ne more kakat

malamya · 3786

malamya

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
: 28 Marec 2008, 22:12:38
najin 2 mesca stari jorki ima problem... smo bli na sprehodu in se je postavo v položaj za kakanje in se napenjal pet minut pa je to ponovil večkrat vse skupaj je trajalo kakšne pol ure pa vseeno ni mogel kakat... pol se je pa usedo na rit in se s prednjimi nogami poganjal tako da se je drsal po riti. ker se nama je zasmilil sva mu v vodo nalila nekaj mleka tako da je potem lahko spravil nekaj iz sebe.. in ker je bil po ritki ves usran sva ga umila in pri tem ugotovila da mu nekaj štrli iz ritke.. zj pa ne vema ka je to.. neki sem brala o nekih analnih žlezah..je mogoče to to? ali pa je samo zasušen kakec?..

help



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 Marec 2008, 22:23:52
A je bilo tudi kaj krvavega izcedka? možno je da ima vajin malček gliste...to so lahko tisti trakci...

Če bi bile analne žleze, bi se samo drajsal po ritki ali pa grizel, to da pa ni kakal, pa ni povezano z žlezami...

Lp



malamya

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 Marec 2008, 22:27:31
ni blo kakšnega izcedka prvo ni mogel kakat po majhni pomoči je pa spravil iz sebe nekaj podobnega driski... kakšne trakce? je dobil pasto proti glistam dva dni nazaj! tisto ko mu pa sštrli iz ritke je pa tk trdo pa še kr vlko.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #3 : 28 Marec 2008, 23:24:28
Mogoče pa je kaj pojedel takega,pa zdaj ne gre ven.Sploh če je mlad je lahko marsikaj v gobček vtaknil.Moji je ven štrlelo že čuda stvari,poskusi mu potegniti ven narahlo če bo šlo,če je samo kaj takega.Če ga bo pa bolelo ali pa ne bo šlo narahlo pa pojdi raje k veterinarju.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 April 2008, 15:20:22
Glede na "trakce" gre lahko za gliste.Ker pa ne mor kakat in gre iz njega le malo mehkega blata pomeni da je zaprt.Poskusi s svečko proti zaprtosti ali pa z jogurtom in sladkorjem ki včasih pomaga pri zaprtosti.Najboljše pa je da se mogoče po telefonu posvetuješ z veterinarjem.



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #5 : 04 April 2008, 15:24:08
lahko da je kaj takega pojedel. naši je tudi enkrat visel en trak iz riti pa še kakec gor in sem vzela lateks rokavice in ji potegnila dolg trak od tepiha iz rite in potem je bilo v redu. če pa je naša tako malo bolj zaprta pa ji jaz dam malo mleka ali jogurt in je OK.

saj vem da ni fajn da šariš po riti z rokavicami ampak drugače ne gre.

včasih se tudi mladičem zasuši kakec in ne more kakat ( sem vidla to) in ga boli pa mu moraš pomagat da mu potegneš ven.