da ima Max rodovnik. Če se ti to ni zdelo pomembno, ko si ga kupila, potem ne vem, zakaj kar naenkrat ta želja.  :-\

To, da ti je človek, ki je prodal psa, povedal, da je imel samo eno leglo... Mogoče je res, mogoče ni. Ti ljudje, ki štepajo nerodovniške mladičke, ti bodo naložili čisto vse, da prodajo mladička. In mislim, da obstajajo izredni vzrejni pregledi, tako da bi mladički lahko vseeno dobili rodovnike, če je res vse tako kot ti praviš pa če bi se lastnik malo potrudil...

Ti pa želim veliko veselja z Maxom. Po fotkah sodeč je pravi cuker (mislim tudi, da sem ga videla v Prestranku).  :-* :-*


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #37 : 18 Marec 2008, 11:21:51
Ti pa želim veliko veselja z Maxom. Po fotkah sodeč je pravi cuker (mislim tudi, da sem ga videla v Prestranku).  :-* :-*

V Prestranku je bil na tekmi v začetku marca.


Če je rodovnik tako pomemben, bi lahko počakala na takega mladiča. V tem času bi tudi prihranila dovolj denarja za rodovniškega.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #38 : 18 Marec 2008, 11:23:36
V Prestranku je bil na tekmi v začetku marca.

Ja, ja... Takrat. Se spomnim pikic na tačkah.  :D :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #39 : 18 Marec 2008, 12:01:35
Simpatičen mešanček :o

Vse ostalo je pa cela komedija tle :D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #40 : 18 Marec 2008, 12:15:06
Majchy ...nevem zakaj toliko pametnuješ,ko pa imaš sama doma 2 nerodovniškega psa!!!

Ravno zato lahko pametujem, ko imam dva mešanca doma. :D :P
In zato ker se tudi jaz nekoč nisem zavedala kaj pomeni rodovnik, sedaj pa se.
Zato pa BTW imam kupljeno BOCko z rodovnikom.  ;D

Brez zamere. Max je cukr.  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #41 : 18 Marec 2008, 12:22:33
Zato pa BTW imam kupljeno BOCko z rodovnikom.  ;D

Sem te malo višje že jaz "razkrinkala"  ;D.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #42 : 18 Marec 2008, 12:23:14
Sem te malo višje že jaz "razkrinkala"  ;D.

Sem videla ja...  :P :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #43 : 18 Marec 2008, 12:33:56
Simpatičen mešanček :o

Vse ostalo je pa cela komedija tle :D

Cacy se popolnoma strinjam - ampak me pa žalosti da se zdaj že v vsaki temi, gremo - gredo iste stvari :(.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 18 Marec 2008, 16:03:03
:-[ Imam slab spomin...najbrz zaradi starosti  ;D

Torej, upam da se bomo spet videli v zivo.  :P

Na seminar prides samo pogledat, ali se ga udeleziti? Mislim, da je se kaksno prosto mesto.

Na seminar pridem samo pogledat. namreč max bo takrat komaj 5 mesecev mel zato se mi zdi še mal premali..



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 18 Marec 2008, 16:16:32
Zdaj sem malo prestudirala italijanske pravilnike in vcasih so sicer res imeli posebej tekme za mesance in rodovniske, ampak od 2006 to ne velja vec 8)
ja meni je prejšni teden tako inštruktorca rekla..



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 18 Marec 2008, 16:19:55
Nincy29, veliko sva klepetali preko MSN-ja in ZS-jev in velikokrat sem ti pisala o razliki med rodovniškimi borderji in mešanci z njimi.

Dokler mladič nima rodovnika, ti lastnik lahko kaže in govori kar hoče.

Če se le da, bi te prosila za rodovniški imeni obeh staršev.

Glede na to, da Majchy kupuje oz. ima že kupljeno rodovniško borderko, verjetno ve kako in kaj. In kar je Majchy napisala v svojem postu, ji dam čist prav.

Zakaj bi pes, ki se je skotil v Sloveniji, dobil Italijanski rodovnik? Ali v Italiji dobi Slovenski rodovnik? Pod kakšno številko ga potem zabeležijo?


zate sem itak že od samega začetka ko sem maxa dobila pa sem ti povedala da je nerodviniški ugotovila da ti ni prav nič lušno zmano govorit..in glede majchy..tudi jaz vem kaj pomeni rodovnik in nevem kaj se toliko p!"%ite name ker je pač max nerodovnškiki!!nikogar nisem prašala za mnenja glede rodovnika in če komu kaj ni prav nam pusti mene in maxa na miru bom pač govorila s tistimi ki nimajo tako fuuul proti lastnikom in psom ki so nerodovniški!

glede rodovnika v italiji sem lepo povedala da nimam veliko informacij ampak mislim da moraš imeti prebivališče v italiji!!!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #47 : 18 Marec 2008, 16:20:42
Pol pa ne vem :-[ ampak ravnokar sem se domislila vsaj 2 mesank, ki tekmujeta v trojki ??? mogoce sta se narobe razumeli?

battito animale


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 18 Marec 2008, 16:21:31
V Prestranku je bil na tekmi v začetku marca.


Če je rodovnik tako pomemben, bi lahko počakala na takega mladiča. V tem času bi tudi prihranila dovolj denarja za rodovniškega.

zakaj sem se ravno zdaj odločila za nerodovniškega psa?en problem je denar ampak to bi lahko res prišparala in si rodovniškega kupila sam je en velik razlog zakaj sem ga ravno zdaj vzela!!(moje zdravje ima tle vezo)!!



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 18 Marec 2008, 16:22:26
Ravno zato lahko pametujem, ko imam dva mešanca doma. :D :P
In zato ker se tudi jaz nekoč nisem zavedala kaj pomeni rodovnik, sedaj pa se.
Zato pa BTW imam kupljeno BOCko z rodovnikom.  ;D

Brez zamere. Max je cukr.  ;D

jaja vem da imaš kupljeno borderko!
sam kaj če imaš kaj proti meni in maxa..maš že zgoraj napisano kaj..



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 18 Marec 2008, 16:23:37
Pol pa ne vem :-[ ampak ravnokar sem se domislila vsaj 2 mesank, ki tekmujeta v trojki ??? mogoce sta se narobe razumeli?

jah nevem tako mi je ona rekla..da v italiji na tekmah v trojki ne morejo sodelovati nerodovniški psi..bom u četrtek na treninigu še 1x povprašala.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #51 : 18 Marec 2008, 16:32:39
jaja vem da imaš kupljeno borderko!
sam kaj če imaš kaj proti meni in maxa..maš že zgoraj napisano kaj..

Ne vem zakaj vsako spraševanje, če ima pes rodovnik vsi razumete kot napadanje...
Jaz nimam nič proti nobenemu, osebno te sploh ne poznam, Max je na fotkah zelo zelo lušten.
Škoda se mi zdi samo vedno znova ponavljati, kaj pomeni rodovnik.
Sploh kar se dogaja zadnje čase na področju borderjev je grozno...  :'(

Ti ne bom več smetila teme.  ;)

Uživaj z Maxom. Pa pridno poročaj kako sta in nas zalagaj s fotkami. ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 18 Marec 2008, 16:35:43
Ne vem zakaj vsako spraševanje, če ima pes rodovnik vsi razumete kot napadanje...
Jaz nimam nič proti nobenemu, osebno te sploh ne poznam, Max je na fotkah zelo zelo lušten.
Škoda se mi zdi samo vedno znova ponavljati, kaj pomeni rodovnik.
Sploh kar se dogaja zadnje čase na področju borderjev je grozno...  :'(

Ti ne bom več smetila teme.  ;)

Uživaj z Maxom. Pa pridno poročaj kako sta in nas zalagaj s fotkami. ;)

Jaz sem samo lepo povedala glede rodovnika in VI mene ste napadli!! meni ni težko odgovorit s kje prihaja itd. pač povem je nerodovniški ok..in pol vi začnete neki me napadat!!me se sploh neda neki zdej tle kregat!če pač morejo na tem forumu bit samo rodovniški psi povejte in odstopam od foruma!



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #53 : 18 Marec 2008, 16:35:52
Nincy 29 - imam eno vprašanje - res zgolj iz firbca - pa mi lahko odgovoriš tudi na zasebno sporočilo - koliko si plačala za Max-a. Res me zanima osebno.

Kar se tiče nastopov v A3 v Italiji - ni kakšne panike, tudi psi brez rodovnikov lahko nastopajo. Samo občasno jih dajo še v eno posebno klaso.

In - ja - res je, v Italiji pod določenimi pogoji lahko pse vpisujejo v LIR  register (kar ni enako rodovnik). Mislim pa, da je mogoče samo za določene pasme , predvsem pa morajo biti psi vzrejeni v Italiji. LIR register se v Sloveniji prizna šele, ko so polne 4 generacije in pes lahko dobi LOI rodovnik.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 18 Marec 2008, 16:40:26

In - ja - res je, v Italiji pod določenimi pogoji lahko pse vpisujejo v LIR  register (kar ni enako rodovnik). Mislim pa, da je mogoče samo za določene pasme , predvsem pa morajo biti psi vzrejeni v Italiji. LIR register se v Sloveniji prizna šele, ko so polne 4 generacije in pes lahko dobi LOI rodovnik.


lepo sem povedala da kaj več o tem rodovniku nevem..prvo informacijo glede tega rodovnika oz vpisa v LIR register sem dobila kot že povedano od para iz italije. potem sem še v mojem klubu prašala če se to res da in so rekli da ja,sam več informacij nisem dobila.



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 18 Marec 2008, 17:14:15
Dovolj bo počasi...  :-\ ::) Dej še kako novo slikico raje  :-* ;D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #56 : 18 Marec 2008, 17:27:24
Se strinjam ja..ker se tako kot v 3/4 tem "pesjanarji se predstavljajo" vrtimo v začaranem krogu  ::) . Sicer pa, če ne prej vidim da se vidimo na seminarju ;). Ga boš pripeljala s sabo a se ga malo nagledamo  :P  ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 18 Marec 2008, 17:51:46
Se strinjam ja..ker se tako kot v 3/4 tem "pesjanarji se predstavljajo" vrtimo v začaranem krogu  ::) . Sicer pa, če ne prej vidim da se vidimo na seminarju ;). Ga boš pripeljala s sabo a se ga malo nagledamo  :P  ;)

jah nevem zakaj ste sploh začeli me tako napadat ane!!
jah nevem mešančka če se lahko sabo pripelje :D :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #58 : 18 Marec 2008, 18:08:16
Nincy29, umiri se. Moraš razumeti, da je ta tema za ljubitelje pasme izredno občutljiva. Škoda res, da se nisi odločila za rodovniško leglo, ampak zdaj je Max pri tebi in je kar je in verjamem, da je simpatičen kuža. Se boš pa morala sprijazniti s tem, da lastniki borderjev ne gledajo/mo prav lepo na nerodovniško štepanje borderjev in na ljudi, ki le-to podpirajo. :-\

Me pa zanima, kaj je s tisto italijansko borderko, da ima hrbet pobrit, če mogoče veš?


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 18 Marec 2008, 18:15:50
Nincy29, umiri se. Moraš razumeti, da je ta tema za ljubitelje pasme izredno občutljiva. Škoda res, da se nisi odločila za rodovniško leglo, ampak zdaj je Max pri tebi in je kar je in verjamem, da je simpatičen kuža. Se boš pa morala sprijazniti s tem, da lastniki borderjev ne gledajo/mo prav lepo na nerodovniško štepanje borderjev in na ljudi, ki le-to podpirajo. :-\

Me pa zanima, kaj je s tisto italijansko borderko, da ima hrbet pobrit, če mogoče veš?

Saj vas razumem da tega ne podpiraste in ubistvu tut jaz vem kaj pomeni rodovniški pes in 1x v prihodnosti vem da bom imela rodovniškega BC-ja,ampak zdaj imam maxa in ga mam nadvse rada. sam zelo mi je zatežilo ker ste se tako name spravle namesto da bi sam lepo rekle..oz saj to že vse vem. in ne podpiram štepanje bordrejev itd. res ne..

neki na kolkih al neki podobnega je bila oprerirana in ne sme več agility trenirat..a jih poznaš??