jahanje

Equus · 184785

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #30 : 04 December 2005, 19:02:36
No nardim obnovo:

Torej bil je en konj T.J in njegov lastnik je z njim tekmoval na dirkah.potem se je ubil (ne vem kako ker sme zamudila začetek).In potem je bil ta konj čist fuč...Njegova hčerka pa se je s konji lahko pogovarjala in tako so s prijatli spravl tega konja pokonc in šli dirkat.In so ga tko pripravl do tega,da so mu dali slušalke pa musko 8) in je dirkov ko norc.1. tekmo ga je en konj zje*** in ni zmagal,čeprav je vodil do konca.Potem se je pa začela sezona in je dirkov in zmagoval s slušalkami 8).In so jih prijavili na Zlato dirko...vendar jim je en nasprotnik hlev zažgal in so ga šli pač ta hčerka,qokej in še nekdo rešvat.Si je qokej opekel roke in ni mogel dirkat.Pa je dirkala ta hčerka...čeprav je bla mami proti.In je šla dirkat.
In jih je doletel nov udarec.Njihov nasprotnik je nekja mutil in so bile slušalke prepovedane.In je bila dirka polomija.in je bivši qokej šel na tribuno in dal v zvočnike musko na katero je vedno tekel.In glej ga zlodja....do konca je šlo za centimetre...in zmagal je TJ.

In na koncu je bil ples...ampak je blo zelo lepo ker je ta hčerka s konjem govorila :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Eta

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 05 December 2005, 10:49:26
Naj še jaz povem svoje tri najbolj zanimive izkušnje iz jahanja. Prva je bila precelj zabavna. Vodila sem teren in jahala syglavi linijo arabko. Bolj nizka in precej živahna kobilca. Bila je zima in precej snega. Mislim, da smo galopiral ob robu pašnika. Spregledala sem majno vdolbino v terenu. Ni bila luknja. Tut kobila jo je spregledala in nekako počasi zdrsela na kolena. Jaz pa po njenem vratu pred njo na tla. Nihče ni bil poškodovan niti preplašen. Počakala je da sem vstala, pol pa še ona.
Druga je bolj rizična. Vadili smo za izpit in jahala v maneži. Pet jahačev naenkrat. Jaz sem imela hanoverank in sem bila zadnja v vrsti. Načeloma je ta kobila zelo pridna in super ujahana. Pri galopu si je pa hotla dat mal duška in mi je v ovinek, tik pred ograjo, nardila mačji hrbet. Res me je presenetla in nisem pričakovala tega od nje. Seveda sem pikirala dol in sem 2 cm pred oglajo ustavla, brez čelade na glavi.
In še tretja nepozabna izkušnja. Najbrž ni nikogar , ki še ni gledal filma Pleše z volkovi? No jaz sem se vživela v Costnerja in odigrala tisti prizor ko paradira pred sovražniki. Jahala sem mojo omiljeno kobilo, šla na res velik pašnik, jo pognala v galop, zamižala, roke stegnila od sebe in jahala galop.
Mislim, da mi ni treba več opisvati, zakon!



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #32 : 05 December 2005, 21:00:11
hudo..jst bi tut galop braz rok probala sm.....si ne upam ;D ::)  raj ne  ;D


 

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #33 : 05 December 2005, 21:15:05
Jaz sme galopirala brez stremen...:-\.Ne hvala...Oh ja...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Eta

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 06 December 2005, 10:53:41
Jest sm jahala brez sedla kar en mesec. Nismo verjel, da bi na eni precej stari kobili uspel naskok žrebca. In tako smo pozabil točno kdaj je bilo uspešno. Iz previdnosti, sem jo potem zadnji mesec jahala čist brez.
Full noro.
Nič ni težko, če s konjem najdeš povezavo. Dobesedno zlit se moraš z njegovim gibanjem. Ko enkrat to občutiš, ti je lahko npr. streme bolj v napoto. Jest včasih med jahanjem dam noge iz stremen. Noge avtomatsko padejo bolj na konja in to tut on čuti in posluša.
Sej ne bi rada "pametna" izpadla. Govorim le iz izkušenj. Tut jest sm začela.... takoj ko sem dobila priliko približat se konju.

Aja kar se pa tiče jahanja brez rok... konju moraš valda zaupat. Za kej tacga je najbolj da imaš konja, ki ga redno jahat in ga full poznaš. Pa fajn je če tolk dobr jahaš, da si samozavesten vase.
LP



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #35 : 06 December 2005, 13:55:10
ja mene vsi konji tm k jaham LJUBIJO  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D na vse sem ful navezana sm nisem še vseh jahala...največ zaupanja dam pa Tritli moji naj kobilici :-*

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #36 : 06 December 2005, 14:20:23
vse to kar vam dela preglavice je men fulllll dobr!!! HALOOO!!! brez stremen galop je neki božanskega. galop brez rok je neki božanskega. galop brez sedla je neki božanskega :o ::) ;D :-* nimaš kei je treba znat vse. greš na teren ti uide streme ko galopiraš in kaj pol? se prevrneš! to se je men tut dogajalo ko nisem znala jahati brez stremen. zdaj pa lahko jaham že une ta divje galope brez stremen ampak ne eksperimenteram preveč da ne bi še kšnkrat usjala >:(


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #37 : 06 December 2005, 16:29:49
Ja...če mene prašate se največ na terenu naučiš ;D.

No saj meni se je na terenu zgodilo,da sem galopirala brez stremen.Ker je Rožle lepo šel za traktorejm in sva bili s kobilo od njega ene 300m in ga ona ni več videla...se je postavila na tazadne in sta se mi je streme odpelo in bomf na tla.In ker je z enim stremenom mnogo težje kot brez smo lepo noge dali na hrbet pa alo za malim :P.
Sam zdej me mika da bi poskusila brez rok :P.No...saj iz westrn sedla je pa že umetnost dol past ;D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 06 December 2005, 17:21:43
tudi jaz sem gledala  pripravljen na dirko   ;D ;Dje res supr.

srečy


Lanyca

  • Gost
Odgovori #39 : 07 December 2005, 13:52:36
tudi jaz sem gledala  pripravljen na dirko   ;D ;Dje res supr.


Kdaj pa je bil ta film, ker se mi zdi po vsebini malo podoben enemu, ki sem ga gledala. ;)
Kdaj, pa kje je bil? :D

Lp :)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #40 : 07 December 2005, 14:49:50
jaz sem preskočila oviro brez sedla, brez uzde, samo aftro je mela kobila gor ;)...no sej ovira je bla nizka ene 25 - 30 cm pomoje..

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #41 : 07 December 2005, 14:51:53
 :o :o :o :o :o jst si nebi upala :o :o :o pa še čez ovire s konjem naznam skakat ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #42 : 07 December 2005, 15:00:29
:o :o :o :o :o jst si nebi upala :o :o :o pa še čez ovire s konjem naznam skakat ;D
sej se naučiš ;)....če zaupaš koničku in on tebi...... :) :) :) :)



lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #43 : 07 December 2005, 15:16:30
sej se naučiš ;)....če zaupaš koničku in on tebi...... :) :) :) :)



lp
ja meni je tudi skakanje nekaj najboljšega ampak najboljš mi je pa bilo plavati s konji. ej folk zakon! smo šli brez sedla pa u ledeno mrzli vodi ;D full so hitri :-\ :-*
Lp, špela :-* aja pa tole jaham na kobili od frendice. ima še malo trebuščka od poroda... pa se je že lepo poštimal :P


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #44 : 07 December 2005, 16:03:56
To je ful dobr ker je westrn ujahana.Sam mot me ker ma kandaro :-\...sam se mi zdi,da si mi enkrat to razlagala nek...lepa kobila :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #45 : 07 December 2005, 16:17:54
Tole je Klasjina Gea ne ?
Lepa, lepa ... Pa tamala je tut cukrček- Xena ali kako ne ?



Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #46 : 07 December 2005, 18:12:24
Tole je Klasjina Gea ne ?
Lepa, lepa ... Pa tamala je tut cukrček- Xena ali kako ne ?
kako pa ti to veš? :o ???
tjaša kobila ni ujahana westeren ampak angleško. jo je takrat nekako še privajala na westeren sedlo. je pa full hitra pa rada gre...
ja njena žrebica je xena ki pa jo bo nažalost prodala :-\ :'(
Eta kje imaš ti konja?
Lp, Špela :-*


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #47 : 07 December 2005, 18:22:10
To je ful dobr ker je westrn ujahana.Sam mot me ker ma kandaro :-\...sam se mi zdi,da si mi enkrat to razlagala nek...lepa kobila :-*

aja pa nima kandare ;) sem jo ravno vprašala :-*


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #48 : 07 December 2005, 19:27:12
T.M.T...kje ti vidiš kandaro?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #49 : 07 December 2005, 19:29:50
kaj je to kandara ???

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #50 : 07 December 2005, 19:34:34
najmočnejša žvala. konj jo ima v kobcu na sredini je tko gor in ko zategneš ga tisto direkt v nebo in ga zaboli....jest sovražim tiste, ki jo uporabljajo in nimajo pojma in zategujejo v tri dni >:( >:( >:( >:(. jaz še nikoli nisem jahala konja kandaro...čeprov sta bili dve kobili kjer sem VČASIH jahala jahani na kandaro..pa una ženska nima pojma kako in kaj >:(...jaz sem jahala lepo z navadno in je bila še enkra bol pridna. seveda, da bo konj norel in njo vlekel povosod če se na njem trese in zganjo paniko za vsak hitrejši korak ki naredi. >:( >:( >:(

bom poiskala slikico..

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #51 : 07 December 2005, 19:42:25
evo skoraj vse možne žvale ali brzde..poglejte si pa lahko bolj podrobno vprašate za vsako posebej...

http://www.clair.si/brzde.htm

o vseeno pa vam pokažem
KANDARA


NAVADNA ŽVALA


večkra je lomljena mehkejša je ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #52 : 07 December 2005, 19:44:06
 >:( >:( >:( >:( >:(
jst jaham konje pa na srečo nimajo kandare.....imajo dobre lastnike.... ;).....

bogi konji ki imajo kandaro :'( mučenje živali >:( :'(


tiste konje k jaham majo eno gumo tko obstrani uzde da jih ne žuli

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #53 : 07 December 2005, 19:45:37
aja pa še neki... zdej enkrat k bom šla jahat pa bom pogledata kakšno uzdo majo pa tej konji......

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #54 : 07 December 2005, 19:49:23
Pri nas so navadne žvale



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #55 : 07 December 2005, 19:53:26
>:( >:( >:( >:( >:(
jst jaham konje pa na srečo nimajo kandare.....imajo dobre lastnike.... ;).....

bogi konji ki imajo kandaro :'( mučenje živali >:( :'(


tiste konje k jaham majo eno gumo tko obstrani uzde da jih ne žuli
ne kandare zdaleč od tega, da je to mučenje. samo saj pravim pravilna uporaba mora bit :) pa je vse vredu! večino pa uporabljajo te stari atati, ki tako rečeno nimajo pojma in ki samo galopirajo itd. vsi pjani..ja saj vemo ::) drugače pa vem....2 leti nazaj je ena ženska mogla plačat, ker ni imela nobenega izpita narejenega in jahala kobilo z kanadaro...se pravi so jo smatrali kot, da jo ne zna uporabljati...hvala bogu. ..upam,da se bo to razširilo močno, ker tisti ki je ne znajo uprabljat in jo naj kar plačujejo

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #56 : 07 December 2005, 20:01:35
najmočnejša žvala. konj jo ima v kobcu na sredini je tko gor in ko zategneš ga tisto direkt v nebo in ga zaboli....jest sovražim tiste, ki jo uporabljajo in nimajo pojma in zategujejo v tri dni >:( >:( >:( >:(. jaz še nikoli nisem jahala konja kandaro...čeprov sta bili dve kobili kjer sem VČASIH jahala jahani na kandaro..pa una ženska nima pojma kako in kaj >:(...jaz sem jahala lepo z navadno in je bila še enkra bol pridna. seveda, da bo konj norel in njo vlekel povosod če se na njem trese in zganjo paniko za vsak hitrejši korak ki naredi. >:( >:( >:(

bom poiskala slikico..

lp
tisti ki jo že "morajo" uporabljati naj jo uporabljajo vsaj pravilno >:( morajo biti previdni da ne prevlečejo preveč in da je prav vstavljena konju v gobec ::)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #57 : 07 December 2005, 20:02:24
aja malo sem narobe razumela :-[

sem poiskala sliko tega gumjastega obročka
poglejte tam pri gobčku ob strani je en tak obroček..no to je to ;)


http://www.klub-ranc.si/images/slike/Picture%20014.jpg

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #58 : 07 December 2005, 20:06:22
ursa ja to je zlo fina zadeva :)...da prvič ne drgne konja, drugič pa tudi neorš potegnit čez čez cel gobec na drugo stran. če imaš naprimer navadno uzdo brez nosnikov itd. in navadno žvalo brez teh obročkov kamot žvalo potegneš čez. če imaš pa te obročke pa ne gre ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #59 : 07 December 2005, 20:06:49
zaenkrat na srečo še nikoli nisem jahala konja z kandaro in ga tudi ne bom >:(