jahanje

Equus · 185078

Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
: 19 November 2005, 21:33:32
daj povejte kakšne smešne stvari, nesreče...
skratka kakšno zanimivost ko ste jahali (konje) ;D
ravno danes smo šli jahat na kamnolom...legendarno, sej bojo slikce (ala vinetu) ;)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 19 November 2005, 22:03:05
hmm ne vem glih če to spada v to temo sam vam lahko povem da je kobila mojga fotra ugriznla za lase, ko je bil še otrok ker je hotel zajahati njenega žrebička...lol sj ni čudn zakva je plešast ane  :P



LP

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 19 November 2005, 22:33:23
ooo ni bolšega kot to! ;D ;D sicer zdele na veliko zabušavamo...šola, rondo in še vse ostalo ;) ni časa. Pridno pa le kakor se da obiskujemo tekma iz preskakovanja ovir :) in navijamo. Naslednji teden...danes teden pa začnem že spet jahat....bo konec 1 konfe ...šjuhhh :D. mam kar nekaj slikic ...bom naštimala in dala na net ;)

equus..kje pa jahaš?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3 : 19 November 2005, 23:12:36
hmm ne vem glih če to spada v to temo sam vam lahko povem da je kobila mojga fotra ugriznla za lase, ko je bil še otrok ker je hotel zajahati njenega žrebička...lol sj ni čudn zakva je plešast ane  :P



LP

Zato ker je žrebeta branla. Čist prov mu je. Jaz bi ga tut klofnla če bi mojga otroka vzel v naročje brez mojga dovoljenja tko čist za priemrjavo s tem da je pri živalih dejanje nagonsko, v obrambi.

Jaz sem jahala, v ZUIMu v Kaminu, učila sem se dresurnega jahanja pa nisem bla lih slaba ampak zarad pomanjkanja časa sem nehala. Nobenih hudih nezgod, ne spomnim se da bi bili padci hudi. Enkrat al pa dvakat sem padla, še bol od začetka. Tako da je pr men tko nekak. Obvladam korak in kas dokler sem v zaprti maneži, zunaj pa mi dela problem vodenje konja. Vedno gre v kontra smer kot bi jaz rada  :-X :-X . Naučila sem se pa tudi veliki krog, mali krog, hoja nazaj, obrat na mestu. Galopirala sem pa samo dvakrat in lahko rečem da mi je to največji užitek, ampak na žalost se ga nisem dobro naučila. Upam, da bom imela priložnost nadaljevat.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 19 November 2005, 23:17:51
jaz mam pa narejen izpit jahač 1 in izpit jahač 2. tako, da konja obvladam kjerkoli kadarkoli. :) preskakovala sem tudi ovire in jih še bom ;D. drugače bom pa zdaj začela jahat pri KK PIP.  :)

s1b
..dobr, da ga je sam ugriznla

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 20 November 2005, 10:43:54
Sib jaz bi mu še kaj več naredila.

Sem tudi jaz jahla v ZUIMU...ampak sem nehala...potem se parkt šla na Brezje nad Kamnikom.Mi je fuuuuuul bol.ker greš na teren pa vs eje westrn 8).

Se pa jaz še vedno smejim,ko smo poleti šli jahat...ubistvu smo gledal pot za konjenico :P.no in smo prišli na Menino,potem smo šli pa na Tomana (Neža če je tebi kaj bolj znano :P).In smo se ustavili pri enmu planšarju za pot.In je pol ure nakladal,da se ne da,da so rante...in se nas je na koncu le usmili in povedal da so rante ful zvezane pa je dal ene klešče.In mi pač gremo pa pridmeo do prve rante...in smo se smao smejal.tko čist na izi je blo vse zvezano.In se pač organizator poč dol s konja odveže in tam pusti klešče...in smo jahali naprej...še 30min (planšar je rekle,da je vsega skupaj 15min).In pridemo do ene zanikrne gmajne pa rante.so nam pa samo oči vn padle :o.Ne vem kateri norec je to zvezal :-\.Jaz sme bla že vsega sita,jahali smo do 8h zjutraj ura pa je bila že 4 :-\.Potem smo se 15min tam matrali,da smo to odvezal pa potem še nazaj naštimal.
Sam mi smo bli vsi 100000% da smo se zgubili.Kar v eno gmajno smo rinli...in smo že misli obrnit pa nazaj it.Hvala bogu je bil ta Janez tok trmast,da je šel peš iskat pot...in 50m stran je bil toma.Šjuh...tako,da smo potem prišli do Tomana ob 5h pa na Črnivec ob 6h...potem so ble ša kobile fullll zmatrane,pa še kopita so se eni vnela...in smo samo klicali mojega strica,da je prišel s prikolco po nas ;D.

Je bilo pa smešno tudi to,ker je Janez rekel,da ne gre NIKOLI s konja...pa če so še takšne rovte ;D.Ampak je zaradi kobile prehodil pol poti,haha.Sej jaz tud nism skoz jahal,ker se mi ej kobila smilila po tistih rovtah na planini.

Pa še Cveta je strgala ujzdo,tako da smo v tistem dnevu doživeli mnog :P.

Na samo konjenico pa nisem šla,zaradi alkohola...sem bila pa v 7 nebesh,ke rje bilo na dvorišču 40 konjev :-*

Sem se malo razpisala :(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 20 November 2005, 10:54:09
jest sm bila na eni konjenici...hvala lepa nikoli več. drugače pa jaham angleško :), ali pa kar brez vsega ;D ;D. čmoknila pa nisem še nikoli dol :) :)....dobro razen enkrat, ko smo jahali po snegu in je kobili spodrsnilo je padla po tleh.boga...potem sem pa zraven hodila...dolgo dolgo časa :) zdej pa grem slike iskat ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #7 : 20 November 2005, 11:06:03
NIste šli na Tomana ampak na Tomanovo in vem kje je to ja  ;D Ste pa očitno bližnice ubirali, ker jet tut ena lepa gozdna pot če je še. Sem bl že precej dolgo nazaj v tistih koncih.

Meni je nekak všeč terensko jahanje, torej western. Dresurno bi pa nardila do konca če bi mela šanso, tok da bi pol lah sama šla jahat ven.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #8 : 20 November 2005, 12:23:55
Jst jaham v KKT (konjeniški klub Trnovo). Preskakujem, drugače pa jaham angleško, tudi če je westeren sedlo ne padem dol. Jaham že približno 6 let. 4 leta od tega nisem jahala redno, ampak sem hodila za vsake počitnice na kmetijo Kandare (kamor hodim še zdaj), kjer imajo 30 konj. Hodimo na več urne terene (2-4 h). Zadnjič smo šli plavat s konji. Fuuuuul je blo dobr  :D . Samo voda je bila mrzla >:(
Zanimiva iskušnja pa je bila tudi ko se mi je Geta (žal pokojna) povaljala po snegu. Imela sem ravno novo sedlo ampak ni bilo potem nič narobe z njim.
Glede na to da je to ekološka kmetija, kjer imajo tudi senik in prostor za šotore, bi se lahko kdaj zmenili za kakšen tabor (jahalni). Imajo tudi 2 kravi in 2 teleta. Kmetijo imata dva brata. eden živi v sosednji vasi, tako da je pri vsakemu po približno 14 konj. Organizirajo tudi več dnevne ture, vlečenje sani ali pa vožnja z lojternikom. Kmetija se nahaja v Loški dolini, v vasici Dane. Če bi se kdo hotel zmenit za kakšno jahanje, jih lahko pokličete na številko  01 705 8158 ali na mobi 051 225 455. lp, Špela


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #9 : 20 November 2005, 13:06:49
Neža jaz sem bila ravno pred izpitom,po tem pa...saj veš kaj je bilo :'(.Drugače pa glede Tomanovega...a tista pot ki gre mimo pujskov?Ker mi smo res šli ne vem kje vse...sej konjenica je šla drugje,ker smo samo mi jahali do Črnivca od zjutraj do večera oni pa so šli s črnivca še na Veliko planino

Drugače pa jaz ne zamenjam nobenega sedla za westrn :P.Me vsa rit boli ;D...je pa res carsko jahati brez sedla.Mene so enkrat snemali ne da b jaz to vedla >:(.Se pa spomnim enkrat ko sem s paše gnala kravce,pa se počim na kobilo...in je kar enkrat začela ritat ko norc.Pa u galop...jets sm pa šla pa dol skakat :-[.je imela pa brenclna na riti :P.

Sicer pa jaz zaenkra (tok,tok) še nisem padla...je pa Klemen :-\.pa še čist nov sedlo mi je ves odrgnu :'(...sem že mal nesramna.Mi je sej nehu težit,da hoče jahat (Neža ne mu tega povedat!)...

Je pa na konjskem hrbtu fullll dobr raziskovat okolico...
A ima kdo takrat ko jaha s seboj psa?Ker jaz na teren ne grem nikol brez rona...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 20 November 2005, 14:31:54
jaz ko sem včasih jahala še tukaj v vodicah pri eni, ki zdaj nima več konj prej jih je bilo pa čez 30...no smo hodili na terene...ja seveda Rondo in Gaja ter njihov bernc Bine so šli vedno vedno zraven. To so jih bile same mišice pesjanov :). ko se enkrat navadiš na dobro angl. sedlo tudi ne zamenjaš ;)

meni se je tudi enkrat povaljala kobila v sneg(tudi žal pokojna)...zanimivo ni kaj...sej ne da je men srce skoraj počakal :P

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11 : 20 November 2005, 14:38:15
hehe Mene je Dada vedno zmerjala kaj mene nkol rit ne boli pa še tko precej neredno sem jahala. Tako da mi je vseeno kakšno sedlo je. Sem že jahala na angleškem in western.

Tjaša tako dobro pa ne poznam. Se spomnem sam, da je bla pot oz. kar cesta po gozdu. Razen če sem zamešala.


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #12 : 20 November 2005, 14:49:00
Ne sej je pot...sam mi smo prišli na to pot iz enih rovt...

Sam Dada je bla faca...čik,mobič pa na konja...haha.

Neža kerga konja si pa ti najraj jahala?Jaz sem sovražila Ajšo...ta konj ne vem če je kdaj videl dresuro...to ni bil konj,ampak norc.Grdoba grda...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 20 November 2005, 19:25:59
Sem bla večina na Dilu. Je Dada rekla da pašem gor k sem velka  ;D Ampak on je tok trd kooonj. Predstavlete si. Pecikl k ma štrioglata kolesa, pol se pa pelji ane. Jaz sem mela pa Aisho rada. Ampak nje nisem velik jahala. Najraje sem mela pa Aja. Tok mehak pa fajn za jahat, pa še mal temperamenta je mel v sep. Veš kake priprave so ble ko sem prvič prosla da ga hočem jahat haha Če podivja delaj tako, če začne galopirat tako, ne bodi panična,... Na koncu je bil pa konj popolnoma miren, ker je bil celo nooč zunaj  ;D ;D. Drgač pa poleg Dila sem tut Plutoja velikat mela. Tedva uglavnem. Bonija nisem nkol jahala ostale pa več ali manj vse.

Dada pa itak da je bla carica. Pa tko ko si povedla. Mobi pa čik pa v manežo  ;D Škoda je je. Res škoda. Prekleta nesreča. Zdej so sami bol tko tko v ZUIMu. NI kaj čez Dado je ni.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 20 November 2005, 20:04:40
Jets jo kr pogrešam :'(.Pa bla je taka,da je povedala direkt...

Sem pa jaz imela rada Dila...tok je biu pridn,pa lep kas je meu :o.Pa Pluto s emi je zelo prirasel k srcu,Boni je pa zanalašč klecal...
Na Ajši sme pa doživela mnogo in še veš...od norega galopa,do stanja na zadnjih nogah,na prvih,tudi z eno nogo sm za njo tekla...Sem imela take priprave zanjo.Če bo prehud galop sam spusti bič :P ;D...

Ni kaj..škoda je Dade.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 21 November 2005, 01:56:49
Sem bla večina na Dilu. Je Dada rekla da pašem gor k sem velka  ;D Ampak on je tok trd kooonj. Predstavlete si. Pecikl k ma štrioglata kolesa, pol se pa pelji ane. Jaz sem mela pa Aisho rada. Ampak nje nisem velik jahala. Najraje sem mela pa Aja. Tok mehak pa fajn za jahat, pa še mal temperamenta je mel v sep. Veš kake priprave so ble ko sem prvič prosla da ga hočem jahat haha Če podivja delaj tako, če začne galopirat tako, ne bodi panična,... Na koncu je bil pa konj popolnoma miren, ker je bil celo nooč zunaj  ;D ;D. Drgač pa poleg Dila sem tut Plutoja velikat mela. Tedva uglavnem. Bonija nisem nkol jahala ostale pa več ali manj vse.

Dada pa itak da je bla carica. Pa tko ko si povedla. Mobi pa čik pa v manežo  ;D Škoda je je. Res škoda. Prekleta nesreča. Zdej so sami bol tko tko v ZUIMu. NI kaj čez Dado je ni.
Kaj se je pa zgodilo?



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #16 : 21 November 2005, 07:37:14
jaz jaham že 2 leti na orlah in moram reči da ni bilo nič smešnega razen v četrtem je kuhar v ovs stresu konjski česen in friga in tritla nista hotele jest k je tok smredl (no sej jst tut nebi tega jedla) pa obe sta tako žalostko gledale kuharja in si mislili ti smotko vse si pokvaril ;D ;D ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #17 : 21 November 2005, 13:07:00
Jaz jaham od svojega  6. leta naprej , na začetku na turistični kmetiji Marn zdaj pa V jahalni šoli Viktorija , ampak se mi je v avgustu zgodila nesreča in imam zdaj malo oddiha



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #18 : 21 November 2005, 16:08:44
Če se ne motim jo je eden od konjev v glavo brcnu. Na srečo jo je kljub govorjenju odnesla popolnoma ali pa skoraj brez posledic. Videla sem jo tudi že jahat, ampak ni pa več zaposlena tam kjer sva se s TMT učili jahat.

Dil je imel lep kas  :o Ja za pogledat ko je Dada na njim sedela je blo super, lep korak pa to. Ampak za jahat pa bolj neudobnga konja še nisem vidla. In Dada prbije, da če bom znala njega jahat bom znala vse in mi ga kljub prošnjam še naprej turila  ;D ;D. Pluto pa kar se mehkosti tiče ni bil veliko boljši. Ampak precej lepo vodljiv.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #19 : 21 November 2005, 16:25:26
Čeprav...khm so zdravniki rekli,da tole ni od konja.In hvala bogu se njihove napovedi niso uresničile (na invalidskem vozičku ipd) in sedaj normalno hodi.

Meni osebno je bil Dil krasen :-*.Pomoje sem najbolj uživala na njem...no samo težko je bilo nan zlesti (khm...krtačila sem ga tako,da sm stala na klopci ;D).

Neža ampak enkrat greva na Brezje...Ker je enostavno noro...se ne da opisati z besedami :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #20 : 21 November 2005, 18:00:56
No vi  srečneži jaz pa sploh ne vem jahat, me nikol ni mikalo :P ;)
No zdaj me pa ma , da bi začela-mogoče ;)
Lp
Lanyca ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #21 : 21 November 2005, 18:08:55
Meni osebno je bil Dil krasen :-*.Pomoje sem najbolj uživala na njem...no samo težko je bilo nan zlesti (khm...krtačila sem ga tako,da sm stala na klopci ;D).

Če si na njem uživala v kasu si definitivno med redkimi. Lahko je sicer vstajat, ker te dobesedno vrže iz sedla ampak težko je pa primerno visoko vstat.


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #22 : 21 November 2005, 18:19:30
Ma ne vem no...fajn mi je biu.Pa sej so bli vsi,samo Ajša ne :-\ :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #23 : 21 November 2005, 19:41:14
Če si na njem uživala v kasu si definitivno med redkimi. Lahko je sicer vstajat, ker te dobesedno vrže iz sedla ampak težko je pa primerno visoko vstat.

zakaj bi bilo težko? jst sm se kas lažje naučila jahati pravilno kot galop. zdej mam pa oboje zelo rada (kas in galop) ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #24 : 21 November 2005, 19:56:31
Jaz galop...pri Dadi sem ga jahala 4x.Ej nikol več...ubijal me je to...sem dobla svojo kobilo...sem bla butasta pa sm se šla na teren učit.Ok sem bla butasta ampak sem se naučila zaupat v konja...galop mi je neki fenomenalnega.Res...nevem no...sem že slišala od velikih učiteljev jahanja,da to smo pa "kavbojci",ker se na terenu učimo.Ne morem pomagat...sem pa kavbojc :).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #25 : 21 November 2005, 20:09:14
u jst tut na terenu najraje galopiram ;D........hod mi je pa meki tok dolgočasnega (prvo ko sem začela jahat(prvih 6 ur) si nisem upala v kas sem raje bla samo v hodu zdej pa galop in galop in še enkrt galop ;D)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #26 : 21 November 2005, 22:02:53
zakaj bi bilo težko? jst sm se kas lažje naučila jahati pravilno kot galop. zdej mam pa oboje zelo rada (kas in galop) ;)

Zato ker je poanta da čim manj vstajaš. Dil te je pa dobesedno tako vrgel iz sedla da si moral ornk vstat in ne samo tisto malo z vso prefinjeno eleganco  ;D ;D. Je Ajša veliko bolj udobna za jahat. Pa tako za info. Drugo dekle, ki je treniralo je vseskozi jahala Ajšo, metal jo je pa Aj... Tako da. Vsak ma svoj okus.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 22 November 2005, 19:02:10
Jaz sem pa hodla jahat v rakičan ;D

srečy


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #28 : 04 December 2005, 16:54:07
A je kdo gledal Prpiravljen na dirko?Super film pa še lepi konji :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #29 : 04 December 2005, 18:07:03
jst sem gledala...perfektn film bi ga kr še enkrat... ;D ;D ;D :D :D :D ;) ;) ;) ;) :) :) :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]